World of Tanks

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: World of Tanks

Post autor: mig »

lacki2000 pisze:A artyleria jest w karciance? Bo mnie w WoT najbardziej drażni użycie artylerii do niszczenia czołgów. To chyba nie była zbyt częsta taktyka w II w.ś.
równie częsta jak butelki z benzyną ;)

Edit: choć podobno niemieckie pelotki 88 świetnie się w tej roli sprawdzały - strzelając "na wprost" (chyba Rommel pierwszy w Afryce na szerszą skalę je stosował)...
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: World of Tanks

Post autor: costi »

mig pisze:
lacki2000 pisze:A artyleria jest w karciance? Bo mnie w WoT najbardziej drażni użycie artylerii do niszczenia czołgów. To chyba nie była zbyt częsta taktyka w II w.ś.
równie częsta jak butelki z benzyną ;)

Edit: choć podobno niemieckie pelotki 88 świetnie się w tej roli sprawdzały - strzelając "na wprost" (chyba Rommel pierwszy w Afryce na szerszą skalę je stosował)...
Nie podobno. Pierwszy raz użyto ich w ten sposób we Francji (kiedy Niemcy po raz pierwszy się dowiedzieli jak może wyglądać czołg ciężki) i w Rosji (kiedy się dowiedzieli, jak ciężki czołg wyglądać powinien). W Afryce była to już sprawdzona taktyka. Na podstawie owej pelotki powstała armata 88mm zastosowana w Tygrysie.
Ale nie o takim użyciu artylerii mowa, bo w WoT używa się ognia stromotorowego z namierzaniem via dron latający nad polem bitwy ;) Oczywiście, pocisk artyleryjski może zniszczyć czołg, nawet nie musi bezpośrednio trafić, ale to były rzadkie przypadki z racji czasu lotu pocisku i trudności z namierzaniem (szczególnie ruchomego celu) i to raczej z kategorii "więcej szczęścia niż rozumu".

A butelka z benzyną (lub innym środkiem zapalającym) była (i jest) powszechnie stosowana podczas wielu konfliktów. Podczas wojny w Finlandii było to jedno z podstawowych narzędzi Finów do radzenia sobie z czołgami, koktajle Mołotowa były produkowane seryjnie.
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
ragozd
Posty: 3429
Rejestracja: 09 lut 2005, 14:27
Lokalizacja: W-wa CK Tar-ho-min
Kontakt:

Re: World of Tanks

Post autor: ragozd »

A i ostatnio w Kijowie też :)
"Jesteś inżynierem - wszystko co mówisz jest nienormalne".
Moja lista gier Mój blog
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: World of Tanks

Post autor: Rune »

Ktoś chętny na wprowadzenie się w klimat gry? ;)
http://woblink.com/e-book,prawda-o-worl ... sold,11320
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
Awatar użytkownika
zia
Posty: 47
Rejestracja: 29 lis 2013, 15:15
Lokalizacja: Jaworzno

Re: World of Tanks

Post autor: zia »

Po wyjsciu czolgow w WarThunder ktos w to jeszcze gra :> ?
Awatar użytkownika
watman
Posty: 809
Rejestracja: 22 kwie 2010, 14:33
Lokalizacja: Tychy

Re: World of Tanks

Post autor: watman »

Jesli ktos kupi te gre dla karcianki, to ja z checia rozsadnie popartycypuje w kosztach w zamian za kod na czolg w grze ;] Moge tez podpytac ekipy WOTowej czy ktos jeszcze by byl chetny :)
Sepelite me facie versa in terram, osculetur me mortuum mundus in culum... | In omnia pericula tasta testicula
BGG | Piwo i Planszówki Blog | Fanpage na FB
szafa@poznan
Posty: 4
Rejestracja: 09 paź 2010, 14:50

Re: World of Tanks

Post autor: szafa@poznan »

Podpinam się analogicznie: chętnie odkupię kod na czołg za sensowną cenę od jakiegoś planszówkowca nie grającego w głupie gry komputerowe :P
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5231
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1832 times
Kontakt:

Re: World of Tanks

Post autor: Gambit »

Przy okazji robienia wideorecenzji, pewnie machnę jakiś konkursik na kod, więc jeden będzie do zdobycia :P
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: World of Tanks

Post autor: Bea »

Czy te kody to na jakiś konkretny czołg/model? [syn się pyta ;)]
Awatar użytkownika
zedd
Posty: 331
Rejestracja: 24 sty 2007, 21:09
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 1 time

Re: World of Tanks

Post autor: zedd »

Bea pisze:Czy te kody to na jakiś konkretny czołg/model? [syn się pyta ;)]
Tak, na Pz.Kpfw. B2 740 (f) => http://wiki.worldoftanks.com/Pz.Kpfw._B2_740_%28f%29
profes79
Posty: 426
Rejestracja: 28 gru 2008, 18:16
Has thanked: 35 times
Been thanked: 135 times

Re: World of Tanks

Post autor: profes79 »

Dodam od razu, że jest to bardzo fajny fun tank. Jest to wersja B1 francuskiego ale:

- pozbawiona weakspota w postaci działa w kadłubie
- o słabszym dziale (penetracja 55/90 powoduje, że na zwykłej amunicji czołg ma problemy w starciu m.in z Hetzerem od frontu i Matyldą z każdej strony)
- o MM (matchmakingu) ograniczonym tak, że zawsze gra z max 4 tierami a więc zawsze jest top tankiem.

Jeżeli gra się na złotej amunicji to strat finansowych w zasadzie się nie ponosi a fun z gry jest niesamowity. Gra na zwykłej amunicji jest niestety problematyczna właśnie ze względu na niska nawet jak na ten tier penetrację i problemy z penetracją niektórych pojazdów które z kolei mogą z B2 zrobić rzeszoto.

Nie wiem ile gra kosztuje ale jak ktoś chce się zaopatrzyć w ten czołg to warto kupić grę, mieć grę i czołg dodatkowo :) Nadaje się tylko do zabawy ze względu na mankament w postaci nieposiadania ładowniczego (którego można by wykorzystać na E-100/mausie), więc szkolenie załogi odpada.
Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Posty: 1092
Rejestracja: 20 sie 2008, 11:48
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 84 times
Been thanked: 31 times

Re: World of Tanks

Post autor: Rafal_Kruczek »

Podobno WoT ma mieć nowa poprawioną edycję/wersję. (http://www.youtube.com/watch?v=2ElBOVnP ... iRA&t=266s)
Ja nie jestem byłem zainteresowany grą, ale kolega fan gry PC, zapytał o rade.

Czy ktos zorientowany w temacie może odpowiedzieć
1. Czy polska wersja jest ta poprawiona edycją
2. Jakie są zmiany miedzy edycjami?
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5231
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1832 times
Kontakt:

Re: World of Tanks

Post autor: Gambit »

Z tego co usłyszałem na filmiku, wychodzi na to, że polska wersja jest tą wersją poprawioną.

Dwie zmiany, o których powiedzieli to:
- medale dają zasoby do kupowania czołgów
- można atakować jednym czołgiem, nie trzeba używać dwóch.
Awatar użytkownika
adam_k27
Posty: 721
Rejestracja: 28 cze 2013, 10:07
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 19 times
Been thanked: 19 times

Re: World of Tanks

Post autor: adam_k27 »

Trochę gram w WOT-a komputerowego. W zasadzie to jedyna gra na PC w jaką grywam. Zerknąłem na ten czołg i muszę stwierdzić że jest to straszliwa kicha. Działo tak słabiutkie (czołg 4 tier, a działo 2 tier), że bez pocisków podkalibrowych nie ma co wyjeżdżać z garażu. W przeciwnym wypadku możemy natrafimy na przeciwników którym nie będziemy w stanie nic zrobić.
Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Posty: 1092
Rejestracja: 20 sie 2008, 11:48
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 84 times
Been thanked: 31 times

Re: World of Tanks

Post autor: Rafal_Kruczek »

Gambit pisze:Z tego co usłyszałem na filmiku, wychodzi na to, że polska wersja jest tą wersją poprawioną.

Dwie zmiany, o których powiedzieli to:
- medale dają zasoby do kupowania czołgów
- można atakować jednym czołgiem, nie trzeba używać dwóch.
Dzięki.
Jakby ja miał polecać gre tego typu (deckbuilding ze zmiennym rynkiem kart) koledze, to pewnie polciłbym Ascensiona , ale tematyka dla niego tez jest ważna a poza tym WoT za 80 zl (czyli dużo taniej niż Ascension)i jest gra teoretycznie dla 2-5 osób.
A własnie ja się WoT sprawdza jako muliplayer? Moje doswiadczanie z konfrontacyjnym deckbuilbingiem to na razie był Nighfall gdzie elemnet multi - kulał - wygrywał ten kto otrzymał najmniej ran, czyli nie opłacało się wychylać...
profes79
Posty: 426
Rejestracja: 28 gru 2008, 18:16
Has thanked: 35 times
Been thanked: 135 times

Re: World of Tanks

Post autor: profes79 »

adam_k27 pisze:Trochę gram w WOT-a komputerowego. W zasadzie to jedyna gra na PC w jaką grywam. Zerknąłem na ten czołg i muszę stwierdzić że jest to straszliwa kicha. Działo tak słabiutkie (czołg 4 tier, a działo 2 tier), że bez pocisków podkalibrowych nie ma co wyjeżdżać z garażu. W przeciwnym wypadku możemy natrafimy na przeciwników którym nie będziemy w stanie nic zrobić.
Dokładnie o tym pisałem - bez złotej amunicji Hetzery i Matyldy sprawiają problemy (Matyldy zresztą także i na złocie).

Niemniej jednak zagrałem tym czołgiem 124 bitwy z wr 61% i ten czołg naprawdę daje frajdę z gry a równocześnie nie generuje kosztów.
powermilk
Posty: 1042
Rejestracja: 25 maja 2012, 11:27
Lokalizacja: Bydgoszcz
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: World of Tanks

Post autor: powermilk »

Na moim blogu ukazała się recenzja gry World of Tanks: Rush.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5231
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1832 times
Kontakt:

Re: World of Tanks

Post autor: Gambit »

A u mnie pojawiła się wideorecenzja World of Tanks: Rush :)
powermilk
Posty: 1042
Rejestracja: 25 maja 2012, 11:27
Lokalizacja: Bydgoszcz
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: World of Tanks

Post autor: powermilk »

Coś łagodnie ją opisałeś :P Ale to może ja się nie znam.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5231
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1832 times
Kontakt:

Re: World of Tanks

Post autor: Gambit »

powermilk pisze:Coś łagodnie ją opisałeś :P Ale to może ja się nie znam.
Na początku też byłem sceptyczny w stosunku do kilku rozwiązań. W praniu stwierdziłem, że jednak działają (na przykład tylko trzy karty na ręce). Nadal jednak irytuje mnie konieczność wystawienia pojazdu na obronę po użyciu zdolności specjalnej (czyli oddanie punktów przeciwnikowi) i baza jako zapychacz decku. Ogólnie jednak dla mnie gra nie jest zła. Cudem świata też nie jest, ale da się zagrać i da się fajnie przy niej bawić.
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3237
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 60 times
Kontakt:

Re: World of Tanks

Post autor: Veridiana »

Darboh
Posty: 859
Rejestracja: 18 wrz 2012, 09:15
Has thanked: 32 times
Been thanked: 19 times

Re: World of Tanks

Post autor: Darboh »

Rafal_Kruczek pisze: Jakby ja miał polecać gre tego typu (deckbuilding ze zmiennym rynkiem kart) koledze, to pewnie polciłbym Ascensiona , ale tematyka dla niego tez jest ważna a poza tym WoT za 80 zl (czyli dużo taniej niż Ascension)i jest gra teoretycznie dla 2-5 osób.
A własnie ja się WoT sprawdza jako muliplayer? Moje doswiadczanie z konfrontacyjnym deckbuilbingiem to na razie był Nighfall gdzie elemnet multi - kulał - wygrywał ten kto otrzymał najmniej ran, czyli nie opłacało się wychylać...
Deckbuildingami ostatnio obrodziło i jest w czym wybierać i szczerze mówiąc w stosunku do Ancensiona poszła mechanika bardzo do przodu. Nightfall jest stworzony głównie do multi bo na 2 graczy to flaki z olejem, a w 4-5 osób rzeźnia odchodzi równa, nie mówiąc już o grze nad stołem :) Ta gra polega na zadawaniu obrażeń więc tam nie da się nie wychylać :)

Podpinam się pod pytanie jak WoT działa w trybie multi? O ile rozgrywka dla 2 graczy jakoś mnie tutaj nie przekonuje to w wielu graczy powinno być ciekawie.
Awatar użytkownika
WRS
Administrator
Posty: 2179
Rejestracja: 09 sty 2009, 09:39
Lokalizacja: Ropczyce
Has thanked: 7 times
Been thanked: 96 times
Kontakt:

Re: World of Tanks

Post autor: WRS »

Darboh pisze:Podpinam się pod pytanie jak WoT działa w trybie multi? O ile rozgrywka dla 2 graczy jakoś mnie tutaj nie przekonuje to w wielu graczy powinno być ciekawie.
Zniszczenie bazy wymaga dwóch trafień. W multi oznacza to opcję współpracy, ale tylko w lewo ;).
Zamiast tego prędzej będzie to klasyczne - bij lidera.

Roztropnie budowana talia daje okazje do punktowania za bazy, ale dużo zależy od kart osiągnięć.
Dwa warunki zakończenia oznaczają, że warto liczyć innym punkty, aby wiedzieć, kiedy odpalić zakończenie partii. O ile przy medalach jest to możliwe, to liczenie typów pojazdów mi nie idzie ;)

W multi mamy więcej okazji do zdobywania medali, bo jest po prostu więcej maszyn w obronie baz (a mają obronę 1 albo 2).

Dobrze wyczyszczona talia (demontażem) pozwala szybko kosić medale.

To lekka gra. Dla fanów komputerowej wersji.
Aha! sugeruję rozważenie modyfikacji zasad ubijania wrogich pojazdów na atak większy (a nie większy równy jak w oryginale) niż obrona. Wydłuża grę, ale nagradza rozsądny styl grania.
Baruk Khazad!
Jak mawia Folko:
gry logiczne to kwintesencja rozrywki, to czysta postać gry: mechanika bez dodatkowej otoczki wnoszącej, lub starającej się coś wnieść do rozgrywki
i ja się (pod) tym podpisuję
TTR_1983
Posty: 3932
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: World of Tanks

Post autor: TTR_1983 »

Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5231
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1832 times
Kontakt:

Re: World of Tanks

Post autor: Gambit »

mulek18 pisze:Rebel zapowiedział dodatek http://wydawnictwo.rebel.pl/x.php/6,569 ... Front.html
Wygląda ciekawie. Może WoT wróci u mnie na stół z tym dodatkiem.
ODPOWIEDZ