Gra planszowa, pomysł

Masz pomysł na grę planszową? Chciałbyś go kiedyś zrealizować? Chcesz się nim podzielić albo pomóc w realizacji jakiegoś pomysłu? Do dzieła!
Scarned
Posty: 9
Rejestracja: 31 sie 2009, 12:26

Gra planszowa, pomysł

Post autor: Scarned »

Witam, z miejsca zaznaczę swój brak doświadczenia w tworzeniu gier planszowych. Owszem gram już w nie trochę, ale w tworzeniu czegoś od zera jestem kompletnie zielony.
Jest to pewnego rodzaju długoterminowy projekt do szkoły, gdzie o wiele większy nacisk kładziony jest na stronę graficzną a nie mechanikę. Mimo wszystko osobiście wolałbym by gra miała ręce i nogi, oraz by być może dało by się w nią zagrać.

Początkowo było wiele koncepcji i pomysłów, do teraz 75% z tego wyrzuciłem. Na razie opieram się na własnych przemyśleniach, ale wiem, że to zawsze wychodzi jak wychodzi dlatego piszę z prośbą o małą pomoc.

Gra ma miejsce w czasach średniowiecza, gracze wcielają się w jednego z czterech lordów zesłanych przez swego monarchę na nowe ziemie. Te zależnie od scenariusza układane są z dużej ilości hexów w mapę na której gracze będą rozwijać swoje imperium. Podstawowym celem gry jest osiągnięcie określonej przez scenariusz ilości: reputacji,pobożności oraz zamożności, które zadowolą kapryśnego władcę. Wskaźniki te można podwyższyć poprzez budowanie kościołów, gromadzenie złota, wykonywanie zadań czy też wygrywanie wojen. Są też jednak sposoby by je obniżyć poprzez brak złota, niezadowolenie ze strony duchownych czy mieszkańców, bądź niehonorowy atak na bezbronną osadę.

Turą składa się z rund, których ilość jest zależna od tego jak potoczą się ruchy graczy. Każdy z nich ma do dyspozycji określoną ilość "punktów rozkazu"(nazwa robocza) wykorzystywanych do: budowy budynków, poruszaniem wojsk,atakowaniem, używaniem ich zdolności czy też wykonywaniem innych działań. Każdy z graczy w czasie rundy wykorzystuje maksymalnie parę z tych punktów, oddając następnie kolejkę kolejnemu, i tak w kółko aż do wyczerpania zapasów pkt. Na koniec tury, kiedy wszyscy uznają, iż wszystko zostało zrobione. Zaczyna się sumowanie i przesuwanie trzech wskaźników:reputacji, pobożności, zamożności, w górę lub w dół

Jedynymi surowcami których będzie używało się jako znaczników jest złoto oraz wspomniane punkty rozkazu. Inne surowce takie jak: kamień, drewno, żelazo, żywność. wyznaczone są na karcie danego lorda a używa się ich poprzez użycie punktów rozkazu. np: każdy tartak osadzony w lesie zapewnia 2 drewna za 1 pkt rozkazu. Jeśli gracz chce zbudować kościół, musi (jako przykład) wydać 4 drewna. Oznacza to, że graczowi potrzebne są 2 tartaki i 2 punkty do zużycia.

Jeśli chodzi o lordów, każdy z nich będzie dysponował jedną specjalną wyróżniającą ich jednostką. Znajdą się także różnice w jakości, ilości budynków czy jednostek oraz parę specjalnych cech.


Mam nadzieję, że przedstawiłem względny zarys gry bez popełnienia kardynalnych błędów. Mam już więcej rzeczy rozpracowanych, które łączą się ze zrobionymi już projektami . Niestety trzeba było je zrobić i ciągle robić, tłumaczenie nie skończonej mechaniki nie działa. kwestia grafiki musi iść cały czas do przodu.
Awatar użytkownika
Dr_Kecaj
Posty: 343
Rejestracja: 21 sie 2013, 13:34
Has thanked: 19 times
Been thanked: 26 times

Re: Gra planszowa, pomysł

Post autor: Dr_Kecaj »

a interakcja pomiędzy graczami jest jakaś? czy każdy sobie tylko?
Kupię Szczura rogatego PL
Awatar użytkownika
macike
Posty: 2308
Rejestracja: 07 cze 2007, 18:24
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Gra planszowa, pomysł

Post autor: macike »

Scarned pisze:Jest to pewnego rodzaju długoterminowy projekt do szkoły, gdzie o wiele większy nacisk kładziony jest na stronę graficzną a nie mechanikę. Mimo wszystko osobiście wolałbym by gra miała ręce i nogi, oraz by być może dało by się w nią zagrać.
Jaki jest rzeczywiście Twój cel? Skoro to projekt szkolny, to czego chcesz się [w tej szkole] nauczyć?
Skoro szkoła kładzie nacisk na grafikę, to może Twój talent jest ukierunkowany w tę stronę? Zależy Ci na autorskiej mechanice?

Może są gotowe projekty gier, które nie mają szaty graficznej? Może, aby Twoja grafika miała ręce i nogi od strony mechanicznej, wystarczy, abyś dorobił grafikę do mechaniki, która te ręce i nogi już ma? Na forum pojawiają się pytania o grafika...

Nie obawiasz się, że dorobisz grafikę do elementów mechaniki, które zostaną zastąpione innymi w fazie testów? Nie zabraknie Ci czasu na dorobienie brakujących grafik?

Może grafika jest dla Ciebie tak trywialnym [w sensie, że zamierzony efekt osiągniesz i zostanie Ci jeszcze kupa 'wolnego czasu' na robienie mechaniki] aspektem, że szukasz sobie dodatkowej wartości dla projektu? A może niepotrzebnie próbujesz wyważyć otwarte drzwi?

PS
W zasadzie nie napisałeś, czego od forumowiczów oczekujesz... chciałeś sprowokować do zadawania pytań? Jeśli tak, udało Ci się. ;)
Si vis pacem, para bellum.
Gratislavia - wrocławski festiwal gier planszowych
Scarned
Posty: 9
Rejestracja: 31 sie 2009, 12:26

Re: Gra planszowa, pomysł

Post autor: Scarned »

antykwator@
Jest zamierzona interakcja głównie na poziomie przeszkadzania, walki o terytorium, dostęp do surowców, konflikty podczas wykonywania zadań.

macike@
To jest szkoła plastyczna, projekt jest czymś w rodzaju dyplomu na jej ukończenie z przedmiotu specjalności artystycznej.

Chciałem z początku zrobić nową szatę graficzną do innej gry, niestety nauczyciele nie za bardzo byli z tego zadowoleni. Poza tym nie jestem zawodowym grafikiem, dopiero uczniem więc wątpię by ktoś chciałby korzystać z usług kogoś niedoświadczonego.

Właśnie trochę tego się boje, choć nawet jeżeli niektóre elementy odpadną to bardzo liczą się projekty. np. Do teraz zrobiłem paręnaście projektów hexów do mapy i wciąż szukam czegoś co lepiej spełni moje oczekiwania.

Samą grafikę robię powoli, jak wspomniałem nie jestem profesjonalistą, ale potrafię być pracowity. Moim głównym celem jest dostanie dobrej oceny na koniec roku, ale jednocześnie posiąść przyjemność z możliwości grania ze znajomymi w to co sam zrobiłem. Być może przyda się także gdybym chciał się dostać na studia, kształcące w tym kierunku.

Rzeczywiście nie zadałem otwartego pytania, chodziło mi o to czy taka gra miała by miejsce bytu, mogła by być ciekawa, co jednak należało by zmienić, całkowicie wyrzucić.
Mogę wypisać więcej szczegółów, nie chciałem od razu zawalać posta toną informacji.
Awatar użytkownika
macike
Posty: 2308
Rejestracja: 07 cze 2007, 18:24
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Gra planszowa, pomysł

Post autor: macike »

Scarned pisze: macike@
To jest szkoła plastyczna, projekt jest czymś w rodzaju dyplomu na jej ukończenie z przedmiotu specjalności artystycznej.
[...] Poza tym nie jestem zawodowym grafikiem, dopiero uczniem więc wątpię by ktoś chciałby korzystać z usług kogoś niedoświadczonego.
Zrobisz, jak uważasz, ale IMHO first things first... jeśli w projekcie ważna jest strona artystyczna, to skup się na niej.

Nie jest ważne, czy jesteś zawodowcem, czy nie... ważne CO potrafisz zrobić. Nie jesteś zawodowcem, więc pewnie nikt od Ciebie nie będzie wymagał profesjonalnego podejścia do tematu (dotrzymywania terminów, reagowania na zachcianki klienta, etc.).
Tym, co Twoich "klientów" będzie interesowało w Twoim portfolio, pewnie będzie grafika, a nie mechanika.
Nie sądź, sprawdź. Zaproponuj i zobacz, czy ktoś się do Ciebie zgłosi. Jeśli nie, pozostanie Ci wyważanie drzwi...
Si vis pacem, para bellum.
Gratislavia - wrocławski festiwal gier planszowych
Scarned
Posty: 9
Rejestracja: 31 sie 2009, 12:26

Re: Gra planszowa, pomysł

Post autor: Scarned »

Mogłem napisać tu wcześniej, teraz to już trochę za późno, chyba, że ktoś by się dostosował do stworzonych projektów.
Jeszcze jest druga sprawa, jeśli ubrałbym szatę graficzną do czyjejś gry to praca była by co najmniej dwuosobowa, a to ma być mój projekt. Co innego pytać o opinie, małą pomoc a o gotową mechanikę, z drugiej strony nauczyciele mogli by też nic nie wiedzieć, ale wątpię by ta druga osoba była altruistą wyrzekającym się swego dzieła.
Być może jest to porada, na to jak już skończę co zacząłem.
Awatar użytkownika
Dr_Kecaj
Posty: 343
Rejestracja: 21 sie 2013, 13:34
Has thanked: 19 times
Been thanked: 26 times

Re: Gra planszowa, pomysł

Post autor: Dr_Kecaj »

również radziłbym Ci się skupić na grafice jeśli taki jest profil przedmiotu. Jak zaliczysz przedmiot zawsze możesz przecież powrócić do mechaniki rozwinąć ją i ew. dorobić nowe grafiki.

Tak. Gra jak najbardziej ma prawo bytu. Temat może i należy do często wykorzystywanych, ale mechanika zdecyduje czy gra się obroni.
Kupię Szczura rogatego PL
Scarned
Posty: 9
Rejestracja: 31 sie 2009, 12:26

Re: Gra planszowa, pomysł

Post autor: Scarned »

Dzieki za radę, w takim razie ukierunkuje się w 100% na grafikę.

Pozostaje jedno pytanie, czy mógłbym w tym temacie wstawiac co jakis czas grafiki i zasięgać porad?
Nie chodzi tu do końca o artystyczne wizje, raczej o opinie ze strony osób które spojrzą na to w trochę inny sposób. U mnie w szkole oglądając kartę skupiają się na szczegółach ( oni się nie znają kompletnie na grach planszowych, jestem chyba pierwszym który takiego tematu się podejmuje) a trzeba do tego jeszcze oceny kogoś kto spojrzałby na to z większych dystansem i możliwością porównania to do innych produkcji.
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4061
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 279 times
Been thanked: 164 times

Re: Gra planszowa, pomysł

Post autor: lacki2000 »

Scarned pisze:Dzieki za radę, w takim razie ukierunkuje się w 100% na grafikę.

Pozostaje jedno pytanie, czy mógłbym w tym temacie wstawiac co jakis czas grafiki i zasięgać porad?
Ależ oczywiście, doradców ci u nas dostatek :)
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Awatar użytkownika
macike
Posty: 2308
Rejestracja: 07 cze 2007, 18:24
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Gra planszowa, pomysł

Post autor: macike »

Scarned pisze:Pozostaje jedno pytanie, czy mógłbym w tym temacie wstawiac co jakis czas grafiki i zasięgać porad?
Na grafice się nie znam, nawet "słonia tyłem" nie potrafię narysować... tym chętniej się wypowiem. ;)
Si vis pacem, para bellum.
Gratislavia - wrocławski festiwal gier planszowych
Scarned
Posty: 9
Rejestracja: 31 sie 2009, 12:26

Re: Gra planszowa, pomysł

Post autor: Scarned »

Wstawiam pierwsze 5 zdjęć. Są to na razie projekty, cały czas w fazie poprawiania i przekomponowywania.

górna część pudełka z bokami.

3/4 planszy Prawdopodobnie spędzę nad tym najwięcej czasu, plansza ma być duża, a to w przybliżeniu wygląda źle. Na środku tego będzie nałożone siatka, w której będzie układać się heksy.

Projekt szablonu karty budynków Nie jest to dzieło skończone, ale jak na razie góruje ponad innymi projektami. (projekt dla gracza niebieskiego, zależnie od gracza kolory flag będą się zmieniać.

Projekt szablonu jednostek Również jak na razie najbardziej rozwinięty projekt.

Projekty heksów Z tym również jest problem, nie jest wciąż dobrze ale lepiej niż te pierwsze.
Jarzynek
Posty: 179
Rejestracja: 26 lip 2005, 00:41
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Gra planszowa, pomysł

Post autor: Jarzynek »

"Chivarly"? Nie powinno być "Chivalry"?
Projekty hexów - nie podoba mi się lewy górny (góry) i lewy dolny (las). reszta w porządku ( prawy dolny to nawet bardzo w porządku)
Zbrojny ma hełm jakoś tak trochę na bakier. Niebieska kotara trochę się gryzie, może więcej cieniowanie ( na tartaku jest OK).
Zdjęcie poniżej tartaku to rewers karty, tak?
Jak dla mnie cały projekt na bardzo duży plus. Czekam na więcej i trzymam kciuki.
Pozdrawiam
Scarned
Posty: 9
Rejestracja: 31 sie 2009, 12:26

Re: Gra planszowa, pomysł

Post autor: Scarned »

Tak, rzeczywiście popełniłem literówkę, błąd już poprawiony. Dzięki za uwagę.
Projekty heksów dalej robie. Koncept planszy trochę zmieniony i za jakiś czas będzie dalsza jej część.

Karta jednostek. Ten płaski niebieski trochę bił po oczach. Trochę zacieniowałem, choć spróbuje jeszcze zrobić te cienie bardziej płaszczyznowo, hełm też (chyba) poprawiony.
Wszystkie szkice wymagają jeszcze dopieszczenia ale najpierw chce zgromadzić wszystkie je na raz.

Kupiec. Projekt kupca.

Gospodarstwo

Osada rybacka
oraz
Domostwa.

Czy tego typu szkice ( będą później dokładniejsze i bardziej sprecyzowane, oraz "czystrze) mają racje bytu na kartach, dobrze się je ogląda i czy nie brakuje jednak koloru. Nawet monochromatycznego.
Awatar użytkownika
Dr_Kecaj
Posty: 343
Rejestracja: 21 sie 2013, 13:34
Has thanked: 19 times
Been thanked: 26 times

Re: Gra planszowa, pomysł

Post autor: Dr_Kecaj »

Scarned pisze: Czy tego typu szkice ( będą później dokładniejsze i bardziej sprecyzowane, oraz "czystrze) mają racje bytu na kartach, dobrze się je ogląda i czy nie brakuje jednak koloru. Nawet monochromatycznego.
Oczywiście, że mają racje bytu :) tym bardziej, że są nie skończone - czyli będą lepsze. Gusta są różne. Mi przykładowo taki styl bardzo odpowiada. Fajnie stonowane są te prace, także kolorystyka pasuje "uboga"
Oczywiście, ktoś inny może powiedzieć, że to jest właśnie minus. Wszystkim dogodzić się nie da
Kupię Szczura rogatego PL
Awatar użytkownika
ignatus
Posty: 291
Rejestracja: 24 wrz 2012, 11:59
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Gra planszowa, pomysł

Post autor: ignatus »

Jak dla mnie rewelacja.Karta jednostek dużo ciekawsza i bardziej klimatyczna niż w większości rynkowych hitów
Początkujący weteran
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4061
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 279 times
Been thanked: 164 times

Re: Gra planszowa, pomysł

Post autor: lacki2000 »

ignatus pisze:Jak dla mnie rewelacja.Karta jednostek dużo ciekawsza i bardziej klimatyczna niż w większości rynkowych hitów
No styl fajny, stonowany, podoba mi się ale akurat ten zbrojny wygląda jakby cały żołd wczoraj przetenteges.
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
matio2007
Posty: 624
Rejestracja: 05 gru 2013, 12:55
Been thanked: 112 times

Re: Gra planszowa, pomysł

Post autor: matio2007 »

Bardzo przyjemne dla oka, mi osobiście coś takiego bardziej pasuje od przekoloryzowanych rysunków, które zazwyczaj występują w grach.
Awatar użytkownika
macike
Posty: 2308
Rejestracja: 07 cze 2007, 18:24
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Gra planszowa, pomysł

Post autor: macike »

macike pisze:Na grafice się nie znam, nawet "słonia tyłem" nie potrafię narysować... tym chętniej się wypowiem. ;)
Nie potrafię tego skrytykować. Tym bardziej konstruktywnie. :(
Si vis pacem, para bellum.
Gratislavia - wrocławski festiwal gier planszowych
Awatar użytkownika
RunMan
Posty: 1194
Rejestracja: 20 cze 2011, 12:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Gra planszowa, pomysł

Post autor: RunMan »

Szkicowy styl jak najbardziej mi się podoba, ja jednak spróbowałbym pokolorować nieco projekty jakimiś kolorami w skali beżu/brązu. Nie wszędzie, ale jakieś plamy kolorów tu i ówdzie mogą spowodować, że całość będzie wyglądała jeszcze lepiej.

Odnośnie poprzednich projektów: projekt opakowania i planszy jak dla mnie do poprawy, jakoś na razie nijako i bez polotu. Boki pudełka puste, pewnie docelowo znajdą się na nich jakieś tabelki z liczbą graczy/wiekiem/długością gry i inne informacje, ale na ten moment są niedobre. Gdybym zobaczył pudełko bokiem, zupełnie nie przykuło by mojej uwagi. Plansza to zwyczajne, jednolite tło z obwódkami, chyba sam jeszcze nie wiesz, co na tej planszy miałoby się oznaczać, stąd taki wygląd.
Projekt szablonu karty budynków wg mnie dobry, a szkic tartaku rewelacyjny. Projekt szablonu jednostek równie dobry, ale sam szkic Zbrojnego wg mnie trochę gorszy: dalej za duży hełm, nos krzywo w stosunku do osi twarzy (chyba, że aż tak połamany, ale wtedy pan wojak raczej przez nos by już nie oddychał ;)), no i ogólnie wygląda na zmęczonego wczorajszą biesiadą.
Hexy jakoś do mnie nie przemawiają, ale coś więcej można byłoby o nich powiedzieć, gdybyś zestawił kilka z nich połączonych ze sobą, najlepiej na tle planszy, na której będzie się kłaść owe heksy.

Odnośnie projektów z nowszego posta: Kupiec może narysowany aż nazbyt minimalistycznie, może w tle jakiś delikatnie zarysowany stragan, albo skrzynki. No i twarz taka bez życia nieco, wygląda bardziej jak statua, niż żywa osoba.
Gospodarstwo świetne, z tą małą uwagą, że po gospodarstwie spodziewałbym się bardziej jakiejś chaty i pola, a nie młyna ;)
Chata rybacka wypada słabiej na tle Tartaku / Gospodarstwa, może dobrze byłoby przerysować ją od nowa i nieco dokładniej narysować te wszystkie elementy drugoplanowe: siatki, wiosła, żurawie itd.
Domostwo również wypada słabiej na tle w/w, minimalizm jest OK, ale tutaj to już wygląda jak narysowane w przerwie pomiędzy oczekiwaniem na swój ruch podczas jakiejś gry :P Ale bardzo spodobał mi się pomysł narysowania belek (tych które powinny być 'niewidoczne') w lewym górnym domu.


Podsumowując: jak na wstępne szkice wszystko to wygląda bardzo obiecująco i niebanalnie. Styl kreskowo-minimalistyczny bardzo do mnie trafia i jak widać również do innych. Mam nadzieję, że po tym jak już dostaniesz dobrą ocenę za swój projekt pomyślisz kiedyś o zrobieniu z tego pełnoprawnej gry. Trzymam kciuki i czekam na kolejne szkice :)
Scarned
Posty: 9
Rejestracja: 31 sie 2009, 12:26

Re: Gra planszowa, pomysł

Post autor: Scarned »

Przez ostatni czas niestety niewiele mogłem siedzieć nad projektami, trzeba było zająć się innymi przedmiotami szkolnymi.
Mimo to udało mi się coś naskrobać.
Za pozytywne komentarze bardzo dziękuje, podbudowują na duchu, a apropo rzeczy które trzeba poprawić/ zmienić to zgadzam się z każdym punktem. Niestety czas leci i głównym celem jest zapełnienie całego materiału, aż po brzegi, natomiast z waszych sugestii na pewno skorzystam, jak nie przed obroną dyplomu to po, jak już będę starał się coś bardziej konkretnego uciułać.

(Jakość jest tragiczna, wiem i przepraszam, ale nie za bardzo wiem czemu tak się stało. Poprzednie prace wrzucałem na ten sam serwis, na tej samej zasadzie. Jeżeli jest bardzo źle to poszukam innego hostingu i zedytuje post)

Obecnie "skończyłem" projekt planszy, wymaga jeszcze sporo pracy, ale ogląd jakby to wyglądało już jest.
Plansza. Pytanie czy już prezentuje się lepiej.

Drugą rzeczą są heksy, je robiłem od nowa, tym razem w kolorze,
mapa. Wiem, że poprzednie niezbyt podpadły, mi również. Te wydają mi się już jakąś poprawą, zastanawiam się czy iść w stronę jeszcze bardziej i zrobić kolejne, czy kontynuować zaczęte.

Kolejną rzeczą są jak na razie dwa pierwsze tokeny , miałyby reprezentować budynki przedstawiane już jako obiekty na mapie.
tokeny

Na koniec dwa szkice.
rynek oraz wieża.
Awatar użytkownika
RunMan
Posty: 1194
Rejestracja: 20 cze 2011, 12:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Gra planszowa, pomysł

Post autor: RunMan »

Plansza już lepiej, choć jak dla mnie nieco dziwne rozmieszczenie elementów. Po prawej stronie te puste prostokąty, cokolwiek z cyframi 1, 2, 3 i 4 oraz pudełko z monetami powinny być wyśrodkowane. Dodatkowo rozkład zarysów heksów jest cokolwiek dziwny, asymetryczność strasznie kłuje w oczy. Może na tym papierze, który stanowi tło dla heksów jakieś delikatne rysunki przy krawędziach - jakieś rzeki/łąki/góry/itd? Ten ozdobny szlaczek pod i nad mapą powinien być cieńszy i wg mnie otaczać całą planszę - trochę to dziwnie wygląda gdy nagle się urywa. Ogólnie jakoś pusto i surowo po prawej stronie. Może jakiś szkic w prawym dolnym rogu i nazwa gry w prawym górnym, na kształt 'drzeworytu' trochę by ulepszyły planszę.
Tak trochę z innej beczki - czy plansza będzie jeszcze ewoluować? Może byłoby prościej, gdybyś najpierw zdecydował co będzie na planszy, a czego nie będzie, tak aby tworzyć projekt pod mechanikę gry, bo mam jakieś dziwne wrażenie, że jest odwrotnie.

Heksy w porównaniu do pierwotnej wersji dużo lepiej, choć ja pociągnąłbym rysunki jeszcze bliżej brzegów, tak aby beżowa obwódka była znacznie cieńsza. Dodatkowo zastanawia mnie trochę, czemu zarysy heksów na planszy są sześciokątami foremnymi, a projekty heksów foremne nie są. No i po raz kolejny piszę, że lepiej byłoby oceniać heksy wkomponowane w planszę - osobno mogą być przepiękne, ale nie wiadomo czy w połączeniu nie będą się gryźć.

Tokeny strasznie puste i jak dla mnie odstają poziomem od prezentowanych uprzednio szkiców. Do poprawki

Szkice bardzo przyjemne, na rynku może warto byłoby dorysować kupców, jakieś wozy, konie pociągowe, tak aby 'tętnił życiem' ;) Wieża jakoś mniej mi się podoba na tle innych projektów, ale dalej jest OK


Przepraszam, jeśli mój post sprawia wrażenie fali krytyki i uwag. Generalnie oprawa graficzna bardzo mi się podoba i jestem pod wrażeniem Twojej pracy. Trzymam kciuki i czekam na więcej :)
Scarned
Posty: 9
Rejestracja: 31 sie 2009, 12:26

Re: Gra planszowa, pomysł

Post autor: Scarned »

Witam, minęło sporo miesięcy od ostatniego postu. Dyplom został ukończony pozytywnie. Od zakończenia prac minęło już również trochę czasu. Wszędzie było jednak pełno roboty i jakoś tak się stało, że zapomniałem odpisać. Wziąłem sobie wasze uwagi odnośnie ilustracji do serca. Dziękuje za konstruktywne opinie, do niektórych się odniosłem i rzeczywiście pomogły, do innych zabrakło już niestety czasu.
I tak w miarę udało się na szybciora wszystko pokończyć. Całość miała mieć bardziej charakter wizualny i na tym poziomie się w miarę spisuje. Mechanicznie ujdzie, ale nie jest to coś co bym osobiście kupił(wymagało by wielu poprawek).
Uznałem że zostawienie otwartego tematu nie wygląda przyzwoicie. Wstawiam zatem parę zdjęć całego prototypu. Mimo wszystko było to stosunkowo przydatne ćwiczenie i na pewno taka "próbna" planszówka dała trochę do myślenia nad przyszłymi. Tak jak mówiliście: 1. mechanika 2. grafika ( choć uważam, że tworząc mechanikę wciąż jednak trzeba myśleć przyszłościowo, jakby to wyglądało wizualnie w praktyce).
Wszystkie elementy gry były drukowane na folii samoprzylepnej, dlatego ich jakość czy kolory nie są takie jak z komputera. Następnie wszystko po kolei, począwszy od pudełka, planszy i skończywszy na kartach wycinane z kartonu i naklejane ręcznie.
Spoiler:
Spoiler:
Spoiler:
Spoiler:
fidelpatcha
Posty: 68
Rejestracja: 21 sty 2013, 10:21
Lokalizacja: Siemianowice Śl.

Re: Gra planszowa, pomysł

Post autor: fidelpatcha »

No wygląda zacnie!
Awatar użytkownika
Dr_Kecaj
Posty: 343
Rejestracja: 21 sie 2013, 13:34
Has thanked: 19 times
Been thanked: 26 times

Re: Gra planszowa, pomysł

Post autor: Dr_Kecaj »

czapki z głów! Cudo. Szkoda tylko, że mała rozdzielczość zdjęć, bo moglibyśmy się mocniej zachwycić :)
Kupię Szczura rogatego PL
wicz
Posty: 23
Rejestracja: 16 sty 2010, 14:12
Lokalizacja: Marki
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Re: Gra planszowa, pomysł

Post autor: wicz »

Dla mnie bomba. Na tych zdjęciach wygląda bardzo profesjonalnie.
Zostaje popracować nad mechaniką, albo poszukać kogoś kto ma gotową, i może coś z tego wyjdzie fajnego :D
ODPOWIEDZ