czwartkowe granie na Bemowie

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
bractwo-kupieckie.pl
Posty: 14
Rejestracja: 30 lis 2011, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

czwartkowe granie na Bemowie

Post autor: bractwo-kupieckie.pl »

Bemowskie Centrum Kultury wraz z internetowym sklepem bractwo-kupieckie.pl zapraszają Państwa do wspólnego odkrywania świata współczesnych „planszówek”.
Spotkania będą się odbywały w każdy trzeci czwartek miesiąca od godziny 19.00.
pozdrawiam
zespół
bractwa-kupieckiego.pl
Awatar użytkownika
bractwo-kupieckie.pl
Posty: 14
Rejestracja: 30 lis 2011, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: czwartkowe granie na Bemowie

Post autor: bractwo-kupieckie.pl »

Zapomnieliśmy napisać spotkania są DARMOWE.
zespół
bractwa-kupieckiego.pl
chaga
Posty: 2
Rejestracja: 03 sie 2012, 13:44

Re: czwartkowe granie na Bemowie

Post autor: chaga »

A w najbliższy czwartek będzie takie spotkanie? A o której godzinie ? Bo chętnie bym się wybrała
Draqu
Posty: 1
Rejestracja: 18 wrz 2012, 21:31

Re: czwartkowe granie na Bemowie

Post autor: Draqu »

ja już byłem na takim spotkaniu i naprawdę są one godne polecenia zawsze jest dużo ciekawych tytułów i dużo dobrej zabawy. POLECAM!!!
Awatar użytkownika
Paskudnik
Posty: 1431
Rejestracja: 06 cze 2014, 16:49
Lokalizacja: Ergsun-Tuek
Has thanked: 11 times
Been thanked: 3 times

Re: czwartkowe granie na Bemowie

Post autor: Paskudnik »

Widzę, że temat zaginął w odmętach czasu, więc chciałem tu napisać, że te spotkania cały czas żyją! Uczestniczę w nich regularnie i jestem bardzo zadowolony z tych spotkań. Oto, co je charakteryzuje:
- do wyboru jest całkiem duża (150+) ilość gier. Można bez problemu pograć w rzadkie / drogie pozycje. Tylko warto sobie zamawiać, w co by się chciało zagrać, bo przynoszone tytuły są wybierane losowo ;)
- liczba osób biorących udział to zawsze minimum 10, czasem jest 20+
- atmosfera jest niezwykle przyjazna - organizatorzy bardzo chętnie tłumaczą zasady i grają zwłaszcza z nowymi osobami
- praktycznie na każdym spotkaniu pojawiają się osoby zupełnie nowe w temacie planszówek, więc jest to miejsce szczególnie polecane przeze mnie dla osób, które dopiero zaczynają / chcą zacząć swoją przygodę
- przekrój wiekowy i rozkład ze względu na płeć jest bardziej zróżnicowany niż na typowym spotkaniu planszówkowym ;)

Spotkania odbywają się regularnie 2-3 razy w miesiącu (czasem więcej), można się o nich dowiedzieć z kalendarzyka na stronie ( http://bractwo-kupieckie.pl/ ) lub Facebooka. Akurat w tym momencie nie jest jeszcze zaplanowane nic na czerwiec, ale gwarantowane minimum (2 spotkania) na pewno się odbędą.

Serdecznie polecam!
Nie gram w gry, których nie lubię a lubię tylko te gry, w które już grałem :P
Awatar użytkownika
Paskudnik
Posty: 1431
Rejestracja: 06 cze 2014, 16:49
Lokalizacja: Ergsun-Tuek
Has thanked: 11 times
Been thanked: 3 times

Re: czwartkowe granie na Bemowie

Post autor: Paskudnik »

Podbijam, bo pojawiło się już kalendarium spotkań na ten miesiąc:

8.06 (dzisiaj) - gramy od 11:00 w Pałacu Prymasowskim, ul. Senatorska 13/15
13.06 - gramy 18:30-22:00 w CieKawa cafe, ul. Powstańców Śląskich 80D
15.06 - gramy w gimbazjum na ul. Twardej (jeszcze nie wiem, czemu tam i nie znam precyzyjnej lokacji)
26.06 - gramy 19:30-22:00 w domu kultury Art.Bem, ul. Górczewska 201, sala 120.

Zapraszam! :)
Nie gram w gry, których nie lubię a lubię tylko te gry, w które już grałem :P
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: czwartkowe granie na Bemowie

Post autor: Rocy7 »

Witam

Jaka jest szansa, że znajdę skład do gry, jeśli nie przyjdę ze znajomymi? W jaki sposób umawiacie się na konkretne tytuły FB?
Słowem ile macie wolnych strzelców, mających więcej wolnego czasu? Macie w zasobach Level 7 Omega Protocol lub Battlelore 2 edycja?

Szukam chętnych na Clash of Cultures (4X budowanie cywilizacji, 3 h), Burning Suns (4X kosmos, taktyczna, 3h UWAGA: wersja print and play Kickstarter).
Awatar użytkownika
Paskudnik
Posty: 1431
Rejestracja: 06 cze 2014, 16:49
Lokalizacja: Ergsun-Tuek
Has thanked: 11 times
Been thanked: 3 times

Re: czwartkowe granie na Bemowie

Post autor: Paskudnik »

Hej :)
Rocy7 pisze:Jaka jest szansa, że znajdę skład do gry, jeśli nie przyjdę ze znajomymi? W jaki sposób umawiacie się na konkretne tytuły FB?
Słowem ile macie wolnych strzelców, mających więcej wolnego czasu?
Myślę, że bez problemu znajdziesz ludzi do zagrania w coś będąc wolnym strzelcem (sam również nadal nim jestem). Pewnie to dziwnie zabrzmi, ale nie wiem, czy tu się ktoś w ogóle na coś umawia (bo nie mam FB) - ja się dotąd nie umawiałem, po prostu zamawiam gry w które chcę zagrać i jakoś dobieram ekipę, jeśli są wolne zasoby ludzkie ;) Ale uwaga - zależy jeszcze, w co chcesz zagrać (patrz niżej).
Macie w zasobach Level 7 Omega Protocol lub Battlelore 2 edycja?
Zapytanie wysłane ;)
Szukam chętnych na Clash of Cultures (4X budowanie cywilizacji, 3 h), Burning Suns (4X kosmos, taktyczna, 3h UWAGA: wersja print and play Kickstarter).
Na mnie możesz liczyć, jest też kilka osób, które na pewno chętnie zagrają (zwłaszcza nie znając tytułu), ale uwaga: gry na 3h+ wymagają specjalnej okazji, tzn. będę szczery: w CieKawej jest to wykonalne (jeśli zacznie się od razu to jest 3,5h czasu na granie, ale trzeba doliczyć objaśnianie zasad / spowolnienia), w domu kultury Art.Bem nie za bardzo (jest tylko 2,5h na grę, czyli w praktyce 2h). Ograniczają nas godziny zamknięcia w/w miejsc. Ale zdarza się, że CieKawa jest czynna dłużej, wtedy gramy do oporu, są też sobotnie spotkania w godzinach typu 10-18, wtedy można się zmieścić z długim tytułem.
Nie gram w gry, których nie lubię a lubię tylko te gry, w które już grałem :P
Awatar użytkownika
Paskudnik
Posty: 1431
Rejestracja: 06 cze 2014, 16:49
Lokalizacja: Ergsun-Tuek
Has thanked: 11 times
Been thanked: 3 times

Re: czwartkowe granie na Bemowie

Post autor: Paskudnik »

Rocy7 pisze:Macie w zasobach Level 7 Omega Protocol lub Battlelore 2 edycja?
Mam już odpowiedź - tych tytułów nie ma na stanie ;) Przypuszczam, że z innymi tytułami takiego kalibru też będzie ciężko...
Nie gram w gry, których nie lubię a lubię tylko te gry, w które już grałem :P
ODPOWIEDZ