Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
grabash4u
Posty: 348
Rejestracja: 30 sty 2013, 16:11
Lokalizacja: Głogów
Has thanked: 6 times

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: grabash4u »

Chciałem dziś zarekomendować Planszostrefę i p. Adama Sikorskiego. Kupiłem w lutym Trajana, ale dopiero po miesiącu zasiadłem do tego tytułu. Podzieliłem znaczniki na 4 graczy i nie obciąłem się, że brakuje dwóch białych ośmiokątnych dla jednego gracza. Sprawa wyszła dopiero gdy zasiedliśmy do gry w 4 osoby. Po mailu do pana Adama otrzymałem błyskawiczną odpowiedź i wysyłkę bez zbędnych formalności brakujących znaczników. Jestem bardzo zadowolony z szybkości realizacji mojej prośby!
Awatar użytkownika
romeck
Posty: 2875
Rejestracja: 20 sie 2009, 22:22
Lokalizacja: Warszawa / Łódź
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: romeck »

Liczyć znaczniki zaraz po zakupie, liczyć kurde! :)

Ale ja już wiem, że Pan Adam to fajny gość.
Właśnie czytasz kompletnie bezużyteczne zdanie.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8778
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2686 times
Been thanked: 2362 times

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: Curiosity »

romeck pisze:Liczyć znaczniki zaraz po zakupie, liczyć kurde! :)
Ja mam taki fetysz, że lubię, jak gra stoi na półce zafoliowana. Rozpakowuję ją dopiero, jak chcę w nią zagrać.
Co prawda bardziej dotyczy to dodatków niż podstawek, ale zawsze.

Tym większe brawa dla Planszostrefy!
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: Pixa »

Trafiła mi się źle wydrukowana plansza do Cyklad - nie dało się złożyć planszy na 4 graczy. Jeden mejl do Rebela i mam już nową planszę w domu. Super obsługa i poziom dbałości o klienta.
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
ktsto
Posty: 4
Rejestracja: 19 lut 2014, 19:08
Kontakt:

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: ktsto »

Jak do tej pory miałem dwa przypadki uszkodzonej zawartości pudełka. W obu była uszkodzona plansza. Pierwszy przypadek to Osadnicy z Catanu a drugi to Neuroshima Hex 3.0. Galakta jak i Portal zachowali się bardzo dobrze. Z wielu reklamacji, które składałem te dwie zostały rozwiązane najlepiej. Bez zbędnych formalności i bardzo szybko otrzymałem nieuszkodzone elementy. Pierwsza przesyłka została zrealizowana zwykłym listem druga listem poleconym.

Zaczynam uważać, że wyjątkowa dbałość o klienta to specyfika tej branży. Możliwe, że spowodowane jest to stosunkowo małą popularnością gier planszowych w naszym kraju, ale chyba nie tu jest miejsce na takie dywagacje.
Awatar użytkownika
romeck
Posty: 2875
Rejestracja: 20 sie 2009, 22:22
Lokalizacja: Warszawa / Łódź
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: romeck »

ktsto pisze: Zaczynam uważać, że wyjątkowa dbałość o klienta to specyfika tej branży. Możliwe, że spowodowane jest to stosunkowo małą popularnością gier planszowych w naszym kraju, ale chyba nie tu jest miejsce na takie dywagacje.
Konkurencja wymusiła, zwłaszcza w przypadku sklepów internetowych.
Właśnie czytasz kompletnie bezużyteczne zdanie.
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: Yavi »

Nie do końca jest to chyba kwestia sklepów, bo jednak reklamacjami na ogół zajmują się wydawnictwa. W moim przypadku FFG nie robiło np. żadnych problemów, żeby podesłać dwie figurki, które były źle odlane (ale kompletnie bez wpływu na grę, miały raczej niewielkie wady).
Awatar użytkownika
romeck
Posty: 2875
Rejestracja: 20 sie 2009, 22:22
Lokalizacja: Warszawa / Łódź
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: romeck »

Myślę, że to jednak zasługa sklepów. Towar, zwłaszcza taki jak gry planszowe, w pierwszej kolejności reklamujesz w miejscu zakupu (sklep może Ci zasugerować kontakt z wydawcą, ale nie musisz się na to godzić). Aby zatrzymać klienta u siebie, sklepy starały się rozpatrywać reklamacje na jego korzyść, więc wymusiły na wydawnictwach odpowiednie procedury. A potem klienci zaczęli chodzić na skróty, prosto do wydawnictw, ku uciesze sklepów. :)
Właśnie czytasz kompletnie bezużyteczne zdanie.
Awatar użytkownika
Misio205
Posty: 418
Rejestracja: 30 lis 2012, 11:18
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 2 times

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: Misio205 »

Ja napisałem prosto do AEG prośbę o 3 karty do jednego z dodatków Kamienia Gromu i po tygodniu karty były już u mnie :mrgreen:
Awatar użytkownika
DarkBogas
Posty: 433
Rejestracja: 10 wrz 2013, 19:43
Lokalizacja: Krapkowice
Has thanked: 22 times
Been thanked: 10 times

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: DarkBogas »

Ja chcę pochwalić Galaktę. Zgubiłem 1 żeton z Wojny o Pierścień, poprosiłem wydawcę o pomoc i po paru dniach miałem już nowy. Brawo za chęci i zaangażowanie! Wielki plus ode mnie dla Galakty.
mazzi
Posty: 12
Rejestracja: 21 mar 2014, 14:37

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: mazzi »

Ja również chciałbym pochwalić wydawcę za błyskawiczną reakcję, tyle że firmę rebel.pl.
W kupionym przeze mnie egzemplarzu Tzolkina brakowało jednej czaszki. Kilka dni i jest u mnie :)
Awatar użytkownika
FortArt
Posty: 2334
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: FortArt »

mazzi pisze: W kupionym przeze mnie egzemplarzu Tzolkina brakowało jednej czaszki. Kilka dni i jest u mnie :)
Nigdy nie użyjesz.
Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.
mazzi
Posty: 12
Rejestracja: 21 mar 2014, 14:37

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: mazzi »

FortArt pisze:
mazzi pisze: W kupionym przeze mnie egzemplarzu Tzolkina brakowało jednej czaszki. Kilka dni i jest u mnie :)
Nigdy nie użyjesz.
Przy 4 osobowej grze też nie? Nie wiem bo jeszcze w tyle osób nie grałem. W każdym razie pochwała za wzorową reakcję się należy. ;)
Piotrek358
Posty: 1
Rejestracja: 24 maja 2014, 12:52

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: Piotrek358 »

witam serdecznie wszystkich fanów starych a zarazem super gier planszowych. Zwracam się do was z ogromną prośbą a mianowicie poszukuje zdjęć czy skanu instrukcji do gry Cosmic Super Business w gdyż posiadam ten egzemplarz z kompletnymi kartami zagadkami lecz z biegiem lat zaginęła mi instrukcja do tego klasyka w którego gram ze swoją rodziną na czują gdyż nie wiem dokładnie ile pieniędzy ma na start itp. Proszę więc serdecznie szczęśliwego posiadacza pełnego zestawu o rozpowszechnienie tejże instrukcji dla dobra tej udanej polskiej wersji monopolu. Za każdy odzew z góry dziękuję. Pozdrawiam Piotr
Śliwka
Posty: 59
Rejestracja: 31 gru 2012, 16:52
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 23 times
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: Śliwka »

Dostaliśmy na potrzeby realizowanego przez fundację projektu kilka używanych gier (Carcassonne, Podaj cegłę i Tęczę). Miały one brakujące lub zniszczone elementy. Wydawnictwa Bard, Egmont i Granna błyskawicznie odpowiedziały na prośby i dosłały elementy, za bardzo dziękuję.
Fundacja Kraina Nadziei - Projekty "Przygoda z grami" i "Gry plenerowe na Ratajach"
https://www.facebook.com/fundacjakrainanadziei
https://www.facebook.com/groups/gryplenerowenaratajach
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: rastula »

We Fresco zakupionym na Amazon.de brakował kart zaawansowanego mieszania kolorów ( 4 dodatkowe karty) - wypełniłem po angielsku formularz na stronie wydawcy w zakładce kontakt ( http://www.queen-games.de/publisher.aspx ) - po 2 dniach info o wysyłce i po jakimś tygodniu niecałym otrzymałem kopertę z kartami i karteczką ręcznie wypisaną "że przepraszają" ... spoko serwis...
uday
Posty: 726
Rejestracja: 11 wrz 2013, 23:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: uday »

A ja mam taki problem:

Kupiłem Nightfall PL, odfoliowuję pudło, otwieram, odfoliowuję karty, a jak zabieram się do kart promo, to zonk - uszkodzone. Kilka wierzchnich kart ma zdarty lewy górny róg. Nie wiem dokładnie ile, bo jeszcze ich nie odfoliowałem. Sprzedawca już skontaktował się w tej sprawie z wydawcą, ale cały nakład poszedł i nie mają kart na wymianę. Zaoferował co prawda bon rabatowy, ale nie po to kupiłem grę, żeby dostawać kod rabatowy :/

Na dodatek okazało się, że wierzchnia część pudełka też jest uszkodzona (rozerwany kant), ale to jestem w stanie przeżyć.

Co radzicie?
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: rastula »

uday pisze:A ja mam taki problem:

Kupiłem Nightfall PL, odfoliowuję pudło, otwieram, odfoliowuję karty, a jak zabieram się do kart promo, to zonk - uszkodzone. Kilka wierzchnich kart ma zdarty lewy górny róg. Nie wiem dokładnie ile, bo jeszcze ich nie odfoliowałem. Sprzedawca już skontaktował się w tej sprawie z wydawcą, ale cały nakład poszedł i nie mają kart na wymianę. Zaoferował co prawda bon rabatowy, ale nie po to kupiłem grę, żeby dostawać kod rabatowy :/

Na dodatek okazało się, że wierzchnia część pudełka też jest uszkodzona (rozerwany kant), ale to jestem w stanie przeżyć.

Co radzicie?

brać rabat albo oddać całość - innej rady nie ma
Al_Dente
Posty: 478
Rejestracja: 12 sie 2013, 14:53
Has thanked: 10 times
Been thanked: 4 times

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: Al_Dente »

uday pisze:A ja mam taki problem:

Kupiłem Nightfall PL, odfoliowuję pudło, otwieram, odfoliowuję karty, a jak zabieram się do kart promo, to zonk - uszkodzone. Kilka wierzchnich kart ma zdarty lewy górny róg. Nie wiem dokładnie ile, bo jeszcze ich nie odfoliowałem. Sprzedawca już skontaktował się w tej sprawie z wydawcą, ale cały nakład poszedł i nie mają kart na wymianę. Zaoferował co prawda bon rabatowy, ale nie po to kupiłem grę, żeby dostawać kod rabatowy :/

Na dodatek okazało się, że wierzchnia część pudełka też jest uszkodzona (rozerwany kant), ale to jestem w stanie przeżyć.

Co radzicie?
Można też poprosić o częściowy zwrot czy rekompensatę za niekompletną/uszkodzoną grę. Dla sprzedawcy to nie jest zły deal - utrzymuje zadowolonego klienta a uszkodzoną w transporcie grę i tak sprzedałby taniej.
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: schizofretka »

Czy galakta dosyła zgubione elementy (nie oryginalnie brakujące)? Zgubił mi się żeton rozkazu z gry o tron i szlag mnie trafia, bo to jest nie do zastąpienia niczym :(


Sent from my awesome mobile I want to brag about. May contain trace elements of tpos.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
romeck
Posty: 2875
Rejestracja: 20 sie 2009, 22:22
Lokalizacja: Warszawa / Łódź
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: romeck »

Skoro przesyła karty do Cytadeli, to pewnie zgubiony element też da się wybłagać. :)

Piszpantu:
http://sklep.galakta.pl/contact-form.php
Właśnie czytasz kompletnie bezużyteczne zdanie.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4054
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 23 times

Re: Odp: Braki w grach - co robić

Post autor: AkitaInu »

uday pisze:A ja mam taki problem:

Kupiłem Nightfall PL, odfoliowuję pudło, otwieram, odfoliowuję karty, a jak zabieram się do kart promo, to zonk - uszkodzone. Kilka wierzchnich kart ma zdarty lewy górny róg. Nie wiem dokładnie ile, bo jeszcze ich nie odfoliowałem. Sprzedawca już skontaktował się w tej sprawie z wydawcą, ale cały nakład poszedł i nie mają kart na wymianę. Zaoferował co prawda bon rabatowy, ale nie po to kupiłem grę, żeby dostawać kod rabatowy :/

Na dodatek okazało się, że wierzchnia część pudełka też jest uszkodzona (rozerwany kant), ale to jestem w stanie przeżyć.

Co radzicie?
Problem jest taki ze kazdy polaki nightfall tak wyglada, polecam szukac angielskiego :)

Wysłane z mojego C5303 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Paskudnik
Posty: 1431
Rejestracja: 06 cze 2014, 16:49
Lokalizacja: Ergsun-Tuek
Has thanked: 11 times
Been thanked: 3 times

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: Paskudnik »

Ja miałem nietypowy brak w zakupionym dość niedawno (styczeń) Magnum Sal - kupiłem zafoliowaną grę, a mimo to brakowało jednego zamówienia królewskiego (w tekturze było po prostu "okienko"). Zgłosiłem problem w sklepie, który skontaktował się z wydawcą i szybko otrzymałem brakujące zamówienie - mimo, że gry nie ma już prawie nigdzie (kupiłem ostatni egzemplarz w magazynie). Więc złego słowa ani o sklepie ( http://bractwo-kupieckie.pl ), ani o wydawcy Leonardo Games powiedzieć nie dam :)
Nie gram w gry, których nie lubię a lubię tylko te gry, w które już grałem :P
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3410
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: Lothrain »

Mi brakowało jednej wypraski i jednego żetonu z innej z gry Trefla "Za siedmioma Górami". Odpowiedzieli mega szybko, że doślą - w sobotę pisałem, w poniedziałek o 5:57 miałem maila z odpowiedzią. Tyle, że już tydzień czekam i nic... A za trzy dni urlop i grę chciałem wziąć ze sobą... Ech...
PS. sprawa się zakończyła po tygodniu - w poniedziałek Trefl dosłał... pełny nowy egzemplarz gry :shock:
Ostatnio zmieniony 10 cze 2014, 13:02 przez Lothrain, łącznie zmieniany 1 raz.
Sabotazysta
Posty: 5
Rejestracja: 08 maja 2014, 12:14

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: Sabotazysta »

Ja zamówiłem ostatnio Pędzące Żółwie i brakowało jednego żółwia w kolekcji. Przyszedłem do sklepu i mówiąc jaka jest sytuacja, wymienili mi na nowy zestaw. Tym razem już kompletny.

____________________
Nie tylko dym gryzie w oczy http://www.geologwroclaw.pl nasze ceny też!
Ostatnio zmieniony 04 lip 2014, 14:44 przez Sabotazysta, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ