długie, dłuższe i najdłuższe-bardzo długie gry strategiczne

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
anicos
Posty: 2
Rejestracja: 24 cze 2007, 20:04
Lokalizacja: Wisła

długie, dłuższe i najdłuższe-bardzo długie gry strategiczne

Post autor: anicos »

Poszukuje gier w które gra się conajmniej cztery godziny. To tyle z mojej strony. :D
Awatar użytkownika
bazik
Posty: 2407
Rejestracja: 16 mar 2006, 22:03
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Post autor: bazik »

strategiczne w znaczeniu wojenne? czy po prostu takie gdzie liczy sie strategia?


Panowie Strategowie - zwyczajnie pytam, nie mowie ze w wojennych grach nie ma strategii. pozdrawiam
EstEst
Posty: 282
Rejestracja: 02 sty 2007, 13:29
Lokalizacja: Kraków

Post autor: EstEst »

Jak już pewnie wiesz z innego tematu, przy lubiących negocjować i długo myśleć graczach mniej więcej tyle zajmie Gra o Tron - w dowolnej wersji.

Dobrą grą strategiczną o sporym czasie trwania jest Fryderyk Wielki - z ciekawym mechanizmem zwycięstwa (tzn. wszyscy na jednego, jeden musi przeżyć, reszta ma go zjeść, a wygrywa ten, kto zje najwięcej, więc z dojeżdżaniem "samotnika" trzeba uważać, by inni więcej nie skorzystali).

Dość długo się gra w różne kolosy ze stajni GMT - zwłaszcza Here I Stand jest warte wyróżnienia, jeśli chodzi o klasę...Ale czas grania jest konkretny.

Dużo ciepłych słów słyszałem o, również długiej, grze Phalanxa o holenderskiej rewolucji (Revolution:The Dutch Revolt, albo jakoś tak).

W kategorii długich gier wyróżniają się 2-osobówki:
Ponad 4 godziny grywa się zwykle w osławione "heksówki" wojenne. Tu już kwestia gustu - albo się je (i ich miliony przepisów) lubi albo nie. Ja nawet lubię, ale bez szaleństw.Przynajmniej są tanie, więc można spróbować ;)
Ich interesującą modyfikacją jest "Waterloo - Napoleon's Last Battle" Phalanxa - pełny scenariusz to co najmniej 4 godziny gry (mimo napisów na pudełku, że w 2 godziny da się zagrać), a reguły prostsze i IMHO dużo ciekawsze(więcej decyzyjności, mniej losowości dzięki zarządzaniu kartami zamiast rzucania kością).
Ja polecam gorąco Twilight Struggle - grę o zimnej wojnie - na jakieś 3 godziny, jeśli gra potrwa całe 10 tur. Początkowe partie potrafią się dodatkowo przeciągnąć...
No i są oczywiście Ścieżki Chwały - jedna z najlepszych strategii (I wojna Światowa)

W War of the Ring nie grałem, ale słyszałem, że też niezłe i odpowiednio długie.
Sługa Koła. Młot na humanistów. Miecz w ręku dyrekcji.

Gry EstEsta
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Post autor: Andy »

Silent War (Compass Games) - symulacja działań amerykańskiej floty podwodnej na Pacyfiku w czasie II wojny światowej. Gra dla samotnika. Przy rozgrywaniu jednego etapu dziennie pełna kampania 1941-1945 zajmuje około pół roku zabawy. :)

Oczywiście można też rozgrywać scenariusze cząstkowe, odpowiednio krótsze.
Awatar użytkownika
macike
Posty: 2308
Rejestracja: 07 cze 2007, 18:24
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: macike »

Twilight Imperium 3rd Edition - Shattered Empire
Si vis pacem, para bellum.
Gratislavia - wrocławski festiwal gier planszowych
Awatar użytkownika
blazej
Posty: 483
Rejestracja: 06 lut 2005, 20:19
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: blazej »

Empires in Arms
Awatar użytkownika
pomimo
Posty: 574
Rejestracja: 21 cze 2007, 22:41
Lokalizacja: Zielona Góra/ Nowa Sól
Been thanked: 5 times

Post autor: pomimo »

Bonaparte 1h godz na tlumaczenie zasad + 6h na gre na zasadach podstawowych tyle nam zajelo
Awatar użytkownika
max_star
Posty: 125
Rejestracja: 21 wrz 2005, 11:49
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: max_star »

Mare Nostrum - przy dodatku ok 3 - 4 h grania :) Extra zabawa :)
Civilization - 4 godziny to za mało - gralismy w podstawowe zasady 6 h :)
Awatar użytkownika
kuki
Posty: 168
Rejestracja: 21 lis 2005, 22:22
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: kuki »

poszukuje czegoś podobnego, na 3 osoby
zastanawiam się nad: Europe Engulfed (GMT), Here I Stand(GMT) i Bonaparte(Wydawnictwo Imperium)
co wybrac?
Awatar użytkownika
folko
Posty: 2442
Rejestracja: 23 wrz 2004, 13:26
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Kontakt:

Post autor: folko »

Proponuję odpowiedzieć na pytanie Bazika :)
Awatar użytkownika
kuki
Posty: 168
Rejestracja: 21 lis 2005, 22:22
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: kuki »

wojenne
Awatar użytkownika
Hudson
Posty: 481
Rejestracja: 20 gru 2004, 00:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hudson »

dev0x00 pisze:poszukuje czegoś podobnego, na 3 osoby
zastanawiam się nad: Europe Engulfed (GMT), Here I Stand(GMT) i Bonaparte(Wydawnictwo Imperium)
co wybrac?
Wydaje mi się, że w HiS najlepiej gra się na 6 osób.
Co do EE to póki co ta gra bardzo mi się podoba - przepisy są dosyć proste, pomoce graczy bardzo fajnie zrobione. Proponuję, żebyś napisał czego dokładnie chcesz się dowiedzieć, bo nie wiem, od czego zacząć;)
Awatar użytkownika
kruck
Posty: 239
Rejestracja: 29 sie 2005, 01:52
Lokalizacja: Lochy
Has thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: kruck »

Warrior Knights. Teoretycznie gra powinna trwać w granicach 3-4 godzin, ale w praktyce, jeśli gracze faktycznie chcą mieć czas na rozwinięcie skrzydeł i poczucie epickości tego, co się dzieje, warto zmodyfikować lekko zasady i przedłużyć rozgrywkę do 5-6 godzin.
Awatar użytkownika
Mały brzydki pędrak
Posty: 984
Rejestracja: 24 sty 2006, 19:37
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 11 times

Post autor: Mały brzydki pędrak »

Zdecydowanie Europe Engulfed (GMT) lub Here I Stand(GMT).
niktos
Posty: 37
Rejestracja: 22 sty 2007, 14:54
Lokalizacja: Wawa

Post autor: niktos »

Jungle Speed zmodyfikacją, że jeśli ktoś się pozbył wszystkich kart, to dostaje połowę kupki przegrywającego :wink:
Awatar użytkownika
Lim-Dul
Administrator
Posty: 1711
Rejestracja: 11 gru 2006, 17:12
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Lim-Dul »

Die Macher
Diplomacy
Shadows over Camelot może być długie =)
The Hellgame
Struggle of the Empires
Conquest of the Empire

Polecam mniej więcej w tej kolejności. =)
War does not determine who is right - only who is left. - Bertrand Russell
---
Moja (niekompletna) kolekcja gier
Moja lista życzeń
Muttah
Posty: 1197
Rejestracja: 11 wrz 2005, 15:36
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 2 times

Post autor: Muttah »

Attack potrafi ostro przykatować, jeśli chodzi o czas.
Awatar użytkownika
MacDante
Posty: 346
Rejestracja: 19 mar 2006, 11:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: MacDante »

Twilight Imerium 3ED + dodatek -> czas około 6- 10 godizn rozgrywki na 8 graczy :)

a Game Of Throne + dodateki -> Czas okło 3-6 godzin na 6 graczy

Mare Nostrum z dodatkiem -> czas od 2-6 godzin na 6 graczy w zależności od wprowadzonych Home rulzez :) w podstawowych zasadach warunki zwycięstwa łątwo spełnić w 2-3 godziny, ale że my maniacy to dodatkowe utrrudnienia i koszty objektów powodują wydłużenie gry nawet do 6 godzin :)
ODPOWIEDZ