Marvel Dice Masters (Mike Elliott, Eric M. Lang)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2810
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 312 times
Been thanked: 528 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: kaszkiet »

Czy ktoś mógłby w kliku zdaniach opisać podobieństwa i różnice w porównaniu z Quarriors?
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5246
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Gambit »

Podobieństwa:
- losujesz kostki z worka i rzucasz nimi
- kupujesz kostki za energię wyrzuconą na kostkach
- wystawiasz bohaterów płacąc energią wyrzuconą na kostkach

Różnice:
- gra ma charakter pojedynku, gdzie atakujesz wezwanymi bohaterami przeciwnika, próbując mu zjechać punkty życia do zera
- gracze mają swoje zestawy kart, z których mogą kupować kostki. jedynym wspólnym "rynkiem" są kolorowe kości akcji
- karty i kostki MDM są sprzedawane w formacie kolekcjonerskim
- Quarriors jest lepsze :)
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2810
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 312 times
Been thanked: 528 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: kaszkiet »

Dzięki za odpowiedź.
Czy walka jest podobna do Quarriors? Na kostce jest wartość ataku i obrony i porównuje je się ze sobą? Czy są jakieś bardziej istotne zmiany?
Czy można atakować np. dwoma Spider-Manami na raz? Bo wiem, że można mieć kilka takich samych kostek i w Quarriors dwa smoki mają sens, ale dwóch Iron Manów już trochę mniej :)
Czy kostki, które "przeżyły" atak zostają w grze czy wracają do wora?
I czemu Quarriors lepsze? :)
grucha
Posty: 362
Rejestracja: 08 paź 2006, 08:18
Lokalizacja: Szamotuły, k/Poznania
Has thanked: 14 times
Been thanked: 5 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: grucha »

Technicznie walka jest bardzo podobna, mamy atak i obronę jak w quarriors, ale czy zaatakować i kim zaatakować? Tu są kluczowe decyzje Marvela. W ogóle uważam że tych gier nie można porównywać


Q to po prostu typowa planszówka z kostkami, fajne do pogrania na luzie, rodzinnie, bez stresu jak wiele innych
natomiast MDM to CCG z kostkami. Kolekcjonerstwo, tworzenie drużyny, gra 1 vs 1, ekonomia, kombosy, akcje i reakcje. Po prostu żyjesz grą. Kto kiedykolwiek dał się wciągnąć w jakieś CCG / LCG ten rozumie :D .
Pochodzenie człowieka od małpy jest prywatną sprawą każdego z nas.
parasite
Posty: 249
Rejestracja: 26 lis 2012, 08:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: parasite »

kaszkiet pisze: Czy można atakować np. dwoma Spider-Manami na raz? Bo wiem, że można mieć kilka takich samych kostek i w Quarriors dwa smoki mają sens, ale dwóch Iron Manów już trochę mniej :)
przecież to świat, w którym postacie latają, albo skaczą na kilometry, strzelają ogniem, znikają itd. a ty nie potrafisz sobie wyobrazić 2 iron menów obok siebie ?? :roll: :lol:
Awatar użytkownika
kudlacz135
Posty: 645
Rejestracja: 15 sie 2013, 21:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: kudlacz135 »

A gdyby tak przyjąć, że wykupujesz atak/akcję postaci, która jest na karcie?
parasite
Posty: 249
Rejestracja: 26 lis 2012, 08:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: parasite »

kudlacz135 pisze:A gdyby tak przyjąć, że wykupujesz atak/akcję postaci, która jest na karcie?
no nie bawmy się w przedszkolanki i pomoc w rozwijaniu wyobraźni :oops:

p.s. akcja / atak są wartościami, które raczej nie posiadają "życia" :wink:
Awatar użytkownika
kudlacz135
Posty: 645
Rejestracja: 15 sie 2013, 21:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: kudlacz135 »

parasite pisze:
kudlacz135 pisze:A gdyby tak przyjąć, że wykupujesz atak/akcję postaci, która jest na karcie?
no nie bawmy się w przedszkolanki i pomoc w rozwijaniu wyobraźni :oops:

p.s. akcja / atak są wartościami, które raczej nie posiadają "życia" :wink:
Trochę racja... ale jest rano, a ja taki zaspany, a dzieci krzyczą za oknem, a życie byłoby takie proste wtedy...
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2810
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 312 times
Been thanked: 528 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: kaszkiet »

Chodziło mi o to, że przy wszystkich supermocach i niemożliwościach z komiksów, fajne jest, że bohaterowie są unikalni i wiadomo, że Spider-Man to właśnie ten jeden koleś, Peter Parker :)
Ale zasada, że jak wypadną dwa lub więcej Spider-Manów to można tylko jednego wystawić raczej byłaby słaba? :)
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5246
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Gambit »

kaszkiet pisze:Chodziło mi o to, że przy wszystkich supermocach i niemożliwościach z komiksów, fajne jest, że bohaterowie są unikalni i wiadomo, że Spider-Man to właśnie ten jeden koleś, Peter Parker :)
Ale zasada, że jak wypadną dwa lub więcej Spider-Manów to można tylko jednego wystawić raczej byłaby słaba? :)
Pomyśl o tym inaczej. Masz jednego Spider-Mana, ale te dwie kostki to jego dwa ataki, albo dwie akcje.
Awatar użytkownika
conus
Posty: 293
Rejestracja: 17 kwie 2009, 17:08
Lokalizacja: opacz kolonia - prawie wawa
Has thanked: 1 time

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: conus »

Gambit pisze:
kaszkiet pisze:Chodziło mi o to, że przy wszystkich supermocach i niemożliwościach z komiksów, fajne jest, że bohaterowie są unikalni i wiadomo, że Spider-Man to właśnie ten jeden koleś, Peter Parker :)
Ale zasada, że jak wypadną dwa lub więcej Spider-Manów to można tylko jednego wystawić raczej byłaby słaba? :)
Pomyśl o tym inaczej. Masz jednego Spider-Mana, ale te dwie kostki to jego dwa ataki, albo dwie akcje.
+1
dokładnie tak sobie to wyobrażam ;)
to jest tylko moja subiektywna opinia a nie Obiektywna Prawda Objawiona
Acaraje
Posty: 146
Rejestracja: 21 lip 2012, 14:04
Lokalizacja: Kraków

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Acaraje »

Wytłumaczcie mi proszę pewną kwestię, jak to jest z atakującymi postaciami: czy jeżeli zadam obrażenie nawet, postaci przeciwnika to rozumiem że mam go odrzucić do used pile , postacie znokautowane do KO, blokujących którzy nie zostali znokautowani do field zone. Natomiast nie do końca wiem o co chodzi z tym określeniem: ze blokujący i blokowani wracają do field zone. Czyli w jakiej sytuacji blokowane postacie mają wrócić do Field zone?
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5246
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Gambit »

Acaraje pisze:Wytłumaczcie mi proszę pewną kwestię, jak to jest z atakującymi postaciami: czy jeżeli zadam obrażenie nawet, postaci przeciwnika to rozumiem że mam go odrzucić do used pile , postacie znokautowane do KO, blokujących którzy nie zostali znokautowani do field zone. Natomiast nie do końca wiem o co chodzi z tym określeniem: ze blokujący i blokowani wracają do field zone. Czyli w jakiej sytuacji blokowane postacie mają wrócić do Field zone?
W sytuacji, kiedy zarówno blokujący, jak i atakujący nie zadali sobie obrażeń wystarczających do znokautowania przeciwnika.
Bohr
Posty: 167
Rejestracja: 16 maja 2009, 00:52
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 37 times
Been thanked: 43 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Bohr »

Hey,

A kto są ci villiains (źli ludzi)...jedna z kart ma w swojej właściwości coś o tym (już nie pamiętam teraz...coś że nie może atakować villians...czy może)......czy villian to będą bohaterowie przeciwnika czy co?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5246
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Gambit »

Bohr pisze:Hey,

A kto są ci villiains (źli ludzi)...jedna z kart ma w swojej właściwości coś o tym (już nie pamiętam teraz...coś że nie może atakować villians...czy może)......czy villian to będą bohaterowie przeciwnika czy co?

Pozdrawiam
Villains to rodzaj kart. Należą do nich Mystique, Magneto, Green Goblin...poznacz ich po ikonce "ośmiornicy" przy koszcie karty.
parasite
Posty: 249
Rejestracja: 26 lis 2012, 08:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: parasite »

Gambit pisze:poznacz ich po ikonce "ośmiornicy" przy koszcie karty.
s7ven
Posty: 81
Rejestracja: 11 maja 2014, 18:39

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: s7ven »

W połowie miesiąca powinny już być kolejne Startery i booster boxy w Polsce. Ilość mega ograniczona więc spieszcie się :) Zachęcam nowych graczy do kupna :)
Furia
Posty: 730
Rejestracja: 27 lut 2012, 23:13

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Furia »

Gdzie te maty do druknięcia ze strony wizkids? Coś znaleźć nie mogę.
Andrez_PL
Posty: 5
Rejestracja: 13 maja 2013, 13:08

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Andrez_PL »

Planszostrefa podaje, że "dostawa starterów Marvel Dice Masters dojedzie do nas najwcześniej 23.06.2014 w wyniku opóźnień ze strony Wizkid's" :(
NTomasz
Posty: 646
Rejestracja: 04 maja 2012, 14:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: NTomasz »

swietnie. co tydzien mówia co innego... 1szy raz zamawialem coś w tym sklepie i chyba ostatni
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: KubaP »

NTomasz pisze:swietnie. co tydzien mówia co innego... 1szy raz zamawialem coś w tym sklepie i chyba ostatni
Ty tak na serio?
Awatar użytkownika
Don_Silvarro
Posty: 131
Rejestracja: 28 sty 2010, 20:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Don_Silvarro »

NTomasz pisze:swietnie. co tydzien mówia co innego... 1szy raz zamawialem coś w tym sklepie i chyba ostatni
Takie reakcje to jest powód, dla którego zarówno sklepy, jak i wydawnictwa coraz rzadziej podają terminy premier/dodruków.

Jeśli to jest czyjakolwiek wina, to sklepu najmniej.

Sklep podaje klientowi datę w oparciu o informację od dystrybutora, który otrzymuje ją od wydawcy, który otrzymuje ją od przewoźnika, który otrzymuje ją od chińskiego biznesmena, który otrzymuje ją od kierownika fabryki. To jak gra w głuchy telefon, tyle że rozgrywająca się na przestrzeni trzech miesięcy, w czterech różnych językach i pomiędzy trzema kontynentami. A, no i hasło może zostać w każdej chwili zatrzymane na kontroli granicznej. Albo może zatonąć na środku oceanu.

Nawiasem mówiąc ja w termin połowy czerwca od początku nie wierzyłem, bo sam WizKids wystosował informację prasową, że reprint boosterów trafi do nich najwcześniej w lipcu...
Awatar użytkownika
Malash
Posty: 197
Rejestracja: 18 sty 2012, 22:49
Lokalizacja: Warszawa Praga Płd.
Has thanked: 14 times
Been thanked: 19 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Malash »

No cóż, Kubo, dla mnie od dawna kolega NTomasz to piękny przykład hejtera.
Dokładniej po tym jak przeczytałem jego opinię "To gra Chvatila, więc nie może być dobra",
podczas gdy wspomniany autor nie dość że robi gry dobre (co jest oczywiście kwestią gustu),
to też zupełnie różnorodne (co już jest faktem - więc wrzucanie ich do jednego worka jest absurdem).

Kolego NTomaszu, nie próbuje Ci ubliżyć, a jedynie zredukować zdziwienie Kuby, przedstawiając swoje obserwacje...
Chociaż Twoje krytykanctwo nt. sklepu o którym nie masz pojęcia (skoro to pierwszy zakup), na podstawie obsuwy, która nie leży w ich ani interesie, ani po ich stronie, jest niedorzeczne i chamskie.

Szczerze: życzę nabrania dystansu do świata, bo przejmując się wszystkim i krytykując wszystko można szybko dostać nerwicy, zwłaszcza w tym kraju.
WImięZasad.ZnadPlanszy.pl
także na: Facebooku , YouTube, Spotify i Apple Podcasts.
Analizujemy gry i ich mechaniki. Nie boimy się wytykać im błędów.
Często je naprawiamy, bądź przebudowujemy za pomocą prostych home rules.
Acaraje
Posty: 146
Rejestracja: 21 lip 2012, 14:04
Lokalizacja: Kraków

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Acaraje »

Niektórzy tak mają... gdzieś muszą rozładować swoją życiową frustrację :)
magneticzero
Posty: 411
Rejestracja: 31 gru 2011, 19:04
Lokalizacja: Rybnik

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: magneticzero »

Gdyby jeszcze nie wszyscy wiedzieli organizujemy "nieoficjalny" turniej na Pionku w niedziele zaczynamy kolo 10:30 wiecej informacji na grupie MDM na facebooku.
ODPOWIEDZ