Gra dla rodziców :)

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Neiti
Posty: 38
Rejestracja: 20 lip 2012, 15:47
Has thanked: 1 time

Gra dla rodziców :)

Post autor: Neiti »

Hej, potrzebuję gry dla moich rodziców. Rodzice trochę grają, sami może mniej (ze znajomymi to tylko w pierdółki), ale jak coś przynoszę to zawsze chętnie rozegrają partię :) Mają jednak bardzo specyficzny sposób oceny gier... Mianowicie gdy pokazuję im jakąś fajną moim zdaniem grę z dobrą mechaniką to słyszę, że "wszystkie są jak Stone Age". Więc jak Stone Age jest: Dolina Królów, Tzolk'in, Steam Park (.....), Alien Frontiers (.......!) i rzecz jasna Stone Age :P I to są gry złe, bo są w ich odczuciu takie same.
A teraz jakie gry są fajne: Dixit, Pandemic, Hanabi, List Miłosny, Dobble, Touche, Escape, Wazabi.
Dodam też, że nie przepadają za grami z presją czasu (Escape jest wyjątkiem, Times Upy, 5 Sekund i inne z klepsydrą nie podeszły) ani na refleks (Dobble się wyłamało ;).
Ostatnio pokazywałam im Duuuszki i to nie podeszło oraz Grand Prix: Ostatnia prosta i to zostało lepiej odebrane.
Więc doradźcie drodzy gracze, co kupić rodzicom, żeby mnie nie zrujnowało finansowo, nie było Stone Agem, ogarniało przynajmniej 4 graczy i nie trwało powyżej 60minut.
Czas start :)
Al_Dente
Posty: 478
Rejestracja: 12 sie 2013, 14:53
Has thanked: 10 times
Been thanked: 4 times

Re: Gra dla rodziców :)

Post autor: Al_Dente »

Z mniejszych Coup - i myślę ze to powinno zaskoczyć - taki rozbudowany List Miłosny dla 2-6 osób. (Mnie tematycznie bardziej odpowiednia wydaje się wersja z Hrabiną niż nowa polska z Putinem, ale nie chciałbym w tym miejscu wywoływać dyskusji o tym)
Z większych - może Ghost Stories? (Ukłon w stronę Pandemii) - z tym że trwa powyżej 60 minut, ale Pandemia też?
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Gra dla rodziców :)

Post autor: Bea »

Pokaż im Dominiona i Splendor :).
Awatar użytkownika
adam_k27
Posty: 721
Rejestracja: 28 cze 2013, 10:07
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 19 times
Been thanked: 19 times

Re: Gra dla rodziców :)

Post autor: adam_k27 »

CV :!:
Mysle ze rodzicom podeszloby tez Tajemnicze Domostwo, ale to juz wiekszy wydatek. Zas z tanszych gier mysle ze moze jeszcze Letnisko by im sie moglo spodobac.
Awatar użytkownika
Neiti
Posty: 38
Rejestracja: 20 lip 2012, 15:47
Has thanked: 1 time

Re: Gra dla rodziców :)

Post autor: Neiti »

Coup odpada (tak jak Maskarada) - mają uczulenie na gry, które są "podobne". A Coup i List Miłosny to dla nich będzie to samo, tylko dziwniej :P
Ghost Stories - w to na pewno nie będą mieli z kim grać (ich znajomi to planszo-newbie) i niestety nie widzę ich pykających w to we dwoje. To casuale, jak mają chwilę wolną to rozwiązują krzyżówki ;)
Dominion... nie widzę ich grających akurat w to, ale przetestuję, a nóż zaskoczy.
Splendoru nie znam, pogooglam, dzięki za trop :)
Podobnie z CV, ale tutaj chociaż słyszałam jakieś opinie. W dodatku bardzo dobre, więc może to jest jakiś pomysł :)
Tajemnicze Domostwo testowali i bez szału, ani ich nie uwiodło ani nie odrzuciło.
Czekam na więcej propozycji :P
pieczkins
Posty: 185
Rejestracja: 04 lut 2014, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 6 times

Re: Gra dla rodziców :)

Post autor: pieczkins »

A może Ostatnia wola? Sam co prawda nie grałem, ale opinie nawet pozytywne. Moim Ticket do gustu przypadł. Grali w Nordic Countries
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Gra dla rodziców :)

Post autor: Rune »

+ 1 dla Splendor, a do tego Szczęść Boże i na dwie osoby Serce Smoka ;)
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
Awatar użytkownika
Losiek
Posty: 951
Rejestracja: 31 sie 2010, 03:12
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 314 times
Been thanked: 203 times

Re: Gra dla rodziców :)

Post autor: Losiek »

A może Cesarski kurier? Tanie, proste, regrywialne i nie przypomina w żaden sposób SE. Albo Świat Dysku Ankh Morpork luźne, regrywialne i znowu nie przypomina SE - choć uważam, że na dwie osoby to takie sobie. Jednak sporo osób chwali dwuosobową rozgrywkę. Obydwie gry są proste i zdecydowanie nadają się dla niedzielnych graczy. Proste ale dające dużo frajdy z gry.
Awatar użytkownika
adam_k27
Posty: 721
Rejestracja: 28 cze 2013, 10:07
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 19 times
Been thanked: 19 times

Re: Gra dla rodziców :)

Post autor: adam_k27 »

Neiti pisze: Splendoru nie znam, pogooglam, dzięki za trop :)
Rzuć jeszcze okiem na Budowniczowie: Średniowiecze. Gra ukaże się lada chwila w polskiej edycji, a można ją teraz taniej zamówić w przedsprzedaży. Ja sobie zamówiłem. Wszyscy ją porównują do Splendoru, ale wydaje mi się że Budowniczowie sa przystępniejsi i bardziej klimatyczni. Do tego ładne wydanie w efektownej ale zgrabnej i poręcznej puszeczce.

http://3trolle.pl/3016-Budowniczowie-Sredniowiecze.html
http://www.rebel.pl/product.php/1,1523/ ... iecze.html
Awatar użytkownika
Neiti
Posty: 38
Rejestracja: 20 lip 2012, 15:47
Has thanked: 1 time

Re: Gra dla rodziców :)

Post autor: Neiti »

Proponujecie mi naprawdę udane gry, ale to wszystko są gry za trudne.
Potrzebuję czegoś, w co mogliby grać ze swoimi znajomymi noobami. Czegoś lekkiego i krótkiego, do czego zasady tłumaczy się 3 minuty. Ostatnią wolę uwielbiam, tak samo Cesarskiego Kuriera, ale oni we dwójkę do tego nie usiądą, a dla ich przyjaciół to naprawdę za trudne. Coś na poziomie skomplikowania Dobbli, myślcie o nich jak o dzieciach, które się szybko nudzą i nie wysiedzą długo na słuchaniu reguł :P
Awatar użytkownika
adam_k27
Posty: 721
Rejestracja: 28 cze 2013, 10:07
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 19 times
Been thanked: 19 times

Re: Gra dla rodziców :)

Post autor: adam_k27 »

Skoro podobała im się Pandemia to może Zakazana Wyspa? Też kooperacja, ale nieco prostsza, w dodatku ładniej wydana i bardziej klimatyczna.
gburia.furia
Posty: 36
Rejestracja: 11 maja 2012, 01:12
Has thanked: 1 time

Re: Gra dla rodziców :)

Post autor: gburia.furia »

Może tradycyjnie Carcassonne, zasady raczej prostsze, dzieci jakoś ogarniają, więc twoi rodzice też powinni. Pytanie czy im się spodoba;-) Ten Splendor też by pasował.
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Gra dla rodziców :)

Post autor: mig »

+1 cv
A oprócz tego qwirkle, for sale, Batavia, Speicherstadt
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Gra dla rodziców :)

Post autor: misioooo »

Moim przypadło do gustu Abalone (offboard) - dostali pod choinkę 2 lata temu :)
Tylko, że to typowe na dwóch graczy... Za to zasady banalne, a i pomyśleć trzeba!
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Neiti
Posty: 38
Rejestracja: 20 lip 2012, 15:47
Has thanked: 1 time

Re: Gra dla rodziców :)

Post autor: Neiti »

Zakazana Wyspa odpada, bo będzie "taka sama". Proszę, nie proponujcie gier, które są podobne do tych, które oni już lubią, bo dostaną etykietkę "taka jak ...." i nie będzie się im podobała. Trzeba czegoś nowego, zaskakującego, innej (prostej jak cep) mechaniki :)

Może faktycznie ukłonię się Carcassonne... Ładne to, proste, niedługie, jakby się spodobało to mam masę dodatków, które mogę im dokupywać. To w zasadzie jest dobra myśl :)
Qwirkle zdecydowanie nie - rodzice są zapalonymi scrabblistami, którzy zdobywają po 60 punktów jednym wyrazem i scrabble dla analfabetów zostaną potraktowane jako potwarz :P
Batavia za długa/trudna/nudna, podobnie Speicherstadt (i mogą mieć zarzuty, że jest takie jak Stone Age, bo się zbiera surowce. Mają uczulenie na surowce i worker placementy....).

Na pewno zaniosę im Schotten Totten, bo to już próbowali i się spodobało, ale chciałam dobrać coś jeszcze ;)
Jesteście naprawdę dzielni, że mi tyle wymyślacie tych tytułów :)
Awatar użytkownika
Andreal
Posty: 344
Rejestracja: 10 mar 2014, 12:32
Lokalizacja: Białystok
Been thanked: 1 time

Re: Gra dla rodziców :)

Post autor: Andreal »

A może karciana Ewolucja? Dość ciekawa mechanika tworzenia swoich zwierzostworów, do tego bardzo estetycznie wydana.
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Gra dla rodziców :)

Post autor: Bea »

A Kolejkę albo Pan tu nie Stał znają?
Awatar użytkownika
premek
Posty: 362
Rejestracja: 05 lis 2012, 14:23
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Gra dla rodziców :)

Post autor: premek »

Wsiąść do pociągu Europa i Osadnicy z Catanu

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka
tomiz123
Posty: 150
Rejestracja: 16 sty 2013, 22:37
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 5 times

Re: Gra dla rodziców :)

Post autor: tomiz123 »

Ja także polecam Splendor. U mnie w rodzinie gra robi furorę.

Z innych to na pewno klasyk, czyli Wsiąść do Pociągu. A może coś bardziej wymagającego jak np.: Innowacje.
Awatar użytkownika
Neiti
Posty: 38
Rejestracja: 20 lip 2012, 15:47
Has thanked: 1 time

Re: Gra dla rodziców :)

Post autor: Neiti »

Dzięki za wszystkie propozycje, wysłałam je rodzicom do obejrzenia, żeby sobie poczytali i może sami podjęli decyzję. I podjęli. Znaleźli sobie Sabotażystę ;D
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Gra dla rodziców :)

Post autor: mig »

Neiti pisze:Dzięki za wszystkie propozycje, wysłałam je rodzicom do obejrzenia, żeby sobie poczytali i może sami podjęli decyzję. I podjęli. Znaleźli sobie Sabotażystę ;D
Tylko koniecznie od razu z rozszerzeniem.
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
Tehanu
Posty: 128
Rejestracja: 15 cze 2005, 03:06
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 3 times

Re: Gra dla rodziców :)

Post autor: Tehanu »

Neiti pisze:... przynajmniej 4 graczy i nie trwało powyżej 60minut.
Czas start :)
Na czterech nie-geeków to Tichu i potem dłuuugo dłuugo nic 8)
"You have to learn the rules of the game.
And then you have to play better than anyone else."
Albert Einstein
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3039
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 578 times
Been thanked: 239 times

Re: Gra dla rodziców :)

Post autor: DarkSide »

Seasons, Fasolki, Pictomania, Panic Lab, W roku smoka, Przez pustynię

Gry konfrontacyjne: Zombiaki, Neuroshima Hex, Small World
Gry od 3 osób: Kameleon, Chinatown, Wysokie napięcie, Cytadela (ja lubię wariant dwuosobowy, ale nie każdemu podchodzi)
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -11%, ALEplanszówki -3%
Awatar użytkownika
Moniczka.s
Posty: 549
Rejestracja: 18 lut 2010, 20:06
Lokalizacja: Ostrowiec Św.\Warszawa
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Gra dla rodziców :)

Post autor: Moniczka.s »

Neiti pisze: Więc doradźcie drodzy gracze, co kupić rodzicom, żeby mnie nie zrujnowało finansowo, nie było Stone Agem, ogarniało przynajmniej 4 graczy i nie trwało powyżej 60minut.
Czas start :)
Może Tokaido? Gra jest przyjemna, nie ma skomplikowanych zasad, spójna mechanicznie i klimatycznie oraz, moim zdaniem, w wystarczającym stopniu odległa od wszystkich wymienionych przez ciebie tytułów.
Mam rabat 10% w Planszomanii i chętnie pomogę w zakupach.
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Gra dla rodziców :)

Post autor: schizofretka »

Sabotażysta jest zabawny, ale góra kilkanaście partii. Może fasolki? Dużo fajniejsze imo. +1 też do Splendoru i Carcassone.


Sent from my awesome mobile I want to brag about. May contain trace elements of tpos.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
ODPOWIEDZ