Warhammer 40,000: Conquest / Podbój LCG (Brad Andres, Nate French, Eric M. Lang)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
TTR_1983
Posty: 3950
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 89 times
Kontakt:

Re: Warhammer 40k Conquest LCG

Post autor: TTR_1983 »

nieco ponad 100 zł jest dobrą ceną. jako, że pewnie niedługo Galakta zakończy SW to szansa, że będą wydawać nowe LCG w całości jest pewnie spora.
s7ven
Posty: 81
Rejestracja: 11 maja 2014, 18:39

Re: Warhammer 40k Conquest LCG

Post autor: s7ven »

Mam nadzieję że wyjdzie w lipcu :) Chociaż żeby dokończyli spoilery i galakta wrzuciła instrukcje w necie..
Grishnak
Posty: 32
Rejestracja: 21 maja 2014, 12:46
Has thanked: 1 time

Re: Warhammer 40k Conquest LCG

Post autor: Grishnak »

Nie wiem czy to właściwy temat, ale nie bardzo widzę odpowiedniejsze subforum, więc zapytam tutaj;)
Czy ktoś z Katowic byłby skłonny zamówić wspólnie 3x Core Set, tak żeby można się było podzielić frakcjami? Póki co gra mnie zainteresowała, aczkolwiek z definitywną decyzją wolę zaczekać przynajmniej do przeczytania instrukcji.

W razie czego proszę o PW :)
Mitrel
Posty: 47
Rejestracja: 02 wrz 2013, 17:15

Re: Warhammer 40k Conquest LCG

Post autor: Mitrel »

Dlaczego forum Conquesta nie działa ?
morphine
Posty: 31
Rejestracja: 05 lut 2014, 20:15
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Warhammer 40k Conquest LCG

Post autor: morphine »

Już działa. Więcej informacji na forum dziś wieczorem.
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Warhammer 40k Conquest LCG

Post autor: pattom »

Awatar użytkownika
Aduanath
Posty: 495
Rejestracja: 31 paź 2012, 18:55
Lokalizacja: Legnica
Been thanked: 1 time

Re: Warhammer 40k Conquest LCG

Post autor: Aduanath »

Kupując wersję angielską i tak wspieram galaktę, bo zarabiają, jako dystrybutor. Aż się zaczęłam zastanawiać, czy nie kupić Conquesta poza granicami naszego kraju, tak dla przekory (w turniejach i tak udziału brać nie zamierzam, więc ich "kara" mnie nie dotyczy)... :roll:
Nasza kolekcja - ciągle się rozwija :)
Awatar użytkownika
zioombel
Posty: 1149
Rejestracja: 21 wrz 2010, 13:19
Lokalizacja: Wołomin
Has thanked: 202 times
Been thanked: 98 times

Re: Warhammer 40k Conquest LCG

Post autor: zioombel »

moim zdaniem dobre posunięcie Galakty. Troche nie rozumiem osób, które upierają sie przy angielskiej wersji karcianek lcg. Nawet jesli ktos by sie wybierał na jakiś międzynarodowy turniej ( co pewnie często sie nie zdarza ) to może sobie karty odpoznac po grafikach.
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Warhammer 40k Conquest LCG

Post autor: Jacek_PL »

Aduanath pisze:Kupując wersję angielską i tak wspieram galaktę, bo zarabiają, jako dystrybutor.
Chyba że kupujesz w sklepie który nie kupił od Galakty tylko od jakiegoś innego dystrybutora w Europie lub USA, bo tak można.

Moim zdaniem ostro pojechali, ale czemu się dziwić, ludzie już pisali: "róbta polską wersję chociaż my i tak kupimy angielską".
Awatar użytkownika
hadrian
Posty: 543
Rejestracja: 18 sie 2012, 20:05
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 19 times

Re: Warhammer 40k Conquest LCG

Post autor: hadrian »

Takiego stanowiska mi brakowało. Wyrazne profity za wsparcie polskiej wersji, zaangazowanie i komunikacja. Na pewno nabędę core set :)
Large Hadrian Collider
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4721
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 384 times
Been thanked: 886 times

Re: Warhammer 40k Conquest LCG

Post autor: BartP »

Przynajmniej sprawa jest jasna od samego początku.
Banan2
Posty: 2617
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Warhammer 40k Conquest LCG

Post autor: Banan2 »

No i bardzo dobrze. Czas najwyższy na takie posunięcie. Ja kupię wszystko co wydadzą.
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
waffel
Posty: 2600
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 8 times

Re: Warhammer 40k Conquest LCG

Post autor: waffel »

Rozumiałbym gdyby jak kiedyś angielską wersję dystrybuował Bard, ale teraz?
zioombel pisze:Troche nie rozumiem osób, które upierają sie przy angielskiej wersji karcianek lcg.
Angielska wersja ma precyzyjniejsze wordingi, nie ma błędów w tłumaczeniu, szybciej pojawia się FAQ, znając angielskie nazwy kart łatwiej śledzić anglojęzyczne fora. Może Cię to nie przekonywać, spoko wolny kraj, ale czego tu można nie rozumieć?
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4721
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 384 times
Been thanked: 886 times

Re: Warhammer 40k Conquest LCG

Post autor: BartP »

Jak teraz przemyślałem sprawę, to w zasadzie - mając na uwadze, co Galakta chce osiągnąć - wydaje mi się, że lepiej byłoby po prostu wprowadzić wyższe ceny za branie udziału w turnieju, jeśli nie ma się polskiej wersji. Ale pozostawić rankingi, nagrody i inne pierdoły dla wszystkich graczy.
Awatar użytkownika
zioombel
Posty: 1149
Rejestracja: 21 wrz 2010, 13:19
Lokalizacja: Wołomin
Has thanked: 202 times
Been thanked: 98 times

Re: Warhammer 40k Conquest LCG

Post autor: zioombel »

waffel pisze:Rozumiałbym gdyby jak kiedyś angielską wersję dystrybuował Bard, ale teraz?
zioombel pisze:Troche nie rozumiem osób, które upierają sie przy angielskiej wersji karcianek lcg.
Angielska wersja ma precyzyjniejsze wordingi, nie ma błędów w tłumaczeniu, szybciej pojawia się FAQ, znając angielskie nazwy kart łatwiej śledzić anglojęzyczne fora. Może Cię to nie przekonywać, spoko wolny kraj, ale czego tu można nie rozumieć?
rozumiem te argumenty, ale polska wersja to wiecej graczy, wiec większa scena turniejowa, a wydaje mi siè, że w tego typu grach to wlasnie to daje najwieksza frajdę. Moim zdaniem to jest nadrzędny cel, który powinien przytłumić argumenty wcześniejszego faqu i ewentualnych błędów - ffg tez robi błędy inaczej nie byłoby faqu i errat. Co mi po wcześniejszym faqu jak nie bede miał turniejów z braku graczy i wsparcia wydawnictwa?
Awatar użytkownika
waffel
Posty: 2600
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 8 times

Re: Warhammer 40k Conquest LCG

Post autor: waffel »

Okej, czyli rozumiesz tylko się nie zgadzasz :) ja na turnieje nie chodzę więc wolę mieć po angielsku z wyżej wymienionych powodów, ale temat był wałkowany bez końca przy okazji każdej gry posiadającej polską wersję więc nie będę się powtarzał.
Awatar użytkownika
hadrian
Posty: 543
Rejestracja: 18 sie 2012, 20:05
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 19 times

Re: Warhammer 40k Conquest LCG

Post autor: hadrian »

waffel pisze: Angielska wersja ma precyzyjniejsze wordingi, nie ma błędów w tłumaczeniu, szybciej pojawia się FAQ, znając angielskie nazwy kart łatwiej śledzić anglojęzyczne fora. Może Cię to nie przekonywać, spoko wolny kraj, ale czego tu można nie rozumieć?
Dokladnie. Dlatego wlasnie jak bylo w przypadku Netrunnera gdzie Galakta pokazala ze ma w nosie która wersje kupią gracze, a później wielki foch ze z oczywistych wzgledow wybrali angielska. Oryginalna wersja jest na pozycji uprzywilejowanej i to w interesie polskiego wydawcy leży wspomożenie swojego produktu i zachęcenie graczy. Tak wlasnie odbieram dzisiejszy post na forum Galakty. Uczciwe postawienie sprawy, gracze kupujący wersję PL nie dostali tylko kija (jak w Netrunnerze) ale również porzadna marchewkę.
Large Hadrian Collider
Awatar użytkownika
zioombel
Posty: 1149
Rejestracja: 21 wrz 2010, 13:19
Lokalizacja: Wołomin
Has thanked: 202 times
Been thanked: 98 times

Re: Warhammer 40k Conquest LCG

Post autor: zioombel »

Netrunnera zabiło to , że wyszedł rok po premierze wersji angielskiej a nie wordingi.
Awatar użytkownika
conus
Posty: 293
Rejestracja: 17 kwie 2009, 17:08
Lokalizacja: opacz kolonia - prawie wawa
Has thanked: 1 time

Re: Warhammer 40k Conquest LCG

Post autor: conus »

waffel pisze:Okej, czyli rozumiesz tylko się nie zgadzasz :) ja na turnieje nie chodzę więc wolę mieć po angielsku z wyżej wymienionych powodów, ale temat był wałkowany bez końca przy okazji każdej gry posiadającej polską wersję więc nie będę się powtarzał.
+1
Masz też 100% pewność że będziesz mógł nabyć wszystkie dodatki ktore wyda FFG.
to jest tylko moja subiektywna opinia a nie Obiektywna Prawda Objawiona
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Warhammer 40k Conquest LCG

Post autor: pattom »

Zapraszam do oddania głosu, taka mini zabawa :-)
https://www.facebook.com/groups/6949893 ... ?qa_ref=qd
Awatar użytkownika
SeeM
Posty: 936
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Warhammer 40k Conquest LCG

Post autor: SeeM »

Galakta robi co może, żeby uniknąć klęski sprzedażowej Netrunnera. Chyba boją się troche na zapas, bo jednak Warahammer to zupełnie inna liga.

Podobnie, tylko z innych powodów, było przy turniejach Warhammera Inwazji, gdzie wydawca wspierał tylko polsko-kartowe turnieje. Przynajmniej do momentu, kiedy nadążył rozprowadzić zaległe dodatki. We Wrocławiu nic sobie z tego nie robili i mieli bardziej zaawansowaną lokalna scenę niż cała reszta kraju łącznie.

A jeśli o błędy chodzi, to FFG przy okazji Inwazji był zasypywany pytaniami od naszych graczy grających angielskimi kartami. Nie było miesiąca bez korespondencji między Lucasem i wrocławskim DaRKeRem, który zbierał nasze uwagi i pytania. Więc to nie jest tak, że anglojęzyczni gracze nie będą mieli żadnych problemów z zasadami. Będą mieli i to duże, FFG gwarantuje to jako wydawca czegokolwiek. :)

Ja przy Inwazji miałem polskie karty, co nie przeszkadzało mi znać na pamięć angielskich nazw i zasad. Wielu graczy używało naprzemiennie polskich i angielskich zasad. Przy 40k pewnie będzie podobnie, jak już się różnojęzyczni gracze wymieszają. Pamiętajcie też, że Galakta nie daje nie wiadomo czego na turnieje. W przypadku Inwazji było biednie, główne nagrody i tak fundował zwykle organizator. A najczęściej było po prostu wpisowe do podziału pomiędzy pierwszą trójkę. Pewnie będą również otwarte mistrzostwa, na których będzie można grać francuskimi, angielskimi i hiszpańskimi kartami bez żadnych restrykcji.
+ (BGG)
Awatar użytkownika
waffel
Posty: 2600
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 8 times

Re: Warhammer 40k Conquest LCG

Post autor: waffel »

SeeM pisze:A jeśli o błędy chodzi, to FFG przy okazji Inwazji był zasypywany pytaniami od naszych graczy grających angielskimi kartami. Nie było miesiąca bez korespondencji między Lucasem i wrocławskim DaRKeRem, który zbierał nasze uwagi i pytania. Więc to nie jest tak, że anglojęzyczni gracze nie będą mieli żadnych problemów z zasadami. Będą mieli i to duże, FFG gwarantuje to jako wydawca czegokolwiek. :)
A teraz wyobraź sobie że musisz doprosić się o wyjaśnienia zasad od Galakty :) przecież skoro Galakta broni, Galatka radzi, Galakta nigdy nas nie zdradzi to powinni też ten obowiązek wziąć na siebie :) aż rżę do siebie jak o tym myślę :D
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Warhammer 40k Conquest LCG

Post autor: Andy »

SeeM pisze:Galakta robi co może, żeby uniknąć klęski sprzedażowej Netrunnera. Chyba boją się troche na zapas, bo jednak Warahammer to zupełnie inna liga.
W jakim sensie? Tzn. która liga jest wyżej, ANR czy Warhammera?
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Warhammer 40k Conquest LCG

Post autor: mig »

Banan2 pisze: No i bardzo dobrze. Czas najwyższy na takie posunięcie. Ja kupię wszystko co wydadzą.
Ja również :)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
farmer
Posty: 1768
Rejestracja: 08 gru 2007, 10:27
Lokalizacja: Oleśnica
Has thanked: 381 times
Been thanked: 94 times

Re: Warhammer 40k Conquest LCG

Post autor: farmer »

Andy pisze:
SeeM pisze:Galakta robi co może, żeby uniknąć klęski sprzedażowej Netrunnera. Chyba boją się troche na zapas, bo jednak Warahammer to zupełnie inna liga.
W jakim sensie? Tzn. która liga jest wyżej, ANR czy Warhammera?
Warhammer znacznie wyżej.
Przy czym, chodzi dostępność i znajomość uniwersum pośród ludzi.

pozdr,
farm
W czasie wojny, milczą prawa.
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda.


W to gram...
ODPOWIEDZ