Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
krokodiler
Posty: 402
Rejestracja: 30 kwie 2008, 11:04
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 18 times
Been thanked: 4 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: krokodiler »

A widzieliście już to cudo: First Age Custom Expansion.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 577 times
Been thanked: 1030 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: RUNner »

Niezłe cudo! Widać maniaków LOTRa nie brakuje!
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Jacek_PL »

Mam takie pytanie czy warto wskakiwać w dodatek "Czarni Jeźdźcy" mając tylko podstawkę ? Zastanawiam się nad jakimś dodatkiem i widzę że sensowniej kupić jakiś większy niż te małe, a ponieważ była ostatnio "nagonka" na ten dodatek to właśnie na niego zwróciłem szczególną uwagę, no i fakt że zaczynamy przygodę od początku :) . W każdym razie obawiam się czy Nazgule nie są zbyt mocne w stosunku do postaci z podstawki, bo z tego co widzę, to "jasna strona" w tym dodatku to tak filigranowa jest.
Awatar użytkownika
krokodiler
Posty: 402
Rejestracja: 30 kwie 2008, 11:04
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 18 times
Been thanked: 4 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: krokodiler »

Zdecydowanie warto. Przykładowa talia oparta na hobbitach, zaproponowana w CzJ, daje radę Nazgulom nawet lepiej niż bohaterowie z podstawki.
A jak lubisz Władcę to tym bardziej warto :)
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2623
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 142 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: sqb1978 »

Całkiem możliwe, że Sauronowi nie udało się pokonać Drużyny Pierścienia :)

http://galakta.pl/druzyna-nigdy-sie-nie-poddaje/
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 577 times
Been thanked: 1030 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: RUNner »

sqb1978 pisze:Całkiem możliwe, że Sauronowi nie udało się pokonać Drużyny Pierścienia :)

http://galakta.pl/druzyna-nigdy-sie-nie-poddaje/
Druk na życzenie? Nie będę zainteresowany bo nie zamierzam płacić więcej za gorszą jakość. Ale mimo wszystko cieszę się że jest jakaś próba dalszej polonizacji gry.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1836
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 81 times
Been thanked: 92 times

Re: Odp: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Olgierdd »

Pełen szacunek dla Galakty, że pomimo finansowego fiaska standardowej linii LCG nadal rozmawiają z FFG i szukają rozwiązania na polski rynek.
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2623
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 142 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: sqb1978 »

A to w gorszej jakości wychodzi DNR? pytam, bo nie widziałem jeszcze kart z takiej opcji.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 577 times
Been thanked: 1030 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: RUNner »

sqb1978 pisze:A to w gorszej jakości wychodzi DNR? pytam, bo nie widziałem jeszcze kart z takiej opcji.
Druk jest wykonany w gorszej jakości. Grafiki na kartach sprawiają wrażenie wydrukowanych w niższej rozdzielczości niż w normalnej drukarni.

Ciekawe jaka będzie cena takich dodatków? Jeśli proporcjonalnie wysoka jak w przypadku obecnie dostępnych DnŻ to będzie niezbyt fajnie. W ogóle daje się ostatnio zauważyć, że DnŻ staje się bardzo modne wśród wydawców. Nawet taki Talisman doczeka się dodatku w tej formule.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: pan_satyros »

sqb1978 pisze:A to w gorszej jakości wychodzi DNR? pytam, bo nie widziałem jeszcze kart z takiej opcji.
Znacznie gorszej - przynajmniej tak było z posiadłością szaleństwa u mnie. Kupiłem i od razu sprzedałem.
- gorsza jakość papieru
- czasami otarcia krawędzi kart
- nieco "rozmyte" ilustracje (chyba kwestia rozdzielczości)
- znaczna różnica w odcieniach (w przypadku karcianki LCG nieprzezroczyste koszulki byłyby koniecznością)
- nadruk bardziej podatny na zużycie.

Pytanie, czy mowa tu faktycznie o DnŻ (z jego jakością i ceną). To Galakta musiałaby wyjaśnić.
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1836
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 81 times
Been thanked: 92 times

Re: Odp: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Olgierdd »

Odcień rewersu kart może się różnić, ponieważ DNŻ robi inna drukarnia. Jak wszystkie LCG karty trzymam w koszulkach z grafikami, więc dla mnie to nie problem (szczególnie, że są też grafiki z tej gry).
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: rastula »

http://galakta.pl/druzyna-nigdy-sie-nie-poddaje/


czy teraz niektórzy forumowicze w worach pokutnych wyruszą pod siedzibę Galakty? ;)
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 577 times
Been thanked: 1030 times

Re: Odp: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: RUNner »

Olgierdd pisze:Odcień rewersu kart może się różnić, ponieważ DNŻ robi inna drukarnia. Jak wszystkie LCG karty trzymam w koszulkach z grafikami, więc dla mnie to nie problem (szczególnie, że są też grafiki z tej gry).
A dla mnie niestety jest to problem, bo całość mam w przeźroczystych koszulkach.
rastula pisze:http://galakta.pl/druzyna-nigdy-sie-nie-poddaje/
czy teraz niektórzy forumowicze w worach pokutnych wyruszą pod siedzibę Galakty? ;)
W celu?
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4139
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 317 times
Been thanked: 347 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: tomb »

No, sam nie wiem, co robić. Dodatek już mam zamówiony, a DnŻ nie jest niestety dobrej jakości. Kiedyś (pierwsze dwa scenariusze) było znośnie, ale mam wrażenie, że po zmianie technologii (FFG ma teraz podobno swoje maszyny) jakość graficzna jest dużo gorsza od tradycyjnej. Odcień rewersów jest do zniesienia, ale rozmycie artów boli.
uday
Posty: 726
Rejestracja: 11 wrz 2013, 23:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: uday »

A mnie DnŻ mnie nie odstrasza, Jeśli ceny nie będą horrendalne to piszę się na takie rozwiązanie.
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2623
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 142 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: sqb1978 »

Wygląda na poważną lipę z tym DnŻ. A dysponuję ktoś zdjęciem/linkiem z porównaniem jakości, żeby zobaczyć tą różnicę miedzy kartami?
Właśnie się zastanawiam nad zamówieniem kart w DnŻ i daliście mi do myślenia.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 577 times
Been thanked: 1030 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: RUNner »

Ceny niestety mogą być dość wysokie, myślę że w granicach 1zł za 1 kartę. Jakiś czas temu nabyłem koszmarną talię do "Przeprawy przez Mroczną Puszczę" i zapłaciłem 25zł za 20 kart (a propos... wystawiłem ją na sprzedaż za 20zł i chętnych brak :) ). Do tej pory zestaw przygodowy składał się z 60 kart co dałoby cenę 60zł, wg moich obliczeń i przypuszczam że taniej nie będzie.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
wojo
Posty: 751
Rejestracja: 20 sie 2008, 13:40
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 3 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: wojo »

Super że Galakta nadal myśli o nas i kombinuje aby utrzymać grę PL pomimo tragicznych wyników sprzedaży. Kudos dla nich za tę inicjatywę bo daje to możliwość kontynuacji grania (nie kolekcjonowania ale grania) w wersję PL.

Natomiast co do samej oferty to niestety DNŻ ma swoje wady i ja widzę to:
- Jak ktoś tylko koszulkuje talie którą gra - nie ma sensu się wahać (chyba że cena będzie drakońska). Pójść w nieprzeźroczyste koszulki i dodatki DNŻ PL, będzie się dobrze grało. Jakość DNŻ jest znacznie słabsza ale w graniu to tak bardzo nie przeszkadza.

Podobnie jeżeli ktoś koszulkuje wszystko nieprzeźroczystymi. Choć tutaj raczej można mówić o także o kolekcjonerze więc może być ciężko przełknąć słabszą jakość grafik.

Najgorzej niestety mają Ci (ja), którzy koszulkują wszystko przeźroczystymi koszulkami. Wtedy niestety karty będą bardzo łatwo odróżnialne. Można by w zasadzie ciągnąć ze spodu tali (zamiast wierzchu) ...

Ogólnie chyba niestety rozbije się o cenę i znajomość ANG. Jeżeli karty w DNŻ będą droższe niż dodatek ENG, a tak się to zapowiada, to niestety dla mnie będzie raczej ciężko to przełknąć przy stracie jakości. Na chwilę obecną chyba zostanę przy modelu:
- Saga w wersji PL
- Nowe cykle ENG
- DNŻ PL (dodatkowe scenariusze bo talie koszmarne odpuszczam raczej)
Kolekcja na BGG, sprzedam
Jestem (współ)autorem: Bitwa pod Grunwaldem, Ora et Labora, Proch i Stal, Metallum
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Odp: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: rastula »

RUNner pisze:
rastula pisze:http://galakta.pl/druzyna-nigdy-sie-nie-poddaje/
czy teraz niektórzy forumowicze w worach pokutnych wyruszą pod siedzibę Galakty? ;)
W celu?

w celu odwołania zarzutów jaka ta firma jest beznadziejna i jak to nie dba o polskich klientów , które to zarzuty przepełniły watki o grach LCG na forum ( z petycją online włącznie ) :)...
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 577 times
Been thanked: 1030 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: RUNner »

wojo pisze: Jeżeli karty w DNŻ będą droższe niż dodatek ENG, a tak się to zapowiada, to niestety dla mnie będzie raczej ciężko to przełknąć przy stracie jakości. Na chwilę obecną chyba zostanę przy modelu:
- Saga w wersji PL
- Nowe cykle ENG
- DNŻ PL (dodatkowe scenariusze bo talie koszmarne odpuszczam raczej)
Ja też idę w kierunku takiego właśnie rozwiązania. Chociaż sam jeszcze nie wiem czy w ogóle cokolwiek kupię poza Sagą. Trochę już wyeksploatowałem swój zapał do WP, ale wiem że do gry będę wracał, bo robiłem to już kilka razy.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
wojo
Posty: 751
Rejestracja: 20 sie 2008, 13:40
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 3 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: wojo »

rastula pisze:w celu odwołania zarzutów jaka ta firma jest beznadziejna i jak to nie dba o polskich klientów , które to zarzuty przepełniły watki o grach LCG na forum ( z petycją online włącznie ) :)...
Nie powiem że u w środowisku WP:LCG nie było narzekania na decyzję Galakty ale jednak większość z nas skupiła się na próbie negocjacji z firmą (podrzucaniu pomysłów co do przyszłości gry), a następnie całą uwagę na ratowaniu sagi PL. Tym samym nie było aż tak wielkiego wieszania psów na Galakcie jak w wątku Netrunnera.
RUNner pisze:Ja też idę w kierunku takiego właśnie rozwiązania. Chociaż sam jeszcze nie wiem czy w ogóle cokolwiek kupię poza Sagą. Trochę już wyeksploatowałem swój zapał do WP, ale wiem że do gry będę wracał, bo robiłem to już kilka razy.
Ja też już miałem kilka momentów zmęczenia Władcą, choć to chyba wynika z nałogowego grania w okresach kiedy tego zmęczenia nie czułem i tym samym wypalenia. Dobrze sobie wtedy zrobić przerwę, przeczytać/posłuchać książkę, obejrzeć film. Wraca się wtedy z jeszcze większą przyjemnością. Chyba dlatego nigdy tej gry nie sprzedam (chyba że finanse całkiem mnie przycisną).


Ponadto ta informacja jest super dla graczy którzy na forum Galakty chcieli organizować fanowskie tłumaczenia nowych dodatków! Nie dość że dostaną profesjonalne tłumaczenie to jeszcze być może wyjdzie ich to taniej niż drukowanie kart na własną rękę
Kolekcja na BGG, sprzedam
Jestem (współ)autorem: Bitwa pod Grunwaldem, Ora et Labora, Proch i Stal, Metallum
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: rastula »

Tym samym nie było aż tak wielkiego wieszania psów na Galakcie jak w wątku Netrunnera.

to prawda :)

dobrze że seria jest w tej czy innej formie kontynuowana w Polsce...
Awatar użytkownika
7koliberek9
Posty: 283
Rejestracja: 03 lip 2011, 14:23
Lokalizacja: Mazowieckie
Has thanked: 33 times
Been thanked: 12 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: 7koliberek9 »

Bardzo cieszy mnie ta wiadomość i jeśli będzie taka możliwość to na pewno skorzystam z tej opcji :D
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4139
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 317 times
Been thanked: 347 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: tomb »

Jeśli kogoś interesują różnice między kartami produkowanymi normalnie i wykonanymi w formacie Druk na Żądanie to wykonałem kilka zdjęć.
Niestety nie mam obiektywu makro i oddanie szczegółów nie jest najlepsze, ale coś tam widać.

1. Od lewej - karta z Podstawki, karta z DNŻ Talia Koszmarna (2014), karta z DNŻ Mrok and Osgiliath (2012)
Spoiler:
2. DNŻ Talia Koszmarna oraz karta z Podstawki - przód
Spoiler:
3. DNŻ Talia Koszmarna oraz karta z Podstawki - tył
Spoiler:
4. Te same karty - zwróćcie uwagę na krawędzie kart
Spoiler:
5. Na górze DNŻ talia koszmarna, na dole karty scenariusza z pierwszego sezonu
Spoiler:
6. Zdjęcie trochę ciemne, ale zagadka - które karty są z DNŻ:
Spoiler:
Odpowiedź:
Spoiler:
7. Karty przygotowane do potasowania. Na górze DNŻ talia koszmarna:
Spoiler:
8 ... i potasowane (wszystko w cienkich i tanich koszulkach MAX Protection)
Spoiler:
9. Hipotetyczne ustawienie w trakcie gry i znowu zagadka - które karty cienia są z DNŻ:
Spoiler:
Odpowiedź:
Spoiler:
10. Na koniec ciekawostka - 3 rewersy i 3 odcienie:
Spoiler:
Kolejno od lewej:
Spoiler:
Ostatnio zmieniony 01 lip 2014, 15:01 przez tomb, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2623
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 142 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: sqb1978 »

Mnie interesi nawet bardzo, ale nie pokazują się zdjęcia. Nawet po wklejeniu do przeglądarki, np. http://zapodaj.net/images/0d3697d55a476.jpg
ODPOWIEDZ