Doomtown: Reloaded (Dave Williams, Mark Wootton)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Doomtown powraca, czyli LCG od AEG

Post autor: schizofretka »

Ktoś w warszawie kupuje?


Sent from my awesome mobile I want to brag about. May contain trace elements of tpos.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
TTR_1983
Posty: 3950
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 89 times
Kontakt:

Re: Doomtown powraca, czyli LCG od AEG

Post autor: TTR_1983 »

kurczę, ale bym chciał że w Polsce ktoś to wydał.
Awatar użytkownika
Migdał
Posty: 224
Rejestracja: 21 wrz 2012, 20:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: Doomtown powraca, czyli LCG od AEG

Post autor: Migdał »

Ja zaczynam tu widzieć powoli potencjał na jakąś społeczność Doomtown'a tudzież Zacnego miasta Gomora ;) Kilkoro ludzi z Krakowa zapowiedziało już zakup, powoli odzywają się głosy z rożnych zakątków Polski no, no trzymam kciuki i czekam aż AEG wyda listę wszystkich komponentów w Edycji Specjalnej :D i zoabczę co zamówię, zwykłą edycję czy specjalną ale zamawiam na pewno :)
SPRZEDAM: Sword&Sorcery z dodatkami, Drakula, Zatoka Kupców z dodatkami.
Awatar użytkownika
anorak
Posty: 158
Rejestracja: 18 paź 2010, 16:37
Lokalizacja: Zielona Góra
Been thanked: 15 times

Re: Doomtown powraca, czyli LCG od AEG

Post autor: anorak »

Ależ ja bym pocisnął... ale pewnie skończy się na tym, że kupię 2 x core set (bo jak nie mam w komplecie to śnią mi się koszmary) i będzie grane jak planszówa. A dodatki do albumu.

W zasadzie to bym nawet zainwestował w tę edycję delux, ale nie wiem jak z dostępnością w Polsce. Będzie w ogóle do dostania?
waskopiotr88
Posty: 93
Rejestracja: 17 kwie 2011, 22:16
Lokalizacja: Kraków

Re: Doomtown powraca, czyli LCG od AEG

Post autor: waskopiotr88 »

Proszę bardzo polskie wydanie już możliwe do kupienia w przedsprzedaży:
http://dragonus.pl/pl/p/Doomtown-Reload ... ZEDAZ/5192
Awatar użytkownika
Wikary
Posty: 59
Rejestracja: 17 wrz 2012, 23:16
Lokalizacja: Zabrze

Re: Doomtown powraca, czyli LCG od AEG

Post autor: Wikary »

Vilk pisze:
Wikary pisze:(...)
Niezaprzeczalnym atutem Doomtowna jest możliwość grania w więcej niż dwóch graczy. grało się nawet i w sześć osób.
(...)
A tak średnio i orientacyjnie - jak długo trwała rozgrywka na czterech graczy? I czy da się ogarnąć na stole przynależność różnych kart?
Wszystko zależało od ogarnięcia gry przez grających. Tak jak w przypadku dwóch graczy mogło to być kilka tur zakończonych potężną strzelaniną, ale i dwugodzinne partie się zdarzały. W gronie w którym graliśmy każdy grał inną frakcją, nie było nigdy problemów z rozróżnieniem swoich kart. Poza tym różne koszulki używane przez graczy również pomagały w odróżnieniu co jest czyje.
Awatar użytkownika
Martin_Valdez
Posty: 329
Rejestracja: 29 gru 2008, 15:00
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times

Re: Odp: Doomtown powraca, czyli LCG od AEG

Post autor: Martin_Valdez »

waskopiotr88 pisze:Proszę bardzo polskie wydanie już możliwe do kupienia w przedsprzedaży:
http://dragonus.pl/pl/p/Doomtown-Reload ... ZEDAZ/5192
A kto to ma wydać u nas? Ogólnie patrząc na losy lcg w wersji pl w naszym kraju nad Wisłą to propozycja jedynie dla osób, którzy nie rozważają zakupu dodatków.
Banan2
Posty: 2617
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Doomtown powraca, czyli LCG od AEG

Post autor: Banan2 »

waskopiotr88 pisze:Proszę bardzo polskie wydanie już możliwe do kupienia w przedsprzedaży:
http://dragonus.pl/pl/p/Doomtown-Reload ... ZEDAZ/5192
To na pewno jest polskie wydanie? :shock: W 3Trolach jest przedsprzedaż (wysyłka sierpień), ale wersji EN.
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Darboh
Posty: 861
Rejestracja: 18 wrz 2012, 09:15
Has thanked: 32 times
Been thanked: 19 times

Re: Odp: Doomtown powraca, czyli LCG od AEG

Post autor: Darboh »

Martin_Valdez pisze:
waskopiotr88 pisze:Proszę bardzo polskie wydanie już możliwe do kupienia w przedsprzedaży:
http://dragonus.pl/pl/p/Doomtown-Reload ... ZEDAZ/5192
A kto to ma wydać u nas? Ogólnie patrząc na losy lcg w wersji pl w naszym kraju nad Wisłą to propozycja jedynie dla osób, którzy nie rozważają zakupu dodatków.
Wysłałem zapytanie do sklepu czy to aby nie ich pomyłka. Dam znać.
Banan2
Posty: 2617
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Doomtown powraca, czyli LCG od AEG

Post autor: Banan2 »

Banan2 pisze:
waskopiotr88 pisze:Proszę bardzo polskie wydanie już możliwe do kupienia w przedsprzedaży:
http://dragonus.pl/pl/p/Doomtown-Reload ... ZEDAZ/5192
To na pewno jest polskie wydanie? :shock: W 3Trolach jest przedsprzedaż (wysyłka sierpień), ale wersji EN.
Pozdrawiam
Dostałem odpowiedź ze sklepu. To błąd. Przedsprzedaż dotyczy wersji EN.
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Wosho
Posty: 1443
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Doomtown powraca, czyli LCG od AEG

Post autor: Wosho »

Ja czekam na jakies opinie albo gre demo, bo bedzie dylemat Conquest vs Doomtown.
Grishnak
Posty: 32
Rejestracja: 21 maja 2014, 12:46
Has thanked: 1 time

Re: Doomtown powraca, czyli LCG od AEG

Post autor: Grishnak »

Wikary pisze:W starego Doomtowna rozegrałem setki partii i będą mocno promował grę na Śląsku. Netrunner spadnie na niższe miejsce w hierarchii. W instrukcji zauważyłem nieznaczne zmiany w odniesieniu do oryginału. Najbardziej zauważalną jest brak eventów, których efekt wchodził podczas Gamblin Phase (i. Miałem rozgrywki trwające kilka godzin, i takie zakończone w pierwszej turze. :) Najfajniejsze były motywy gdy rozważało się ruch każdej postaci, bo pójście do niewłaściwej lokacji dawało zwycięstwo drugiemu graczowi.
Niezaprzeczalnym atutem Doomtowna jest możliwość grania w więcej niż dwóch graczy. grało się nawet i w sześć osób.
System rozstrzygania pojedynków wedle mojej prywatnej opinii jest najlepszy z jakim się spotkałem. Nie jakiś rzut kostką lub porównanie statystyk ale prawdziwy poker. Majstersztyk pod względem mechaniki i klimatu.
Różnorodność frakcji i zdolności postaci dawała graczom spore możliwości w kreowaniu swoich talii i sposobów rozgrywki.

Na wydanie PL raczej nie ma co liczyć, i nawet chyba lepiej, Doomtown mógłby stracić ten swój mistyczny urok. Przetłumaczenie Tombstone Frank na Franek Nagrobek byłoby mocno nietrafione.

Mam tylko nadzieję, że nie będzie problemu z zakupem w Polsce wersji Premium. Bo z tego co się dowiedziałem będzie to produkt limitowany.

Pozostaje tylko czekać. I może wyjąć z czeluści szafy starego Doomtowna, aby wprowadzać ludzi w świat Dziwnego Zachodu.
Jeśli miałbyś czas i chęci na "wprowadzenie", to ja chętnię sprawdzę klasycznego Doomtowna, zanim zdecyduje. Jestem z Katowic, więc do Zabrza daleko nie mam;)
Awatar użytkownika
xel4
Posty: 392
Rejestracja: 13 sie 2012, 17:39
Lokalizacja: Gliwice
Been thanked: 1 time

Re: Doomtown powraca, czyli LCG od AEG

Post autor: xel4 »

Grishnak pisze:
Wikary pisze:W starego Doomtowna rozegrałem setki partii i będą mocno promował grę na Śląsku. Netrunner spadnie na niższe miejsce w hierarchii. W instrukcji zauważyłem nieznaczne zmiany w odniesieniu do oryginału. Najbardziej zauważalną jest brak eventów, których efekt wchodził podczas Gamblin Phase (i. Miałem rozgrywki trwające kilka godzin, i takie zakończone w pierwszej turze. :) Najfajniejsze były motywy gdy rozważało się ruch każdej postaci, bo pójście do niewłaściwej lokacji dawało zwycięstwo drugiemu graczowi.
Niezaprzeczalnym atutem Doomtowna jest możliwość grania w więcej niż dwóch graczy. grało się nawet i w sześć osób.
System rozstrzygania pojedynków wedle mojej prywatnej opinii jest najlepszy z jakim się spotkałem. Nie jakiś rzut kostką lub porównanie statystyk ale prawdziwy poker. Majstersztyk pod względem mechaniki i klimatu.
Różnorodność frakcji i zdolności postaci dawała graczom spore możliwości w kreowaniu swoich talii i sposobów rozgrywki.

Na wydanie PL raczej nie ma co liczyć, i nawet chyba lepiej, Doomtown mógłby stracić ten swój mistyczny urok. Przetłumaczenie Tombstone Frank na Franek Nagrobek byłoby mocno nietrafione.

Mam tylko nadzieję, że nie będzie problemu z zakupem w Polsce wersji Premium. Bo z tego co się dowiedziałem będzie to produkt limitowany.

Pozostaje tylko czekać. I może wyjąć z czeluści szafy starego Doomtowna, aby wprowadzać ludzi w świat Dziwnego Zachodu.
Jeśli miałbyś czas i chęci na "wprowadzenie", to ja chętnię sprawdzę klasycznego Doomtowna, zanim zdecyduje. Jestem z Katowic, więc do Zabrza daleko nie mam;)
Też bym był chętny, na zapoznanie się. Po przeczytaniu instrukcji jakoś mnie odpycha mechanika. Mam nadzieje, że to tylko błędne wrażenie :) A w Białym Słoniu zawsze można się spotkać:)
Awatar użytkownika
Wikary
Posty: 59
Rejestracja: 17 wrz 2012, 23:16
Lokalizacja: Zabrze

Re: Doomtown powraca, czyli LCG od AEG

Post autor: Wikary »

[/quote]
Wosho pisze:Ja czekam na jakies opinie albo gre demo, bo bedzie dylemat Conquest vs Doomtown.
Wosho jaki dylemat? Biorąc pod uwagę politykę Galakty co do sceny Conquesta to nie ma nad czym się zastanawiać. :) A poza tym Doomtown ma już sprawdzoną mechanikę, więc nie będzie rozczarowania (jak w przypadku Star Wars LCG).
xel4 pisze:
Grishnak pisze:
Wikary pisze:W starego Doomtowna rozegrałem setki partii i będą mocno promował grę na Śląsku. Netrunner spadnie na niższe miejsce w hierarchii. W instrukcji zauważyłem nieznaczne zmiany w odniesieniu do oryginału. Najbardziej zauważalną jest brak eventów, których efekt wchodził podczas Gamblin Phase (i. Miałem rozgrywki trwające kilka godzin, i takie zakończone w pierwszej turze. :) Najfajniejsze były motywy gdy rozważało się ruch każdej postaci, bo pójście do niewłaściwej lokacji dawało zwycięstwo drugiemu graczowi.
Niezaprzeczalnym atutem Doomtowna jest możliwość grania w więcej niż dwóch graczy. grało się nawet i w sześć osób.
System rozstrzygania pojedynków wedle mojej prywatnej opinii jest najlepszy z jakim się spotkałem. Nie jakiś rzut kostką lub porównanie statystyk ale prawdziwy poker. Majstersztyk pod względem mechaniki i klimatu.
Różnorodność frakcji i zdolności postaci dawała graczom spore możliwości w kreowaniu swoich talii i sposobów rozgrywki.

Na wydanie PL raczej nie ma co liczyć, i nawet chyba lepiej, Doomtown mógłby stracić ten swój mistyczny urok. Przetłumaczenie Tombstone Frank na Franek Nagrobek byłoby mocno nietrafione.

Mam tylko nadzieję, że nie będzie problemu z zakupem w Polsce wersji Premium. Bo z tego co się dowiedziałem będzie to produkt limitowany.

Pozostaje tylko czekać. I może wyjąć z czeluści szafy starego Doomtowna, aby wprowadzać ludzi w świat Dziwnego Zachodu.
Jeśli miałbyś czas i chęci na "wprowadzenie", to ja chętnię sprawdzę klasycznego Doomtowna, zanim zdecyduje. Jestem z Katowic, więc do Zabrza daleko nie mam;)
Też bym był chętny, na zapoznanie się. Po przeczytaniu instrukcji jakoś mnie odpycha mechanika. Mam nadzieje, że to tylko błędne wrażenie :) A w Białym Słoniu zawsze można się spotkać:)
Muszę tylko poskładać jakieś decki. Jak będę gotowy możemy umówić się na prezentację. Wstępnie mogę zaproponować środę 9 lipca w Rudym Goblinie .
Grishnak
Posty: 32
Rejestracja: 21 maja 2014, 12:46
Has thanked: 1 time

Re: Doomtown powraca, czyli LCG od AEG

Post autor: Grishnak »

9 lipca mnie pasuje, będę miał czas od mniej więcej 17tej.
Awatar użytkownika
xel4
Posty: 392
Rejestracja: 13 sie 2012, 17:39
Lokalizacja: Gliwice
Been thanked: 1 time

Re: Doomtown powraca, czyli LCG od AEG

Post autor: xel4 »

9 lipca... hmm narazie brzmi ok:)
Darboh
Posty: 861
Rejestracja: 18 wrz 2012, 09:15
Has thanked: 32 times
Been thanked: 19 times

Re: Doomtown powraca, czyli LCG od AEG

Post autor: Darboh »

Wosho pisze:Ja czekam na jakies opinie albo gre demo, bo bedzie dylemat Conquest vs Doomtown.
To jakby dylemat mechanika Netrunner vs WH Inwazja :) Pozostaje kwestia klimatu.
Awatar użytkownika
Wikary
Posty: 59
Rejestracja: 17 wrz 2012, 23:16
Lokalizacja: Zabrze

Re: Doomtown powraca, czyli LCG od AEG

Post autor: Wikary »

No to super. Poskładam talie w formacie Kansas. Znaczy to że nie będzie w nich możliwości dociągnięcia "nielegalnej ręki". Na początek na potrzeby zaprezentowania mechaniki powinno to wystarczyć.
Awatar użytkownika
xel4
Posty: 392
Rejestracja: 13 sie 2012, 17:39
Lokalizacja: Gliwice
Been thanked: 1 time

Re: Doomtown powraca, czyli LCG od AEG

Post autor: xel4 »

Wikary pisze:Znaczy to że nie będzie w nich możliwości dociągnięcia "nielegalnej ręki"
Tak, tak tego nie chcemy :lol:
Darboh
Posty: 861
Rejestracja: 18 wrz 2012, 09:15
Has thanked: 32 times
Been thanked: 19 times

Re: Doomtown powraca, czyli LCG od AEG

Post autor: Darboh »

Pakiet turniejowy jaki AEG będzie rozsyłać do sklepów - co trzy miesiące nowy :)
Oni wiedzą jak to się robi :)
http://www.alderac.com/doomtown/events/

No i mamy story team - czyli przenoszą pozytywne tematy z formaty CCG (L5R) do ECG :) Ciekawe czy gracze będą mieli wpływ na fabułę?
Awatar użytkownika
Wikary
Posty: 59
Rejestracja: 17 wrz 2012, 23:16
Lokalizacja: Zabrze

Re: Doomtown powraca, czyli LCG od AEG

Post autor: Wikary »

Darboh pisze:Pakiet turniejowy jaki AEG będzie rozsyłać do sklepów - co trzy miesiące nowy :)
Oni wiedzą jak to się robi :)
http://www.alderac.com/doomtown/events/

No i mamy story team - czyli przenoszą pozytywne tematy z formaty CCG (L5R) do ECG :) Ciekawe czy gracze będą mieli wpływ na fabułę?
Przyślą jak sklep zamówi :)

A raz na pół roku sklep może zamówić:
http://www.alderac.com/doomtown/badge-series/

I tu pojawia się pytanie, czy Polski dystrybutor czyli ISA będzie łącznikiem pomiędzy sklepami a AEG przy zamawianiu tych wszystkich turniejowych dóbr?
Mam nadzieję, że ISA włączy się w budowanie sceny Doomtownowej.
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Doomtown powraca, czyli LCG od AEG

Post autor: adikom5777 »

To nie jest polskie wydanie
Edit. Juz mnie ktos uprzedził, ale Tapatalk nie odświeżył mi tych postów
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Re: Doomtown powraca, czyli LCG od AEG

Post autor: adikom5777 »

Wikary pisze:
Darboh pisze:Pakiet turniejowy jaki AEG będzie rozsyłać do sklepów - co trzy miesiące nowy :)
Oni wiedzą jak to się robi :)
http://www.alderac.com/doomtown/events/

No i mamy story team - czyli przenoszą pozytywne tematy z formaty CCG (L5R) do ECG :) Ciekawe czy gracze będą mieli wpływ na fabułę?
Przyślą jak sklep zamówi :)

A raz na pół roku sklep może zamówić:
http://www.alderac.com/doomtown/badge-series/

I tu pojawia się pytanie, czy Polski dystrybutor czyli ISA będzie łącznikiem pomiędzy sklepami a AEG przy zamawianiu tych wszystkich turniejowych dóbr?
Mam nadzieję, że ISA włączy się w budowanie sceny Doomtownowej.
O ISA bym się nie martwił, robią dobrą robotę i pakietów turniejowych w Polsce nie zabraknie
Awatar użytkownika
Migdał
Posty: 224
Rejestracja: 21 wrz 2012, 20:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: Doomtown powraca, czyli LCG od AEG

Post autor: Migdał »

Ciekawa jaka będzie cena "Edycji Kolekcjonerskiej"? Stawiam, że pomiędzy 300-400zł, fakt dadzą sporo, drewniane pudło każda karta x4, jakąś sakiewkę tam widziałem, gwiazdę szeryfa, pewnie 2(4?) plansze i to jeszcze nie wszystko jak piszą :) no to trzeba trzymać kciuki za ISA by kilkadziesiąt "skrzynek" ściągnęła :D
SPRZEDAM: Sword&Sorcery z dodatkami, Drakula, Zatoka Kupców z dodatkami.
Awatar użytkownika
charlie brown
Posty: 220
Rejestracja: 01 kwie 2006, 16:59
Been thanked: 1 time

Re: Doomtown powraca, czyli LCG od AEG

Post autor: charlie brown »

W zestawie startowym są 4 frakcje? Jak wygląda kwestia mieszania decków?

W Inwazji znam przypadki, że np. 2 osoby kupowały podstawkę i dzieliły karty pomiędzy siebie: ludzie/krasnoludy lub orki/chaos (czasem był problem z neutralami). W Doomtown też jest taka opcja, czy raczej trzeba mieć całą podstawkę dla siebie?
ODPOWIEDZ