Gra Miesiąca-Czerwiec

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Gra Miesiąca-Czerwiec

Post autor: staszek »

Zdecydowanie mój najlepszy planszówkowy miesiąc
72 rozgrywki w 44 gry -absolutnie rekordowy wynik
11 nowości z czego najbardziej spodobała się graWildcatters
Powrót miesiąca-po 4 i pół roku od ostatniego zagrania(kolejny rekord :) ), Hawana -pamiętam,że jakoś mi nie podeszła-teraz uważam ,że jako 45 minutowa gra dla dwóch osób, jest niezłym wyborem
Grą miesiąca zostaje po raz kolejny Project GIPF- grałem we wszystkie 4 dobre Gipfy w każdy 3 razy-też oczywiście rekord ;)
Awatar użytkownika
ghostdog
Posty: 645
Rejestracja: 20 sty 2006, 15:54
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Gra Miesiąca-Czerwiec

Post autor: ghostdog »

U mnie Wyścig do Renu wygrywa.
Powrót miesiąca Netrunner-nie był grany juz dość dlugo


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
"Obydwaj pochodzimy ze starożytnych plemion Obydwaj jesteśmy już na wymarciu Wszystko wokół nas zmienia się....."
moja lista
http://boardgamegeek.com/collection/use ... own=1&ff=1
Awatar użytkownika
pingus
Posty: 755
Rejestracja: 25 lut 2008, 18:50
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: Gra Miesiąca-Czerwiec

Post autor: pingus »

Wyróżnienie: Nexus Ops - proste, ładne figurki, względnie szybkie, są emocje - tego oczekuję od ameri.
Gra miesiąca: Zamki Burgundii - stała się moim ulubionym eurosem, szczególnie na 3 graczy. Aż myślę czy nie wykupić czegoś jeszcze u herr Stefana (o nie czy dopada mnie powoli feldnica?)
Awatar użytkownika
flowerus
Posty: 490
Rejestracja: 06 lut 2010, 12:47
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: Gra Miesiąca-Czerwiec

Post autor: flowerus »

Słabszy miesiąc - 24 partie w 15 gier

Nowości - Caverna, Avalon, Sequence
Najwięcej partii - Metropolia, Sequence (po 5)
Największy pech - Kupcy i Korsarze - przez 4 kolejki nie mogłem nic rzucić na kościach, żeby wygrać i ostatecznie skończyłem na drugim miejscu
Powrót miesiąca - Santiago de Cuba
Gra miesiąca - Sequence - nigdy nie przypuszczałem, że tak banalna gra może dać tyle frajdy
There are only 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't!
Awatar użytkownika
Dellas
Posty: 626
Rejestracja: 28 kwie 2014, 13:50
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 64 times
Been thanked: 14 times

Re: Gra Miesiąca-Czerwiec

Post autor: Dellas »

Mój miesiąc w normie - 10 gier w tym nowa Rex: Final Days of an Empire, która zrobiła na mnie bardzo pozytywne wrażenie.
Awatar użytkownika
kdsz
Posty: 1401
Rejestracja: 17 gru 2010, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 456 times
Been thanked: 303 times

Re: Gra Miesiąca-Czerwiec

Post autor: kdsz »

W czerwcu grałem mało w gry dla dużych, więc tytułem miesiąca musi zostać potwornie eksploatowane z córką "Za siedmioma górami". Jak już wreszcie zagrałem w coś dla wyjadaczy ("Zamki Burgundii"), to się skończyło zalaniem winem planszy, pudełka, wypraski i większości żetonów, czyli niemal wszystkiego, co w tej grze się znajduje :? Wbrew pozorom egzemplarz po takiej akcji nie wygląda najgorzej, w zasadzie tylko kilka żetonów delikatnie spęczniało, natomiast zapach utrzymuje się podejrzanie długo i zastanawiam się nawet, czy się nie utrwalił...
Awatar użytkownika
flowerus
Posty: 490
Rejestracja: 06 lut 2010, 12:47
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: Gra Miesiąca-Czerwiec

Post autor: flowerus »

kdsz pisze:W czerwcu grałem mało w gry dla dużych, więc tytułem miesiąca musi zostać potwornie eksploatowane z córką "Za siedmioma górami". Jak już wreszcie zagrałem w coś dla wyjadaczy ("Zamki Burgundii"), to się skończyło zalaniem winem planszy, pudełka, wypraski i większości żetonów, czyli niemal wszystkiego, co w tej grze się znajduje :? Wbrew pozorom egzemplarz po takiej akcji nie wygląda najgorzej, w zasadzie tylko kilka żetonów delikatnie spęczniało, natomiast zapach utrzymuje się podejrzanie długo i zastanawiam się nawet, czy się nie utrwalił...
Ajajaj... Ja tylko raz zalałem piwem i winem (jednego wieczoru) karty do 6.bierze, ale tam karty są niezniszczalne, no i gra jest tania.
There are only 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't!
Awatar użytkownika
romeck
Posty: 2875
Rejestracja: 20 sie 2009, 22:22
Lokalizacja: Warszawa / Łódź
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Gra Miesiąca-Czerwiec

Post autor: romeck »

kdsz pisze:W czerwcu grałem mało w gry dla dużych, więc tytułem miesiąca musi zostać potwornie eksploatowane z córką "Za siedmioma górami". Jak już wreszcie zagrałem w coś dla wyjadaczy ("Zamki Burgundii"), to się skończyło zalaniem winem planszy, pudełka, wypraski i większości żetonów, czyli niemal wszystkiego, co w tej grze się znajduje :? Wbrew pozorom egzemplarz po takiej akcji nie wygląda najgorzej, w zasadzie tylko kilka żetonów delikatnie spęczniało, natomiast zapach utrzymuje się podejrzanie długo i zastanawiam się nawet, czy się nie utrwalił...
Gdybyś kiedyś zamierzał jednak kupić nowy egzemplarz i wyrzucić ten zalany, to daj proszę znać, bo potrzebuję dwóch żetonów nauki, które mi się kiedyś skleiły i po rozklejeniu zostały ślady. Może akurat tych dwóch nie zalałeś. :)
Właśnie czytasz kompletnie bezużyteczne zdanie.
e.Paku
Posty: 296
Rejestracja: 23 mar 2010, 10:40
Lokalizacja: Wys. Maz.

Re: Gra Miesiąca-Czerwiec

Post autor: e.Paku »

Niezły miesiąc, 20 partii w 15 gier.

Nowości: Article 27: The UN Security Council Game, Brass, Havana, It Happens..., Zakazana Wyspa.
Powrót miesiąca: Lords of Waterdeep. W pięć osób pokazała pazur, nie mogę się doczekać zagrania z dodatkiem.
Rozczarowanie miesiąca: Nations. Jedna z niewielu gier, gdzie po każdej partii obniżam ocenę na BGG. Po ostatniej, czwartej, nie wiem czy jeszcze kiedyś usiądę.
Gra miesiąca: Keyflower. Świetna, szybka gra kafelkowa łącząca licytację i worker placement. Czego tu nie lubić? :)
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5617
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 810 times
Been thanked: 1263 times
Kontakt:

Re: Gra Miesiąca-Czerwiec

Post autor: mat_eyo »

U mnie taki umiarkowany miesiąc, było trochę rozgrywek, ale bez szału. Z nowości grałem w Konflikt Światowy i Ostatnią Wolę.

Najwięcej partii: Konflikt Światowy - podobał się zarówno ludziom niegrającym, jak i w w mojej stałej grupie planszówkowej.

Nowość miesiąca: jednak Ostatnia Wola - fajna, prosta eurogra o ciekawym temacie. Przyjemnie wydaje się pieniądze na planszy ;) można też trochę pomóżdzyć nad składaniem kombosów.

Gra miesiąca: nieustająco Wyścig do Renu, jedna z najlepszych gier, w jakie grałem i piszę to nadal czekając na rozgrywkę trzyosobową.

Powrót miesiąca: Dixit - nigdy nie byłem wielkim fanem tej gry, nigdy nie chciałem jej kupić, ale zawsze kiedy gram bawię się dobrze.
Awatar użytkownika
Tehanu
Posty: 128
Rejestracja: 15 cze 2005, 03:06
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 3 times

Re: Gra Miesiąca-Czerwiec

Post autor: Tehanu »

Nowości: Star Wars: X-Wing, K2, Abalone

Najlepsza partia: K2

Gra miesiąca: Serce Smoka
"You have to learn the rules of the game.
And then you have to play better than anyone else."
Albert Einstein
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Gra Miesiąca-Czerwiec

Post autor: Karit »

13 rozgrywek w 6 tytułów w tym 3 nowości
Niestety w tym miesiącu dosyć słabiutko

Nowość na plus:
Heroes of Normandie - Mimo niedociągnięć w zasadach gra daje rade i jest bardzo przyjemna. Żetonowy bitewniak ze spójnym systemem walki i wieloma scenariuszami do ogrania. Szkoda tylko że wypraski brak i set-up może trochę zająć. Czekam na epickie walki na wielkich planszach.

Nowość neutralne:
Dobble - Przyjemne ale szału nie robi, generalnie przegrywa z Jungle Speedem. Największym minusem jest fakt iż w zasadzie zawsze możemy coś krzyczeć i kłaść karty a nikt nie zdąży nas sprawdzić - tak na prawdę może, ale wtedy traci dynamika gry.

Nowość na minus
Ojciec Mateusz: tajemnicze zagadki Sandomierza - gra nie spodobała się ani: 1. fance serialu ; 2. fanowi planszówek ; 3. okazjonalnym graczom... Nie wiem dla kogo jest przewidziana, ale nikt nie miał z nią zabawy. Nudna, czasami męcząca, żałuje że kupiłem ja na prezent.

Powrót miesiąca - Jamaica - świetna gra familijna, rodzinie tak się spodobało, że chcieli grać od razu druga partię.

Gra miesiąca - The Lord of the Rings: The Card Game - 2 scenariusze wygrane i 2 przegrane. "Koszmarna" talia jest na prawdę koszmarna i na razie nie zamierzamy do niej wracać ;) Natomiast 3 scenariusz z podstawki zaczyna nas już wkurzać - jak tu wygra bez bohatera i z limitem jednego sprzymierzeńca na turę... (?)
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Gra Miesiąca-Czerwiec

Post autor: Bea »

Działo się, dwa konwety: Gralicja w Krakowie i Pionek w Gliwicach :)

Nowości: Ewolucja: Pochodzenia Gatunków, Panic Lab, Magiczny Labirynt, Pandemic, Dice Brewing (prototyp), 1919 Noble Experiment (prototyp), Kingdom Builder, Blue Moon Legends

Rozczarowanie miesiąca: Blue Moon Legends - jakaś płytka ta gra, taka wojna na sterydach.
Najlepsza z nowości: Dice Brewing - zdecydowanie kupię jak wyjdzie.
WIELKI powrót miesiąca i gra miesiąca: Summoner Wars - jak ja uwielbiam tę grę! Uwaga bo wciąga i uzależnia, próby zagrania tylko na własną odpowiedzialność!

Zajawka na kolejny miesiąc: oczywiście Summoner Wars Master Set, no i turnieje :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 01 lip 2014, 13:55 przez Bea, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
syfon
Posty: 209
Rejestracja: 30 wrz 2013, 20:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gra Miesiąca-Czerwiec

Post autor: syfon »

Nowości: Takenoko, Epoka Kamienia, 1989 Jesień Narodów, Bora Bora, Przez Pustynię
Powrót miesiąca: Epoka Kamienia, nowość bo wreszcie mam własną kopię, powrót bo znów zacząłem dzięki temu w nią grać. Mal jest gier w które gra sie z taką przyjemnościa jak epoka
Rozczarowanie miesiąca: Nie znalazłem czasu na pogranie w 1989JN to mnie najbardziej chyba boli. Ale przyjdzie pora.
Gra miesiąca: Takenoko - szybka i zgrabna gra. Bardzo podoba mi się to jak niespodziewanie potrafi się skończyć, nie gwarantując jednocześnie kończącemu zwyciestwa. Poza tym bajeczne wykonanie. Bauza zdecydowanie robi gry wpadające w mój gust.

Ogólnie cały miesiąc spędził mi głównie na graniu w Takenoko, Epokę i Pośród Gwiazd. Bora Bora z racji ciężaru pojawiło się tylko raz, więc może jeszcze będzie grą miesiąca. Przez Pustynię muszę jeszcze ograć kilka razy ale zapowada się kolejny hicior w jednej z grup (tam gdzie króluje Samuraj). Dobry miesiąc ale nadal za mało mam czasu na granie.
Awatar użytkownika
kudlacz135
Posty: 645
Rejestracja: 15 sie 2013, 21:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Gra Miesiąca-Czerwiec

Post autor: kudlacz135 »

Dobry miesiąc, równie dobry jak moja pierwsza wizyta na pionku :)
Nowości: Takenoko, Wyścig do Renu, Dice Brewing (prototyp), The Noble Experiment (prototyp), Przebiegłe wielbłądy, List Miłosny,

Nowość na plus/Gra miesiąca: Zdecydowanie R2R, grane w różnej konfiguracji osobowej i wszystkim przypadło do gustu. Zaś z pionkowych prototypów Dice Brewing zrobił na mnie bardzo pozytywne wrażenie.

Najwięcej partii: Takenoko, które bardzo przypadło do gustu do dwuosobowego grania wieczorową porą, z podobnych powodów jak powyżej :)
Mikele
Posty: 98
Rejestracja: 28 maja 2013, 15:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gra Miesiąca-Czerwiec

Post autor: Mikele »

Nowości - 6. bierze, Zombiaki
Najwięcej partii - Eldritch Horror
Powrót miesiąca - Neuroshima HEX!
Gra miesiąca - ponownie Eldritch Horror
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2084
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 147 times
Been thanked: 395 times

Re: Gra Miesiąca-Czerwiec

Post autor: walkingdead »

W tym miesiącu same nowości: Maskarada, Timber Peak, Fortune & Glory, 1944: Wyścig do Renu.

Mój ranking nowości wygląda następująco:
1) 1944: WdR - bardzo dobra pozycja umożliwiająca wybór różnych dróg zwycięstwa. Wszystko spójne graficznie i fabularnie. Bardzo duży plus.
2) F&G - sporo turlania, świetny klimat, fajnie rozwiązane mechanizmy zdobywania artefaktów. Dużo kart, kostek, wydarzeń, szans i...świetnej zabawy.
3) TP - Zombiaki, czyli to co lubię.
4) Maskarada

Rozczarowanie miesiąca: brak czasu na zagranie w Jesień Narodów i Atmosfear II.
Plus miesiąca: nowa, fajna ekipa do grania :mrgreen:
Awatar użytkownika
Edwardo
Posty: 573
Rejestracja: 13 wrz 2010, 11:48
Lokalizacja: Wroclove
Has thanked: 27 times
Been thanked: 19 times

Re: Gra Miesiąca-Czerwiec

Post autor: Edwardo »

Bardzo dobry miesiąc! 38 rozgrywek w 18 tytułów:
nowo poznane: Lewis&Clark (6), Batavia (1).
gra miesiąca: Lewis&Clark (6).
Jestem Stanley i jestem planszoholikiem www.planszoholik.pl
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2391
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1304 times
Been thanked: 790 times
Kontakt:

Re: Gra Miesiąca-Czerwiec

Post autor: vinnichi »

Rozgrywek jak zwykle mało ale:
Gra miesiąca: Nieustannie Brass
Nowość: Pokolenia+Gospoda - świetne!, Pandemia - jest taka jaka miała być:), zamoczone Listy z Whitechapel, Blueprints - brakowało mi takiej pozycji w kolekcji, teraz jestem szczęśliwy
Najwięcej rozgrywek: Z córką Noah & Ark - dalej dziwi mnie jej niska pozycja na BGG
Porażka miesiąca Zalane piwem pożyczone Listy z Whitechapel
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
Awatar użytkownika
yanoo
Posty: 262
Rejestracja: 09 maja 2011, 18:59
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: Gra Miesiąca-Czerwiec

Post autor: yanoo »

Gra miesiąca/nowość: Wyścig do Renu. Z każdą grą mam ochotę na więcej. 10/10 ode mnie na bgg :oops:
This is Stannis Baratheon. The man will fight to the bitter end and then some.

BGG
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3370
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 126 times
Been thanked: 131 times

Re: Gra Miesiąca-Czerwiec

Post autor: maciejo »

Gra,nowość,zauroczenie miesiąca SUMMONER WARS
Wtopa miesiąca - nie kupienie gry 1944: Wyścig do Renu
Rozczarowanie miesiąca - nie było,gram tylko w sprawdzone Gry :wink:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
Wothan
Posty: 525
Rejestracja: 02 lis 2009, 10:11
Lokalizacja: Mazury
Has thanked: 6 times
Been thanked: 16 times

Re: Gra Miesiąca-Czerwiec

Post autor: Wothan »

Nowość: "Warcard :Afganistan" - bez szału, chociaż dla okazjonalnie grającego kolegi się podobało
Gra miesiąca: ponownie "1944: Wyścig do Renu" - zdecydowanie gra roku (jak na razie :)
Furia
Posty: 730
Rejestracja: 27 lut 2012, 23:13

Re: Gra Miesiąca-Czerwiec

Post autor: Furia »

Słabszy miesiąc. Tylko 40 rozgrywek w 19 tytułów.

Powrót miesiąca: Race for the Galaxy - w końcu udało mi się znaleźć człowieka, który chce w nią grać!
Nowość miesiąca i najwięcej partii: Tajemnicze Domostwo - bardzo pozytywne zaskoczenie

Gra miesiąca: Legendary Marvel Deckbuilding - absolutnie najlepszy deckbuilding w jaki kiedykolwiek grałam

Zawód miesiąca: brak starcia z Przedwiecznymi w EH.
Awatar użytkownika
Dwntn
Posty: 1151
Rejestracja: 15 cze 2013, 22:23
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 36 times

Re: Gra Miesiąca-Czerwiec

Post autor: Dwntn »

Czerwiec zakończyłem 77 partiami w 28 tytółów. Jest to dla mnie zdecydowanie najlepszy miesiąc w tym roku, pod względem rozegranych partii i poznanych nowości. Krótkie podsumowanie poniżej:

Nowości: 1944: Race to the Rhine, Boże Igrzysko: MAGNACI, Camel Up, Dobble, Fungi, Mancala/Kalaha, Penguin Pile-Up, Risk: Halo Legendary Edition, Rycerze i Zamki, Sobek, Takenoko, Tzolk'in: Kalendarz Majów

Powrót miesiąca: po półrocznej przerwie na stół ponownie trafił Cesarski Kurier.

Wyróżnienia miesiąca:

1944: Race to the Rhine - grałem 3 razy w konfiguracji na 2 i 3 graczy. W obu wariantach gra wydawała się bardzo dobrze zbalansowana, wciągająca i wymagająca sporej ilości myślenia i układania strategii na kilka ruchów wprzód, jednocześnie oferując jednolitą i klimatyczną oprawę graficzną.

Boże Igrzysko: MAGNACI - Solidne euro. Choć mechanicznie nie wypływa na żadne nowe wody, to przypadł mi do gustu mechanizm przeciwdziałania skutkom wojen/najazdów, który wymusza solidaryzowanie się współgraczy w obronie własnych i jednocześnie wspólnych interesów. Dodatkowy plus za bardzo ładną oprawę graficzną, choć był to zaledwie prototyp gry.

Fungi - Solidny tytuł na dwóch graczy z bardzo ładnymi grafikami autorstwa Jarka Noconia. Obiecująco wygląda także kwestia regrywalności, bo gra pomimo prostej mechaniki ma w sobie to coś co sprawia że ma się ochotę natychmiast rozegrać kolejną partię.

Rozczarowanie miesiąca: Risk: Halo Legendary Edition - za nie zbalansowane zasady, pomimo bardzo ładnego wydania gry.

Gra miesiąca: 1944: Race to the Rhine

Plany na lipiec: Znaleźć w wreszcie czas oraz graczy i częściej wykładać na stół Sekigaharę, Zimną Wojnę, No Retreat i Andean Abyss oraz wypróbować StarCrafta ;)

Pozdrawiam,

- K.
Ostatnio zmieniony 03 lip 2014, 18:51 przez Dwntn, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Gra Miesiąca-Czerwiec

Post autor: zakwas »

U mnie gra miesiąca: Wysokie napięcie. Brzydka, ale emocjonująca gra w podkradanie surowców trafiła w mój gust.

Najwięcej partii: Zombiaki II: Atak na Moskwę.

Najlepsza partia: Zwycięstwo w Munchkina poprzez Boską Interwencję! :mrgreen: Dzień wcześniej znajomy zginął w pierwszej turze, będąc pierwszym graczem. Da się. :lol: Ubaw za każdym razem przy tej grze. ;)
ODPOWIEDZ