Potwory w Tokio / King of Tokyo (Richard Garfield)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Furia
Posty: 730
Rejestracja: 27 lut 2012, 23:13

Re: King of Tokyo (Potwory w Tokio)

Post autor: Furia »

Darkanzai pisze:Wiecie czy można gdzieś jeszcze kupić wersję angielską poza sklepem planszak, gdzie trzeba czekać do 30 dni?
Czasem można trafić używkę na forum. Wcześniej była do dostania w niektórych sklepach, ale teraz może być ciężko.
Darkanzai
Posty: 26
Rejestracja: 24 sie 2011, 23:39

Re: King of Tokyo (Potwory w Tokio)

Post autor: Darkanzai »

W empiku niestety tylko wersja PL. Wiadomo czy wersja angielska jeszcze się w ogóle pojawi?
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: King of Tokyo (Potwory w Tokio)

Post autor: kwiatosz »

Napisz do jakiegoś sklepu zaopatrującego się za granicą - Planszomania, Planszówki, Rebel z takich przychodzących do głowy na szybko. Pewnie sprowadzenie nie będzie problemem, bo raczej nie przestano wydawać na zachodzie angielskiej wersji tylko dlatego, że wyszła polska ;) Albo zamów z Amazona, za 3 dni będziesz miał.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
inmediares
Posty: 1
Rejestracja: 08 kwie 2014, 09:33

Re: King of Tokyo (Potwory w Tokio)

Post autor: inmediares »

Czy ma ktoś może informacje nt. w jaki sposób można jeszcze wejść w posiadanie polskiej wersji zestawu kart promocyjnych?
Kontaktowałem się bezpośrednio z wydawnictwem Egmont i niestety uzyskałem od nich odpowiedź negatywną.
Al_Dente
Posty: 478
Rejestracja: 12 sie 2013, 14:53
Has thanked: 10 times
Been thanked: 4 times

Re: King of Tokyo (Potwory w Tokio)

Post autor: Al_Dente »

Ja spróbowałbym w sklepie, w którym zakupiłem, ewentualnie w innych sklepach. Można jeszcze wystawić ogłoszenie na forum.

Powodzenia
Awatar użytkownika
Bardias
Posty: 303
Rejestracja: 19 sty 2014, 04:07
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time

Re: King of Tokyo (Potwory w Tokio)

Post autor: Bardias »

inmediares pisze:Czy ma ktoś może informacje nt. w jaki sposób można jeszcze wejść w posiadanie polskiej wersji zestawu kart promocyjnych?
Kontaktowałem się bezpośrednio z wydawnictwem Egmont i niestety uzyskałem od nich odpowiedź negatywną.
Samych kart raczej nie dostaniesz, możesz co najwyżej kupić Potwory w sklepie, w którym jeszcze dodają karty promo. Ewentualnie ktoś z forum może by odsprzedał swoje.
Usunięte

Re: King of Tokyo (Potwory w Tokio)

Post autor: Usunięte »

Hejka,
w KoTa grałem na długo zanim wyszła polska wersja - niestety ta prosta i radosna gierka dla niektórych moich znajomych była uciążliwa w graniu przez angielskie napisy. Teraz, gdy wyszła polska wersja to nie problem - jednak dla mnie KoT bez dodatku jest niegrywalny na dłuższą metę - gra dopiero pokazuje pazur przy kartach ewolucji, które sprawiają że potwory różnią się i to znacząco od siebie. Że dodatku po polsku brak, spolszczam we własnym zakresie - jak skończę to wrzucę na BGG, zapewne ktoś skorzysta. Próbkę wrzucam poniżej, proszę o komentarza i sugestie (dot. czcionki, obróbki graficznej, tłumaczenia). Z góry dziękuję za rady.

Karty Promo również będę spolszczał i wrzucał.

Mam zamiar również zrobić własne, funowskie wersje ewolucji - jeżeli macie pomysły na takie, to podzielcie się przemyśleniami.
Obrazek
Awatar użytkownika
kudlacz135
Posty: 645
Rejestracja: 15 sie 2013, 21:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: King of Tokyo (Potwory w Tokio)

Post autor: kudlacz135 »

Słyszał ktoś może, czy jest podany jakikolwiek termin, lub decyzja w wydaniu dodatku z ewolucjami po polsku?
Awatar użytkownika
Padre
Posty: 209
Rejestracja: 17 cze 2009, 10:52
Has thanked: 16 times
Been thanked: 123 times

Re: King of Tokyo (Potwory w Tokio)

Post autor: Padre »

kudlacz135 pisze:Słyszał ktoś może, czy jest podany jakikolwiek termin, lub decyzja w wydaniu dodatku z ewolucjami po polsku?
W planach Egmontu na ten rok nie było słowa o dodatku. Ja się powoli nastawiam na mieszanie polskiej wersji gry z angielskim dodatkiem.
- Ilu użytkowników forum potrzeba, aby wymienić żarówkę?
- Wiadomo coś o polskiej wersji?
Awatar użytkownika
Czochrun
Posty: 439
Rejestracja: 19 mar 2011, 08:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 5 times

Re: King of Tokyo (Potwory w Tokio)

Post autor: Czochrun »

arshenik! pisze: Karty Promo również będę spolszczał i wrzucał.
Obrazek
Planujesz może tłumaczenie kart ewolucji z dodatku Power Up! ?
Usunięte

Re: King of Tokyo (Potwory w Tokio)

Post autor: Usunięte »

W poniedziałek/wtorek skończę i wrzucę na BGG, wystarczy wydrukować i wyciąć i można się cieszyć dodatkiem.

Na razie mam tyle, ale już pójdzie z górki:
Obrazek
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3389
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1055 times
Been thanked: 2064 times

Re: King of Tokyo (Potwory w Tokio)

Post autor: Ardel12 »

Świetna robota, nie mogę się doczekać pełnego spolszczenia:D
Awatar użytkownika
Andreal
Posty: 344
Rejestracja: 10 mar 2014, 12:32
Lokalizacja: Białystok
Been thanked: 1 time

Re: King of Tokyo (Potwory w Tokio)

Post autor: Andreal »

arshenik! pisze:W poniedziałek/wtorek skończę i wrzucę na BGG, wystarczy wydrukować i wyciąć i można się cieszyć dodatkiem.

Na razie mam tyle, ale już pójdzie z górki:
Obrazek
Nieśmiało zapytam, dodatek już przetłumaczony?
Awatar użytkownika
Munchhausen
Posty: 729
Rejestracja: 01 sty 2013, 22:29
Lokalizacja: Poznań/ Wągrowiec
Has thanked: 148 times
Been thanked: 129 times
Kontakt:

Re: King of Tokyo (Potwory w Tokio)

Post autor: Munchhausen »

Wiadomo coś na temat polskich wydań dodatków? Czy może "Potwory.." okażą się kolejną grą, gdzie po polsku wyjdzie tylko podstawka?
Usunięte

Re: King of Tokyo (Potwory w Tokio)

Post autor: Usunięte »

W tak zwanym międzyczasie wyjechałem nieoczekiwanie do Szkocji więc jakoś temat mi umknął i potrzeba osobista zmalała, ale w sumie mam już wzorce zrobione w photoshopie więc jezeli jest zainteresowanie to temat dokończę.
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: King of Tokyo (Potwory w Tokio)

Post autor: Rocy7 »

arshenik! pisze:W tak zwanym międzyczasie wyjechałem nieoczekiwanie do Szkocji więc jakoś temat mi umknął i potrzeba osobista zmalała, ale w sumie mam już wzorce zrobione w photoshopie więc jezeli jest zainteresowanie to temat dokończę.
ja chętnie bym skorzystał, jeśli czas/chęci Ci pozwolą:).
Awatar użytkownika
DeBOB
Posty: 74
Rejestracja: 30 maja 2012, 10:32
Lokalizacja: Radzyń Podlaski
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: King of Tokyo (Potwory w Tokio)

Post autor: DeBOB »

ja chętnie bym skorzystał, jeśli czas/chęci Ci pozwolą:).
Ja również przyłączam się do prośby, jeśli czas+chęci Ci pozwolą ;)
Czytając posty wyobraźcie sobie, że osoba je pisząca uśmiecha się do Was życzliwie, bez podtekstu.
- Merry

The amount of energy needed to refute bullshit is an order of magnitude bigger than to produce it.
- Brandolini's law
chmurli
Posty: 1
Rejestracja: 26 sty 2014, 09:00

Re: King of Tokyo (Potwory w Tokio)

Post autor: chmurli »

witam,
pisałem maila do Egmont i odpowiedzieli że w tym roku dodatku/ów nie będzie, może w przyszłym (osobiście w to wątpię :/).
arshenik! pisze:W tak zwanym międzyczasie wyjechałem nieoczekiwanie do Szkocji więc jakoś temat mi umknął i potrzeba osobista zmalała, ale w sumie mam już wzorce zrobione w photoshopie więc jezeli jest zainteresowanie to temat dokończę.
ja również byłbym chętny na te karty ewolucji. Czy możesz poza tym zamieścić skany angielskich kart?
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 162
Rejestracja: 28 gru 2011, 12:37
Lokalizacja: Bytom

Re: King of Tokyo (Potwory w Tokio)

Post autor: Kowal »

Również dołączam się do prośby skoro Egmont olał sprawę ;)
Usunięte

Re: King of Tokyo (Potwory w Tokio)

Post autor: Usunięte »

Wybaczcie, jestem tak zmęczony pracą, że niestety nie mam sił tego dokończyć - kolega andreal podjął się tego zadania, przesłałem mu co mam. Skończyłem tylko meka dragona, który chyba potrzebuje i tak przeróbki, bo jak widać wybrałem czcionkę bez niektórych polskich znaków:P.

http://zapodaj.net/b975dc02f7389.jpg.html

Poniżej wrzucam skany angielskie.
http://zapodaj.net/1fa669664f8a4.jpg.html
http://zapodaj.net/55fa2502aa112.jpg.html
http://zapodaj.net/02c149eecb9ec.jpg.html
http://zapodaj.net/30dc22e99dcf5.jpg.html
http://zapodaj.net/e33822290de96.jpg.html
Awatar użytkownika
Andreal
Posty: 344
Rejestracja: 10 mar 2014, 12:32
Lokalizacja: Białystok
Been thanked: 1 time

Re: King of Tokyo (Potwory w Tokio)

Post autor: Andreal »

Pliki już mam, czcionkę wraz z polskimi znakami również, proszę jeszcze by ktoś podał mi wymiary kart ewolucji, bo znaleźć nie mogę.
Usunięte

Re: King of Tokyo (Potwory w Tokio)

Post autor: Usunięte »

Jeśli to pomoże to są tej samej wielkości co karty elektrowni do wysokiego napięcia, czyli 69x69mm (rozmiar koszulki, trzeba odjąć z 1/2 mm)
sirkozi
Posty: 407
Rejestracja: 08 mar 2013, 23:28
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 1 time

Re: King of Tokyo (Potwory w Tokio)

Post autor: sirkozi »

Fajnie. Jeśli potrzebujecie lekkiej korekty, to kilka uwag na szybko ode mnie:
-w polskiej wersji jest Tokio, a nie Tokyo jak macie teraz na kartach
-Mecha Podmuch bym zmienił na Meka Podmuch, jak w nazwie potwora
-tĄ ewolucję -> tĘ ewolucję
-słowo "potwór" na kartach podstawki jest pisane z małej litery. w sumie rzadko występuje, a głównie używane jest "gracz"
Awatar użytkownika
Andreal
Posty: 344
Rejestracja: 10 mar 2014, 12:32
Lokalizacja: Białystok
Been thanked: 1 time

Re: King of Tokyo (Potwory w Tokio)

Post autor: Andreal »

Raczej od początku będę robił, więc wszystkie korekty postaram się wprowadzać w trakcie.
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4139
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 317 times
Been thanked: 347 times

Re: King of Tokyo (Potwory w Tokio)

Post autor: tomb »

Powodzenia w pracy - chętnie skorzystam, żeby grze dać jeszcze szansę.

Zagraliśmy ostatnio na dwójkę i chyba podobało mi się najbardziej. To chyba ostatecznie dowodzi, że nie jest to gra dla mnie, ale córka lubi, więc od czasu do czasu gram.
ODPOWIEDZ