Amber Route

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
bombagames
Posty: 56
Rejestracja: 30 cze 2014, 22:10
Kontakt:

Amber Route

Post autor: bombagames »

Zapraszamy na przedpremierowy pokaz naszej debiutanckiej gry "Amber Route".
Pokaz odbędzie się w ramach XVII Nocy z grami planszowymi w sklepie Strefa Gry w Bielsku Białej.
Zapraszamy!

O samej grze:
Amber Route to wyprawa do krainy słowiańskich wierzeń, potworów i magii. Gracze w tej pełnej niespodzianek grze wyruszą w niebezpieczną podróż prowadząc swoją karawanę przez coraz to nowe tereny. Droga, którą przyjdzie im pokonać, jest jednak zdradziecka. Na każdym kroku będą na nich czyhać złowrogie stwory, pradawna magia i pułapki. Aby wygrać gracze będą ostrożnie planować swoje ruchy, chronić i zdobywać bursztyny, zatrudniać dodatkową obstawę i starać się jak najszybciej dotrzeć do celu podróży. Gra dla 2-4 graczy, przewidywany czas rozgrywki ok. 60 minut. Poniżej zamieszczamy okładkę gry.

Obrazek

Już wkrótce więcej informacji.
http://www.bombagames.pl
polub na fb
Gry które Cię rozerwą!
Awatar użytkownika
bombagames
Posty: 56
Rejestracja: 30 cze 2014, 22:10
Kontakt:

Re: Amber Route

Post autor: bombagames »

Garść fotek z prezentacji prototypu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
http://www.bombagames.pl
polub na fb
Gry które Cię rozerwą!
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Amber Route

Post autor: Krwawisz »

Hmm, temat fajny - grafiki fajne. Czuję się zaciekawiony :-) A jak docelowy wiek wygląda? Ktoś się podzieli wrażeniami?
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5830
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 404 times

Re: Amber Route

Post autor: KubaP »

Bardzo chętnie zagram, ale musze przyznać, że cichy rozchełstany bohater drugiego planu MISTRZ!
Awatar użytkownika
hutriel
Posty: 1221
Rejestracja: 11 maja 2012, 07:13
Lokalizacja: Legionowo
Has thanked: 1 time
Been thanked: 28 times

Re: Amber Route

Post autor: hutriel »

KubaP pisze:Bardzo chętnie zagram, ale musze przyznać, że cichy rozchełstany bohater drugiego planu MISTRZ!
Tak to jest jak podczas rozgrywki chcesz sobie drzeć włosy (z głowy). Niektórzy muszą się nieźle naszukać.
Awatar użytkownika
palladinus
Posty: 1494
Rejestracja: 29 paź 2010, 14:10
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 5 times
Kontakt:

Re: Amber Route

Post autor: palladinus »

Mnie by trochę przeraziły łypiące oczy tuż znad stołu ;)
Awatar użytkownika
Blacksad
Posty: 284
Rejestracja: 14 lut 2014, 01:02
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 35 times
Been thanked: 9 times

Re: Amber Route

Post autor: Blacksad »

Bardzo ciekawa grafika, jak z dawnych podań albo klechd. Modularna plansza, więc podejrzewam że rozgrywki nie będą jednostajne. Do tego prawdziwy bursztyn :) czekamy na szczegóły.
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4057
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 276 times
Been thanked: 159 times

Re: Amber Route

Post autor: lacki2000 »

Okładkę projektował pan Szymanowicz? Bo te gradienty i zaokrąglenia typowo szymanowickie ale diabeł i rycerz mają kolana i łokcie więc zwątpiłem...
Gra ma jakąś interakcję? Bo losowość pewnie jest naturalnie konkretna.
I chyba powinno być "real amber inside" zamiast "inside real amber" ale ja się nie znam :)
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Awatar użytkownika
zedd
Posty: 331
Rejestracja: 24 sty 2007, 21:09
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 1 time

Re: Amber Route

Post autor: zedd »

"Inside real amber" - anglik by tak nie napisał, zbyt dosłownie kalkowane z polskiej składni.

Raczej "Real amber inside!" i koniecznie z wykrzyknikiem, inaczej nie wygląda jak nic specjalnego ;)
Awatar użytkownika
Legun
Posty: 1787
Rejestracja: 20 wrz 2005, 19:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 76 times
Been thanked: 158 times

Re: Amber Route

Post autor: Legun »

palladinus pisze:Mnie by trochę przeraziły łypiące oczy tuż znad stołu ;)
Obrazek :?
Najlepsze gry to te, w które wygrywa się dzięki wybitnej inteligencji, zaś przegrywa przez brak szczęścia...
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4057
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 276 times
Been thanked: 159 times

Re: Amber Route

Post autor: lacki2000 »

Legun pisze:
palladinus pisze:Mnie by trochę przeraziły łypiące oczy tuż znad stołu ;)
Obrazek :?
no starałem się nie komentować tej czarnej koszulki bo jej nie widać w całości i może ten Che ma na niej twarz zdeformowaną od bicia :) A ten napis z koszulki Leguna jest chyba nieprawdziwy/niedoszacowany bo dotyczy komunizmu radzieckiego a był jeszcze komunizm chiński również bardzo "ofiarny".
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Amber Route

Post autor: mig »

Legun pisze:
palladinus pisze:Mnie by trochę przeraziły łypiące oczy tuż znad stołu ;)
Obrazek :?
+1
Szczerze mówiąc mój zapal do tej gry nieco się ostudzil :/
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Zmiotek
Posty: 3
Rejestracja: 08 lip 2014, 15:02

Re: Amber Route

Post autor: Zmiotek »

Mialem okazje zagrac na pokazie, przyjemna i nieskomplikowana rozrywka
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Amber Route

Post autor: Krwawisz »

mig pisze:
Legun pisze:
palladinus pisze:Mnie by trochę przeraziły łypiące oczy tuż znad stołu ;)
Obrazek :?
+1
Szczerze mówiąc mój zapal do tej gry nieco się ostudzil :/
A co ma jedno z drugim wspólnego? bo nie rozumiem...
Awatar użytkownika
xel4
Posty: 392
Rejestracja: 13 sie 2012, 17:39
Lokalizacja: Gliwice
Been thanked: 1 time

Re: Amber Route

Post autor: xel4 »

Udało mi się zagrać. To raczej rodzinna gierka, gdzie podróżujemy po szlaku z zamiarem dostarczenia jak największej ilości bursztynów do królestwa. Na naszej drodze czekają różnego rodzaju pułpaki, duchy czy też wredni bandyci z którymi musimy poradzić sobie poprzez rzut kością, a raz określoną ilośc sukcesów. Raz musimy wyrzucić przy spotkaniu dublet na kościach (przykładowo dwie jedynki), raz musimy sumarycznie wyrzucić określoną sume oczek. Wszystkie wspomniane przeszkody mają trzy poziomy trudności. Więc jeżeli spotkamy na bagnach potwora, który na swojej karcie posiada typ bagna otrzymujemy stwora poziomu drugiego. Jeżeli do tego na polu którym stoimy jest symbol niebezpieczeństwa duch, a my wspomnianego ducha spotkamy na preferowanym przez niego terenie uzyskujemy spotkanie poziomu 3. Ahm dodatkowo od czasu do czasu odpalają się jakieś eventy, które kopią nasze bursztynowe tyłki czy też kapkę nam pomagają.

Dodatkowo przy pokonaniu wrednych stworów otrzymujemy jakieś fanty. Czy to bursztyny, karty pomocników etc. Oczywiście potwory zadają nam obażenia zmuszając do odrzucania kart z ręki(które wymieniamy na bursztyny), bursztynów czy też obstawy.

Przez całą naszą podróż towarzyszy nam 6 osobowo-żetonowy odział obstawy. Obstawę możemy odrzucać aby poruszać się o dodatkowe pola. Obstawę możemy uzupełnić w niektórych miastach na planszy.

Gra jest piękną, prostą grą rodzinną, przynajmniej taka miała być w założeniu twórców. W moim odczuciu właśnie taka jest;)

P.S Można rabować innych graczy z bursztynów:)
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4719
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 383 times
Been thanked: 885 times

Re: Amber Route

Post autor: BartP »

Dzięki za podsumowanie, zdecydowanie nie dla mnie.
Awatar użytkownika
bombagames
Posty: 56
Rejestracja: 30 cze 2014, 22:10
Kontakt:

Re: Amber Route

Post autor: bombagames »

Tym razem prezentujemy grafiki pomocników, którzy pomogą nam w walce ze złymi biesami, potworami z bagien czy pospolitymi rabusiami.

Obrazek
http://www.bombagames.pl
polub na fb
Gry które Cię rozerwą!
Awatar użytkownika
evilmg
Posty: 33
Rejestracja: 01 gru 2007, 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Re: Amber Route

Post autor: evilmg »

Zapowiada się ciekawa gra. Bardzo ładne grafiki no i amber w środku! Świetny chwyt z tymi bursztynami. Życzę powodzenia i trzymam kciuki.
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Amber Route

Post autor: Rune »

Kilka nowych grafik + instrukcja - link.
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
Awatar użytkownika
matoozik
Posty: 403
Rejestracja: 24 sie 2009, 14:19
Lokalizacja: Małopolska

Re: Amber Route

Post autor: matoozik »

Małpa nie żyje. Przedstawienie skończone.
Moja skromna kolekcja: matoozik
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4057
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 276 times
Been thanked: 159 times

Re: Amber Route

Post autor: lacki2000 »

Całkiem ładnie wydane. Jestem pełen uznania dla grafika, pana Romana Kucharskiego, bo jak wspomniałem wcześniej, podejrzewałem Szymanowicza bo to przecież jego styl. Pan Roman zupełnie inaczej narysował Black&White stąd moje uznanie, że nie leci jednym szablonem.
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Amber Route

Post autor: ChlastBatem »

Jak wygląda wypraska? Ktoś może wie? Czy może standard FFG gdzie wszystko ma latać luzem?

Z góry dzięki za wszelkie zdjęcia :)
Awatar użytkownika
szarlee
Posty: 23
Rejestracja: 19 sty 2013, 19:20
Lokalizacja: Łódź

Re: Amber Route

Post autor: szarlee »

Jestem po pierwszej rozgrywce i mam kilka pytań co do instrukcji.
1. Ogólne zasady rozstrzygania wyzwań w instrukcji jest napisane: "zawsze podczas rozstrzygania wyzwań gracz może zagrać dowolną ilość kart światła pasujących do terenu....."
Pytanie:
Mam łatwe wyzwanie (ani teren ani potwór czy pułapka nie pasuje) i chce zagrać kartę światła to ma ona pasować do terenu na karcie ciemności czy do terenu na kafelku drogi?

2. Rozpatrywanie kart ciemności. Karta dary losu.
Pytanie
Grają dwie osoby. Po pociągnięciu karty ciemności wylosowano dary losu. Rzut kością dał dwie 5. Obaj gracze muszą? czy mogą przesunąć się o dwa pola do przodu.
Ma to znaczenia bo jeśli przesuną się do przodu to przeskoczą nad polem z miastem. Ominą w ten sposób korzyści płynące z wioski czy z miasta.

3. Czy można odrzucić od razu 3 żetony eskorty i zmienić wynik rzutu kością np. z 1 na 4?
windziarz44
Posty: 828
Rejestracja: 17 lip 2012, 12:49
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 32 times
Been thanked: 87 times

Re: Amber Route

Post autor: windziarz44 »

szarlee pisze:J
Mam łatwe wyzwanie (ani teren ani potwór czy pułapka nie pasuje) i chce zagrać kartę światła to ma ona pasować do terenu na karcie ciemności czy do terenu na kafelku drogi?
Do terenu na drodze. To tam walczysz.
szarlee pisze:J
2. Rozpatrywanie kart ciemności. Karta dary losu.
Pytanie
Grają dwie osoby. Po pociągnięciu karty ciemności wylosowano dary losu. Rzut kością dał dwie 5. Obaj gracze muszą? czy mogą przesunąć się o dwa pola do przodu.
Ma to znaczenia bo jeśli przesuną się do przodu to przeskoczą nad polem z miastem. Ominą w ten sposób korzyści płynące z wioski czy z miasta.
Muszą, bierzesz bonus.
szarlee pisze: 3. Czy można odrzucić od razu 3 żetony eskorty i zmienić wynik rzutu kością np. z 1 na 4?
Z tego co ja rozumiem instrukcję, to możesz użyć jednej eskorty do jednej kości.
Awatar użytkownika
szarlee
Posty: 23
Rejestracja: 19 sty 2013, 19:20
Lokalizacja: Łódź

Re: Amber Route

Post autor: szarlee »

Napisałam do wydawnictwa i odpowiedzieli na wszystkie moje pytania.
Oto one:
1. Ogólne zasady rozstrzygania wyzwań.
W instrukcji jest napisane: "zawsze podczas rozstrzygania wyzwań gracz może zagrać dowolną ilość kart światła pasujących do terenu....."
Pytanie:
Mam łatwe wyzwanie (ani teren ani potwór czy pułapka nie pasuje) i chce zagrać kartę światła to ma ona pasować do terenu na karcie ciemności czy do terenu na kafelku drogi?
Odpowiedź:
Zawsze do drogi, karat pokazuje z jakiego terenu pochodzi potwór.

2. Rozpatrywanie kart ciemności. Karta dary losu.
Pytanie
Grają dwie osoby. Po pociągnięciu karty ciemności wylosowano dary losu. Rzut kością dał dwie piątki. Obaj gracze muszą? czy mogą? przesunąć się o dwa pola do przodu.
Ma to znaczenia bo jeśli przesuną się do przodu to przeskoczą nad polem z miastem. Ominą w ten sposób korzyści płynące z wioski czy z miasta. To co to za dar? Ale z drugiej strony wynika z karty ciemności więc chyba mimo że dar to może zmusić nas do szkodliwych dla nas działań.
Odpowiedź:
Tutaj jest obowiązek, mało tego, że idziemy dwa pola do przodu, to jeszcze musimy walczyć z kolejna przeciwnością losu, czyli ciągniemy kartę ciemności.

3. Pytanie:
A jeśli już obaj gracze przeskoczą na następne pole (czyli załóżmy że muszą ) i jest to kafelek np. z pustkowiem to czy dobierają tam kartę ciemności? W jakiej kolejności? Najpierw gracz który pociągnął dary losu bo to jakby dalsza część jego ruchu? Czy kartę ciemności ciągnie nowy gracz bo to jest traktowane jako początek nowej tury?
A jeśli początek nowej tury to czy zaczyna ją normalnie od fazy dobierania? i dopiero później nie ma wyboru w fazie akcji i nie może ani rekrutować ani dobierać karty światła ani ruszyć do przodu tylko ciągnie kartę ciemności wynikającą z daru losu? Czy po prostu ignoruje to i wybiera w fazie akcji taką akcję jaką chce?
Odpowiedź: Nie traktujemy tego jako kolejną turę, najpierw rusza osoba, która wylosowała kartę darów losu

4. Pytanie
Czy można odrzucić od razu 3 żetony eskorty i zmienić wynik rzutu kością np. z 1 na 4?
Odpowiedź: Tak

4. Pytanie
Co konkretnie robi karta ciemności z symbolem miecza i cyferkami 3-6 w indeksie dolnym. W instrukcji znalazłam tylko lakoniczną informację: "Wielkość obrażeń 3-6" Jet to dla mnie zupełnie niejasne.
Odpowiedź: Słuszna uwaga, w przypadku walki z potworem, zadajemy obrażenia przy wyrzucie kością od 3 do 6 oczek. Standardowa wartość to 4-6.
ODPOWIEDZ