Nielekka karcianka dla 2 osób, duża regrywalność

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Vognar
Posty: 19
Rejestracja: 12 maja 2014, 11:03

Nielekka karcianka dla 2 osób, duża regrywalność

Post autor: Vognar »

Od kilku dni już siedzę i robię sobie sito z mózgu czytając masę recenzji, ocen rankingów itd.

Szukam karcianki, która będzie przede wszystkim grana w 2 osoby. Ot dla mnie i dziewczyny. Może być oczywiście opcja dla większej ilości graczy ale powinna chodzić świetnie we 2. Dodam, że chciałbym ją wziąć na wakacje (czyli najlepiej żeby nie miała dużych dodatkowych plansz itp. w miarę łatwa do spakowania, choć nie jest to priorytet).

Cechy, których oczekuję od tej gry:

Czas gry: 30-60min
Interakcja: konieczna, może być negatywna lub nie
Losowość: jak najbardziej może być, nie przeszkadza mi "przemyślana" losowość jeśli jest w tym cel i gra jest dobra
Złożoność: nie chcę aby gra była zbyt prosta, musi to być tytuł bardzo regrywalny, do którego można podchodzić wielokrotnie, gdzie rozgrywki będą bardzo różne od siebie, z wieloma strategiami i drogami do zwycięstwa. Z drugiej strony bez przesady (żebym nie zniechęcił dziewczyny na starcie) :P
Klimat: nie lubię cukierkowych rzeczy, bardziej te "mroczne" lub coś neutralnego, pomiędzy tym. Klimat fantasy, średniowiecze, starożytność - dobry temat aczkolwiek trochę dużo tego już przetrawiłem. Sci-fi to dość ryzykowny motyw, niektóre są świetne, w inne bardzo ciężko się wczuć. Przykładowo cyberpunkowe światy średnio mi wchodzą. Postapokalipsa jest super, seriale Battlestar Galactica i Stargate Universe oglądałem z zapartym tchem (z drugiej strony star-treka nie lubię ;)).

Tak wyglądają moje oceny planszówek, w które dotychczas grałem: http://boardgamegeek.com/collection/user/vognar

Jestem dość podatny na opinie rankingów (czyt. BGG) i biorę je dość mocno pod uwagę. Zastanawiałem się już nad kilkoma tytułami i tak to mniej więcej wygląda:
-Android Netrunner: Baardzo wysokie oceny, super interakcja, wszystko prawie pasuje. No właśnie prawie, ten klimat... Gdyby to był świat fantasy albo coś zwyklejszego to nawet bym się nie zastanawiał, a tak boję się że może nie podejść. Obawiam się też czy nie jest jakiś super trudny do tłumaczenia.
-Race for the Galaxy: Polecany przez wielu, dobre oceny itd. ALE brak interakcji wydaje mi się dyskwalifikować tę grę. Przypomina mi się 51 stan, w który graliśmy jakiś czas ale brak interakcji zabił dla nas ten tytuł dość szybko.
-Na chwałę Rzymu: Jakoś nie wierzę, że klimat Asterixa przetrwa u mnie wiele gier, powiedzmy że "ujdzie" ale raczej nie mam na niego w tej chwili ochoty. Dodatkowo tytuł kojarzy mi się z 7 cudami, które były fajne jako jedna z pierwszych gier, ale po kilku późniejszych euro stały się jakieś takie "ultra proste" i zostały sprzedane ;P
-Innowacje: Nie jestem przekonany czy będzie tak dobra na 2 osoby. Też kojarzy mi się z 7cudami, nie wiem czemu, co jest minusem. Nie wiem czy będzie dostatecznie regrywalna. Strasznie nie podoba mi się czcionka tych cyferek na kartach epok :D
-Warhammer Inwazja: Tutaj mam wątpliwości co do tego czy moja dziewczyna przełknie ten klimat, jest typowo podemnie ale dla niej nie bardzo. Dodatkowo widzę miliard dodatków i obawiam się że wróży to gorzej niż lepiej (czyżby podstawka szybko się nudziła?)

Proszę o sugestię i pomoc :)
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Nielekka karcianka dla 2 osób, duża regrywalność

Post autor: Bea »

Netrunner jest super, blef, napięcie, mnogość możliwości... tylko jednak aby gra nabrała rumieńców trzeba mieć przynajmniej kilka dodatków i osoba z którą grasz musi lubić grę przed grą, czyli budowanie swojej talii, kombinowanie co do niej wszadzić jeszcze przed tym zanim zasiądziecie do stołu. Ta gra jest więc czasochłonna i w tym kontekście dość droga. U mnie niestety padła (musiałam ją sprzedać) bo mój mąż nie lubił się bawić w składanie swojej talii, a Netrunner bez tego nie miał dla mnie sensu.
Race for the Galaxy jest super mimo braku interakcji, ta gra wciąga i uzależnia, no coś takiego ma w sobie, że jest niesamowicie regrywalna. Tak samo jak Dominion, który też mogę polecić.

Ale chyba wszystkie twoje kryteria najlepiej spełnia Summoner Wars. Gra ma proste zasady, dużą regrywalność, negatywną interakcję, małe gabarty, niską cenę, krótki czas gry. Za to ma sporo dodatków (bez których da się grać) gdyby ci się spodobała. Gra jest świetna!
Vognar
Posty: 19
Rejestracja: 12 maja 2014, 11:03

Re: Nielekka karcianka dla 2 osób, duża regrywalność

Post autor: Vognar »

Bea pisze:Netrunner jest super, blef, napięcie, mnogość możliwości... tylko jednak aby gra nabrała rumieńców trzeba mieć przynajmniej kilka dodatków i osoba z którą grasz musi lubić grę przed grą, czyli budowanie swojej talii, kombinowanie co do niej wszadzić jeszcze przed tym zanim zasiądziecie do stołu. Ta gra jest więc czasochłonna i w tym kontekście dość droga. U mnie niestety padła (musiałam ją sprzedać) bo mój mąż nie lubił się bawić w składanie swojej talii, a Netrunner bez tego nie miał dla mnie sensu.
Race for the Galaxy jest super mimo braku interakcji, ta gra wciąga i uzależnia, no coś takiego ma w sobie, że jest niesamowicie regrywalna. Tak samo jak Dominion, który też mogę polecić.

Ale chyba wszystkie twoje kryteria najlepiej spełnia Summoner Wars. Gra ma proste zasady, dużą regrywalność, negatywną interakcję, małe gabarty, niską cenę, krótki czas gry. Za to ma sporo dodatków (bez których da się grać) gdyby ci się spodobała. Gra jest świetna!
Cenna uwaga co do Netrunnera z tym budowaniem talii, kolejna rzecz do przemyślenia.
RFTG -przez ten brak interakcji gra jest dla mnie chyba niemożliwa do kupienia, musiałbym zagrać u kogoś pierw żeby uwierzyć, że to może być fajne ;)
Dominion - też wcześniej rozważałem ale jedna recenzja mnie mega odepchnęła od tego tytułu (http://planszoholik.pl/2010/01/31/domin ... w/#more-26). Było tam napisane o braku interakcji i tym, że po ~15 grach tytuł mocno się znudził
Awatar użytkownika
kudlacz135
Posty: 645
Rejestracja: 15 sie 2013, 21:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Nielekka karcianka dla 2 osób, duża regrywalność

Post autor: kudlacz135 »

Dwie tytuły, które powinny się sprawdzić. To Marvel Dice Masters, ze względu na regrywalność, czas gry, przyjemność z rozgrywki, wielkość zestawu jaki trzeba zagrać, oraz wpisuje się w karciankowość. Z minusów dla tego tytuły trzeba by nadmienić, że boostery są wymagane, dla zwiększenia regrywalności oraz dla kostek, ale przy rozsądnej cenie oraz przy temacie targowiska na forum, na pewno da się złożyć coś ciekawego w rozsądnej cenie; do tego tematyka super-bohaterowa, która odbiega od twoich wymagań (?).
Prócz tego, aż chciałbym ci polecić Seasons, które naprawdę bardzo lubimy z moją dziewczyną, ale tutaj jest pełnoprawne pudełko, które należy zabrać ze sobą i grafiki, które są naprawdę ładne, ale wpadają w cukierkowość (nie rozpisuję się, pamiętając o wymaganiach, ale sprawdź sobie. Gra, pomijając te dwa kluczowe aspekty w tym konkretnym przypadku, jest naprawdę przyjemna).
Drugą poważniejszą propozycją może być Nightfall. Na plus zasługuje cena wersji polskiej oraz wielkość zestawu, łatwo będzie o transport. Grałem we 2 i 3 osoby, temat mroczniejszy, ciekawa mechanika łańcucha, gra nie jest przesadnie skomplikowana; system ran też jest interesujący, bo rany mimo oczywistych negatywów, dają też bonusy. Jeżeli chodzi o interakcję, to gra bazuje na konfrontacji graczy. Gra uważam naprawdę warta polecenia, zwłaszcza biorąc pod uwagę cenę, która nie uderza po kieszeni tak mocno. Z minusów, które sprawiły, że pograłem w Nightfall'a, ale nie porwał mnie na tyle, żebym go zostawił na swojej półce, trzeba powiedzieć o wykonaniu kart w wersji polskiej. Znacząca różnica w cenie sprawiła, że pojechali po kosztach i czarne karty łatwo się odrapują z farby ukazując białe ślady, głównie na brzegach kart, ale dla estetów jest to problem. Sama walka rządzi się też zasadami, w których potwory schodzą z pola bitwy po pełnej rundzie, jeżeli nie mają konkretnej umiejętności. Jest to element strategii i mechaniki, ale w mojej grupie było to odebrane za dziwne i początkowo raczej to nie podpasowywało.
A do tego Summoner Wars, który mogę polecić z najspokojniejszym sumieniem, bo spełnia praktycznie wszystkie twoje kryteria.
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4139
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 317 times
Been thanked: 347 times

Re: Nielekka karcianka dla 2 osób, duża regrywalność

Post autor: tomb »

Uwzględniając twoje wymagania:

Na Chwałę Rzymu - na 2 graczy nie będzie się podobać.
RftG - najdoskonalsza gra świata (według mojego obecnego stanu wiedzy) nie wprowadza interakcji (w podstawce), więc odpada.
Android Netrunner, Warhammer Inwazja - pomyśl o podstawkach tak, jakby dodatki nie istniały - regrywalność jest spora (WI chyba większa ze względu na ciekawy system miksowania frakcji), poziom interakcji niezły, choć moim zdaniem WI to nie jest gra interakcyjna, lecz zabawa w "budowanie młota na przeciwnika".

Wymogi spełnia Summoner Wars, ale nie jest to karcianka sensu stricto, ponieważ do gry konieczna jest plansza.

Dobrym pomysłem byłby Dominion, ale chyba musiałbyś zaopatrzyć się w jakiś dodatek angielski, wprowadzający agresywne karty.
Awatar użytkownika
Grzdyll
Posty: 819
Rejestracja: 14 lip 2013, 22:06
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 74 times
Been thanked: 298 times
Kontakt:

Re: Nielekka karcianka dla 2 osób, duża regrywalność

Post autor: Grzdyll »

TomB pisze:Na Chwałę Rzymu - na 2 graczy nie będzie się podobać.
Polemizowałbym. Abstrahując od istotnego ograniczenia roli Legionisty jest to moim zdanie pozycja jak najbardziej grywalna w dwie osoby. Ponadto jeśli drugą osobą do grania jest płeć piękna to może to być znacznie lepsza opcja niż RfG, Android Netrunner czy Summoner Wars - ze względu na tematykę, która czasem bywa bardzo ważną kwestią :-)
Vognar
Posty: 19
Rejestracja: 12 maja 2014, 11:03

Re: Nielekka karcianka dla 2 osób, duża regrywalność

Post autor: Vognar »

Marvel Dice Masters: ciekawa sugestia, nie słyszałem o tym. Mimo wszystko jednak nie dla mnie, jednak nie ten klimat i zbyt lekka mi się wydaje. Do tego nie chciałbym dokupywać tyle boosterów ;) Wolę przeznaczyć te złocisze na dodatkowe armie do Hexa 3.0, w którego aktualnie najczęściej gramy :)

Seasons: kiedyś byłem bliski kupna ale jednak ta jaskrawość & cukierkowość mnie trochę odrzuciły, do tego szalę przeważyło kilka opinii o niezbalansowaniu (nie wiem czy istotnie tak jest).

Nightfall: też nie słyszałem, poczytałem garść opinii po czym sądzę, że nie jest to gra, której kupno chciałbym teraz zaryzykować, choć chętnie bym zagrał na próbę.

Summoner Wars: fajna propozycja, choć z tego co czytałem jeszcze chętniej pograłbym w Mage Wars (oj grałbym ale chyba sam ze sobą ;)). Niestety jest tutaj pewien problem: ja angielski mam bardzo dobry i lubię gry w tym języku, moja dziewczyna z kolei akceptuje tylko polskie gry. Z tego co widzę to premiera polskiego SW dopiero za jakies 2 miesiące (http://cubecp.home.pl/pl_PL/p/Summoner- ... eview=true).
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Nielekka karcianka dla 2 osób, duża regrywalność

Post autor: Bea »

Vognar pisze:
Summoner Wars: fajna propozycja, choć z tego co czytałem jeszcze chętniej pograłbym w Mage Wars (oj grałbym ale chyba sam ze sobą ;)). Niestety jest tutaj pewien problem: ja angielski mam bardzo dobry i lubię gry w tym języku, moja dziewczyna z kolei akceptuje tylko polskie gry. Z tego co widzę to premiera polskiego SW dopiero za jakies 2 miesiące (http://cubecp.home.pl/pl_PL/p/Summoner- ... eview=true).
W oczekiwaniu na niego i na próbę możesz kupić tańszą podstawkę z dwoma armiami. Jak się spodoba to zapewne będziesz chciał mieć więcej armii, jak w NH i dokupisz Master Seta.
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4139
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 317 times
Been thanked: 347 times

Re: Nielekka karcianka dla 2 osób, duża regrywalność

Post autor: tomb »

Grzdyll pisze:
TomB pisze:Na Chwałę Rzymu - na 2 graczy nie będzie się podobać.
Polemizowałbym.
Bardzo słusznie, sam lubię grać w nią na 2 osoby. Ale warunki podane przez Vognara grę chyba dyskwalifikują.
Vognar pisze:Z tego co widzę to premiera polskiego SW dopiero za jakies 2 miesiące (http://cubecp.home.pl/pl_PL/p/Summoner- ... eview=true).
To jest premiera wydania z 6 nowymi frakcjami.
Na początek można zacząć jednym z dwóch starterów (każdy zawiera dwie frakcje, planszę z papieru, kostki i żetony) i potem ewentualnie dokupić armie dostępne osobno lub zestawy modyfikujące (drugie talie, zestawy uzupełniające). Koszt mniejszy, a pograć można.
Awatar użytkownika
kudlacz135
Posty: 645
Rejestracja: 15 sie 2013, 21:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Nielekka karcianka dla 2 osób, duża regrywalność

Post autor: kudlacz135 »

Vognar pisze:Summoner Wars: fajna propozycja, choć z tego co czytałem jeszcze chętniej pograłbym w Mage Wars (oj grałbym ale chyba sam ze sobą ;)). Niestety jest tutaj pewien problem: ja angielski mam bardzo dobry i lubię gry w tym języku, moja dziewczyna z kolei akceptuje tylko polskie gry. Z tego co widzę to premiera polskiego SW dopiero za jakies 2 miesiące (http://cubecp.home.pl/pl_PL/p/Summoner- ... eview=true).
Mage Wars jest naprawdę ciekawą grą, ale wymaga odrobiny ogrania, z tym że... komu to przeszkadza, kiedy to tutaj to akurat zaleta? :D Z summonersami to nie jest do końca tak. To o czym piszesz to Master set, ze swoimi unikatowymi frakcjami, z wypraską która pomieści karty nie tylko z MS, oraz grubą planszą do grania. Na początek mógłbyś spróbować startera, albo dodatkowych frakcji, których dość sporo jest już wydanych po polsku. Różnica między Master Setem a starterem zawiera się w 3 w/w elementach. Frakcje, plansza -w starterach jest składana papierowa, w MS jest składana tekturowa (?), w każdym razie solidna i gruba, oraz gabaryty pudełka z jego wypraską. Wzięcie natomiast talii, papierowej maty, paru znaczników ran i kostek do ataku to zabranego miejsca tyle co nic.
Awatar użytkownika
ivan2k5
Posty: 155
Rejestracja: 21 cze 2014, 16:13
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: Nielekka karcianka dla 2 osób, duża regrywalność

Post autor: ivan2k5 »

Takie moje 3 grosze:

A:NR - kawał dobrej gry, klimatem się nie Zrażaj. Problem bardzo słusznie wskazała Bea - granie samemu z sobą to nie ten tytuł. Ogólnie wszystkie LCG\CCG wymagają zaangażowania drugiej osoby w budowę talii

RftG -może być różnie - ale jak już "złapie" to nie wypuści. Na początek Spróbujcie Keldon`a

Marvel DM - przyjemna zabawa ale dodatki, dodatki i dodatki

Na chwałę Rzymu - nie zgodzę się z Przedmówcami, koniecznie 4+ :)

Konwój - malutka (po rozłożeniu też nie ma tragedii), dobra cena, kombinacji mimo dwóch frakcji też całkiem, całkiem

Blood Bowl:Menedżer Drużyny - prościutka, lekka, losowa ale bardzo miło się w to gra

To tytuły w które grywam. Na myśl przychodzą mi jeszcze: 51 Stan, List Miłosny, Innowacje.
Ewentualnie co-op WH40K:Anioł Śmierci lub jeszcze dalej od tematu Znak Starszych Bogów
Awatar użytkownika
mckil
Posty: 598
Rejestracja: 13 cze 2008, 18:44
Lokalizacja: Ostrołęka
Has thanked: 49 times
Been thanked: 57 times

Re: Nielekka karcianka dla 2 osób, duża regrywalność

Post autor: mckil »

Z tego co mi się kojarzy to w polskim wydaniu Master Seta tak samo jak w II angielskim nie będzie plastikowej wypraski na karty. Wypraska która ma pomieścić wszystko co do tej pory wyszło do SW ma się ukazac w niewydanym jeszcze (nigdzie) nowym Master Secie "Alliance".
Awatar użytkownika
Bardias
Posty: 303
Rejestracja: 19 sty 2014, 04:07
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time

Re: Nielekka karcianka dla 2 osób, duża regrywalność

Post autor: Bardias »

+1 dla Summoner Wars. Gra jest dostępna w polskiej wersji językowej (dwa startery i kilkanaście dodatków), jedynie master set (6 nowych talii w dużym opakowaniu i z ładną planszą) jeszcze się nie ukazał, ale chyba lepiej przetestować grę starterem za 69 zł niż 180. Zwłaszcza, że SW spełnia wszystkie postawione przez ciebie wymagania :)
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1836
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 81 times
Been thanked: 92 times

Re: Odp: Nielekka karcianka dla 2 osób, duża regrywalność

Post autor: Olgierdd »

Sprawdź Legendy Blue Moon, szczególnie jeśli ciągnie Cię w stronę LCG, ale odstraszają Cię dodatki lub budowanie talii. To bardzo dobra karcianka stricte dwuosobowa.
ceville
Posty: 187
Rejestracja: 22 sty 2013, 19:00
Lokalizacja: Zielona Góra
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Nielekka karcianka dla 2 osób, duża regrywalność

Post autor: ceville »

Warhammer Inwazja dla mnie był sporo ciekawszy od Netrunnera, chyba głownie przez klimat. Posiadam samą podstawkę od jakichś dwóch lat? Na prawdę gra ma regrywalność.

Polecam, także Race for the Galaxy. Jak ktoś pisał wyżej świetna gra, jedna z lepszych. Mnogość strategii, dróg do zwycięstwa. Grę łatwo zrozumieć a radość płynąca z odkrywania nowych "silniczków" dających punkty jest ogromna ;) Dodatkowo gra jest szybka i najlepiej chodzi właśnie w 2 osoby.

Nightfall, choć mi nie podszedł, jest bardzo innowacyjną karcianką. W grze zawarte są małe zmiany odnośnie kanonu innych gier, jednak te małe zmiany wiele mieszają. Tutaj trzeba myśleć troszkę inaczej, a wszystko przez takie a nie inne usadowienie fazy walki w turze.

Poleciłbym jeszcze Kamień Gromu, ale kompaktowe to to raczej nie jest. Dziwię się natomiast rakiem tutaj Nowej Ery(51 Stan), no chyba, że przeoczyłem. Nowa Era jednak to już ciut wyższy poziom trudności co do gier wspomnianych wyżej.

Także w skrócie polecam(w tej kolejności):
1). Race for the Galaxy
2). Warhammer Inwazja
3). Nightfall
Vognar
Posty: 19
Rejestracja: 12 maja 2014, 11:03

Re: Nielekka karcianka dla 2 osób, duża regrywalność

Post autor: Vognar »

Dzięki za sugestie, dalej rozmyślam...

Obecnie Warhammer Inwazja mnie pasuje najbardziej ale dziewczyna chyba nie polubi tego klimatu.

Legendy Blue Moon ciekawe ale grafiki psują mi klimat, jakieś takie komiksowe. Btw. jeśli znacie tytuły o grafikach w klimacie Magic the Gathering to dajcie znać bo dla mnie nie ma nic piękniejszego :)

Netrunner odpadł całkowicie ze względu na konieczność budowania decków.

Summoner Wars W sumie to podobny klimat co Warhmmer Inwazja (choć chyba bardziej akceptowalny dla dziewczyny), ciągle szukam czegoś bardziej neutralnego, ale obawiam się że z tej kategorii zostały tylko Na chwałę Rzymu i Innowacje.
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Nielekka karcianka dla 2 osób, duża regrywalność

Post autor: Bea »

Vognar pisze:ciągle szukam czegoś bardziej neutralnego, ale obawiam się że z tej kategorii zostały tylko Na chwałę Rzymu i Innowacje.
Koło sierpnia prawdopodobnie wyjdzie Imperial Settlers. Oparta na wspaniałej i bardzo regrywalne mechanice gry Nowa Era, ale o innym temacie, bardziej przystępnym :). Wierzę, że gra będzie dobra.
http://boardgamegeek.com/boardgame/1542 ... l-settlers
Awatar użytkownika
Grzdyll
Posty: 819
Rejestracja: 14 lip 2013, 22:06
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 74 times
Been thanked: 298 times
Kontakt:

Re: Nielekka karcianka dla 2 osób, duża regrywalność

Post autor: Grzdyll »

Vognar pisze: (...) ciągle szukam czegoś bardziej neutralnego, ale obawiam się że z tej kategorii zostały tylko Na chwałę Rzymu i Innowacje.
Brzmi to podsumowanie trochę jakbyś miał wybór między dżumą a cholerą. Nie to żebym był monotematyczny ale uważam że Na Chwałę jest świetną grą dającą dużo frajdy a przy swojej cenie jest tym bardziej atrakcyjna i wątpię że będziesz żałował. Co do Innowacji niestety się nie wypowiem bo nie grałem ale wiem że ma też spore grono zwolenników i też na pewno nie będzie to wyrzucony pieniądz. Udanego zakupu :)
Vognar
Posty: 19
Rejestracja: 12 maja 2014, 11:03

Re: Nielekka karcianka dla 2 osób, duża regrywalność

Post autor: Vognar »

Grzdyll pisze: Brzmi to podsumowanie trochę jakbyś miał wybór między dżumą a cholerą. Nie to żebym był monotematyczny ale uważam że Na Chwałę jest świetną grą dającą dużo frajdy a przy swojej cenie jest tym bardziej atrakcyjna i wątpię że będziesz żałował. Co do Innowacji niestety się nie wypowiem bo nie grałem ale wiem że ma też spore grono zwolenników i też na pewno nie będzie to wyrzucony pieniądz. Udanego zakupu :)
Oj tam... ;) nie no, rozumiem że w zasadzie każda gra z wymienionych jest mega dobrym i dopracowanym kawałem pracy. Jednak zawsze staram się znaleźć perfekcyjne (przynajmniej w moich przewidywaniach) rozwiązanie, w tym wypadku tytuł gry. Rzecz jasna czapki z głów dla autorów, za to że w ogóle możemy w takie coś się bawić :)
Awatar użytkownika
grabol
Posty: 448
Rejestracja: 09 lut 2013, 21:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 30 times
Been thanked: 45 times

Re: Nielekka karcianka dla 2 osób, duża regrywalność

Post autor: grabol »

Jezeli inglisz nie jest przeszkoda mozesz poszukac innowacji w wydanych przez asmadi. Wyglad to rzecz gustu, masz mozliwosc gry z wszystkimi dodatkami. Wydanie illeo to jeden dodatek mniej, a w polskiej wersji tylko podstawka i zapowiedz pierwszego dodatku na ten rok.

Polecam innowacje bo to swietna gra jest. Dziesiatki partii z moja malzonka w podstawowa wersje. Nadal wracamy ale dodatek echoes pl bylby juz wskazany.

Jedna rozgrywka 30 min. Idealna na 2-3 osoby. Sporo negatywnej interakcji, losowosc do ogarniecia. Nieprzewidziane zwroty akcji.
Vognar
Posty: 19
Rejestracja: 12 maja 2014, 11:03

Re: Nielekka karcianka dla 2 osób, duża regrywalność

Post autor: Vognar »

Ok, dzięki raz jeszcze za sugestie, po głębokich przemyśleniach postanowiłem dać szansę RFTG.
Skoro bardzo często gramy w Hexa 3.0 opartego na czystej interakcji to możemy czasem zagrać i bez niej (jeśli serio gra jest tak dobra). Jeśli nie to pójdzie na wymianę i znów rozważę wszystkie opcje ;)
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Nielekka karcianka dla 2 osób, duża regrywalność

Post autor: Andy »

Przypomnę: RftG NIE JEST grą bez interakcji, choć jest to interakcja specyficzna. Z drugim i trzecim dodatkiem RftG bywa grą z bardzo silną i bardzo negatywną interakcją bezpośrednią.

I owszem, jest "tak dobra", a może nawet bardziej. Serio. :)
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1836
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 81 times
Been thanked: 92 times

Re: Odp: Nielekka karcianka dla 2 osób, duża regrywalność

Post autor: Olgierdd »

Ta bezpośrednia negatywna interakcja w RftG zdarza się raz na 100, jest skomplikowana i niewiele daje w stosunku do wysiłku jakiego wymaga.
Ale RftG to nadal doskonała gra z lekką interakcją pośrednią.
Neoko
Posty: 60
Rejestracja: 08 gru 2010, 15:41
Lokalizacja: Gliwice

Re: Nielekka karcianka dla 2 osób, duża regrywalność

Post autor: Neoko »

Mam
Rftg
Whi
Sw
Netrunner

Wszystko tylko podstawki a sw starter

Mi sie najbardziej podoba netrunner. Mojej dziewczynie whi a w rftg nie chce grac bo nie rozumie
Teraz czekam na imperial setllers i wh40 podboj
Awatar użytkownika
shivetay
Posty: 193
Rejestracja: 25 wrz 2012, 13:17

Re: Nielekka karcianka dla 2 osób, duża regrywalność

Post autor: shivetay »

może mage wars?..choć tu czasowo dłużej wypada. ale summoner wars mogę polecić :)
ODPOWIEDZ