Karcianka fantasy

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
ruez
Posty: 3
Rejestracja: 31 maja 2014, 23:20

Karcianka fantasy

Post autor: ruez »

Witam, szukam gry najlepiej karcianej w klimacie fantasy do 100 zł :D
chyba że macie jakieś inne propozycje dobrych karcianek tylko nie w klimacie kosmosów, gwiezdnych wojen etc
najlepiej żeby dobrze wchodziła na 2 osoby
pozdrawiam
Awatar użytkownika
syd3r
Posty: 164
Rejestracja: 16 gru 2012, 11:28
Lokalizacja: Nidzica

Re: Karcianka fantasy

Post autor: syd3r »

Używany Warhammer: Inwazja, albo nowe Summoner Wars. Zależy na czym ci zależy - bo takich gier (dobrych karcianek) jest legion.
Awatar użytkownika
Orik
Posty: 97
Rejestracja: 19 lut 2013, 09:36
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 4 times

Re: Karcianka fantasy

Post autor: Orik »

Jeśli ma dobrze chodzić na dwie osoby to z pewnością polecam Summoner Wars. Nieco losowości ale też i dużo taktyki. Bardzo podoba mi się osobiście, że SW sprzedawane są głównie w formie gotowych do gry talii (koszt ok. 36-38 zł), nie ma tu żadnych losowych boosterów. Można spróbować zestaw startowy (dwie talie frakcji, znaczniki, kości oraz plansza).
Mało pisząc Dużo czytam ;)
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Karcianka fantasy

Post autor: Bea »

Orik pisze:Jeśli ma dobrze chodzić na dwie osoby to z pewnością polecam Summoner Wars.
+1
Summoner Wars oczywiście i polecam zakup Master Seta w przedsprzedaży z sześcioma rasami i ładną grubą planszą. :mrgreen:
http://www.cubecp.home.pl/pl/p/Summoner ... ierowo/878
Awatar użytkownika
Dwntn
Posty: 1151
Rejestracja: 15 cze 2013, 22:23
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 36 times

Re: Karcianka fantasy

Post autor: Dwntn »

Ja ostatnio miałem okazję poznać Thunderstone Advance i jestem pod niemałym wrażeniem. Mechanicznie gra oparta o ten sam, lub przynajmniej mocno zbliżony system co Dominion, aczkolwiek w tym wypadku IMO tematyka fantasy o wiele lepiej wpisowe się w mechanikę gry niż średniowiecze w pierwowzorze.

Cenowo gra również nie wypada źle. Starter set to koszt rzędu 90zł a większe dodatki/podstawki kosztują w granicach 165zl.

IMO, warto spróbować.

- K.
Awatar użytkownika
galthran
Posty: 301
Rejestracja: 05 cze 2014, 12:45
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 3 times

Re: Karcianka fantasy

Post autor: galthran »

Władca Pierścieniu LCG - kooperacja, Tolkien, świetnie wykonana (grafiki wbijają w ziemie), no i mnóstwo dodatków jeśli się spodoba. Podobnie jak Warhammer Inwazja, używaną poniżej 100 zł spokojnie dostaniesz.
Adalbertus123
Posty: 137
Rejestracja: 01 maja 2014, 11:02
Has thanked: 1 time

Re: Karcianka fantasy

Post autor: Adalbertus123 »

A ja polecę smash upa. Mieszanka przeróżnych kreskówkowych archetypów (niekoniecznie stricte fantasy). Mnóstwo śmiechu i spora regywalność
Gry, które mogę wziąć ze sobą:
http://boardgamegeek.com/collection/user/Adalbertus123
szachy, scrabble
ceville
Posty: 187
Rejestracja: 22 sty 2013, 19:00
Lokalizacja: Zielona Góra
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Karcianka fantasy

Post autor: ceville »

Zdecydowanie polecam Warhammera Inwazję, świetna regrywalność na samej podstawce i ten klimat.

Kamień Gromu (thunderstone) też zacną grą jest, ale to już deckbuilding. Ponad 500 kart i możliwość gry solo, a w rebelu był kiedyś za 50 złoty :)
ODPOWIEDZ