Ucieczka: Świątynia Zagłady (Escape: The Curse of the Temple

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
TTR_1983
Posty: 3923
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 87 times
Kontakt:

Re: Escape: The Curse of the Temple

Post autor: TTR_1983 »

Hipke pisze:Póki co nie ma tego w oficjalnym kalendarzu Rebela, więc rozumiem, że najwcześniej 2015.
nikt nie powiedział, że to co jest w zapowiedziach na stronie to już całość na 2014 rok :)
Awatar użytkownika
zedd
Posty: 331
Rejestracja: 24 sty 2007, 21:09
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 1 time

Re: Escape: The Curse of the Temple

Post autor: zedd »

mulek18 pisze:
Hipke pisze:Póki co nie ma tego w oficjalnym kalendarzu Rebela, więc rozumiem, że najwcześniej 2015.
nikt nie powiedział, że to co jest w zapowiedziach na stronie to już całość na 2014 rok :)
Escape to Q3/Q4 2014 roku. Dokładna data zależy od Queen Games i ich terminarza druków.
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Escape: The Curse of the Temple

Post autor: mig »

zedd pisze:
mulek18 pisze:
Hipke pisze:Póki co nie ma tego w oficjalnym kalendarzu Rebela, więc rozumiem, że najwcześniej 2015.
nikt nie powiedział, że to co jest w zapowiedziach na stronie to już całość na 2014 rok :)
Escape to Q3/Q4 2014 roku. Dokładna data zależy od Queen Games i ich terminarza druków.
To pewna informacja? Pocztą pantoflową (i sklepową;) rozchodziły się informacje, że będzie to początek sierpnia 2014. A tu bardziej na październik należy się szykować chyba...
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
zedd
Posty: 331
Rejestracja: 24 sty 2007, 21:09
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 1 time

Re: Escape: The Curse of the Temple

Post autor: zedd »

mig pisze:
zedd pisze:Escape to Q3/Q4 2014 roku. Dokładna data zależy od Queen Games i ich terminarza druków.
To pewna informacja? Pocztą pantoflową (i sklepową;) rozchodziły się informacje, że będzie to początek sierpnia 2014. A tu bardziej na październik należy się szykować chyba...
Pewna :) Aktualnie zlecane jest przygotowanie ścieżki dźwiękowej w języku polskim. Nie ma szans, żeby QG zdążyło z drukiem na sierpień. W przypadku tej gry było wiadomo, że to raczej Q3/Q4, jeśli podany został początek sierpnia to może ktoś się zwyczajnie pomylił.
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Escape: The Curse of the Temple

Post autor: mig »

zedd pisze:
mig pisze:
zedd pisze:Escape to Q3/Q4 2014 roku. Dokładna data zależy od Queen Games i ich terminarza druków.
To pewna informacja? Pocztą pantoflową (i sklepową;) rozchodziły się informacje, że będzie to początek sierpnia 2014. A tu bardziej na październik należy się szykować chyba...
Pewna :) Aktualnie zlecane jest przygotowanie ścieżki dźwiękowej w języku polskim. Nie ma szans, żeby QG zdążyło z drukiem na sierpień. W przypadku tej gry było wiadomo, że to raczej Q3/Q4, jeśli podany został początek sierpnia to może ktoś się zwyczajnie pomylił.
Ok, dzięki :)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Escape: The Curse of the Temple

Post autor: mig »

Zagrałem i gra dostarcza wielkich emocji :D
Niby zwykłe turlanie, ale presja czasu robi swoje i efekt jest całkiem niezły.
Na wielki plus - mimo, że to kooperacja (programowo ich unikam;) nie dostrzegłem syndromu lidera. Wszystko dzieje się tak szybko, że poza ogólnymi założeniami na grę (typu: idziemy parami) albo ostrzeżeniami w trakcie gry (typu: "spieprzamy!" ;) ) kontrolowanie przebiegu gry przez kogokolwiek nie jest za bardzo możliwe ;)
Mam tylko wrażenie, że dość szybko może się znudzić - kostki niby zapewniają niepowtarzalność rozgrywek, ale my po kilku grach mieliśmy dość, bo robiło się zbyt schematycznie. Na pewno dużym urozmaiceniem będzie dodatek (nie graliśmy, więc nie wiem jak dużym).
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
Rockas
Posty: 143
Rejestracja: 02 lip 2014, 12:38

Re: Escape: The Curse of the Temple

Post autor: Rockas »

W polskiej edycji kości są drewniane czy plastikowe?
Awatar użytkownika
carlos
Posty: 573
Rejestracja: 20 sie 2012, 21:10
Lokalizacja: Głogów
Has thanked: 8 times
Been thanked: 8 times

Re: Escape: The Curse of the Temple

Post autor: carlos »

Drewniane
Awatar użytkownika
Rockas
Posty: 143
Rejestracja: 02 lip 2014, 12:38

Re: Escape: The Curse of the Temple

Post autor: Rockas »

carlos pisze:Drewniane
Eh, szkoda. Miałem nadzieję, że będą jednak plastikowe. Lepiej wyglądają i w ogóle... :(
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6123
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 633 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Escape: The Curse of the Temple

Post autor: pan_satyros »

Kości drewniane, malowane.
Mogę podrzucić zdjęcia porównujące edycje - mam PL i Niem.
Poza tym komponenty identycznej jakości. Na kafelkach i żetonach napisy "Escape", na pudełku i instrukcjach "Ucieczka".
Al_Dente
Posty: 478
Rejestracja: 12 sie 2013, 14:53
Has thanked: 10 times
Been thanked: 4 times

Re: Escape: The Curse of the Temple

Post autor: Al_Dente »

Tak, tak, zdjęcia porównawcze bardzo pożądane:)
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6123
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 633 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Escape: The Curse of the Temple

Post autor: pan_satyros »

Al_Dente pisze:Tak, tak, zdjęcia porównawcze bardzo pożądane:)
Gotowe:

https://drive.google.com/folderview?id= ... sp=sharing

(wypchnięte kafelki z edycji niemieckiej - dla przykładu, reszta elementów tekturowych identyczna z pierwszym wydaniem)
Awatar użytkownika
kudlacz135
Posty: 645
Rejestracja: 15 sie 2013, 21:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Escape: The Curse of the Temple

Post autor: kudlacz135 »

Drewniane kostki mają namalowane wzory, a plastikowe mają wzór tłoczony, czy jestem w tak zwanym mylnym błędzie?
Al_Dente
Posty: 478
Rejestracja: 12 sie 2013, 14:53
Has thanked: 10 times
Been thanked: 4 times

Re: Escape: The Curse of the Temple

Post autor: Al_Dente »

Wielkie dzięki za zdjęcia. Wygląda na to, że z kafelkami jest podobnie, ale kostki na pierwszy rzut oka wygrywają plastikowe. Jak jest z rzucalnością?
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6123
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 633 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Escape: The Curse of the Temple

Post autor: pan_satyros »

Drewniane - malowane, plastikowe - tłoczone.
Drewniane dość lekkie, stąd też bardziej swobodnie się toczą. Osobiście wolę cięższe kości -chyba nieco łatwiej nad nimi zapanować przy szybkich rzutach.
Pogramy na nowej edycji to dam znać.
Awatar użytkownika
Rockas
Posty: 143
Rejestracja: 02 lip 2014, 12:38

Re: Escape: The Curse of the Temple

Post autor: Rockas »

pan_satyros pisze:
Gotowe:

https://drive.google.com/folderview?id= ... sp=sharing

(wypchnięte kafelki z edycji niemieckiej - dla przykładu, reszta elementów tekturowych identyczna z pierwszym wydaniem)
Dzięki za zdjęcia. Martwią mnie trochę te kości ze względu na lekkość, tym bardziej że na nich opiera się cała gra. Szkoda, że podjęto taką decyzję, choć przez to cena jest dużo niższa.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6123
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 633 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Escape: The Curse of the Temple

Post autor: pan_satyros »

Ok PL edycja ograna.
Na stole lepiej rzuca się drewnianymi kostkami, na dywanie plastikowymi ;)
Możecie spokojnie brać PL wydanie, nie ustępuję oryginałowi (chyba, że bardzo zależy Wam na żłobionych kościach)
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Escape: The Curse of the Temple

Post autor: donmakaron »

Pograne! Bardzo się spodobało w towarzystwie lubującym się w większych tytułach. Świetny filler, bo pewnie po pierwszym bardzo dobrym wrażeniu nie chciałoby się grać w to codziennie kilka razy, ale raz na jakiś czas kilka partii - idealnie! Presja czasu, wzajemne pomaganie sobie, dramatyczne powroty do centrum świątyni oraz pomysłowe klątwy i artefakty... gra jest naprawdę świetna, genialna w swojej prostocie.

Kapkę droga ale warta kupienia.
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Escape: The Curse of the Temple

Post autor: sirafin »

Złote maski na drewnianych kościach wyglądają na bardzo ciemne w porównaniu z tymi na kościach plastikowych. Nie wpływa to na rozgrywkę? W sensie, czy to nie jest utrudnieniem w grze, w której ważny jest szybki rzut oka na kości odłożone przez współgraczy? Tracenie cennego czasu na przyjrzenie się, czy po drugiej stronie stołu leży kostka z czarną, czy złota gębą, może być katastrofalne w skutkach ;) A może to tylko na fotkach wyszły takie ciemne?
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
Awatar użytkownika
carlos
Posty: 573
Rejestracja: 20 sie 2012, 21:10
Lokalizacja: Głogów
Has thanked: 8 times
Been thanked: 8 times

Re: Escape: The Curse of the Temple

Post autor: carlos »

Na drewnianych kostkach "dobre maski" są srebrne i się błyszczą. :)
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6123
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 633 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Escape: The Curse of the Temple

Post autor: pan_satyros »

Moja recenzja, w której dokładnie widać każdy element PL wydania:

http://pelnapara.znadplanszy.pl/2014/10 ... ny-jonesa/
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Escape: The Curse of the Temple

Post autor: donmakaron »

Nic w grze nie przeszkadza, kości są czytelne, turlają się dobrze. Polskie wydanie jest w porządku. Nawet utwory na płycie są spolszczone ;-)
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Escape: The Curse of the Temple

Post autor: sirafin »

Dzięki za odpowiedź, świetna recenzja :) Ciekawe czy Rebel planuje wydać wersję BigBox, bo najchętniej zaopatrzyłbym się w pakiecie (zakładam że wyjdzie taniej niż kupowanie rozszerzeń osobno).
Obrazek
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6123
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 633 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Escape: The Curse of the Temple

Post autor: pan_satyros »

sirafin pisze:Dzięki za odpowiedź, świetna recenzja :) Ciekawe czy Rebel planuje wydać wersję BigBox, bo najchętniej zaopatrzyłbym się w pakiecie (zakładam że wyjdzie taniej niż kupowanie rozszerzeń osobno).
Obrazek
Hmm wątpię - zbyt zaporowa cena. Z tego samego powodu nie wydano Kingdom Builder Big Box.
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Ucieczka: Świątynia Zagłady (Escape: The Curse of the Te

Post autor: sirafin »

Pewnie masz rację. Nadal podświadomie patrzymy na planszówki jak na cukier, czy mąkę i kupujemy gry "na wagę", a tu zależność zł/kg pewnie odstraszy większość klientów. Dobrze, że w kinie nie przeliczamy filmów zł/min ;) Z tego co widzę, BigBox to produkt kickstarterowy, a z tą formą zakupów nie mam jeszcze żadnego doświadczenia. Ta wersja w ogóle będzie dostępna w sklepach, czy mam zapomnieć? Jeśli dobrze patrzę, to sama podstawka + 1 dodatek mają mniej więcej taką cenę, jak cały BigBox, więc chętnie bym zgarnął sobie takie pudło za tę zaporową cenę :)
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
ODPOWIEDZ