Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Dellas
Posty: 626
Rejestracja: 28 kwie 2014, 13:50
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 64 times
Been thanked: 14 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Dellas »

No dobra - oprócz lunety (z którą wiem już co zrobię ;P ) zamówiłem kilka innych elementów, aby zaktualizować swoją wersję Robinsona
- arkusz scenariusza King Kong - zapowiada się bardzo ciekawie
- arkusz nowej postaci - tak jak ktoś już zauważył - jest nieco krótszy od tych z drugiej edycji. Ale w sumie mi to nie przeszkadza
- talia cech postaci - karty nie odbiegają od reszty
- dodatkowa talia bestii - tutaj niestety karty są nieco, aczkolwiek zauważalnie cieńsze od tych co mam w standardzie, co nieco będzie odróżniać się przy losowaniu kart bestii. Nie mam jeszcze kart w koszulkach, ale to chyba rozwiąże ten problem.

Nie brałem ani naklejek ani nowych drewienek - to już zbytnia perwersja - starczą mi takie jakie mam - w razie jak się coś pogubi, wtedy wiem gdzie mogę dokupić.
Ogólnie z zakupu jestem zadowolony i polecam.
Awatar użytkownika
Jarzab
Posty: 174
Rejestracja: 19 mar 2011, 21:36
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 2 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Jarzab »

Dellas pisze: - talia cech postaci
Niewykluczone, że w tym wątku już ktoś o to pytał, ale cieżko na szybko przejrzeć ponad 85 stron.
O co chodzi z kartami cech postaci, które można zamówić ze strony Portalu? Jak to zmienia rozgrywkę? Ułatwia, czy utrudnia grę? Będę wdzięczny za kilka słów na ten temat.
Moje gry
3trolle.pl - 6%
Mepel.pl - 5%
Kolejarz
Posty: 588
Rejestracja: 12 gru 2011, 21:01

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Kolejarz »

Każdy dostaje kartę z dodatkowymi, tematycznymi cechami. Jedna działa na korzyść, a druga stanowi jakieś ograniczenie, więc nie powinno być trudniej albo łatwiej, tylko różnorodniej, ale wiadomo jak to wychodzi - w danym scenariuszu coś może się przydać bardziej, albo bardziej przeszkadzać. Taki ciekawy smaczek, szczególnie przy grze na kilka postaci.
Awatar użytkownika
Jarzab
Posty: 174
Rejestracja: 19 mar 2011, 21:36
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 2 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Jarzab »

Dzięki, jak trochę więcej pogram, to może się skuszę.
Moje gry
3trolle.pl - 6%
Mepel.pl - 5%
mbork
Posty: 1144
Rejestracja: 20 cze 2009, 01:05
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: mbork »

No dobra, nakręcacie mnie na Robinsona od jakichś dwóch tygodni i chyba w końcu się skuszę.

Mam jedno pytanie i jedną prośbę do Trzewika.

Pytanie: czy da się udostępnić *sam tekst* instrukcji? Pdf jest strasznie nieporęczny (wysyłanie mailem 30 MB na Kindle'a to nieporozumienie, zaraz idę szukać kabelka ;) ), no i na czytniku kiepsko się czyta. W dodatku ten pdf to (głównie) chyba bitmapy, więc nie da się przeszukiwać :( ... Jakbym miał sam tekst, to w jedno popołudnie zrobiłbym np. markdowna i z niego np. epuba, żeby się wygodnie czytało na czytnikach, telefonach itp. Mógłbym pewnie zOCRować, ale na to nie mam ani ochoty, ani tyle czasu.

Prośba: patrzę sobie na filmiki i zdjęcia i ogólnie bardzo, naprawdę bardzo mi się podoba - z jednym wyjątkiem. Na torze morale są liczby ujemne, tyle, że (zdaje się) przed cyferkami zamiast minusów są dywizy... Czy można powiedzieć (na przyszłość) grafikom, którzy robią gry Portalu, żeby jednak douczyli się ciut typografii? Gdy widzę te łączniki, czuję niemal fizyczny ból... :(
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: rattkin »

Faktycznie, coś tam jest lekko nie tak, wygląda bardziej jak dywiz niż minus. Nie zwróciłem uwagi wcześniej, dobre oko :)

Podręcznik masz tutaj - http://boardgamegeek.com/filepage/83058 ... publishing - nie jest bitmapami, tekst jest jako wektory. Jeśli tego nie odczytuje dobrze telefon czy co tam, to wyraźny znak ze pora zmienić sprzęt na bardziej życiowy :) przerabianie na "sam tekst" to mało sensowny pomysł - wizualizacje i przykłady są często integralną częścią podręcznika.
mbork
Posty: 1144
Rejestracja: 20 cze 2009, 01:05
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: mbork »

rattkin pisze:dobre oko
Dzięki. Koło 20 lat interesowania się typografią hobbystycznie i w tym koło 5 lat półprofesjonalnie (do tego robota korektora) robi swoje... ;)

Co do instrukcji: a nie jest to pierwsza, "gorsza" wersja?

Co do zdjęć etc. - zgadzam się, ale jednak grepowalny tekst jest też istotny. Jakby przełożyć na rozsądny format (niech nawet będzie markdown, żeby było szybciej, chociaż ja bym to robił w czym innym, żeby było *jeszcze* szybciej i prościej, i ewentualnie eksportował do md) i (oczywiście) zachować ilustracje (choć wtedy to już może nie być jedno popołudnie...), i zrobić epuba, byłoby dużo lepiej. Poza tym, jak pisałem, pdf na czytniku to słaby pomysł. Na telefonie (4 cale) to już w ogóle - jak nie ma reflow, to nawet bym nie próbował...

Edycja: "w tym", aż *tak* stary jeszcze nie jestem ;)
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: rattkin »

Tak, to chyba wcześniejsza wersja. Cóż mogę odpowiedzieć... raczej nie spodziewaj się, że ktokolwiek będzie przerabiał instrukcje dla tak wąskich potrzeb. Ja dużą część podręczników do gier pochłaniam na iPadzie. Czytnik pokroju Kindla nadaje się tylko do żywego tekstu. (Wyłącznie) żywy tekst natomiast nie nadaje się do prezentacji zasad gier. Zasady głównie wertuje się "fizycznie", a nie przeszukując słowa kluczowe na urządzeniu, dlatego dobry layout i typografia są kluczowe, a wagę przykłada się właśnie do wersji drukowanych. Dlatego zasady nie są raczej nigdy publikowane w formatach, które pozwalają na reflow, żeby właśnie nie wybić z założonego układu.

Może pożycz od kogoś grę (np. Gosu w Poznaniu, chyba Kawroz też ma) i po prostu czytaj sobie faktyczną papierową instrukcję?

Niemniej jednak, faktycznie, instrukcja 30mb z samymi bitmapami wrzuconymi do PDF to trochę siara, drogi Portalu. Widziałem na BGG, że inni też na to narzekają.
mbork
Posty: 1144
Rejestracja: 20 cze 2009, 01:05
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: mbork »

Nie zgadzam się. Mam na Kindle'u sporo instrukcji, i szczególnie przy bardziej złożonych grach brakuje mi możliwości przeszukiwania, żeby np. przypomnieć sobie konkretną zasadę (bitmapy to - niestety - standard, a nie indywidualna wpadka Portalu). Żeby chociaż były też w niższej rozdzielczości ("wersja screen" ;) )...

Co do znaczenia typografii: z jednej strony tak, dobra typografia jest bardzo istotna (choć, jak pisałem, znajomość typografii wśród grafików jest - z mojego doświadczenia - raczej niska...). Z drugiej strony, jeśli instrukcja nie ma postaci drzewa (rozdziały, podrozdziały, ewentualnie jakieś paragrafy) i nie da się jej czytać po kolei, a przykłady bez straty dla logiczności (choć niekoniecznie łatwości zrozumienia) prezentacji opuścić, to prawdopodobnie można ją ulepszyć. Mówiąc językiem HTML-opodobnym: jeśli w instrukcji są jakieś znaczniki oprócz <H1>, <H2>, <H3>, <EM>, <STRONG>, <EXAMPLE>, to na 99% można ją poprawić.

Żeby było weselej: ta instrukcja to nie same bitmapy. Numery stron są tekstem (!), podobnie reklamy na końcu (albo ich część, nie jestem pewien). To ostatnie rozumiem, po prostu Portal dokleił z innych pdfów (może nawet robionych przez kogo innego). To pierwsze jest dość zaskakujące, i niestety nie wystawia dobrego świadectwa grafikowi, który to robił (skąd taka niespójność? Jaki musi być jego tryb pracy, że część jest tak, a część tak? Jeśli robił kiedyś jakąś książkę, i trafiła ona do mojego znajomego, który zajmuje się konwersją na ebooki, to pewnie znajomy sobie poklął...).

Gry pożyczał nie będę, raczej i tak ją kupię - chciałem jednak móc wygodnie czytać instrukcję w komunikacji miejskiej.

Z drugiej strony: czy udostępnienie (ew. na priv, nie rozpowszechniałbym dalej, mogę nawet zobowiązać się do trzymania na dysku w postaci zaszyfrowanej na wypadek kradzieży laptopa;)) to aż taki problem? Ktoś gdzieś na pewno to ma, znając życie w durnym formacie (doc), ale to akurat najmniejszy problem.

(Na marginesie: jak ja współczuję autorom gier, którzy piszą instrukcje w wordzie... Jak bardzo to narzędzie się do tego nie nadaje...)
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: rattkin »

Oj, chyba zaczynasz troszeczkę za dużo marudzić? Nie martw się, wydawcy mają doświadczenie w pisaniu i składaniu instrukcji - robią to od dawna i wiedzą co i jak - ani w HTML tego nie robią, ani w Wordzie, a już na pewno nie kompilują z LaTeXa, jakbyś pewnie sobie życzył. To co jest do ściągnięcia jest wciąż używalne dla większości osób - albo sobie zobaczą na kompie albo na urządzeniu, które ma jakiś normalny czytnik PDF. Nikt żadnej innej wersji instrukcji nie posiada, jest pewnie jedynie gdzieś na dysku w Portalu. Najlepiej napisz do nich bezpośrednio, być może się podzielą.
mbork
Posty: 1144
Rejestracja: 20 cze 2009, 01:05
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: mbork »

No dobra, trochę marudzę. Poprawię się. Poniżej zresztą będą i pochwały. :D

1. Domyślam się, że robią to w InDesignie. I tak, wydawcy mają doświadczenie, ale z grafikami (obawiam się) jest różnie. Jeśli chodzi o typografię, widzieliśmy to na przykładzie dywizów (chociaż i tak jest nieźle - pierwszy poważniejszy błąd typograficzny znalazłem dopiero na 18 stronie, więc muszę przyznać, że jest *naprawdę* dobrze!). Jeśli chodzi o przygotowanie plików nadających się do czegokolwiek (czyli przynajmniej innych niż bitmapy) - jest fatalnie, i to nie w przypadku Portalu, tylko ogólnie. (Wynika to z różnych czynników, temat na inną dyskusję...) A ja no takie mam zboczenie, że przywiązuję do takich rzeczy wagę. Tak, wiem, że jestem w mniejszości...

2. Akurat LaTeX do instrukcji do gier nadaje się średnio (choć wiem o jednym autorze, który go używa - a właściwie nakładki na niego). Tzn. gdybym ja pisał taką instrukcję, możliwe, że bym go używał, bo jak umiesz używać młotka, to wszystko zaczyna wyglądać jak gwoździe (a jak Twoim młotkiem jest Word, to wszystko zaczyna wyglądać jak kciuki ;) ), ale *autorzy* często robią to właśnie w Wordzie, a potem ktoś w wydawnictwie wtyka to do jakiegoś InDesigna (chyba najczęściej).

3. Trzewik jest aktywny na tym forum, więc zakładam, że jeśli ma gdzieś instrukcję w Wordzie czy czymkolwiek innym niż bitmapy, i *podzielenie się nią nie uzna za problem* (z jakichkolwiek powodów), to się podzieli. Może być też tak, że się nie podzieli, bo albo nie będzie mu się chciało szukać pliku dla jednego maniaka, albo nie będzie go chciał udostępniać światu, albo nie ma kiedy go poszukać, albo (co być może najbardziej prawdopodobne) plik różni się od finalnego, bo literówki itp. poprawiano w korekcie tylko na wersji "finalnej", a na Trzewikowej już nie (i tu wyłażą korzyści z np. LaTeX-a i innych narzędzi pozwalających na mniej lub bardziej automatyczną konwersję - różne narzędzia XML-owe, markdown+pandoc czy mój ulubiony Org-mode, ale to insza inszość). Nie jest to dla mnie duży problem. Jak napisałem, grę raczej i tak kupię, bitmapowa instrukcja mnie drażni, ale nie aż tak, żebym nie mógł spać z tego powodu.

4. Natomiast popyt na instrukcje w epubie chyba jest (niewielki, ale dodatni), bo gdzieś na BGG albo na tym forum albo na gf.pl (nie pamiętam gdzie) widziałem, że ktoś takowe robił.

Edycja: jeszcze jedno, bo mnie ciekawość trawi. Jesteś z Poznania i słyszałeś o LaTeX-u. To trochę zawęża obszar poszukiwań. Czy się znamy w realu? ;)
Banan2
Posty: 2617
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Banan2 »

Mała prośba do Portalu o aktualizację informacji na BGG (brakuje danych np. o ostatnio wydanych kartach cech PL czy postaci Marynarza). Tych dodatkowych 3 kart do Pośród Gwiazd też chyba nie ma.
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
Gothik
Posty: 498
Rejestracja: 02 sty 2012, 12:36
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 10 times
Been thanked: 36 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Gothik »

Małe pytanko - czy Marynarz nadaje się do gry solo? Czy podobnie jak Żołnierz i Misjonarz nie jest to zalecane? Nie znalazłem nigdzie tej informacji, ale po rzucie okiem na kartę wydaje mi się, że granie nim solo może nie być łatwe (niewiele życia, niezbyt uniwersalne zdolności itp.).
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: rattkin »

mbork pisze: 1. Domyślam się, że robią to w InDesignie.
Też tak myślę.
mbork pisze: A ja no takie mam zboczenie, że przywiązuję do takich rzeczy wagę. Tak, wiem, że jestem w mniejszości...
Jesteś-my.
mbork pisze: Trzewik jest aktywny na tym forum, więc zakładam, że jeśli ma gdzieś instrukcję w Wordzie czy czymkolwiek innym niż bitmapy, i *podzielenie się nią nie uzna za problem* (z jakichkolwiek powodów), to się podzieli.
Założenie sensowne. Trzewiku - podziel się.
mbork pisze: 4. Natomiast popyt na instrukcje w epubie chyba jest (niewielki, ale dodatni), bo gdzieś na BGG albo na tym forum albo na gf.pl (nie pamiętam gdzie) widziałem, że ktoś takowe robił.
Obstawiam że znikomy. Ujemny ani dodatni chyba być nie może ;). Pora na tablet :)
mbork pisze: Edycja: jeszcze jedno, bo mnie ciekawość trawi. Jesteś z Poznania i słyszałeś o LaTeX-u. To trochę zawęża obszar poszukiwań. Czy się znamy w realu? ;)
Cóż, ksywka nic mi nie mówi. Znajdziesz mnie czasem w Gosu, Plan-szy, czy Cube. Na PP już od wielu wielu lat nie :)
mbork
Posty: 1144
Rejestracja: 20 cze 2009, 01:05
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: mbork »

rattkin pisze:Jesteś-my.
To super, że nie jestem sam! :)
rattkin pisze:Obstawiam że znikomy. Ujemny ani dodatni chyba być nie może ;). Pora na tablet :)
? Na moje może być zerowy lub dodatni.

Tablet mam w domu (Żony, ale zawsze mogę pożyczyć), ale czytać wolę na Kindle'u.
rattkin pisze:Cóż, ksywka nic mi nie mówi. Znajdziesz mnie czasem w Gosu, Plan-szy, czy Cube. Na PP już od wielu wielu lat nie :)
No, to pewnie się jednak nie znamy. (PP to nie moja bajka.)

W Plan-szy (na Strzeleckiej) to dziś będę akurat odbierał mojego Robinsona. ;)
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1363
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 27 times
Been thanked: 303 times
Kontakt:

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Portal Games »

mbork pisze:No dobra, nakręcacie mnie na Robinsona od jakichś dwóch tygodni i chyba w końcu się skuszę.

Mam jedno pytanie i jedną prośbę do Trzewika.

Pytanie: czy da się udostępnić *sam tekst* instrukcji? Pdf jest strasznie nieporęczny (wysyłanie mailem 30 MB na Kindle'a to nieporozumienie, zaraz idę szukać kabelka ;) ), no i na czytniku kiepsko się czyta. W dodatku ten pdf to (głównie) chyba bitmapy, więc nie da się przeszukiwać :( ... Jakbym miał sam tekst, to w jedno popołudnie zrobiłbym np. markdowna i z niego np. epuba, żeby się wygodnie czytało na czytnikach, telefonach itp. Mógłbym pewnie zOCRować, ale na to nie mam ani ochoty, ani tyle czasu.
Prace nad udostępnieniem naszych instrukcji w formatach .epub i .mobi trwają - niestety na chwilę obecną nie możemy podać dokładnych dat i kolejności wypuszczania instrukcji.
Banan2 pisze:Mała prośba do Portalu o aktualizację informacji na BGG (brakuje danych np. o ostatnio wydanych kartach cech PL czy postaci Marynarza). Tych dodatkowych 3 kart do Pośród Gwiazd też chyba nie ma.
Pozdrawiam
Aktualizacja na BGG będzie w tym tygodniu.
Gothik pisze:Małe pytanko - czy Marynarz nadaje się do gry solo? Czy podobnie jak Żołnierz i Misjonarz nie jest to zalecane? Nie znalazłem nigdzie tej informacji, ale po rzucie okiem na kartę wydaje mi się, że granie nim solo może nie być łatwe (niewiele życia, niezbyt uniwersalne zdolności itp.).
Potwierdzamy - gra Marynarzem solo to spore wyzwanie :).
mbork
Posty: 1144
Rejestracja: 20 cze 2009, 01:05
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: mbork »

Portal Games pisze:Prace nad udostępnieniem naszych instrukcji w formatach .epub i .mobi trwają - niestety na chwilę obecną nie możemy podać dokładnych dat i kolejności wypuszczania instrukcji.
To dobra wiadomość, choć potwierdza trochę moje obawy: gdyby instrukcje były robione z głową, konwersja do epub/mobi byłaby kwestią kilku dni... Ale, drogi Portalu, nie odbieraj tego jako krytyki/marudzenia: jest to prosta konstatacja stanu rzeczy. Silne narzędzia (tj. takie, które pozwalają na efektywne robienie wielu rzeczy) z natury są trudne w obsłudze, a zatem i niepopularne. Nawet, gdy ktoś takiego narzędzia *chciałby* użyć, skąd ma o nim wiedzieć? (Ile osób słyszało o LaTeX-u? Ile osób słyszało o Org-mode?)

PS. Robinson rozpakowany, dziś zagrałem solo około pół rundy. Więcej dopiero za parę dni, jak będzie czas...
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1363
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 27 times
Been thanked: 303 times
Kontakt:

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Portal Games »

W ramach odmiany od cyfrowych formatów proponujemy wydrukowany scenariusz "Śladami doktora Livingstone" - gra paragrafowa i gazeta w jednym :).

Zapraszamy do sklepiku:

http://portalgames.pl/sklep/index.php?r ... uct_id=166
Awatar użytkownika
MartusMarcin
Posty: 113
Rejestracja: 31 sie 2013, 17:30
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: MartusMarcin »

Czy moglibyście nam powiedzieć czym się różni nowa edycja Robinsona w stosunku do edycji drugiej (taką kupiliśmy) ?
Ruben$
Posty: 107
Rejestracja: 04 sty 2013, 23:26
Has thanked: 2 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Ruben$ »

Samymi lepszymi rzeczami.

1) Dodatkowy scenariusz - King Kong
2) Naklejki na pionki
3) Unikatowe drewniane elementy w (drewienka, banany, suchary, skóry)
4) Nowy znacznik pierwszego gracza
5) Żeton wora i kosza
6) Karty postaci na grubej tekturze

To chyba wszystko :)
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4784
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1040 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Trolliszcze »

Łaaaa Portalu, dlaczego wrzucacie do sklepiku nowy scenariusz trzy dni po tym, jak przyszła do mnie paczka z drewienkami i King Kongiem?!
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2623
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 142 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: sqb1978 »

Taaaa...
Awatar użytkownika
Dellas
Posty: 626
Rejestracja: 28 kwie 2014, 13:50
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 64 times
Been thanked: 14 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Dellas »

Łaaaa Portalu, dlaczego wrzucacie do sklepiku nowy scenariusz trzy dni po tym, jak przyszła do mnie paczka z drewienkami i King Kongiem?!
No właśnie. Trochę szkoda, też w tym tygodniu odbierałem "update kit" ze sklepiku. Tak kupiłbym pewnie i nowy scenariusz, a tak będę czekał na kolejne dodatki - wtedy pewnie kupie wszystkie kolejną paczką.
Ruben$
Posty: 107
Rejestracja: 04 sty 2013, 23:26
Has thanked: 2 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Ruben$ »

A kiedy zamawialiście dodatki? To, że będzie scenariusz w formie drukowanej było wiadomo od 12 lipca kiedy Portal ogłosił swój plan wydawniczy...
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1933
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 154 times
Been thanked: 176 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: tomuch »

10 lipca... ;)
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
ODPOWIEDZ