Ta Ziemia (Maciej Reputakowski, Rafał Sadowski)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Fiszu
Posty: 197
Rejestracja: 01 mar 2010, 18:12
Lokalizacja: Warszawa

Ta Ziemia (Maciej Reputakowski, Rafał Sadowski)

Post autor: Fiszu »

Obrazek

https://boardgamegeek.com/boardgame/158170/ta-ziemia

Czy ktoś coś więcej wie o grze "Ta Ziemia"?
http://sklep.centrumjp2.pl/pl/p/Ta-Ziem ... rzedazy/76

Temat nietypowy, ale czy coś więcej, z opisu wynika że może być ciekawa,
tyko obawiam się czy to nie jest tylko szybki skok na kasę z okazji pielgrzymki...

widział ktoś gdzieś do tego instrukcję?
na BoardGameGeek gra jeszcze nie istnieje;-)
Żucho
Posty: 156
Rejestracja: 24 sty 2012, 12:33
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: "Ta Ziemia" - kooperacyjna gra planszowa

Post autor: Żucho »

Gra kooperacyjna, gdzie cztery różne frakcje łączą siły, żeby zorganizować papieską pielgrzymkę do Polski na przekór knującym komunistom.
Autorami są Rafał 'Ninetoungues" Sadowski i Maciek 'repek' Reputakowski, a producentem Gry Na Zamówienie / Kuźnia Gier. Wydawcą i dystrybutorem - Centrum Myśli Jana Pawła II, nie wiem zatem jak będzie wyglądać np. dostępność tytułu w sklepach z grami, itp.
Za to, jeśli ktoś ma Puszona w znajomych na FB, polecam gruby flejm ideologiczny pod niusem z informacją o grze - ponad 240 komentarzy na obecną chwilę :D
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: "Ta Ziemia" - kooperacyjna gra planszowa

Post autor: Rocy7 »

Żucho pisze:Gra kooperacyjna, gdzie cztery różne frakcje łączą siły, żeby zorganizować papieską pielgrzymkę do Polski na przekór knującym komunistom.
Autorami są Rafał 'Ninetoungues" Sadowski i Maciek 'repek' Reputakowski, a producentem Gry Na Zamówienie / Kuźnia Gier. Wydawcą i dystrybutorem - Centrum Myśli Jana Pawła II, nie wiem zatem jak będzie wyglądać np. dostępność tytułu w sklepach z grami, itp.
Za to, jeśli ktoś ma Puszona w znajomych na FB, polecam gruby flejm ideologiczny pod niusem z informacją o grze - ponad 240 komentarzy na obecną chwilę :D
Nawet w komentarzach na rebelu jest dyskusja na ten temat tematyki gry, dla mnie całkowicie niezrozumiała i niepotrzebna.

Nie zmienia to faktu, że instrukcja wygląda na niedokończoną, są miejsca oznaczone jako "tu wstaw ramkę", "tu wstaw obrazek", powoduje to moje obawy o jakość gry.
Awatar użytkownika
hamanu
Posty: 856
Rejestracja: 16 lis 2006, 14:19
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time

Ta Ziemia

Post autor: hamanu »

"Jutro to dziś, tyle że jutro."
S. Mrożek
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Ta Ziemia

Post autor: Andy »

Nie sądzę.
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
TTR_1983
Posty: 3950
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 89 times
Kontakt:

Re: Ta Ziemia

Post autor: TTR_1983 »

Mierne to zapewne jest i dlatego taka cisza. W ogóle temat żałosny
Awatar użytkownika
Ink
Administrator
Posty: 2822
Rejestracja: 17 gru 2007, 09:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 107 times
Been thanked: 161 times
Kontakt:

Re: Ta Ziemia

Post autor: Ink »

A tak z ciekawości - dlaczego uważasz, że to żałosny temat? Tylko dlatego, że pojawia się w nim papież? Bo mnie właśnie koncepcja gry kooperacyjnej w tak oryginalnym settingu całkiem zaintrygowała (abstrahując od realizacji, co do którego również żywię pewne obawy).
Games Fanatic -/- Gradanie -/- Za dużo gier
O ile wyraźnie nie zaznaczono inaczej, powyższa wypowiedź nie jest stanowiskiem moderacji lub administracji forum.
Awatar użytkownika
ignus
Posty: 129
Rejestracja: 20 lis 2008, 15:49
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Ta Ziemia

Post autor: ignus »

Jednak to mi się nie przyśniło i taka gra naprawdę istnieje...
"tym gorzej dla faktów"
Mam lub chcę mieć
Awatar użytkownika
Ink
Administrator
Posty: 2822
Rejestracja: 17 gru 2007, 09:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 107 times
Been thanked: 161 times
Kontakt:

Re: Ta Ziemia

Post autor: Ink »

A w ogóle to temat już istnieje -> http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... =1&t=29189
Games Fanatic -/- Gradanie -/- Za dużo gier
O ile wyraźnie nie zaznaczono inaczej, powyższa wypowiedź nie jest stanowiskiem moderacji lub administracji forum.
Awatar użytkownika
hamanu
Posty: 856
Rejestracja: 16 lis 2006, 14:19
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time

Re: Ta Ziemia

Post autor: hamanu »

a szukalem i nie znalazlem...w dalszym jednak ciagu podtrzymuje zainteresowanie gra.
"Jutro to dziś, tyle że jutro."
S. Mrożek
Awatar użytkownika
Ink
Administrator
Posty: 2822
Rejestracja: 17 gru 2007, 09:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 107 times
Been thanked: 161 times
Kontakt:

Re: Ta Ziemia

Post autor: Ink »

hamanu pisze:a szukalem i nie znalazlem...w dalszym jednak ciagu podtrzymuje zainteresowanie gra.
Nie widziałem nigdzie żadnej recenzji, ale jeżeli wśród graczy pojawi się zainteresowanie takową, być może pomyślimy nad tym. Póki co jednak, jak widać u przedmówców, zauważa się raczej reakcje z założenia negatywne, zatem być może praca nad taką recenzją jest bezcelowa.
Games Fanatic -/- Gradanie -/- Za dużo gier
O ile wyraźnie nie zaznaczono inaczej, powyższa wypowiedź nie jest stanowiskiem moderacji lub administracji forum.
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Ta Ziemia

Post autor: mig »

Ink pisze:
hamanu pisze:a szukalem i nie znalazlem...w dalszym jednak ciagu podtrzymuje zainteresowanie gra.
Nie widziałem nigdzie żadnej recenzji, ale jeżeli wśród graczy pojawi się zainteresowanie takową, być może pomyślimy nad tym. Póki co jednak, jak widać u przedmówców, zauważa się raczej reakcje z założenia negatywne, zatem być może praca nad taką recenzją jest bezcelowa.
Ja z chęcią bym taką recenzję poczytał. Na pierwszy rzut oka tematycznie zapowiada się nieźle, ale że to kooperacja, to podchodzę z dystansem. No i ta plansza strasznie biednie wygląda a gra kosztuje nie tak mało. Więc fajnie by było analizę jakąś przeczytać :)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2391
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1304 times
Been thanked: 790 times
Kontakt:

Re: Ta Ziemia

Post autor: vinnichi »

Rownież chętnie poczytalbym jakieś opinie o tej grze, więc na pewno dwie osoby uważnie przeczytają takową recenzję.
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
Perpetka
Posty: 1124
Rejestracja: 06 sty 2009, 22:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Ta Ziemia

Post autor: Perpetka »

Poświęciłam się i przeczytałam instrukcję. Dalej nie mam pełnego obrazu, bo nie ma opisu wszystkich kart, ale generalnie kooperacyjny jakby worker placement, w którym siły reżimu to losowo przychodzące karty robiące nam źle oraz przyspieszające koniec gry, kiedy to budzo się Przedwieczny... wrrrróć, nie ta gra! ...przybywa JP2 i liczy się punkty. Temat odstrasza, ale można by pomacać, jak się lubi coopy.
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2391
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1304 times
Been thanked: 790 times
Kontakt:

Re: Ta Ziemia

Post autor: vinnichi »

Temat wydaje się fajny taki zimnowojenny, ciekaw jestem czy przy tak ubogiej (w akcje) planszy jest możliwa jakaś większa zabawa w opracowywanie strategii. Jeśli karty zostały dobrze opracowane to moze to być całkiem ciekawa lekcja historii dla młodszych i starszych ;-)
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1752
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1438 times

Re: Ta Ziemia

Post autor: Leser »

Perpetka pisze:Temat odstrasza, ale można by pomacać, jak się lubi coopy.
O co, u kaduka, chodzi z tym "odstraszającym" i "żałosnym" tematem? Tak silne resentymenty ideologiczne, czy coś co całkiem umyka mojej wyobraźni?

Gier o wielkich przedwiecznych, zombiakach, czy innych kretynizmach jest na pęczki. Takich, które byłyby mocno osadzone w realiach najnowszej historii Polski raptem kilka. Gdyby nie to, że wszystkie znaki na niebie i ziemi świadczą, że ten tytuł będzie najzwyklejszą chałturą na zamówienie, to bym się nim interesował.
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Posty: 1093
Rejestracja: 20 sie 2008, 11:48
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 86 times
Been thanked: 31 times

Re: Ta Ziemia

Post autor: Rafal_Kruczek »

Na bgg jest jedna, słownie jedna osoba zainteresowana grą.
http://boardgamegeek.com/collection/ite ... 170?want=1
Ale jest to dość znany i aktywny recenzent
http://boardgamegeek.com/user/rahdo
Wieć jeśli taką grę dostanie i znajdzie czas na zagranie i spodoba mu się to może nakręci video...
Albo nie nakręci, bo Rahdo nie zna polskiego :)
Próbowałem przeczytać instruckję ze strony Rebela i poddałem sie... Brak ilustracji uniemozliwia wyobrazenie sobie jak wygladaja karty 5 typów wysteopujace w grze. Rzadko się widuje tak żżle złozoną instrukcję.
Nie wiem dla KOGO jest to gra.
Jest niewatpliwie skomplikowana więc nie nadaja sie do zagrania dla poczatkujacych.
Tematyka też trochę zawęża krag odbiorców.

Cytując komantazrz towarzyszacy usunieciu komentarzy z Rebela
"Komentarze są miejscem oceny gry planszowe, a nie dyskusji na tematy polityczno - społeczno - religijne ;-) / Ekipa REBEL.pl" Jakoś trudno oddzielić tamatykę w grze w której tematyka jest GŁÓWNYM i PODSTWOWYM powodem kupna gry.

Oczywiście Maciej Reputakowski jest znanym designerem majacym na koncie znakomitą grę/gry na zamówienie "The Witcher". Nie grałem, nie będę krytykować. Ale nie sądze żeby autor gry lub reklama w jakikowiek sposób wpłuwała na sprzedaż. Wiec po co wysyłać egzemplaze do recenzji... Chociarz może załapia sie na zainteresowanie mediów katolickich, a nawet głownonurtowych.

"Kreacja i produkcja: Kuźnia Gier – Gry Na Zamówienie" też nie mozna od razu powiedzieć że każda gra na zaówienie jest zła. Ba czasami zamówiona gra idzie do odbiorców którzy dobrze wiedza czego oczekują od gry. I gry edukacyjne lub/i szkoleniowe na określony temat doskonale się czasem sprawdzają w swojej dziedzinie.
Ale gra na zamówiony temat skierowana na rynek moze okazać się katastrofą, obym sie mylił...
Ostatnio zmieniony 29 lip 2014, 12:31 przez Rafal_Kruczek, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5244
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: Ta Ziemia

Post autor: Gambit »

Rafal_Kruczek pisze:Tematyka też trochę zawęża krag odbiorców.
Zawęża jeśli patrzysz na maniaków planszówek. Jednak jeśli patrzysz na osoby, które nie tyle nie są planszówkami zainteresowane, ale normalnie uważają je za stratę czasu, to Ta Ziemia jest bardzo ciekawą propozycją. Sprawdzone w praktyce. Powiedziałem o tej grze znajomemu, który prowadzi spotkania Kościoła Domowego i był bardzo zainteresowany.
Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Posty: 1093
Rejestracja: 20 sie 2008, 11:48
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 86 times
Been thanked: 31 times

Re: Ta Ziemia

Post autor: Rafal_Kruczek »

Gambit pisze:
Rafal_Kruczek pisze:Tematyka też trochę zawęża krag odbiorców.
Zawęża jeśli patrzysz na maniaków planszówek. Jednak jeśli patrzysz na osoby, które nie tyle nie są planszówkami zainteresowane, ale normalnie uważają je za stratę czasu, to Ta Ziemia jest bardzo ciekawą propozycją. Sprawdzone w praktyce. Powiedziałem o tej grze znajomemu, który prowadzi spotkania Kościoła Domowego i był bardzo zainteresowany.
Jesli starczy im samozaparcia żeby się przebic przez instrukcję i zrozumieć gre.
Ale tutaj mozna być zakładnikiem "wydałem już 129.95 PLN, wiec musze w to zagrac" lub "gra o Papieżu wiec musze kupić"
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5244
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: Ta Ziemia

Post autor: Gambit »

Rafal_Kruczek pisze:Jesli starczy im samozaparcia żeby się przebic przez instrukcję i zrozumieć gre.
Ale tutaj mozna być zakładnikiem "wydałem już 129.95 PLN, wiec musze w to zagrac" lub "gra o Papieżu wiec musze kupić"
Nie patrz na instrukcję wiszącą na Rebelu. U nich nadal wisi polska instrukcja do Kingdom Builder, która jest pełna poważnych błędów wypaczających grę.
Indar
Posty: 1058
Rejestracja: 25 sty 2013, 22:17
Lokalizacja: Łomża
Has thanked: 11 times
Been thanked: 39 times
Kontakt:

Re: Ta Ziemia

Post autor: Indar »

Nabywcy się znajdą, w maju na komunie.
Awatar użytkownika
bubu
Posty: 605
Rejestracja: 21 lut 2014, 15:16
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: Ta Ziemia

Post autor: bubu »

Hmm..

Czym się różni sytuacja, w której grę sprzedaje serial (np. BSG, Firefly czy nadchodzące SoA) od tej, w której grę sprzedaje papież?
Marketing to marketing- chodzi o to, żeby sprzedać produkt a do tego jest potrzebna mechanika + tematyka. A wizyta Wojtyły to taki sam temat jak kazdy inny.
Jasne, gra może być beznadziejna ale tego jeszcze nie wiadomo. A szykuje się jakiś bojkot...
Drakkainen
Posty: 136
Rejestracja: 02 lip 2013, 20:52

Re: Ta Ziemia

Post autor: Drakkainen »

Nie wiem jak inni, ale ja przez to jak widzę ile razy babcia dała się nabrać na byle pierdołę sygnowaną Papieżem to mnie odrzuca jak widzę cokolwiek z nim związanego. Może nie jestem osamotniony i ludzie reagują podobnie - alergicznie.
Awatar użytkownika
bubu
Posty: 605
Rejestracja: 21 lut 2014, 15:16
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: Ta Ziemia

Post autor: bubu »

No ale tak samo działa Monster High czy Star Wars.
A, że inny target..
Awatar użytkownika
romeck
Posty: 2875
Rejestracja: 20 sie 2009, 22:22
Lokalizacja: Warszawa / Łódź
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Ta Ziemia

Post autor: romeck »

bubu pisze:Hmm..

Czym się różni sytuacja, w której grę sprzedaje serial (np. BSG, Firefly czy nadchodzące SoA) od tej, w której grę sprzedaje papież?
Rożnica jest spora, bo wykorzystując wizerunek BSG, Firefly czy Star Wars, robi się to we współpracy z właścicielem praw (ewentualnie płacąc za ich wykorzystanie), co przynajmniej w założeniu ma dać produkt wysokiej jakości.

W tym przypadku... no cóż. Ale nie grałem, nie oceniam.

Czy tylko mnie wygląd kart kojarzy się z Zimną Wojną i pokrewnymi?
Właśnie czytasz kompletnie bezużyteczne zdanie.
ODPOWIEDZ