Gra z negatywną interakcją dla 4 os.

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Kikuc
Posty: 6
Rejestracja: 29 lip 2014, 09:53

Gra z negatywną interakcją dla 4 os.

Post autor: Kikuc »

Cześć,

Od kilku dni rozglądam się za nową pozycją dla zgranej paczki znajomych.
W cztery osoby ograliśmy następujące pozycje: Dixit, Robinson Crusoe (nudnawy), Osadnicy z Catanu, Seasons, 7 Cudów Świata (tyłka nam nie urwało), Fasolki (bardzo nam się podoba), Agricola, Tzolkin (bez szału), Munchkin (graliśmy raz baaardzo dawno temu, teraz zbiera kurz na półce), Neuroshima Hex (przyjęty bez entuzjazmu), Descent 2nd ed (trochę pograliśmy, ale za często wracaliśmy do instrukcji).
Szukam gry, która cechowałaby się regrywalnością oraz sporą dawką negatywnej interakcji (moja lepsza połowa lubi dowalać innym :) ) raczej bez typowych gier euro (mamy już Agricolę).

Zastanawiam się nad:
- Chaos w Starym Świecie
- Kemet
- Potwory w Tokio
- Blood Bowl: Manager Drużyny
- Lost Legends (ale ponoć podobny do 7 Cudów Świata, więc meh...)
- Summoner Wars (ale nie wiem jak wypada wariant 4 os.)
- Na Chwałę Rzymu

Możecie coś podpowiedzieć? :)

Pozdrawiam,
Kikuć
Awatar użytkownika
virco
Posty: 1464
Rejestracja: 15 gru 2010, 15:31
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: Gra z negatywną interakcją dla 4 os.

Post autor: virco »

podobno spartakus.. ale nie testowalem :P
Click me for -> Virco BGG Collection
Click me for -> Virco Forum Topic Buy/Sale/Trade
Stałe rabaty : planszostrefa.pl 10% | zgrami.pl 10% | 3trolle.pl 5% | planszak.pl 5%
Awatar użytkownika
galthran
Posty: 301
Rejestracja: 05 cze 2014, 12:45
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 3 times

Re: Gra z negatywną interakcją dla 4 os.

Post autor: galthran »

Chaos w Starym Świecie to bardzo dobry wybór, ale działa tylko dla 4 osób lub 5 z dodatkiem.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Gra z negatywną interakcją dla 4 os.

Post autor: rastula »

Spartacus zdecydowanie ( głównie na 4os , od biedy 3)

jeśli losowość na poziomie Potworów z T nie przeszkadza to dorzucę Survive - Escape from Atlantis!



Na chwałę Rzymu mniej ( niewiele czysto negatywnej interakcji) ale za to Innowacje jak najbardziej...
Awatar użytkownika
Wassago
Posty: 918
Rejestracja: 09 sty 2012, 20:11
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Gra z negatywną interakcją dla 4 os.

Post autor: Wassago »

Ja polecam Kemet i Cyklady (najlepiej z dodatkiem Hades)
Awatar użytkownika
zlodziej_czasu
Posty: 84
Rejestracja: 28 lis 2011, 13:22
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Gra z negatywną interakcją dla 4 os.

Post autor: zlodziej_czasu »

Chaos w Starym Świecie to świetna gra i bardzo dobry wybór. Jest to tytuł trochę bardziej złożony i wymagający zaangażowania, przez co w stałej ekipie zapewni wiele ciekawych i różnorodnych rozgrywek. Moim zdaniem, oprócz Kemeta to takie danie główne wśród wymienionych przez Ciebie gier. Na dzień dzisiejszy uważam również, że nie ma co skreślać gry w wariancie na 3 osoby, chociaż pewne jest to, że najlepszy jest w pełnym składzie ale przecież taki Cię interesuje.

Sam również chętnie sprawdził bym Spartakusa bo biorąc pod uwagę interakcję występującą w grze zapowiada się bardzo ciekawie, ale w mojej ekipie wchodzi w grę tylko polskie wydanie którego chyba szybko się nie doczekamy.

Kemet czeka już na sprawdzenie, zapowiada się również ciekawie. Negatywna interakcja w 100%.

Summoner Wars osobiście bym odpuścił na cztery osoby. To fajna, prosta, szybka gra ale typowo na dwie osoby. W cztery, w tym samym czasie można rozegrać mięsistą partię w Chaos.

Na Chwałę Rzymu to fajna karcianka. Bardzo atrakcyjna cena w stosunku do tego co oferuje. Na pewno warto spróbować ale jak miałbym wybrać, wybrał bym Chaos :)

Potwory w Tokio to fajna, ale leciutka i losowa gierka, którą można się miło pobawić. Jeżeli oczekujecie grania to jednak polecałbym wybór z powyższych gier.
Awatar użytkownika
Kikuc
Posty: 6
Rejestracja: 29 lip 2014, 09:53

Re: Gra z negatywną interakcją dla 4 os.

Post autor: Kikuc »

Zapomniałem dodać, że gra musi być po polsku :) więc Spartacus odpada.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Gra z negatywną interakcją dla 4 os.

Post autor: kwiatosz »

Popieram Spartacusa, King of Tokyo, zdecydowanie Chaos, a przebijam Nexus Opsem - niech o skali negatywności interakcji w nim świadczy to, że punkty zwycięstwa dostajesz głównie wtedy gdy jesteś agresorem i wybijesz wszystkich wrogów na kafelku :) Pierwsza runda jeszcze jest spokojna, ale dalej to już pełna radość wyrzynki.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Gra z negatywną interakcją dla 4 os.

Post autor: rastula »

Kikuc pisze:Zapomniałem dodać, że gra musi być po polsku :) więc Spartacus odpada.

jest tłumaczenie kart...da sie grac bez problemu
Awatar użytkownika
SaszaPL
Posty: 361
Rejestracja: 06 maja 2014, 15:41
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gra z negatywną interakcją dla 4 os.

Post autor: SaszaPL »

Polecam Alien Frontiers - niedługo (już?) ma być dostępna polska wersja. Gra ma całą kupę negatywnej interakcji, a budowanie różnych "silniczków" daje kupę frajdy. Jest kilka sposobów na osiągnięcie celu, a losowość (w postaci kostek) jest ograniczona przez to, że praktycznie każdy wynik może być przydatnym i dodatkowo istnieją mechanizmy modyfikacji wyników.

Po kilkudziesięciu partiach warto się zaopatrzyć w dodatek, niedługo ma być wydany (już jest?) drugi. Tak więc gra obiecuje długą żywotność. Ale może niszczyć związki i przyjaźnie bo czasem negatywna interakcja jest faktycznie negatywna :P.
Moje gry: Board Game Geek.
Poszukuję Kilku tytułów - sprawdź!
S/W:CampRoskilde i inne (chętniej wymienię)

If you don't know where you're going, any road will get you there.
Dabi
Posty: 1256
Rejestracja: 24 wrz 2005, 01:08
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: Gra z negatywną interakcją dla 4 os.

Post autor: Dabi »

Przy takich propozycjach to polecam jak wielu przedmówców
- Spartacusa
- Chaos w Starym Świecie

- Summonersy odradzam na 4
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Gra z negatywną interakcją dla 4 os.

Post autor: rattkin »

Quantum
Tash Kalar
Libertalia

z nowości, może Unita?

z tego co wymieniłeś:
- Potwory w Tokio

interakcja w Spartakusie jest trochę umowna, bardziej wisi potencjalnie między graczami niż na planszy (kingmaking), dodatkowo podstawowa mechanika samych aren jest trochę zepsuta. Ale grę warto rozważyć.
nanautzin
Posty: 283
Rejestracja: 02 wrz 2011, 09:48
Lokalizacja: Koszalin
Has thanked: 19 times
Been thanked: 23 times

Re: Gra z negatywną interakcją dla 4 os.

Post autor: nanautzin »

Mam nadzieję, że założyciel tematu się nie obrazi, ale podłączę się troszkę do tematu. Jak Summonersy chodzą na 4 osoby? Warto tak grać?
Awatar użytkownika
Kikuc
Posty: 6
Rejestracja: 29 lip 2014, 09:53

Re: Gra z negatywną interakcją dla 4 os.

Post autor: Kikuc »

Wielkie dzięki za wszystkie propozycje. Wybór padnie najprawdopodobniej na Potwory w Tokio, Chaos w Starym Świecie lub Spartacusa.
Na przełomie września i sierpnia rebel ma ponownie wydać Cyklady wraz z dwoma dodatkami: Hades i Titans, a do końca roku Kemet, więc może komuś przyda się ta informacja :)
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Gra z negatywną interakcją dla 4 os.

Post autor: rattkin »

nanautzin pisze:Mam nadzieję, że założyciel tematu się nie obrazi, ale podłączę się troszkę do tematu. Jak Summonersy chodzą na 4 osoby? Warto tak grać?
Nie.
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 972
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 40 times
Been thanked: 188 times

Re: Odp: Gra z negatywną interakcją dla 4 os.

Post autor: krecilapka »

Chaos w starym świecie: polecam przeczytać instrukcję w necie, bo zasady mogą okazać się zbyt zawiłe. To gra naprawdę nie dla wszystkich. Będziecie zaglądać do reguł częściej niż w Descencie. O wiele częściej. To już kemet bym bardziej polecił, bo tylko do pierwszej rozgrywki nie ma się jasności, po 2 turach każdy kuma jak grać.
Spartacusa po pl nie będzie. A ilość kart w grze których znaczenie znać trzeba jest duża. Chyba że w koszulki powkładasz tłumaczenie, to da się grać płynnie z nieznającymi ang. Inaczej pierwsze partie to trochę męczarnia.
Jeśli ma być lekko, na początek to może te potwory w tokio. Losowa jak diabli, wygrywa ten kto ma lepsza rękę w rzutach, ale łatwa do nauczenia, szybko się rozkłada. Chociaż to faktycznie mało ambitny tytuł więc miejscowe geeki będą marudziły ;)

Wysłane z mojego MT11i przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Assaultmarine
Posty: 188
Rejestracja: 30 lis 2012, 21:55
Lokalizacja: Warszawa/Marki

Re: Odp: Gra z negatywną interakcją dla 4 os.

Post autor: Assaultmarine »

krecilapka pisze:Chaos w starym świecie: polecam przeczytać instrukcję w necie, bo zasady mogą okazać się zbyt zawiłe. To gra naprawdę nie dla wszystkich. Będziecie zaglądać do reguł częściej niż w Descencie. O wiele częściej. To już kemet bym bardziej polecił, bo tylko do pierwszej rozgrywki nie ma się jasności, po 2 turach każdy kuma jak grać.
Spartacusa po pl nie będzie. A ilość kart w grze których znaczenie znać trzeba jest duża. Chyba że w koszulki powkładasz tłumaczenie, to da się grać płynnie z nieznającymi ang. Inaczej pierwsze partie to trochę męczarnia.
Jeśli ma być lekko, na początek to może te potwory w tokio. Losowa jak diabli, wygrywa ten kto ma lepsza rękę w rzutach, ale łatwa do nauczenia, szybko się rozkłada. Chociaż to faktycznie mało ambitny tytuł więc miejscowe geeki będą marudziły ;)

Wysłane z mojego MT11i przy użyciu Tapatalka

Bzdura po 3,4 grach z jakimiś drobnymi błędami (w stylu nie wyjąłem karty zdarzenia na w tej turze) Chaos będzie śmigał. negatywna interakcja dla 4 osób = Chaos in the Old World. King of Tokyo zastąpiłbym chociażby Quarriors - nie znudzi się wam po 5 partiach z uwagi na zaawansowane zasady jest też mniej losowe i wciąż łatwe do nauczenia się.

Jednak jako rzekli madrzejsi przede mną - CHAOS IN THE OLD WORLD :)
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Odp: Gra z negatywną interakcją dla 4 os.

Post autor: kwiatosz »

Assaultmarine pisze: Bzdura po 3,4 grach z jakimiś drobnymi błędami (w stylu nie wyjąłem karty zdarzenia na w tej turze) Chaos będzie śmigał.
Raptem 10-12h nauki i śmiga, prościzna ;)

Ogólne zasady Chaosu są proste, tutaj się zgodzę, ale na szczegółach przez dłuższy czas można się łapać - a to Slaanesh może dostawać znaczniki na kółko tylko w fazie dominacji, a to insze drobnostki.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Assaultmarine
Posty: 188
Rejestracja: 30 lis 2012, 21:55
Lokalizacja: Warszawa/Marki

Re: Odp: Gra z negatywną interakcją dla 4 os.

Post autor: Assaultmarine »

kwiatosz pisze:
Assaultmarine pisze: Bzdura po 3,4 grach z jakimiś drobnymi błędami (w stylu nie wyjąłem karty zdarzenia na w tej turze) Chaos będzie śmigał.
Raptem 10-12h nauki i śmiga, prościzna ;)

Ogólne zasady Chaosu są proste, tutaj się zgodzę, ale na szczegółach przez dłuższy czas można się łapać - a to Slaanesh może dostawać znaczniki na kółko tylko w fazie dominacji, a to insze drobnostki.

Drobnostki, które nie psują gry na tyle, żeby miały znaczenie, a jeśli alternatywą jest king of Tokyo to rozmawiamy o ludziach, którzy raczej chcą się dobrze bawić i dać sobie nawzajem w kość, poza tym Chaosa można się nauczyć od ludzi w praktycznie każdym klubie gier planszowych etc. to popularna gra.

Slaanesh dostaje wskaźniki w fazie korupcji (corruption phase) podczas dokładania żetonów korupcji. Co to faza dominacji? Dominację w regionach liczy się też w fazie Korupcji (inna jest nomenklatura w polskim RB? tak z czystej ciekawości pytam)
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Gra z negatywną interakcją dla 4 os.

Post autor: kwiatosz »

Też mam angielską, chodzi mi o fazę z liczeniem dominacji - a inni bogowie mogą dostawać też w innych fazach. Ale nieważne, głównie rozbawiło mnie, że to raptem te 10-12h na naukę potrzeba :)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Kikuc
Posty: 6
Rejestracja: 29 lip 2014, 09:53

Re: Gra z negatywną interakcją dla 4 os.

Post autor: Kikuc »

Na lekką rozgrywkę zamówiłem Potwory (m. in. dlatego, że dzięki uprzejmości Andreala wszedłem w posiadanie kart ewolucji w j. polskim).
Ogramy je kilka razy i może uda się wyhaczyć na jakiejś promocji Chaos (przeczytałem już instrukcję na necie i wcale nie wydaje się mega skomplikowany), ew. poczekam na polskiego Kemeta :)
Spartacus mnie zaintrygował, ale rozgrywka jest za długa (nie zawsze mamy 3 godz. choć wiem, że można zacząć z większym wpływem, aby skrócić), motyw wzorowania się na serialu też do mnie nie przemawia (zwyczajnie mi się graficznie nie podoba) oraz brak polskiej wersji językowej.
Znacie może jakąś grę polegającą na deck buildingu (niekolekcjonerkę) dla 4 os.? (coś w stylu Mage Wars)
Awatar użytkownika
Assaultmarine
Posty: 188
Rejestracja: 30 lis 2012, 21:55
Lokalizacja: Warszawa/Marki

Re: Gra z negatywną interakcją dla 4 os.

Post autor: Assaultmarine »

Chodzi Ci chyba bardziej o tworzenie decków przed grą, bo deck building to jednak inny rodzaj gier niż mage wars?
jeśli tak to:
Lord of the Rings LCG ale pewnie żeby sensownie pograć potrzebujesz min 2 podstawek + paru dodatków jak to z LCG.
W zasadzie cokolwiek LCG oprócz netrunnera powinno biegać na 4 osoby ale pamiętaj o nikłych opcjach przy 1 starterze.

Albo Smash UP z jakimś dodatkiem nie ma może w 100% składania decku, ale wybierasz 2 frakcje z iluś tam (np. piraci + dinozaury albo zombie + roboty) tasujesz to razem i masz deck. Na 4 osoby super i nie dużo cięższe niż King of Tokyo

P.S.
Przejrzyj oferty ludzi z forum często kupisz grę jak nową w dużo lepszej cenie (około 1/3 moich gier kupiona przez to forum i liczba rośnie:)
Awatar użytkownika
Kikuc
Posty: 6
Rejestracja: 29 lip 2014, 09:53

Re: Gra z negatywną interakcją dla 4 os.

Post autor: Kikuc »

Assaultmarine pisze:Chodzi Ci chyba bardziej o tworzenie decków przed grą, bo deck building to jednak inny rodzaj gier niż mage wars?
jeśli tak to:
Lord of the Rings LCG ale pewnie żeby sensownie pograć potrzebujesz min 2 podstawek + paru dodatków jak to z LCG.
W zasadzie cokolwiek LCG oprócz netrunnera powinno biegać na 4 osoby ale pamiętaj o nikłych opcjach przy 1 starterze.

Albo Smash UP z jakimś dodatkiem nie ma może w 100% składania decku, ale wybierasz 2 frakcje z iluś tam (np. piraci + dinozaury albo zombie + roboty) tasujesz to razem i masz deck. Na 4 osoby super i nie dużo cięższe niż King of Tokyo

P.S.
Przejrzyj oferty ludzi z forum często kupisz grę jak nową w dużo lepszej cenie (około 1/3 moich gier kupiona przez to forum i liczba rośnie:)
Podane przez Ciebie tytuły wyglądają ciekawie (w szczególności LotR), ale są po angielsku. Z tego co patrzyłem to Nightfall byłby ok, ale ludzie bardzo narzekają na jakość wykonania kart oraz monotonię po kilku rozgrywkach. Szkoda, że nie ma karcianego odpowiednika komputerowego Hearthstone od Blizzarda.
Awatar użytkownika
galthran
Posty: 301
Rejestracja: 05 cze 2014, 12:45
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 3 times

Re: Gra z negatywną interakcją dla 4 os.

Post autor: galthran »

LOTR LCG jest po polsku. Fakt, że Galakta już nowych dodatków nie będzie prawdopodobnie tłumaczyć, ale wyszło tyle tego do tej pory, że spokojnie wystarczy na sporo godzin grania.
Awatar użytkownika
Assaultmarine
Posty: 188
Rejestracja: 30 lis 2012, 21:55
Lokalizacja: Warszawa/Marki

Re: Gra z negatywną interakcją dla 4 os.

Post autor: Assaultmarine »

Kikuc pisze:
Assaultmarine pisze:Chodzi Ci chyba bardziej o tworzenie decków przed grą, bo deck building to jednak inny rodzaj gier niż mage wars?
jeśli tak to:
Lord of the Rings LCG ale pewnie żeby sensownie pograć potrzebujesz min 2 podstawek + paru dodatków jak to z LCG.
W zasadzie cokolwiek LCG oprócz netrunnera powinno biegać na 4 osoby ale pamiętaj o nikłych opcjach przy 1 starterze.

Albo Smash UP z jakimś dodatkiem nie ma może w 100% składania decku, ale wybierasz 2 frakcje z iluś tam (np. piraci + dinozaury albo zombie + roboty) tasujesz to razem i masz deck. Na 4 osoby super i nie dużo cięższe niż King of Tokyo

P.S.
Przejrzyj oferty ludzi z forum często kupisz grę jak nową w dużo lepszej cenie (około 1/3 moich gier kupiona przez to forum i liczba rośnie:)
Podane przez Ciebie tytuły wyglądają ciekawie (w szczególności LotR), ale są po angielsku. Z tego co patrzyłem to Nightfall byłby ok, ale ludzie bardzo narzekają na jakość wykonania kart oraz monotonię po kilku rozgrywkach. Szkoda, że nie ma karcianego odpowiednika komputerowego Hearthstone od Blizzarda.

Nightfall PL nie jest wart tych 30 zł ponieważ bez dodatków jest słaby a dodatki nie są kompatybilne z wersją PL (i nie ma ich w wersji PL) kwestia oznaczenia kart na rewersie.

Władca Pierścieni LCG, jak napisał kolega wyżej, jest dostępny, a ponieważ to kooperatywka brak kolejnych dodatków nie boli (nie przegrasz z kimś bo ma karty z późniejszej wersji ENG)
ODPOWIEDZ