Nations / Wojna Narodów (R. Håkansson, N. Håkansson, E. Rosén, R. Rosén)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: Nations

Post autor: Don Simon »

zedd pisze:Jest w druku. Optymistycznie 3 tygodnie, już z dostawą, pesymistycznie 5 tygodni z dostawą od teraz.
Przedsprzedaż powinna ruszyć w 2 tygodniu sierpnia.
Minal tydzien.
Jakis update? Do dlugiego weekendu zdazycie? :)
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
zedd
Posty: 331
Rejestracja: 24 sty 2007, 21:09
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 1 time

Re: Nations

Post autor: zedd »

Don Simon pisze:
zedd pisze:Jest w druku. Optymistycznie 3 tygodnie, już z dostawą, pesymistycznie 5 tygodni z dostawą od teraz.
Przedsprzedaż powinna ruszyć w 2 tygodniu sierpnia.
Minal tydzien.
Jakis update? Do dlugiego weekendu zdazycie? :)
To akurat nie jest już zależne od Polskiego wydawcy. Pliki są dostarczone do drukarni, reszta w ich rękach.

Aktualnie dzieje się:

"Our wood suppliers are well utilized at the moment and this – unfortunately - leads to delays.
So for the moment it is planned to receive the wooden components in week 34."
Awatar użytkownika
tassman
Posty: 389
Rejestracja: 31 sty 2008, 10:52
Lokalizacja: Rzeszów
Been thanked: 2 times

Re: Nations (Wojna Narodów)

Post autor: tassman »

Czyli wrzesień :roll:
Awatar użytkownika
tassman
Posty: 389
Rejestracja: 31 sty 2008, 10:52
Lokalizacja: Rzeszów
Been thanked: 2 times

Re: Nations (Wojna Narodów)

Post autor: tassman »

Zed: Instrukcja strona 15. Karta Hoplici jako przykład. Napisane ze konsumuje 1 żywność a na karcie jest kamień. Błąd na karcie czy w instrukcji?
Awatar użytkownika
zedd
Posty: 331
Rejestracja: 24 sty 2007, 21:09
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 1 time

Re: Nations (Wojna Narodów)

Post autor: zedd »

tassman pisze:Zed: Instrukcja strona 15. Karta Hoplici jako przykład. Napisane ze konsumuje 1 żywność a na karcie jest kamień. Błąd na karcie czy w instrukcji?
Jest to błąd w instrukcji, którego nie wychwyciła korekta. Karta jest ok. Spróbujemy poprawić ten błąd o ile instrukcje nie zostały już wydrukowane. Dzięki :)
Awatar użytkownika
tassman
Posty: 389
Rejestracja: 31 sty 2008, 10:52
Lokalizacja: Rzeszów
Been thanked: 2 times

Re: Nations (Wojna Narodów)

Post autor: tassman »

zedd pisze:
tassman pisze:Zed: Instrukcja strona 15. Karta Hoplici jako przykład. Napisane ze konsumuje 1 żywność a na karcie jest kamień. Błąd na karcie czy w instrukcji?
Jest to błąd w instrukcji, którego nie wychwyciła korekta. Karta jest ok. Spróbujemy poprawić ten błąd o ile instrukcje nie zostały już wydrukowane. Dzięki :)
Natępnym razem poproszę wcześniej o instrukcję :)
TTR_1983
Posty: 3932
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: Nations (Wojna Narodów)

Post autor: TTR_1983 »

po raz kolejny to samo. Nie wiem w czym jest problem, żeby wcześniej instrukcje wrzucać. To problem niestety wszystkich wydawnictw. Kolega bardzo ładnie wyłapał błąd, ciekawe czy jedyny.
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4719
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 383 times
Been thanked: 885 times

Re: Nations (Wojna Narodów)

Post autor: BartP »

Może taki, że ludzie ją sobie zachowają, wydrukują i kupią angielską wersję gry. Akurat Nations jest trochę zależne językowo, ale sporo gier wydawanych przez Rebel jest niezależna językowo i właśnie odznacza się polską instrukcją.
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Nations (Wojna Narodów)

Post autor: REBEL.pl »

mulek18 pisze:po raz kolejny to samo. Nie wiem w czym jest problem, żeby wcześniej instrukcje wrzucać. To problem niestety wszystkich wydawnictw.
W niczym, instrukcja wisi w sieci od bardzo dawna, właśnie w nadziei na to, że ktoś może znajdzie coś, co umknęło korekcie :)
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Awatar użytkownika
tassman
Posty: 389
Rejestracja: 31 sty 2008, 10:52
Lokalizacja: Rzeszów
Been thanked: 2 times

Re: Nations (Wojna Narodów)

Post autor: tassman »

REBEL.pl pisze:
mulek18 pisze:po raz kolejny to samo. Nie wiem w czym jest problem, żeby wcześniej instrukcje wrzucać. To problem niestety wszystkich wydawnictw.
W niczym, instrukcja wisi w sieci od bardzo dawna, właśnie w nadziei na to, że ktoś może znajdzie coś, co umknęło korekcie :)
Domyślam się, że można było dać linka wcześniej niż napisał Tycjan? Wtedy mógłbym jeszcze szybciej wyłapać błąd.
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: Nations (Wojna Narodów)

Post autor: Don Simon »

Buuu, szkoda.
No nic, 200 PLN zostaje do wydania na wakacje 8).
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
eventide
Posty: 171
Rejestracja: 12 gru 2011, 14:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 23 times
Been thanked: 14 times

Re: Nations (Wojna Narodów)

Post autor: eventide »

REBEL.pl pisze:
mulek18 pisze:po raz kolejny to samo. Nie wiem w czym jest problem, żeby wcześniej instrukcje wrzucać. To problem niestety wszystkich wydawnictw.
W niczym, instrukcja wisi w sieci od bardzo dawna, właśnie w nadziei na to, że ktoś może znajdzie coś, co umknęło korekcie :)
Irytujące są takie wpadki. Znowu...

Proponuję zmienić korektora, a dotychczasowemu potrącić z wynagrodzenia za fuszerę, jaką odwala.

Przejrzałem kilka pierwszych stron instrukcji, na których korektorowi "umknęły" brakujące spacje (na str. 1), brak twardych spacji (rozdzielanie wyrażenia "str. 9" na dwa wiersze wygląda źle), błędy stylistyczne (np. "przeprowadzić konsumpcję"), błąd ortograficzny ("nie używanie" - rzeczowniki odczasownikowe z "nie" piszemy łącznie), błędy interpunkcyjne (najbardziej żenujący jest ten w zdaniu "Ty wybierasz, którą." :D).

Pamiętam, że w ósmej klasie szkoły podstawowej za jeden błąd ortograficzny oraz za trzy interpunkcyjne ocena z wypracowania była obniżana o 1. Rebelu, jaką byś sobie wystawił ocenę za swoją instrukcję?

Oczywiście, że błędy można zbanalizować, a na komentarz odpowiedzieć żartem. Tylko że za 200 zyla, to jest to drogi żart.
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Nations (Wojna Narodów)

Post autor: REBEL.pl »

@eventide - Bardzo dziękujemy za zgłoszone uwagi. Na pewno postaramy się na przyszłość unikać takich wpadek, czyniąc odpowiednie ku temu kroki.
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Awatar użytkownika
tassman
Posty: 389
Rejestracja: 31 sty 2008, 10:52
Lokalizacja: Rzeszów
Been thanked: 2 times

Re: Nations (Wojna Narodów)

Post autor: tassman »

No i jak tam. Komponety drewniane dotarły. Drukują się pierwszae egzemplarze?
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: Nations (Wojna Narodów)

Post autor: Don Simon »

Tez bym prosil o update, zeby wiedziec na kiedy szykowac fundusze.
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Nations (Wojna Narodów)

Post autor: REBEL.pl »

Aktualizacja:

Otrzymaliśmy informację z fabryki, że druk polskiej edycji gry Nations (Wojna Narodów) zbliża się ku końcowi i w przyszłym tygodniu powinna być gotowa do odbioru. Przy sprzyjających wiatrach trafi do Polski pod koniec sierpnia, w sprzedaży powinna się pojawić na samym początku września.
Już teraz pojawiają się przedsprzedaże w rozmaitych sklepach z grami.

Do gry dołączony jest mini dodatek w postaci 5 kart, które były dostępne jako materiał promocyjny podczas premiery gry na targach w Essen. Na potrzeby polskiego wydania zostały one spolszczone i będą dołączane do każdego egzemplarza gry.

Więcej o Wojnie Narodów pod tym linkiem.

Obrazek
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1534
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 185 times
Been thanked: 565 times

Re: Nations (Wojna Narodów)

Post autor: Ayaram »

Grałem ostatnio i zdecydowanie nie porwało... :? zero klimatu (o rzucasz wojnę, to ja sobie ziewnę w tym czasie), komórek też jakoś nie przegrzało (grając intuicyjnie, przegrałem 1 punktem). Nigdy nie wiemy kto prowadzi, kogo powinniśmy szczególnie gnoić, blokować itd. (za dużo rzeczy wpływa na wynik końcowy, by to ogarnąć), no i brzydkie to strasznie ;) Pograć można, nie powiem, że nie... no ale szału nie robi :wink:
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: Nations (Wojna Narodów)

Post autor: Don Simon »

To jeszcze napisz jakie gry lubisz, zeby miec uklad odniesienia.
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
tassman
Posty: 389
Rejestracja: 31 sty 2008, 10:52
Lokalizacja: Rzeszów
Been thanked: 2 times

Re: Nations (Wojna Narodów)

Post autor: tassman »

Ayaram pisze:Grałem ostatnio i zdecydowanie nie porwało... :? zero klimatu (o rzucasz wojnę, to ja sobie ziewnę w tym czasie), komórek też jakoś nie przegrzało (grając intuicyjnie, przegrałem 1 punktem). Nigdy nie wiemy kto prowadzi, kogo powinniśmy szczególnie gnoić, blokować itd. (za dużo rzeczy wpływa na wynik końcowy, by to ogarnąć), no i brzydkie to strasznie ;) Pograć można, nie powiem, że nie... no ale szału nie robi :wink:
I ile rozgrywek za Tobą w tą grę?
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3645
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 118 times

Re: Nations (Wojna Narodów)

Post autor: gafik »

... za dużo rzeczy wpływa na wynik końcowy, by to ogarnąć...
To jest zaletą dobrych gier.
Awatar użytkownika
MataDor
Posty: 696
Rejestracja: 23 sty 2006, 16:02
Lokalizacja: Warszawa/Gocław
Has thanked: 298 times
Been thanked: 97 times

Re: Nations (Wojna Narodów)

Post autor: MataDor »

Może mi ktoś powiedzieć czy warto kupować koszulki do gry? Przyznam że grę kupuję w ciemno, bez wgłębiania się w mechanikę. W związku z tym zastanawiam się czy karty się mocno "miantoszy" :) czy też można darować sobie koszulki
Take it easy (jak któś z Pragi Południe ma ochotę na w miarę regularne granie, proszę o PM)
kolekcja gier
Awatar użytkownika
tassman
Posty: 389
Rejestracja: 31 sty 2008, 10:52
Lokalizacja: Rzeszów
Been thanked: 2 times

Re: Nations (Wojna Narodów)

Post autor: tassman »

MataDor pisze:Może mi ktoś powiedzieć czy warto kupować koszulki do gry? Przyznam że grę kupuję w ciemno, bez wgłębiania się w mechanikę. W związku z tym zastanawiam się czy karty się mocno "miantoszy" :) czy też można darować sobie koszulki
Niech mi się nikt nie waży odpowiedzieć NIE (bo ja już kupiłem). :twisted:
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: Nations (Wojna Narodów)

Post autor: Don Simon »

Ja nigdy nie koszulkuje, wiec powiem, ze nie, ale jestem malo miarodajny :).
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
MataDor
Posty: 696
Rejestracja: 23 sty 2006, 16:02
Lokalizacja: Warszawa/Gocław
Has thanked: 298 times
Been thanked: 97 times

Re: Nations (Wojna Narodów)

Post autor: MataDor »

Don Simon pisze:Ja nigdy nie koszulkuje, wiec powiem, ze nie, ale jestem malo miarodajny :).
Ja w zasadzie wszystko koszulkuje, dlatego pytam ;)
Take it easy (jak któś z Pragi Południe ma ochotę na w miarę regularne granie, proszę o PM)
kolekcja gier
WolekMKB
Posty: 128
Rejestracja: 21 sie 2013, 13:10

Re: Nations (Wojna Narodów)

Post autor: WolekMKB »

ja koszulkuje tylko te gry, gdzie karty faktycznie biorą realny udział w grze, np. Domnion, Kamień Gromu itp - typowe karcianki, ale część gier gdzie karty ma się na stole lub używa rzdku (miętoszenie w rękach) nie widzę większego sensu.
Tasowanie kart jest małoporęczne, karty często przy tym zabiegu wypadają z rąk...ale za to wytrzymują na prawde ciężkie chwilę, nawet zalania stołu piwkiem, czy amatora tłustych przekąsek...

A co do tematu, czy jest już jakaś konkretna data?Na 3 trolla preorder i niby pod koniec sierpnia, co mnie trochę zdziwiło, bo na Rebelu wtedy było cicho sza, a to ich gra. Teraz niby I połowa września. Esz już czekam i czekam i odczekać się nie mogę.
ODPOWIEDZ