Mage Wars / Mage Wars Arena (Bryan Pope, Benjamin Pope)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Wosho
Posty: 1443
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Mage Wars

Post autor: Wosho »

Kilka mocnych stworów w sensie grizzly, galador, wilki plus mnóstwo przeszkadzajek/crowd control,łuk i boosty dla stworków i siebie :)
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5246
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: Mage Wars

Post autor: Gambit »

Mój zombie deck wygląda tak:
 Flameblast x4
 Idol of Pestilence x1
 Deathlock Conjuration 1
 Mana Crystal x3
 Poison Gas Cloud x1
 Zombie Crawler x6
 Zombie Brute x4
 Zombie Minion x4
 Plague Zombie x4
 Shaggoth-Zora x3
 Unstable Zombie x4
 Venomous Zombie x4
 Rise Again x4
 Deathshroud Staff x1
 Death Ring x1
 Libro Mortuos x1
 Zombie Frenzy x4
 Animate Dead x4

Śmieszny, mało skomplikowany "rush deck" :)
Wosho
Posty: 1443
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Mage Wars

Post autor: Wosho »

1 dissolve i po Twojej hordzie nic nie zostanie?
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5246
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: Mage Wars

Post autor: Gambit »

Wosho pisze:1 dissolve i po Twojej hordzie nic nie zostanie?
A co ma Dissolve do kreatur?
Wosho
Posty: 1443
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Mage Wars

Post autor: Wosho »

A ile masz przywołan na turę przy tylu stworkach?
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5246
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: Mage Wars

Post autor: Gambit »

Wosho pisze:A ile masz przywołan na turę przy tylu stworkach?
A...o to Ci chodzi. Libro Mortuos mogę na szczęście wrócić do księgi...a poza tym jak odpalę je na początku gry, to mam chwilę, zanim zostanie zdispellowane po raz pierwszy.
Wosho
Posty: 1443
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Mage Wars

Post autor: Wosho »

Mozesz tylko to troche drogie a nie masz zadnej ochrony, leczenia ani guardow?
Obawiam sie ze forcemaster wpadnie i rozsmaruje Cie po cmentarzu ;)
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5246
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: Mage Wars

Post autor: Gambit »

Wosho pisze:Mozesz tylko to troche drogie a nie masz zadnej ochrony, leczenia ani guardow?
Obawiam sie ze forcemaster wpadnie i rozsmaruje Cie po cmentarzu ;)
Wiesz...to jest jak już napisałem "Fun Deck". Albo odpalam na początku Idol of Pestilence i czekam na delikwenta z Flameblastami, albo zaczynam się bawić w spawning zombie, ładując w sprzyjającym momencie Zombie Frenzy. Jest śmiesznie i przyjemnie...czyli tak jak lubię w Mage Wars.
Wosho
Posty: 1443
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Mage Wars

Post autor: Wosho »

Fun deck również może być mocny a nie tylko fun ;)
Po co tyle zombie w decku w zadnej grze nie wystawisz nawet ćwierc tego, nie lepiej jakies przydatne inne karty?
Chocby drain life.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5246
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: Mage Wars

Post autor: Gambit »

Wosho pisze:Fun deck również może być mocny a nie tylko fun ;)
Po co tyle zombie w decku w zadnej grze nie wystawisz nawet ćwierc tego, nie lepiej jakies przydatne inne karty?
Chocby drain life.
W zależności od przeciwnika i jego stylu gry, wystawię różną liczbę zombie. Grałem tym na "zalewowego" Beastmastera i wystawiłem ponad połowę tego tałatajstwa. Osobiście zacząłem bawić się Mage Wars tak jak TotalBiscuit bawi się Hearthstone. Szukam nie tyle mocnych kombosów i power decków, co gimmicków...ten mi się podoba...tak jak szkieletowy, nad którym jeszcze pracuję.
Wosho
Posty: 1443
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Mage Wars

Post autor: Wosho »

Spoko kazdy gra jak lubi, nic nie mowie juz :)
Szkoda ze nie ma sceny w Polsce, uwazam ze to najlepsza gra w jaka gralem.
Awatar użytkownika
gieniowski
Posty: 21
Rejestracja: 12 sie 2011, 19:58
Lokalizacja: Kraków

Re: Mage Wars

Post autor: gieniowski »

Jak u Was wygląda sprawa z czasem rozgrywki? Bo ilekroć zacznę grać z żoną to mi bite dwie godziny wychodzą lub dłużej. A przy ogólnym braku czasu, ciężko jest popracować nad ciekawą talią którą można przetestować w kilku rozgrywkach...
Awatar użytkownika
conus
Posty: 293
Rejestracja: 17 kwie 2009, 17:08
Lokalizacja: opacz kolonia - prawie wawa
Has thanked: 1 time

Re: Mage Wars

Post autor: conus »

gieniowski pisze:Jak u Was wygląda sprawa z czasem rozgrywki? Bo ilekroć zacznę grać z żoną to mi bite dwie godziny wychodzą lub dłużej. A przy ogólnym braku czasu, ciężko jest popracować nad ciekawą talią którą można przetestować w kilku rozgrywkach...
Niestety tak samo. Zanim zdążę ograć jakiś deck to wychodzi nowy dodatek i zaczyna się od nowa.
to jest tylko moja subiektywna opinia a nie Obiektywna Prawda Objawiona
Awatar użytkownika
shivetay
Posty: 193
Rejestracja: 25 wrz 2012, 13:17

Re: Mage Wars

Post autor: shivetay »

Wczorajsza partia na planszy home made (znalezionej na BGG) rozmiary 5x4 :)
Niestety Kowadło przegrał z Asyrą :)

Ale jedno co powiem, oryginalna plansza jest okej, ale nie daje szansy bildą, gdzie trzeba się trochę naczekać na jakiś efekt. Na małej planszy najlepiej sprawdzają się creaturespam. Natomiastu tu...no to co innego :). Już ogolnie myślimy, żeby wprowadzić tereny np: pustynia upkip +2, górka range +1...itp
Jak ktoś we Wrocku chce zagrać 1v1 lub 2v2 to zapraszam :)

Obrazek
coldsoul
Posty: 222
Rejestracja: 12 wrz 2011, 17:03
Lokalizacja: ok. Wrocławia

Re: Mage Wars

Post autor: coldsoul »

Czy ktos wie cos w sprawie wydania PL? Jakies nowosci? Zastanawiam sie nad zakupem i nie wiem czy czekac. Spotykam sie czesto z graczami nieznajacymi jezyka ang. i choc mnie ten problem nie dotyczy, to z nimi raczej nie pogram. Widzialem, ze na bgg sa wkladki do koszulek z polskimi tlumaczeniami. Czy to komplet? Wystarczy?
Awatar użytkownika
AnaMan
Posty: 217
Rejestracja: 29 gru 2010, 15:00
Has thanked: 4 times
Been thanked: 5 times

Re: Mage Wars

Post autor: AnaMan »

Zrobiłem te wkładki tylko do core setu - nie mam na razie innych dodatków.
Z praktyki juz widzę, że parę słów trzeba by poprawić w tłumaczeniu, ale generalnie da się grać.
Awatar użytkownika
pinata
Posty: 613
Rejestracja: 11 mar 2014, 23:39
Been thanked: 11 times

Re: Mage Wars

Post autor: pinata »

Czy gdzieś w polskich sklepach można dostać matę pasującą do MW?

Taką nie za małą i podzieloną na 12 pól. Grafika nie musi być z MW. Zresztą, wogóle nie musi być grafiki.

Zrolowana mata byłaby łatwiejsza w transporcie (od składanej).

edit:
Oryginalna plansza ma 81x61cm. Więc może jakimś rozwiązaniem byłyby dwie sześciopolowe maty, o wymiarach 60x40cm każda...
Awatar użytkownika
shivetay
Posty: 193
Rejestracja: 25 wrz 2012, 13:17

Re: Mage Wars

Post autor: shivetay »

ja polecam plansze jaką znalazłem na bgg. w pdf. każdy kwadrat na osobnej stronie A4 gotowe do druku, nawet w profesjonalnej drukarni(tak też drukowałem swoją) zdjęcie masz wyżej. Łatwy transport, bo masz osobne elementy, może trochę ciężkawa :D, ale masz spore opcje co do tworzenia ciekawych opcji (na zdjęciu puste tylko do przebycia, przez latające jednostki i ataki dystansowe :))
inshade
Posty: 76
Rejestracja: 10 mar 2013, 16:41
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Mage Wars

Post autor: inshade »

Co najlepiej dokupić po podstawce? Na start na pewno kupię oba duże dodatki (Forcemaster vs. Warlord i Druid vs. Necromancer), aczkolwiek wiem, że na tym się nie skończy i zastanawiam się nad tym co będzie później :D Czy sensowniej będzie dokupić Forged in Fire + Conquest of Kumanjaro, czy może najpierw 2x Core Spells 1 i 1x Core Spells 2 dla większej puli czarów podstawowych (już sama podstawka trochę słabo wypada pod tym względem, mało najbardziej uniwersalnych czarów, a dodatkowo z CoJ i FiF nie da się złożyć pełnych talii).
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5246
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: Mage Wars

Post autor: Gambit »

inshade pisze:Co najlepiej dokupić po podstawce? Na start na pewno kupię oba duże dodatki (Forcemaster vs. Warlord i Druid vs. Necromancer), aczkolwiek wiem, że na tym się nie skończy i zastanawiam się nad tym co będzie później :D Czy sensowniej będzie dokupić Forged in Fire + Conquest of Kumanjaro, czy może najpierw 2x Core Spells 1 i 1x Core Spells 2 dla większej puli czarów podstawowych (już sama podstawka trochę słabo wypada pod tym względem, mało najbardziej uniwersalnych czarów, a dodatkowo z CoJ i FiF nie da się złożyć pełnych talii).
Najpierw po jednej sztuce Core Spells 1 i 2. Co do reszty dodatków, najlepiej zobacz co w nich jest "na żywo" (zapraszam do Schronu) i wtedy zdecyduj.
Neoko
Posty: 60
Rejestracja: 08 gru 2010, 15:41
Lokalizacja: Gliwice

Re: Mage Wars

Post autor: Neoko »

Wknocu nie bedzie polskiego wydania ?
inshade
Posty: 76
Rejestracja: 10 mar 2013, 16:41
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Mage Wars

Post autor: inshade »

Nawet jeżeli w końcu wyjdzie to nie warto. Znając podstawy angielskiego można spokojnie grać, a na dodatki po polsku bym najzwyczajniej nie liczył (angielskie są cztery, dwa nowe w produkcji).
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5246
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: Mage Wars

Post autor: Gambit »

inshade pisze:Nawet jeżeli w końcu wyjdzie to nie warto. Znając podstawy angielskiego można spokojnie grać, a na dodatki po polsku bym najzwyczajniej nie liczył (angielskie są cztery, dwa nowe w produkcji).
Niestety zgodzę się z tym. Szkoda, że nie doczekaliśmy się polskiej wersji, ale wygląda na to, że polskiemu dystrybutorowi nie zależy na promowaniu tej gry. A szkoda, bo zdecydowanie jest tego warta.
kaspian
Posty: 47
Rejestracja: 16 paź 2014, 19:41

Re: Mage Wars

Post autor: kaspian »

Planuję zakup tej gry. Prześliczne grafiki i fajny klimat.
Trochę tylko odstrasza cena, choć może się jednak skuszę :D
Na początek mam trzy pytania:
- który dodatek wybrać najpierw, Forcemaster vs. Warlord, czy może Forget in Fire ?
- czy jest szansa na wydanie jeszcze jednego dodatku ?
- gdzie mógłbym znaleźć spolszczoną instrukcję ?
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5246
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: Mage Wars

Post autor: Gambit »

kaspian pisze:Planuję zakup tej gry. Prześliczne grafiki i fajny klimat.
Trochę tylko odstrasza cena, choć może się jednak skuszę :D
Na początek mam trzy pytania:
- który dodatek wybrać najpierw, Forcemaster vs. Warlord, czy może Forget in Fire ?
Na początek kup podstawkę i zobacz jak Ci się gra. Potem zdecyduj, czy jest OK i czego Ci ewentualnie brakuje. Wtedy będziesz wiedział, czy kupić dodatek z nowymi magami, czy taki rozszerzający tylko dostępne karty (Spell Tome). Zależy też, czy będziesz miał więcej niż jedną osobę do gry.
kaspian pisze:- czy jest szansa na wydanie jeszcze jednego dodatku ?
Obecnie są cztery dodatki (nie liczę Spell Tome 1 i 2): Conquest of Kumanjaro, Forged in Fire, Forcemaster vs Warlord, Druid vs. Necromancer. Z tego co wiem Arcane Wonders ma w planach przynajmniej jeszcze jeden dodatek, w którym będzie Paladyn i Syrena.
kaspian pisze:- gdzie mógłbym znaleźć spolszczoną instrukcję ?
Jeśli już, to na BGG w dziale z plikami do Mage Wars (nie sprawdzałem, czy tam leży).
ODPOWIEDZ