Zagrać z Żoną i przekonać Ją do gier planszowych.

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Baartoszz
Posty: 836
Rejestracja: 27 sty 2010, 13:35
Lokalizacja: Komorów
Has thanked: 1 time
Been thanked: 19 times

Re: Zagrać z Żoną i przekonać Ją do gier planszowych.

Post autor: Baartoszz »

mdziam_78 pisze:Sprawa wygląda tak:
- w grze nie może być zagramanicznych ciągów znaków tworzących zdania;
- tłumaczenie zasad musi zajmować max 10minut;
- worker placement, farming etc gdzie trzeba coś zbierać i chomikować celem dalszych postępów w grze odpada;
- klimat różny od kosmosu, postapokalipsy, polskiej wsi;
- czas gry max. 60 min
- umiarkowana/duża interakcja, możliwa kooperacja;
Wygląda na to, że każda z gier, które przedstawiamy spełnia każde Twoje kryterium :)
Zatem z przyjemnością zapraszam do obejrzenia tego odcinka, proponujemy 14 nowych pozycji do przekonania żony do gier :)

TOP7: W co można zagrać ze swoją drugą połową?
Obrazek
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
virco
Posty: 1463
Rejestracja: 15 gru 2010, 15:31
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: Zagrać z Żoną i przekonać Ją do gier planszowych.

Post autor: virco »

- ticket to ride
- jaipur
Click me for -> Virco BGG Collection
Click me for -> Virco Forum Topic Buy/Sale/Trade
Stałe rabaty : planszostrefa.pl 10% | zgrami.pl 10% | 3trolle.pl 5% | planszak.pl 5%
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1933
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 154 times
Been thanked: 176 times

Re: Zagrać z Żoną i przekonać Ją do gier planszowych.

Post autor: tomuch »

Baartoszz pisze:proponujemy 14 nowych pozycji
Gramasutra? :mrgreen:
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
Awatar użytkownika
shivetay
Posty: 193
Rejestracja: 25 wrz 2012, 13:17

Re: Zagrać z Żoną i przekonać Ją do gier planszowych.

Post autor: shivetay »

Moja żonka lubi grać w osadników z Catanu :) i Posiadłość szaleństwa. O ile pierwsza jest banalna :) to druga już nie (zasady złapała w miarę szybko, a ich ilość jak na arkhamowego co-opa nie jest ogromna:)), ale lubi ten dreszczyk emocji związany z zagadką , a i ja mam swój ulubiony cel :D jako mistrz gry :)

W sumie to po grze w osadników udało mi się ją namówić na zagranie w posiadłość szaleństwa, a później w Grę o Tron :)
Awatar użytkownika
Paskudnik
Posty: 1431
Rejestracja: 06 cze 2014, 16:49
Lokalizacja: Ergsun-Tuek
Has thanked: 11 times
Been thanked: 3 times

Re: Zagrać z Żoną i przekonać Ją do gier planszowych.

Post autor: Paskudnik »

mdziam_78 pisze:- klimat różny od kosmosu, postapokalipsy, polskiej wsi;
To zdanie mnie rozwaliło - high five! :)
Baartoszz pisze:TOP7: W co można zagrać ze swoją drugą połową?
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Panowie... Jak normalnie z wielką przyjemnością oglądam wszelkie podcasty planszówkowe, tak tutaj wyłączyłem po 2,5 minuty - te "skoki" postaci spowodowane przez 10000000 cięć są tak denerwujące, że tego się nie da oglądać! BŁAGAM, montujcie trochę inaczej, bo jeśli wszystkie Wasze odcinki są takie (to był pierwszy, na jaki trafiłem), to ten z całą pewnością będzie przedostatnim, jaki oglądałem...
Nie gram w gry, których nie lubię a lubię tylko te gry, w które już grałem :P
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Zagrać z Żoną i przekonać Ją do gier planszowych.

Post autor: kwiatosz »

Ulubioną grą mojej żony są Potwory w Tokio - ale trzeba podkreślić, że lubi palić i mordować. Z tego też powodu lubi Chaos w Starym Świecie, ale tylko Khornem. Polecam Potwory w Tokio :)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Baartoszz
Posty: 836
Rejestracja: 27 sty 2010, 13:35
Lokalizacja: Komorów
Has thanked: 1 time
Been thanked: 19 times

Re: Zagrać z Żoną i przekonać Ją do gier planszowych.

Post autor: Baartoszz »

Paskudnik pisze:Panowie... Jak normalnie z wielką przyjemnością oglądam wszelkie podcasty planszówkowe, tak tutaj wyłączyłem po 2,5 minuty - te "skoki" postaci spowodowane przez 10000000 cięć są tak denerwujące, że tego się nie da oglądać! BŁAGAM, montujcie trochę inaczej, bo jeśli wszystkie Wasze odcinki są takie (to był pierwszy, na jaki trafiłem), to ten z całą pewnością będzie przedostatnim, jaki oglądałem...
Niestety podejrzewam, że bez tych cięć byś się zanudził, bo filmik byłby o połowę dłuższy, a treści tyle samo. Nie oglądaj innych, włącz nas za pół roku, może nauczymy się lepiej mówić, to nie będę musiał tak ostro montować ;)
Awatar użytkownika
uyco
Posty: 1056
Rejestracja: 09 sty 2006, 13:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 148 times
Been thanked: 25 times

Re: Zagrać z Żoną i przekonać Ją do gier planszowych.

Post autor: uyco »

ja polecam P.I. Martina Wallace'a - kilka osób udało się zarazić graniem. podpisuję się także pod CV i Dziedzictwem
'STAY OUT OF MY TERRITORY.'

kupię sprzedam
Awatar użytkownika
Matchay
Posty: 22
Rejestracja: 04 cze 2004, 15:52
Lokalizacja: Ettlingen / Łódź

Re: Zagrać z Żoną i przekonać Ją do gier planszowych.

Post autor: Matchay »

A co z Claustrophobią?
asymetryczna, klimat fantasy, zasady proste, sporo losowości. Negatywna interakcja. Takie, za przeproszeniem, Diablo na planszy - zabili ich i uciekli. Pozwala dać ujście niektórym małżeńskim frustracjom :mrgreen:
Maciej
Awatar użytkownika
Baartoszz
Posty: 836
Rejestracja: 27 sty 2010, 13:35
Lokalizacja: Komorów
Has thanked: 1 time
Been thanked: 19 times

Re: Zagrać z Żoną i przekonać Ją do gier planszowych.

Post autor: Baartoszz »

uyco pisze:ja polecam P.I. Martina Wallace'a - kilka osób udało się zarazić graniem. podpisuję się także pod CV i Dziedzictwem
Wymieniłeś najjaśniejsze przykłady gier dobrze ocenianych, których nie lubię ;)
P.I. - bo generalnie nie przepadam za grami dedukcyjnymi
CV - nie wiem czemu, po prostu się nudziłem
Dziedzictwo - o córka, o znowu córka, kolejna córka hmm, o komplikacje tym razem... tak wiem, że można to kontrolować, ale to kosztuje, a kiedy patrzę na innych graczy, którym to się udaje bez kontroli, to nie zachęca mnie do kontrolowania, chyba przez całą moją karierę żadna gra mnie tak nie wkurzyła
Ja widzę i czuję, że to są dobre gry, ale w mój gust nie trafiły.
Matchay pisze:A co z Claustrophobią?
asymetryczna, klimat fantasy, zasady proste, sporo losowości. Negatywna interakcja. Takie, za przeproszeniem, Diablo na planszy - zabili ich i uciekli. Pozwala dać ujście niektórym małżeńskim frustracjom :mrgreen:
Maciej
Moja wybranka stwierdziła, że nie chce patrzeć na tych obrzydliwych troglodytów. Na pewno znajdą się fanki takiego klimatu, ale podejrzewam, że będą jednak w mniejszości całej reprezentacji płci żeńskiej ;)
Awatar użytkownika
Matchay
Posty: 22
Rejestracja: 04 cze 2004, 15:52
Lokalizacja: Ettlingen / Łódź

Re: Zagrać z Żoną i przekonać Ją do gier planszowych.

Post autor: Matchay »

Baartoszz pisze:Moja wybranka stwierdziła, że nie chce patrzeć na tych obrzydliwych troglodytów. Na pewno znajdą się fanki takiego klimatu, ale podejrzewam, że będą jednak w mniejszości całej reprezentacji płci żeńskiej ;)
Oj nie doceniasz kobiecej krwiożerczości ... Poza tym, wyobraź sobie: unosi wzrok znad planszy wypełnionej troglodytami, patrzy i mówi "wiesz, jednak jesteś przystojny".

Żarty żartami, rozumiem o co chodzi. Cesarski Kurier (dwa razy już polecany) daje radę, Tikal, El Grande.

Pozdrawiam,
Maciej
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3651
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 119 times

Re: Zagrać z Żoną i przekonać Ją do gier planszowych.

Post autor: gafik »

Baartoszz pisze:
Paskudnik pisze:Panowie... Jak normalnie z wielką przyjemnością oglądam wszelkie podcasty planszówkowe, tak tutaj wyłączyłem po 2,5 minuty - te "skoki" postaci spowodowane przez 10000000 cięć są tak denerwujące, że tego się nie da oglądać! BŁAGAM, montujcie trochę inaczej, bo jeśli wszystkie Wasze odcinki są takie (to był pierwszy, na jaki trafiłem), to ten z całą pewnością będzie przedostatnim, jaki oglądałem...
Niestety podejrzewam, że bez tych cięć byś się zanudził, bo filmik byłby o połowę dłuższy, a treści tyle samo. Nie oglądaj innych, włącz nas za pół roku, może nauczymy się lepiej mówić, to nie będę musiał tak ostro montować ;)
Bardzo mi się podoba taka forma. 100x bardziej wolę takie cięcia niż "yyyyyy...." oraz bezsensowne wątki poboczne, które często można obserwować.
Pierwszy raz Was widzę i Będę oglądał częściej.

Co do tematu, to moja żona uwielbia Wsiąść do pociągu, Stone Age, Puerto Rico, Age of Empires III, Osadników (troszkę mniej), Filary ziemi. Do innych (nowych) ciężko ją zaciągnąć, bo nie lubi poznawać nowych gier (ja uwielbiam). Ostatnio usiedliśmy do Pokolenia i nudziła się. Obiecała, ze da jej jeszcze jedną szansę. Np. takie Zamki Burgundii nawet nie dokończyła, bo były dla niej mega nudne. Do 7 Cudów czasem (raz w roku!) usiądzie.
Awatar użytkownika
Baartoszz
Posty: 836
Rejestracja: 27 sty 2010, 13:35
Lokalizacja: Komorów
Has thanked: 1 time
Been thanked: 19 times

Re: Zagrać z Żoną i przekonać Ją do gier planszowych.

Post autor: Baartoszz »

gafik pisze:Bardzo mi się podoba taka forma. 100x bardziej wolę takie cięcia niż "yyyyyy...." oraz bezsensowne wątki poboczne, które często można obserwować.
Pierwszy raz Was widzę i Będę oglądał częściej.
Dzięki :)
WilliePionek
Posty: 35
Rejestracja: 11 gru 2013, 22:44

Re: Zagrać z Żoną i przekonać Ją do gier planszowych.

Post autor: WilliePionek »

Ostatnie odkrycia mojej drugiej połówki : Suburbia i Agricola Chłopi i ich zwierzyniec. Po prostu zagrywamy się raz po raz, a podbieranie akcji, kafelków czasem może napsuć cholernie dużo krwi (mimo, że gry te są w zasadzie bez negatywnej interakcji). Świetnie wydane, proste jak budowa cepa, a jednak czasem trzeba się nagłówkować, polecam!
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Zagrać z Żoną i przekonać Ją do gier planszowych.

Post autor: Maxxx76 »

Moja żona lubi Agricolę, Na Chwałę Rzymu, Znak Starszych Bogów i Osadników. Do innych trzeba ją namówić, a z zasady odpadają gry z czasograniem powyżej 90 minut (oprócz Robinsona, w to może grać do upadłego:-)
Awatar użytkownika
sirmayday
Posty: 33
Rejestracja: 25 paź 2012, 13:33
Lokalizacja: Ropczyce

Re: Zagrać z Żoną i przekonać Ją do gier planszowych.

Post autor: sirmayday »

Proponuje Małego Księcia moja zona to uwielbia, bardzo fajny i przyjemny jest List Miłosny.
Samo zwycięstwo nic nie znaczy, trzeba je umieć wykorzystać.
Napoleon Bonaparte
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Zagrać z Żoną i przekonać Ją do gier planszowych.

Post autor: Maxxx76 »

Moja żona polubiła ostatnio 7 Ronin, więc polecam, najlepiej podparte filmem Akira Kurosawy:-)
ODPOWIEDZ