Pan Lodowego Ogrodu (Krzysztof Wolicki)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Ryu
Posty: 2750
Rejestracja: 28 gru 2009, 19:58
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 83 times
Been thanked: 161 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Ryu »

Czcionka fajna, klimatyczna... I kompletnie nieczytelna...
Wolę żeby jednak coś "działało" niż wyglądało... :wink:
TTR_1983
Posty: 3950
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 89 times
Kontakt:

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: TTR_1983 »

czemu wszędzie jest wygrywa a raz wygra?
Awatar użytkownika
Koshiash
Posty: 960
Rejestracja: 01 sty 2010, 17:45
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 43 times
Been thanked: 134 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Koshiash »

Nieczytelna czcionka, brak "światła" pomiędzy elementami (wierszami, akapitami, ilustracjami, symbolami).

Powtórzę też wcześniejszą propozycję, która częściowo rozwiązałaby problem dziwacznych odstępów:
Nie podoba mi się mieszanie tekstu i symboli. Osobiście preferowałbym układ np.:
1 :idea: -> 1 :arrow: / 2 :idea: -> 2 :arrow:
Poświęć kasę aby wykonać ruch lub dwie kasy za dwa ruchy.
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3039
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 578 times
Been thanked: 239 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: DarkSide »

1. Czy daloby sie zjustowac tekst zwlaszcza w czesci ''Czynienie''?
2. Cos sie rozjechalo pod koniec punktu 3 w Czynieniu. Na pewno da sie to upakowac bo za duzo wciec.
3. Z uwagi na symbole wplatane w tekst niektore odstepy miedzy linijkami sa wieksze a niektore mniejsze. Moglibyscie to uscislic.
4. U Olafa powinno byc ''wygrywa'' zeby zachowac spojnosc z innymi postaciami.
5. Rozumiem ze wybor czcionki to chec utrzymania ''klimatycznosci'' ale jest ona niepraktyczna.
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -11%, ALEplanszówki -3%
aspo
Posty: 463
Rejestracja: 27 paź 2011, 14:10
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 17 times
Been thanked: 9 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: aspo »

- Baardzo klimatyczna czcionka - tak bardzo, że niektórym słowom musiałem się przyjrzeć dwukrotnie. Zdecydowanie wolałem poprzednią. Bolą zwłaszcza literki u, d.
- Wciąż kłuje mnie w oczy brak znaku mnożenia (×) i zastępowanie go gwiazdką. Szkoda... Tu jest zestaw kodów dla tego znaku, jeśli problemem było znalezienie właściwej opcji...
- wciąż nie rozumiem sensu uwagi "oraz może wchłonąć ich magię do Ciernia", skoro wchłonięcie jest warunkiem zwycięstwa Van Dykena (co zresztą wyraźnie napisano 2 linie wyżej). Dla mnie brzmi to jak "Callo zamyka region przy użyciu Fauna i Koszmaru, a może wysłać koszmary do wszystkich rejonów". Gdyby "może" zamienić na "musi wchłonąć", miało by to większy sens.
- kropka w środku zdania
do regionu/regionów, w którym posiadasz już wpływy.
(każda jednostka wymaga poświęcenia 1 @)powinna być tu
- w sekcji "przebieg rozgrywki" 3 punkty mają dwukropki, pierwszy nie ma. Gdyby to nie była finalna wersja, można by wywalić dwukropki z punktów 2-4.
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3415
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Lothrain »

Poza słusznymi uwagami DarkSide'a i aspo też przyłączę się do głosów niechętnych czcionce - zwłaszcza "u" razi i czyni tekst nieczytelnym. Nieszczególnie podobają mi się też zwroty:
a) "używane tylko przez gracza dominującego region" - może lepiej "dominującego w regionie" (wiem, że potem jest znowu "w Fazie Dominacji", ale bronię swojej wersji); region można zdominować, ale dominować chyba tylko w regionie
b) "zwiększ znacznik Martwego Śniegu o +1" - tak jakby fizycznie człowiek miał znacznik powiększać...; proponuję "zwiększ poziom Martwego Śniegu" albo "Przesuń znacznik Martwego śniegu o +1 oraz swój znacznik reputacji..."
Tyle uwag ode mnie.
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: zakwas »

Lothrain pisze:Poza słusznymi uwagami DarkSide'a i aspo też przyłączę się do głosów niechętnych czcionce - zwłaszcza "u" razi i czyni tekst nieczytelnym. Nieszczególnie podobają mi się też zwroty:
a) "używane tylko przez gracza dominującego region" - może lepiej "dominującego w regionie" (wiem, że potem jest znowu "w Fazie Dominacji", ale bronię swojej wersji); region można zdominować, ale dominować chyba tylko w regionie
b) "zwiększ znacznik Martwego Śniegu o +1" - tak jakby fizycznie człowiek miał znacznik powiększać...; proponuję "zwiększ poziom Martwego Śniegu" albo "Przesuń znacznik Martwego śniegu o +1 oraz swój znacznik reputacji..."
Tyle uwag ode mnie.
No cóż... +1 :D
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Tycjan »

Zobaczcie jak wyglądają figurki do PLO - pierwszy odlew: http://panlodowegoogrodu.znadplanszy.pl ... ysiac-slow

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Awatar użytkownika
gath
Posty: 208
Rejestracja: 08 cze 2006, 21:47
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 6 times
Been thanked: 10 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: gath »

Czy wiadomo już coś na temat koszulek (wzory, rozmiary) było coś na ten temat? Proszę podrzucić link. Dzięki.
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 972
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 40 times
Been thanked: 188 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: krecilapka »

Użyty font jest faktycznie nieporozumieniem. Dla mnie w przeciwieństwie do przedpisców nawet nie jest klimatyczny. Jest do dVpy, żeby pozostać w jego stylistyce. Kurde, przecież to wygląda jak owoc ciężkiego porodu licealisty plastyka zafascynowanego myfontem. Wierzę, że macie jeszcze możliwość powstrzymania tego koszmarka. Tyle elementów w tej grze sprawia wrażenie światowego poziomu, że po co ją psuć czymś tak nieudolnie przaśno narodowym ;). Żetony też takie trochę nierówne, ale niech tam.
Figsy za to wyglądają całkiem okejowo. Póki co (tfu, tfu żeby nie zapeszyć), można chwalić.

P.S. (edit): ten specjalista dtp który to sprodukował może powinien rzucić okiem na instrukcje z FFG dajmy na to? Font klimatyczny, specjalny super się sprawdzi w nagłówkach, punktach, dla wyróżnienia. Ale cały wyróżniony tekst jest po prostu nieczytelny. Leciutko podbajerowany szeryfowy do czytania się lepiej nada. Żeby pokazać jak to wygląda, to parę kliknięć mychą dla niego. Więc może warto spróbować chociażby dla porównania :idea:
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: zakwas »

Jeszcze jedna rzecz mi się rzuciła: powinno chyba być "van Dyken przesuwa do Ciernia...", a nie "Dyken przesuwa..."
Awatar użytkownika
RedImp
Posty: 603
Rejestracja: 03 maja 2012, 20:53
Been thanked: 8 times
Kontakt:

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: RedImp »

gath pisze:Czy wiadomo już coś na temat koszulek (wzory, rozmiary) było coś na ten temat? Proszę podrzucić link. Dzięki.
Wzory koszulek zaprezentujemy w dniu jutrzejszym. :twisted:
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Pierzasty »

Czcionka do niczego - nieczytelna do tego stopnia, że wolałbym specjalnie zrobić ściągę pozbawioną wszelkich ozdobników.
krecilapka pisze:P.S. (edit): ten specjalista dtp który to sprodukował może powinien rzucić okiem na instrukcje z FFG
Jeżeli ludzie proponują instrukcje FFG jako lepszy przykład to wiesz, że jest już tragicznie :lol:
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Tycjan »

http://panlodowegoogrodu.znadplanszy.pl ... tywem-gry/
Projekty koszulek. I to dobre projekty :)

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3039
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 578 times
Been thanked: 239 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: DarkSide »

Tycjan pisze:http://panlodowegoogrodu.znadplanszy.pl ... tywem-gry/
Projekty koszulek. I to dobre projekty :)
Gdybym dano mi wybór to długo bym się wahał między nr 2 a 3. (acz nr 1 też zacny)
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -11%, ALEplanszówki -3%
magnus
Posty: 18
Rejestracja: 05 kwie 2011, 19:56
Lokalizacja: okolice Rybnika

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: magnus »

Zdecydowanie nr 1
Awatar użytkownika
RedImp
Posty: 603
Rejestracja: 03 maja 2012, 20:53
Been thanked: 8 times
Kontakt:

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: RedImp »

Skrzynki z węglem do PLO? Już sami nie możemy doczekać się tej wypasionej wersji gry. :twisted:

Obrazek
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: sirafin »

Martwy śnieg za oknem, więc opał się przyda, to brzmi logicznie :lol:
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
aspo
Posty: 463
Rejestracja: 27 paź 2011, 14:10
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 17 times
Been thanked: 9 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: aspo »

Pozwolę sobie odświeżyć temat i zapytać: jak tam prace nad PLO? Wysyłka na przełomie sierpnia i września jest aktualna?

Od wczoraj na fejsbuku Wydawnictwa pojawiają się wpisy o Achai (i słusznie, bo zegar tyka - do zadeklarowanej daty wydania zostało bodaj 9 miesięcy), ale fajnie by było zobaczyć coś więcej o Lodowym Ogrodzie - ot tak, dla podkręcenia napięcia przed premierą...
Awatar użytkownika
RedImp
Posty: 603
Rejestracja: 03 maja 2012, 20:53
Been thanked: 8 times
Kontakt:

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: RedImp »

WAŻNA INFORMACJA:
W ostatnich dniach mamy od Was coraz więcej zapytań odnośnie terminu wysyłki PLO. Zgodnie z planem wysyłki będą realizowane w ostatnim tygodniu sierpnia. Jak tylko ruszymy z wysyłkami poinformujemy Was na naszym profilu - też chcemy mieć pewność, że odbierzecie paczki od kuriera.
Poniżej fotka kolorowych cukiereczków do PLO. Czy zestawy pędzli i farb już zakupione?
Obrazek
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: mig »

RedImp pisze:Czy zestawy pędzli i farb już zakupione?
A to nie będzie ich w pakiecie z grą???
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
ernin
Posty: 555
Rejestracja: 20 lut 2012, 10:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 35 times
Been thanked: 27 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: ernin »

Nie ma opcji dostawy paczkomatem lub w gorszym przypadku pocztą polską? Kurier bardzo mi nie odpowiada bo odbiór zazwyczaj wtedy trwa tydzien lub dwa ganiania sie z kurierem.
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3039
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 578 times
Been thanked: 239 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: DarkSide »

ernin: Będzie. Poczytaj dyskusję kilka stron wcześniej.
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -11%, ALEplanszówki -3%
ernin
Posty: 555
Rejestracja: 20 lut 2012, 10:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 35 times
Been thanked: 27 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: ernin »

Tak też sądziłem bo, sam o to kiedyś pisałem ale post RedImpa mnie zmylił.
Einar
Posty: 92
Rejestracja: 30 sty 2012, 17:18
Lokalizacja: Poznań

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Einar »

Skoro wysyłka gry jest coraz bliżej to mam pytanie czy trzeba jeszcze napisać jakiegoś maila potwierdzającego do wydawnictwa z danymi do wysyłki i wykupionymi pakietami?

Czy też dane na "Wspieram To" zupełnie wystarczają zupełnie?
ODPOWIEDZ