Euro Cash Polska gra rozwijająca finansowe IQ

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
syfon
Posty: 209
Rejestracja: 30 wrz 2013, 20:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Euro Cash Polska gra rozwijająca finansowe IQ

Post autor: syfon »

eurocash pisze:Nie, ciekawość jak inni oceniają i jak ciągłe krytykujemy co Polskie.
A jeszcze dopytam jakże to możliwe że posiadacz i orędownik tak znakomitego narzędzia to nauki i pomnażania swoich pieniędzy jak Ty, pracuje za psie pieniądze (jeżeli jakiekolwiek) jako forumowy agitator?
Uprzedzając pytanie skąd wiem o marnym wynagrodzeniu śpieszę odpowiedzieć że pracownik porządnej firmy marketingowej nie postował z tak troglodycką manierą pisania bełkotliwych równoważników zdań zwieńczonych toną uśmieszków.
Tak też i język i sam fakt że zajmujesz się marną agitacją (zamiast zarabiać krocie dzięki EuroCash) jest żywym dowodem że ta gra to żenująca ściema.

Co do przedsiębiorcy który dał pieniądze na tego kasztana w ciemno strzelam że za stworzeniem EuroCash stoi mniej więcej taki tok rozumowania: „Mam pieniądze, słyszałem o grze CashFlow za którą frajerzy dają horrendalne pieniądze. Z tym że polaki-biedaki nie mają tyle pieniędzy. O! To wydam takie samo gówno tylko na kieszeń polaków-biedaków.” No i sypną groszem na trzech studentów których wysrało to cudo. Brawo. Mam nadzieję że te kilka tysięcy kopii ogrzeje domostwo wydawcy jeszcze tej zimy.

To jak? Czemu reklamujesz mi tę grę? Czy pisanie postów na forach to Twój wymarzony pomysł na biznes po zagraniu w EuroCash?
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Euro Cash Polska gra rozwijająca finansowe IQ

Post autor: vojtas »

"... i tyle go widziano. Koniec."

:lol:
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4721
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 384 times
Been thanked: 886 times

Re: Euro Cash Polska gra rozwijająca finansowe IQ

Post autor: BartP »

Dobry temat. Chcę więcej, bo ostatnio słabe komedie kręcą, to przynajmniej poczytam sobie.
Awatar użytkownika
adam_k27
Posty: 721
Rejestracja: 28 cze 2013, 10:07
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 19 times
Been thanked: 19 times

Re: Euro Cash Polska gra rozwijająca finansowe IQ

Post autor: adam_k27 »

No i nie dał tej instrukcji w pdf, skutkiem czego nie podniesiemy swojego finansowgo IQ i umrzemy w nędzy...
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Euro Cash Polska gra rozwijająca finansowe IQ

Post autor: rastula »

Bardias pisze:Prawda jest bolesna - sprzedajecie za 200 zł grę, która powinna kosztować maksymalnie połowę tej ceny.

SCD 279 / Promocja za 199 / mentalnie nastawiłeś się 100/ realna wartość [dla zdesperowanych] 39.90


czegoś się można nauczyć jednak :)
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9473
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 508 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Re: Euro Cash Polska gra rozwijająca finansowe IQ

Post autor: MichalStajszczak »

rastula pisze:SCD 279 / Promocja za 199
Wprowadzasz w błąd. W rzeczywistości SCD to 247, a cena promocyjna 197.
Awatar użytkownika
wynarator
Posty: 35
Rejestracja: 04 sie 2014, 10:08
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Re: Euro Cash Polska gra rozwijająca finansowe IQ

Post autor: wynarator »

Obejrzałem Goebbelsowy filmik z premiery, nie wiedziałem że milionerzy świętują szampanem Dorato, którego kojarzę z niższych półek lidla

Wysłano z telefonu, stąd błędy i inne takie
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1381
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 191 times

Re: Euro Cash Polska gra rozwijająca finansowe IQ

Post autor: Brylantino »

To akurat jest wino musujące i nawet obok "szampana" nie stało ;) Zawrotne 12 zł w sklepie. W końcu milion w aktywach zobowiązuje.
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9473
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 508 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Re: Euro Cash Polska gra rozwijająca finansowe IQ

Post autor: MichalStajszczak »

wynarator pisze:nie wiedziałem że milionerzy świętują szampanem Dorato, którego kojarzę z niższych półek lidla
Brylantino pisze:To akurat jest wino musujące i nawet obok "szampana" nie stało Zawrotne 12 zł w sklepie. W końcu milion w aktywach zobowiązuje.
Jak widać z tych wypowiedzi, musicie popracować nad swoim finansowym IQ. Milionerzy nie szastają pieniędzmi na bieżącą konsumpcje, tylko mają pieniądze ulokowane w aktywach, które kiedyś kiedyś bedą im dawały dochód pasywny.
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1381
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 191 times

Re: Euro Cash Polska gra rozwijająca finansowe IQ

Post autor: Brylantino »

A to nie jest tak, że trzeba liczyć na szczęście, że ten dochód się pojawi? W Euro Cash kostka nam mówi kiedy zarabiamy.
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4480
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1437 times
Been thanked: 1102 times

Re: Euro Cash Polska gra rozwijająca finansowe IQ

Post autor: garg »

MichalStajszczak pisze:
wynarator pisze:nie wiedziałem że milionerzy świętują szampanem Dorato, którego kojarzę z niższych półek lidla
Brylantino pisze:To akurat jest wino musujące i nawet obok "szampana" nie stało Zawrotne 12 zł w sklepie. W końcu milion w aktywach zobowiązuje.
Jak widać z tych wypowiedzi, musicie popracować nad swoim finansowym IQ. Milionerzy nie szastają pieniędzmi na bieżącą konsumpcje, tylko mają pieniądze ulokowane w aktywach, które kiedyś kiedyś bedą im dawały dochód pasywny.
nieskończony dawały dochód pasywny :mrgreen: .
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5239
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 526 times
Been thanked: 1846 times
Kontakt:

Re: Euro Cash Polska gra rozwijająca finansowe IQ

Post autor: Gambit »

Brylantino pisze:To akurat jest wino musujące i nawet obok "szampana" nie stało ;) Zawrotne 12 zł w sklepie. W końcu milion w aktywach zobowiązuje.
Prawdziwego szampana, to oni w Cocomo kupują.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Euro Cash Polska gra rozwijająca finansowe IQ

Post autor: rastula »

Gambit pisze:
Brylantino pisze:To akurat jest wino musujące i nawet obok "szampana" nie stało ;) Zawrotne 12 zł w sklepie. W końcu milion w aktywach zobowiązuje.
Prawdziwego szampana, to oni w Cocomo kupują.

w cocomo to stawiają ... szampana też :)...


swoją drogą jaki zdradliwy ten gogieł - biedny promotor ( już mi go w sumie żal) wpisał "gry planszowe" i w dobrej wierze chciał nam tu wcisnąć ten "podprodukt" - no i trafił... :D
Awatar użytkownika
adam_k27
Posty: 721
Rejestracja: 28 cze 2013, 10:07
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 19 times
Been thanked: 19 times

Re: Euro Cash Polska gra rozwijająca finansowe IQ

Post autor: adam_k27 »

Myślę że ktoś ktoś z wysokim IQ finansowym zamiast kupować Eurocasha wpisałby monopol w i-szopa i raczej zainteresował się tym:
http://allegro.pl/monopoly-monopol-gra- ... 11518.html

W zasadzie miałby to samo, ale dużo ładniej i solidniej wydane, w dodatku w małym przenośnym pudełeczku i ponad 10 razy taniej
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3038
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 576 times
Been thanked: 239 times

Re: Euro Cash Polska gra rozwijająca finansowe IQ

Post autor: DarkSide »

rastula pisze:moim zdaniem takie gry kupują sieroty po M-way :P
Uważaj, bo sąd zakaże emisji Twojego postu! :P


Swoją drogą określenie "nieskończone dochody pieniężne" to taki economy killer, wszak ekonomia jest nauką(?) o optymalizacji wyborów przy ograniczonym dostępie do zasobów (np.: piniendzy).

Przy cenie 197zł (a niepromocyjnej 247zł) oczekiwałbym min. 15 figurek (niekoniecznie pomalowanych) ;) Za takie pieniądze to chodzą Ameritrashe na full wypasie*).


*) Sprawdzić czy nie ksiądz "Space Hulk"
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
Awatar użytkownika
Paskudnik
Posty: 1431
Rejestracja: 06 cze 2014, 16:49
Lokalizacja: Ergsun-Tuek
Has thanked: 11 times
Been thanked: 3 times

Re: Euro Cash Polska gra rozwijająca finansowe IQ

Post autor: Paskudnik »

eurocash pisze:dla mnie takie opinie są ważne bo nie anonimowe

http://www.rybinski.eu/2014/07/odejdzci ... -eurocash/
Szanuję Rybińskiego, ale niestety nie mogę wykluczyć możliwości, że jest to jedyna gra, w jaką grał w życiu (i prawie na pewno jest zupełnie nieświadomy bogactwa wielu rozwijających intelektualnie gier planszowych). W takiej sytuacji ja też bym bardzo polecał taką grę, zresztą, co tu dużo gadać - wiele razy coś takiego mi się zdarzyło. A później się człowiek dowiaduje, że jest wiele takich (i lepszych) rzeczy...
Nie gram w gry, których nie lubię a lubię tylko te gry, w które już grałem :P
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9473
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 508 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Re: Euro Cash Polska gra rozwijająca finansowe IQ

Post autor: MichalStajszczak »

Rybiński napisał tak:
Przed notariuszem byłem z 12-letnią córka u okulisty, a ponieważ wizyta się przeciągała, to jej powiedziałem, że pewno będzie musiała pójść ze mną do kancelarii. A ona pyta – a po co tam idziesz. – Założyć firmę – odpowiadam. – A co to będzie za firma, spółka z o.o.? – dopytuje córka.

Co, nie wierzycie? W czasach gdy gazety rozpisują się o tym, że Polacy mają zerową wiedzę ekonomiczna i finansową, 12-letnie dziecko wie co to jest spółka z o.o. Wie, a jakże. Bo zamiast gapić się w rozmiękczające mózg programy telewizyjne, zamiast oglądać gadające głowy resortowej hydry promujące wielofunkcyjny odbyt i plujące na tysiącletnią tradycję, my gramy rodzinnie i ze znajomymi od jakiegoś czasu w grę planszową Eurocash. To polska gra, która uczy przedsiębiorczości, pokazuje, że jedni mogą zasuwać na etacie przez całe życie, w błędnym kole, a inni mogą tworzyć firmy, zarabiać i mieć inne, ciekawsze życie. Ta gra powinna być w każdej szkole, powinno się w nią grać na lekcjach przedsiębiorczości, bo teraz dzieci na tych lekcjach uczą się o ZUS i ilu osłów jest w Sejmie, co ma tyle wspólnego z przedsiębiorczością, co krzesło elektryczne z krzesłem.

Spróbujcie, sprawdźcie czy naprawdę rozumiecie co to jest stopa procentowa, czy potraficie odróżnić dobrą okazję biznesową od kiepskiej, czy macie dryg do robienia interesów w nieruchomościach lub na giełdzie. I dajcie dzieciom szansę, może łykną bakcyla i zostaną przedsiębiorcami.
Jak widać, Rybiński nie chwalił mechaniki gry. Napisał po prostu to, z czym większość osób na forum powinna się zgodzić - zamiast całą rodziną siedzieć przed telewizorem i oglądać kolejny odcinek "M jak moda na rozlewisku" lepiej zagrać rodzinnie czy ze znajomymi w grę planszową. I dzięki temu jego 12-letnia córka zna i rozumie takie pojęcia, jak spółka z o.o. czy stopa procentowa. Ale tak jak napisał wcześniej Bardias, Euro Cash to gra tylko dla dzieci, czy może też, jak by napisał ksiądz Benedykt Chmielowski "idiotom (ekonomicznym) do nauki".

Szkoda, że autor/wydawca gry, zanim umieścił post na naszym forum, nie przeczytał wcześniej opinii, jakie tu zebrała gra Cashflow (i ogólnie - jaki jest jej odbiór wśród graczy). Bo to na pewno nie jest dla tej gry "grupa docelowa". Nawiasem mówiąc autorzy gry Euro Cash byli wczesniej zaangażowani w promowanie gry Cashflow i to w znacznym stopniu określa ich wizję planszówek.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Euro Cash Polska gra rozwijająca finansowe IQ

Post autor: rastula »

co więcej określa to ich wizję biznesu - opartego na fałszywych obietnicach, ograniczonej wiedzy konsumenta i bełkocie pseudo - reklamowym...

nie ma nic złego w edukacji ekonomicznej, wydawaniu gier i zarabianiu na tym - ale w tym przypadku nawet nie trzeba znać się na grach żeby na odległość stwierdzić że mamy do czynienia z ordynarnym naciągactwem rodem z ze sprzedaży dietetycznych garnków i zdrowotnych pościeli ...


cieszę się że na tym forum ( i to wcale nie ze względu na rozeznanie w tematyce gier) takie naciągactwo nie przechodzi...
Awatar użytkownika
Paskudnik
Posty: 1431
Rejestracja: 06 cze 2014, 16:49
Lokalizacja: Ergsun-Tuek
Has thanked: 11 times
Been thanked: 3 times

Re: Euro Cash Polska gra rozwijająca finansowe IQ

Post autor: Paskudnik »

rastula pisze:w tym przypadku nawet nie trzeba znać się na grach żeby na odległość stwierdzić że mamy do czynienia z ordynarnym naciągactwem rodem z ze sprzedaży dietetycznych garnków i zdrowotnych pościeli ...
Nie bądź taki okrutny - ci ludzie też na pewno mają dobre intencje ;) Przypuszczam, że to jest na serio wydawane "idiotom (ekonomicznym) do nauki" - cały kłopot w tym, że ta wiedza jest niestety z tego samego etapu, co książki pana Kiyosakiego - czyli taki dłuższy kawałek od rzeczywistości.

Chciałbym jeszcze może zdjąć córkę pana Rybińskiego z piedestału - edukacja finansowa edukacją finansową i oczywiście - jest bardzo ważna. Ale to, że dwunastolatka potrafi zapytać o typ spółki nie oznacza, że sama rozumie, co to w ogóle znaczy(!). Sam będąc dzieckiem setki razy posługiwałem się pojęciami zasłyszanymi od dorosłych bez jakiegokolwiek pojęcia, co owe pojęcia znaczyły - zwłaszcza w rozmowach z tymi dorosłymi - nie chciałem zostawać w tyle ;) Mógłbym pójść o bardzo duży zakład, że mała nie byłaby w stanie podać mi nawet jednej różnicy między sp. z o.o a np. komandytową, oczywiście pomijając różnicę w nazwie ;)
Nie gram w gry, których nie lubię a lubię tylko te gry, w które już grałem :P
Awatar użytkownika
adam_k27
Posty: 721
Rejestracja: 28 cze 2013, 10:07
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 19 times
Been thanked: 19 times

Re: Euro Cash Polska gra rozwijająca finansowe IQ

Post autor: adam_k27 »

Spółka z o.o. łatwo zapada dzieciakom w pamięć bo się kojarzy z ogrodem zoologicznym. Mój syn też się tym określeniem posługiwał i to już w wieku bodajże 7-8 lat, a w jakiś czas potem zapytał co to w ogóle znaczy i czy ma coś wspólnego z ZOO? :D
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Euro Cash Polska gra rozwijająca finansowe IQ

Post autor: kwiatosz »

No i widzisz - jakbyś miał tę grę na podorędziu to zamiast sucho tłumaczyć mógłbyś zagrać. Dla Ciebie już za późno, ale niech to będzie jasna wskazówka dla świeżo upieczonych rodziców czy ta gra jednak nie jest warta swojej ceny.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
charlie
Posty: 999
Rejestracja: 14 wrz 2011, 13:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 59 times
Been thanked: 49 times

Re: Euro Cash Polska gra rozwijająca finansowe IQ

Post autor: charlie »

kwiatosz pisze:No i widzisz - jakbyś miał tę grę na podorędziu to zamiast sucho tłumaczyć mógłbyś zagrać. Dla Ciebie już za późno, ale niech to będzie jasna wskazówka dla świeżo upieczonych rodziców czy ta gra jednak nie jest warta swojej ceny.
Przekonałeś mnie. W obawie, żeby moja roczna córka może zostać piekarzem, kupię grę Eurocash i nauczy się co to spółka z o.o., dzięki czemu zarobi miliony.

Swoją drogą mam wrażenie, że klonów Monopoly i Cashflow powstaje co najmniej kilka rocznie. Sam ostatnio mialem okazję sprawdzić Grę w Kryzys, która (minimalnie, ale zawsze) bardziej jest zbliżona do rzeczywistości (trzeba płacić podatki i mamy dług w banku, bank często zarabia za dużo - sama prawda :D, jest też rozgrywka na zasadach tzw. długu publicznego). Nie jest to nie wiadomo co, ale przynajmniej nie udaje złotego jajka jak Eurocash. Nawet Biedronka ma swoje Biedronkopoly.
Awatar użytkownika
Bardias
Posty: 303
Rejestracja: 19 sty 2014, 04:07
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time

Re: Euro Cash Polska gra rozwijająca finansowe IQ

Post autor: Bardias »

Paskudnik pisze:Nie bądź taki okrutny - ci ludzie też na pewno mają dobre intencje ;))
W tym sęk, że nie mają. Cenę gry planszowej kształtuje przede wszystkim zawartość pudełka i jakość komponentów. Zwyczajnym zdzierstwem jest wciskanie rozbudowanego monopolu z pionkami z bazarku za cenę gry zawierającej setki dedykowanych figuerk, kart i elementów, nad którą pracowało dłużej i ciężej wielu projektantów. Użycie w planszówce "zysk operacyjny" i "stopa procentowa" nie uprawnia do tak wysokiej marży.

Taka gra dla 12-latków za 6-7 dyszek - spoko, nawet polecę, może kupię do celów edukacyjnych. Ale sugerowana cena detaliczna na poziomie 250 zł zasługuje wyłącznie na kąśliwe docinki i salwę szyderczego śmiechu, bo równie dobrze mógłbym sprzedawać kalkulatory z Tesco z narzutem 800% przy akompaniamencie sekciarskich tekstów pokroju "dzięki nim staniesz się bogaty".
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4074
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 282 times
Been thanked: 169 times

Re: Euro Cash Polska gra rozwijająca finansowe IQ

Post autor: lacki2000 »

Bardias pisze:
Paskudnik pisze:Nie bądź taki okrutny - ci ludzie też na pewno mają dobre intencje ;))
W tym sęk, że nie mają. Cenę gry planszowej kształtuje przede wszystkim zawartość pudełka i jakość komponentów. Zwyczajnym zdzierstwem jest wciskanie rozbudowanego monopolu z pionkami z bazarku za cenę gry zawierającej setki dedykowanych figuerk, kart i elementów, nad którą pracowało dłużej i ciężej wielu projektantów. Użycie w planszówce "zysk operacyjny" i "stopa procentowa" nie uprawnia do tak wysokiej marży.

Taka gra dla 12-latków za 6-7 dyszek - spoko, nawet polecę, może kupię do celów edukacyjnych. Ale sugerowana cena detaliczna na poziomie 250 zł zasługuje wyłącznie na kąśliwe docinki i salwę szyderczego śmiechu, bo równie dobrze mógłbym sprzedawać kalkulatory z Tesco z narzutem 800% przy akompaniamencie sekciarskich tekstów pokroju "dzięki nim staniesz się bogaty".
Zakładam, że cenę zweryfikuje rynek. Na początku pewnie znajdzie się kilka osób, których porwie "hype" :P ale nie będą to ilości hurtowe. Chyba. Ostatecznie wspomniana Biedronka wypuści klona pod nazwą Biedrocash za 29,99zł i się skończy rumakowanie :)
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3038
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 576 times
Been thanked: 239 times

Re: Euro Cash Polska gra rozwijająca finansowe IQ

Post autor: DarkSide »

Paskudnik pisze:Mógłbym pójść o bardzo duży zakład, że mała nie byłaby w stanie podać mi nawet jednej różnicy między sp. z o.o a np. komandytową, oczywiście pomijając różnicę w nazwie ;)
Przykład jest chyba nie do końca dobrze dobrany. Myślę że gros dorosłych też tego nie wie i to niezależnie od tego czy to Pan Mietek, który prowadzi sklep z piwem w przydomowym kiosku w ramach firmy jednoosobowej, czy też Pani Krysia na kasie w Tesco, czy 25-letni Jasiu tuż po studiach co załapał się do korpo.
Gdy mówimy o grach edukacyjnych ocierających się o ekonomię, to wystarczy że taka gra uświadamia w czasie obcowania z nią podstawowe mechanizmy rynkowe: tanio kupić - drogo sprzedać, prawa podaży i popytu, czym jest inflacja, analiza kosztów rentowność, czym się różnią akcje od obligacji, to że suma rat kredytu przewyższa (często znacznie) wartość samego kredytu, inwestowanie, rozwój, "reklama dźwignią handlu", etc.
Literalno-prawne różnic między spółkami dla 95% osób pracujących jest bez znaczenia. Zwłaszcza już dla małej dziewczynki. To już lepiej kupić słownik pojęć ekonomicznych.
Gra ekonomiczna powinna przybliżać (nawet w pewnym uproszczeniu) wyżej wymienione pojęcia, mechanizmy działania i ich wzajemne powiązania.
Jeśli natomiast wszystko (włącznie z cenami) kształtowane jest poprzez rzuty kośćmi to walory edukacyjne takiej gry są zerowe.
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
ODPOWIEDZ