[KS] Dungeon Saga: Dwarf King's Quest

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

[KS] Dungeon Saga: Dwarf King's Quest

Post autor: schizofretka »

Wysyłka z UK za 10$ i koniez - zero dodatkowych haraczy. Mantic do tej pory jakichś większych obsów nie miał, może i teraz nie będzie miał (chociaż teraz ma wszystko iść podobno naraz, zobaczymy. Nie wypuścił też jeszcze gry spieprzonej mechanicznie lub modelarsko (oczywiście to jest planszówkowy plastik, z tych najlepszych, ale nie hard plastic czy resin, więc do figurek modelarskich detalami nie podskoczy). Polecam dodatki (ten drugi się jeszcze rozrośnie do rozmiaru pierwszego), bone piles za 10$ (bo jak już gra ma być na wypasie z meblami i drzwiami*, to szkoda bez) oraz nadchodzące drzwi (*nie wiadomo, czy addon, czy standard, czy KS bonus/exclusive, ale zwracam kasę jak ich nie będzie w ogóle ;). Z przecieków wynika, że jest jeszcze szansa na plugastwo pokroju szczurów itd, ale to zależy od końcówki kampanii, bo do tej pory schodziło ok 100k streczy na dodatek i jeśli dadzą trzeci i drzwi, to już przed 800k (moja zachowawcza estymata) robi się ciasno.

Namawiałbym dalej, ale jestem stronniczy ;)

O pieska zapytam jeszcze raz jak złapię chrisa na czacie, ale on dość szybko idzie. W sumie to mogę wysłać maila, i tak chcę jeszcze się przypomnieć z propozycją powrotu Gabrielle jako złego Bossa (dla nieorientujących zię w plotach, to dość wierna kopia codex granej przez Felicię Day w nerd serialu youtubowym, która dała veto na wykorzystanie ich 'IP', zmuszając do wycofania figurki)


Sent from my awesome mobile I want to brag about. May contain trace elements of tpos.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
ghostartur
Posty: 411
Rejestracja: 09 lut 2014, 16:05
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: [KS] Dungeon Saga: Dwarf King's Quest

Post autor: ghostartur »

Za pieska będę bardzo wdzięczny(może zapomnieli bo na obrazku jest :D ). Drzwi myślę, że będę ale raczej do kupienia. Czekam na nowych niestandardowych bohaterów lub TrOOle :D .
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: [KS] Dungeon Saga: Dwarf King's Quest

Post autor: Rocy7 »

Wsparłbym dla samej ilości figurek, z tym, że ani nie maluje ani nie kolekcjonuje, gry służą mi do grania zaś w kwestii zasad ( w tym istotnego dla mnie rozwoju postaci) nadal mało wiadomo.

Info of Mantis Games
The rules are currently being developed at the moment, with the base mechanics getting worked on first. That will then inform decisions such as how abilities a hero can choose or if characters develop during scenarios. I suspect the advanced rules will allow us levelling up during a mission, but it won't be present in the core rules.
Thanks Chris!
W przybliżonym tłumaczeniu
Zasady są obecnie opracowywane w tej chwili, zaczynając od mechanik podstawowych. Wówczas podejmę decyzje takie, jak umiejętności bohater może wybrać lub rozwinąć podczas scenariuszy. Podejrzewam, że zaawansowane zasady pozwolą zdobyć poziom podczas misji, ale to nie będzie obecne w zasadach podstawowych.
Dzięki Chris
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [KS] Dungeon Saga: Dwarf King's Quest

Post autor: schizofretka »

Psina jest i jest uwzględniona w regułach. Złej bliźniaczki Gabrielle nie będzie niestety...


Sent from my awesome mobile I want to brag about. May contain trace elements of tpos.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Muttah
Posty: 1197
Rejestracja: 11 wrz 2005, 15:36
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 2 times

Re: [KS] Dungeon Saga: Dwarf King's Quest

Post autor: Muttah »

Już wiem, że na 99% biorę grę + bone piles, ale... Kiedy właściwie oni będą to wysyłać? :D
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: [KS] Dungeon Saga: Dwarf King's Quest

Post autor: Pierzasty »

W sierpniu za rok.
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: [KS] Dungeon Saga: Dwarf King's Quest

Post autor: Don Simon »

To na jakiej podstawie kupujecie to?

Nie ma regul? To oni zaczeli projektowanie gry od figurek?
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: [KS] Dungeon Saga: Dwarf King's Quest

Post autor: Rocy7 »

W zasadzie to tak;) Choc gra ma wzorowac sie na poprzedniej gry tej serii Dwarf King's Hold a jakis zarys instrukcji (krotki) jest.
https://www.manticdigital.com/product/d ... pha-rules/
Ostatnio zmieniony 26 sie 2014, 18:42 przez Rocy7, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: [KS] Dungeon Saga: Dwarf King's Quest

Post autor: Pierzasty »

Don Simon pisze:To na jakiej podstawie kupujecie to?
- pierdylion figurek
- generic dungeon crawler bez udziwnionego settingu wciskającego się gdzie nie trzeba
- od dawna był podobny skirmish Dwarf King's Hold i kto ma zainteresowania za 100+ $ to już pewnie się zapoznał
- Mantic generalnie nie daje ciała przy projektowaniu gier
- przy robieniu Kickstarterów też
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [KS] Dungeon Saga: Dwarf King's Quest

Post autor: schizofretka »

Znam Mantica. Stracić finansowo nie stracę, Jake nie wypuści mechanicznego gniota jak CMON - jego poprzednie gry były dobre. Może nie będzie to mechaniczny geniusz, ale założenia są raczej proste, więc nie ma dużo do spierdolenia i nie będzie bezsensownych udziwnień. No i ostatecznie to nie euro, gdzie mechanika to wszystko, kupujemy dla klimatu (a olbrzymia część backerów zapewne głównie dla figurek do pomalowania).

Fakt faktem, od żadnej innej chyba firmy bym nie kupił mając tylko tyle informacji.


Sent from my awesome mobile I want to brag about. May contain trace elements of tpos.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: [KS] Dungeon Saga: Dwarf King's Quest

Post autor: Pierzasty »

Poza tym trzeba mieć na uwadze, że Mantic to duża i znana marka, ale w świecie bitewniaków. Już spotkałem się z opinią graczy planszówkowych, że "to jakaś firma znikąd i nikt o niej nie słyszał" :shock:
Awatar użytkownika
ghostartur
Posty: 411
Rejestracja: 09 lut 2014, 16:05
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: [KS] Dungeon Saga: Dwarf King's Quest

Post autor: ghostartur »

Grrr a moje zamówienie właśnie stanęło pod znakiem zapytania :evil: .Da się jakoś zamówić same dodatki bez podstawowej wersji?
Awatar użytkownika
Wassago
Posty: 918
Rejestracja: 09 sty 2012, 20:11
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: [KS] Dungeon Saga: Dwarf King's Quest

Post autor: Wassago »

Tak, wybierasz ten próg za 1$.
Muttah
Posty: 1197
Rejestracja: 11 wrz 2005, 15:36
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 2 times

Re: [KS] Dungeon Saga: Dwarf King's Quest

Post autor: Muttah »

Miałem problem z Amazon Payments, ale w końcu przepuściło :D

Czyli bone piles domawiam już po zamknięciu KSa, aight?
Awatar użytkownika
ghostartur
Posty: 411
Rejestracja: 09 lut 2014, 16:05
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: [KS] Dungeon Saga: Dwarf King's Quest

Post autor: ghostartur »

Po problemach z zombicide 3 jestem weteranem tego typu problemów. Po pierwsze sprawdź czy twoją kartę przyjmie amazon http://swiatczytnikow.pl/lista-kart-pla ... -amazonie/ . Jeśli wszystko się zgadza to ustaw limity na karcie gdyż w niektórych bankach mogą być ograniczenia typu 200zł na jedną transakcję czy coś takiego.
Awatar użytkownika
skolo
Posty: 1074
Rejestracja: 02 lis 2011, 19:52
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: [KS] Dungeon Saga: Dwarf King's Quest

Post autor: skolo »

gierka jest do ugryzienia zdecydowanie
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [KS] Dungeon Saga: Dwarf King's Quest

Post autor: schizofretka »

Olbrzymi update: https://www.kickstarter.com/projects/17 ... uest/posts

Nie czytać jeśli nie chcecie podnieść wsparcia!
Oraz Ronnie w wywiadzie potwierdził drzwi.


Sent from my awesome mobile I want to brag about. May contain trace elements of tpos.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
magneticzero
Posty: 411
Rejestracja: 31 gru 2011, 19:04
Lokalizacja: Rybnik

Re: [KS] Dungeon Saga: Dwarf King's Quest

Post autor: magneticzero »

Czy wspiercie za 200 $ albo specjalnie podwyzszyliscie pleadga ?:) u mnie 150 i nie za bardzo wiem co dobrac i czy sie oplaca :(
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: [KS] Dungeon Saga: Dwarf King's Quest

Post autor: Pierzasty »

Czy dodatkowe postacie (czarownica i krasnolud) będą również w zwykłym plastiku jako część dużej podstawki, czy tylko i wyłącznie w żywicy? Bo nie wiem jak to czytać.

Co do książki, to nie bardzo mi się chce podwyższać. Fajnie, zastąpi główną, ale dodatki i tak będą w miękkiej. BTW, podwyższyć trzeba do 211$, bo koszta przesyłki się do tego nie liczą, więc żeby ktoś się nie naciął :P
Awatar użytkownika
skolo
Posty: 1074
Rejestracja: 02 lis 2011, 19:52
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: [KS] Dungeon Saga: Dwarf King's Quest

Post autor: skolo »

schizofretka pisze:Olbrzymi update: https://www.kickstarter.com/projects/17 ... uest/posts

Nie czytać jeśli nie chcecie podnieść wsparcia!
Oraz Ronnie w wywiadzie potwierdził drzwi.


Sent from my awesome mobile I want to brag about. May contain trace elements of tpos.
drzwi i wlasciwie 3 dodatek zaraz
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [KS] Dungeon Saga: Dwarf King's Quest

Post autor: schizofretka »

Wiedźma i inżynier na razie tylko w drezynie, może w plastiku dorzucą do podstawki, może nie - ktoś się od mantica wypowiadał chyba, że inźynier nie wyszedłby zbyt dobrze w plastiku. Warto zaznaczyć, że to nie są gotowi bohaterowie jak reszta, ale figurki reprezentujące jedne z dostępnych klas do samodzielnego ich tworzenia w trybie miniRPG.

Ja dorzuciłbym oprócz dodatków żetony, pułapki i drobne plugastwo, jak ma być na bogato, to szkoda by nie.


Sent from my awesome mobile I want to brag about. May contain trace elements of tpos.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
ghostartur
Posty: 411
Rejestracja: 09 lut 2014, 16:05
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: [KS] Dungeon Saga: Dwarf King's Quest

Post autor: ghostartur »

W tej chwili dalej jestem zdecydowany na podstawkę+Dead Rising. Ze względu na figurki podobają mi się strasznie trolle z zestawu Dungeon Raiders ale dla samych trolli go nie kupię. A wy jak tam? Pewnie większość bierze dodatek z zielonymi/demonami :lol: ?
Awatar użytkownika
Wassago
Posty: 918
Rejestracja: 09 sty 2012, 20:11
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: [KS] Dungeon Saga: Dwarf King's Quest

Post autor: Wassago »

U mnie na dzień dzisiejszy to:
Dungeon Saga: The Dwarf King's Quest
The Warlord of Galahir
Infernal Crypts
Dwarf King’s Hold: Dead Rising figure pack
I chyba dobiorę jeszcze Resin Counter Ugrade i Dungeon Traps
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: [KS] Dungeon Saga: Dwarf King's Quest

Post autor: Pierzasty »

schizofretka pisze:Warto zaznaczyć, że to nie są gotowi bohaterowie jak reszta, ale figurki reprezentujące jedne z dostępnych klas do samodzielnego ich tworzenia w trybie miniRPG.
A, takich to ja mam setki. Zaoszczędziłeś mi parę groszy.
Awatar użytkownika
ghostartur
Posty: 411
Rejestracja: 09 lut 2014, 16:05
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: [KS] Dungeon Saga: Dwarf King's Quest

Post autor: ghostartur »

Widzę Wassago full wypas :D . Ja w sumie jeszcze nad demonami myślę. Na razie nie jestem przekonany ale może coś fajnego jeszcze tam dołożą
.
ODPOWIEDZ