Pixel Tactics / Waleczne Piksele (D. Brad Talton, Jr.)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
marioosh
Posty: 150
Rejestracja: 21 mar 2009, 10:53
Lokalizacja: Kościerzyna
Kontakt:

Re: Pixel Tactics (Waleczne Piksele)

Post autor: marioosh »

Czy ktoś jest w stanie powiedzieć z ilu kolorów składa się paleta, która została użyta do drukowania kart? 256kolorów czy więcej ? :)
Teraz mam podpis zgodny z regulaminem, krótszy niż 4 linijki i bez linku do mojego prywatnego bloga...
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2391
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1304 times
Been thanked: 790 times
Kontakt:

Re: Pixel Tactics (Waleczne Piksele)

Post autor: vinnichi »

Pixele wkraczają dzisiaj do sklepów można się szykować do ataku!!!
THIS IS PIXEL

EDIT: Podmieniłem link na ciekawszy :)
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
Awatar użytkownika
boski
Posty: 8
Rejestracja: 27 sie 2014, 11:48
Lokalizacja: Kraków

Re: Pixel Tactics (Waleczne Piksele)

Post autor: boski »

Czy ktoś zamawiał przez rebel? Wiadomo kiedy zamierzają rozpocząć wysyłkę?
Awatar użytkownika
Wassago
Posty: 918
Rejestracja: 09 sty 2012, 20:11
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Pixel Tactics (Waleczne Piksele)

Post autor: Wassago »

Koszulki Pro-Fit 64x89mm pasują idealnie.
metyu
Posty: 381
Rejestracja: 12 gru 2012, 11:08
Been thanked: 1 time

Re: Pixel Tactics (Waleczne Piksele)

Post autor: metyu »

Treść karty Autor Gier chyba udowodnia, że - wbrew niektórym opiniom - Ignacemu nie brakuje dystansu do samego siebie. :D
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2623
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 142 times

Re: Pixel Tactics (Waleczne Piksele)

Post autor: sqb1978 »

Literówka w 00:48 s -> mistrzostwo dystansu :)
okon
Posty: 508
Rejestracja: 28 kwie 2013, 15:32
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Re: Pixel Tactics (Waleczne Piksele)

Post autor: okon »

ok udało mi się zagrać parę partii więc chce się podzielić swoimi wrażeniami .

Gra posiada bardzo proste i łatwe w tłumaczeniu zasady . Tłumaczenie nowym graczom nie przekracza 10 min .
Jeśli chodzi o rozgrywkę to naprawdę nie spodziewałem tak szerokiej gamy możliwości . Z początku byłem lekko uprzedzony mówiłem sobie hmm... 25 kart ? to trochę mało . Okazało się że możliwość zagrania karty na 5 sposobów otwiera przed nami taki wachlarz możliwości że przy pierwszych rozgrywkach nawet doświadczony gracz może czuć się przytłoczony i wpaść w paraliż decyzyjny .
25 kart to:
- 25 różnych bohaterów którzy sprawiają że sposób gry musi być do nich odpowiednio dopasowany tzn . mamy herosów którzy zmuszają do gry defensywnej , szybkich tłuczków próbujących zaskoczyć lawiną obrażeń w 2 i 3 turze czy kombogennych czarodziejów spamujących zaklęciami . ( każdy bohater wymusza zupełnie inne ustawienie oddziału , sprawia że zmieniają się proporcje wykorzystywania kart jako zaklęcia czy nawet sposób zarządzania zwłokami bo okazuje się że nie muszą one jedynie przeszkadzać :) itd.)

-75 różnych jednostek w zależności od fali w której się znajduje posiada inne umiejętności choć cechy ogólne zachowuje np łucznik zawsze będzie kombinował coś z walką dystansową , zabójca zabijał a kapłanka leczyła tylko w różny sposób który zależy właśnie od ustawienia) .

-25 kart zaklęć

Wszystko okraszone jest fajnymi i oryginalnymi ilustracjami które dodają grze uroku i nie zniechęcą już na samym starcie żon , dziewczyn czy kochanek ;)


Ja grą jestem po prostu zauroczony a powtórzę że podchodziłem do niej z dużym dystansem .


PS KUPUJTA BO CHCĘ ZAGRAĆ W DODATKI PO POLSKIEMU :)
okon
Posty: 508
Rejestracja: 28 kwie 2013, 15:32
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Re: Pixel Tactics (Waleczne Piksele)

Post autor: okon »

czy ktoś posiada skan albo plik z grafiką z planszy jaka była dodawana do wersji eng ???
chciał bym sobie wykonać matę
Awatar użytkownika
niwgnip
Posty: 330
Rejestracja: 03 lut 2009, 01:19
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 52 times
Been thanked: 16 times

Re: Pixel Tactics (Waleczne Piksele)

Post autor: niwgnip »

Oficjalnej maty (skan) nigdzie nie znalazłem. W tym temacie w ostatnim poście koleś udostępnia swoją zrobioną http://boardgamegeek.com/thread/932279/play-mat Nie jest to może nic wielkiego, ale zawsze jakiś porządek jest na stole ;) Szczególnie jak ktoś jest nowy w grach i woli widzieć "zarysy" Fal.
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2391
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1304 times
Been thanked: 790 times
Kontakt:

Re: Pixel Tactics (Waleczne Piksele)

Post autor: vinnichi »

Z customowych rzeczy przy zamówieniu warto dokupić gem stone plastikowe kamyczki do odliczania życia fajniej wyglądają a kosztują tylko 8zl
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
Awatar użytkownika
mckil
Posty: 598
Rejestracja: 13 cze 2008, 18:44
Lokalizacja: Ostrołęka
Has thanked: 49 times
Been thanked: 57 times

Re: Pixel Tactics (Waleczne Piksele)

Post autor: mckil »

okon pisze: (...)
PS KUPUJTA (..)
Zrobione :D

vinnichi pisze:Z customowych rzeczy przy zamówieniu warto dokupić gem stone plastikowe kamyczki do odliczania życia fajniej wyglądają a kosztują tylko 8zl
No to dopiero teraz mówisz, za późno. :(


Mam nadzieję że gra będzie tak dobra jak o niej piszą.
okon
Posty: 508
Rejestracja: 28 kwie 2013, 15:32
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Re: Pixel Tactics (Waleczne Piksele)

Post autor: okon »

Tylko kryształki mogą być ciut niepraktyczne . Bo bohaterowie często mają ponad 20 punktów życia więc zasłoniły by one całą kartę . Istnieją też jednostki o wywindowanej liczbie hp co sprawia że trzeba ich kłaść na takie karty całe morze . Doskonale sprawdzają się rany o różnych nominałach z zestawu podstawowego .
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1363
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 27 times
Been thanked: 303 times
Kontakt:

Re: Pixel Tactics (Waleczne Piksele)

Post autor: Portal Games »

Zapraszamy do zapoznania się z wideo instrukcją do Walecznych Pikseli.
Awatar użytkownika
Terk
Posty: 138
Rejestracja: 24 sie 2010, 11:00
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 13 times

Re: Pixel Tactics (Waleczne Piksele)

Post autor: Terk »

Udało mi się zagrać dwie gry i muszę powiedzieć, że jestem bardzo pozytywnie nastawiony do kolejnych. Bałem się trochę jak jeden z moich przedmówców, że 25 kart to trochę mało, ale możliwości jest naprawde sporo.

To co mi się jednak nie podobało, to literówka (znalazlem tylko jedną, była na drugiej karcie, którą oglądałem, a mianowicie w zdolności Kavri Shi Shorec), tak wiem, że ciężko ich uniknąć, ale jednak...
bamboklat
Posty: 89
Rejestracja: 11 paź 2012, 17:54

Re: Pixel Tactics (Waleczne Piksele)

Post autor: bamboklat »

"mistrzostwo dystansu"
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2391
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1304 times
Been thanked: 790 times
Kontakt:

Re: Pixel Tactics (Waleczne Piksele)

Post autor: vinnichi »

Czy nie przyszło Wam do głowy że ktoś może woli żyć w błogiej nieświadomości i nie potrzebuje takich informacji. Super że wyłapaliście, napiszcie mail do wydawcy poprawi przy kolejnym dodruku ale dajcie spokój z literowkowymi krucjatami na forum. Naprawdę, napiszcie do Portala może jeszcze wyślą Wam robinsonową lunetę, która obniża poziom frustracji :)
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
okon
Posty: 508
Rejestracja: 28 kwie 2013, 15:32
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Re: Pixel Tactics (Waleczne Piksele)

Post autor: okon »

Dzisiaj mój współgracz zasiał w mym sercu wątpliwość dotyczącą zasad był bym wdzięczny jak ktoś pomógł by ją rozwiać .

Chodzi o możliwość wykonywania przez jednostkę ataku specjalnego oznaczonego megafonem .

W instrukcji jest napisane że jednostka wykonuje atak specjalny zamiast ataku wręcz .
I teraz oznacza to że jednostka wykonując atak specjalny pozbawia się możliwości wykonania zwykłego ataku ( co jest logiczne ) i może go wykonać tylko jeżeli jest zdolna wykonać zwykły atak w ręcz czyli jest nie zasłonięta ( i tutaj pojawiła się właśnie moja wątpliwość ) .

Do tej pory tak graliśmy tylko nie wiem czy to jest poprawna interpretacja .
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2391
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1304 times
Been thanked: 790 times
Kontakt:

Re: Pixel Tactics (Waleczne Piksele)

Post autor: vinnichi »

Czy ta odpowiedź z FAQ właśnie nie dotyczy tej sytuacji?:
Jesli Jednostka z mojego Oddziału wykonała Atak jako akcje, to
czy moze jeszcze zaatakowac w ramach efektu rozkazu
(np. z karty Berserkera)?
Tak. Ataki, które Jednostka może wykonać dzięki rozkazom, efektom specjalnym czy zdolności Dowódcy, nie wliczają się
do limitu jednej akcji Ataku w trakcie Fali. Podobnie – jeśli jednostka najpierw skorzysta z takiego darmowego Ataku,
to w kolejnej akcji w turze może wykonać normalny Atak
.
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
Awatar użytkownika
niwgnip
Posty: 330
Rejestracja: 03 lut 2009, 01:19
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 52 times
Been thanked: 16 times

Re: Pixel Tactics (Waleczne Piksele)

Post autor: niwgnip »

Nie o to mu tutaj chodziło. On bierze pod uwagę że atak specjalny możesz wykonać TYLKO gdy będziesz w zwarciu (czyli masz możliwość zaatakowania wręcz). Co jest oczywiście nieprawdą, ponieważ atak specjalny jest jednym z rodzajów "akcji atak", a nie innym rodzajem ataku wręcz ;)

Wybierając akcje atak, wybierasz jedną z trzech możliwości jego wykonania:
Atak wręcz - możliwy do wykonania przez jednostkę/dowódcę która jest pierwsza w kolumnie.
Atak dystansowy - możliwy do wykonania przez jednostkę/dowódcę która ma możliwość takiego ataku.
Atak specjalny - możliwy do wykonania przez jednostkę z megafonem.
okon
Posty: 508
Rejestracja: 28 kwie 2013, 15:32
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Re: Pixel Tactics (Waleczne Piksele)

Post autor: okon »

uuuu

więc wygląda na to że się myliłem jesteś pewny tej interpretacji ???


w instrukcji jest użyty zwrot


"atak specjalny wykonujemy zamiast ataku wręcz " hmmm ... to z lekka nie precyzyjne stwierdzenie bo np. o tym że zamiast ataku dystansowego nic już nie ma idąc tym tropem jeżeli zamiast ataku wręcz więc musimy być do niego zdolni ??????
Awatar użytkownika
niwgnip
Posty: 330
Rejestracja: 03 lut 2009, 01:19
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 52 times
Been thanked: 16 times

Re: Pixel Tactics (Waleczne Piksele)

Post autor: niwgnip »

Ponieważ wykonujemy atak specjalny zamiast ataku wręcz. Jeśli jednostka jest w zwarciu (a czasem te z tyłu będą w zwarciu również), masz do wyboru czy wybierzesz atak zwykły, czy specjalny. Zauważ, że większość jednostek z atakiem specjalnym to te które są z tyłu. Logiczne wydaje się, że te jednostki chcemy mieć chronione przez kogoś z przodu ;)

"Użycie Ataku Specjalnego jest również wykonaniem akcji Atak"
okon
Posty: 508
Rejestracja: 28 kwie 2013, 15:32
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Re: Pixel Tactics (Waleczne Piksele)

Post autor: okon »

dzięki wielkie
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4721
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 384 times
Been thanked: 886 times

Re: Pixel Tactics (Waleczne Piksele)

Post autor: BartP »

Niewątpliwie nie trzeba być w zwarciu, by wykonywać ataki specjalne.
Awatar użytkownika
MonsterCookie
Posty: 99
Rejestracja: 31 maja 2014, 11:00
Lokalizacja: Gliwice

Re: Pixel Tactics (Waleczne Piksele)

Post autor: MonsterCookie »

Gra jest świetna i z czystym sumieniem mogę ją wszystkim polecić. Dość powiedzieć, że od kiedy do nas przyjechała nie graliśmy z chłopakiem w nic innego. Wciągnęła nas całkowicie, jej regrywalność jest niesamowita i ta radość z odkrywania coraz to nowych kombosów :D. Mówiąc krótko malutka gra, która daje mnóstwo godzin czystej zabawy.

Jedna rzecz mnie tylko zastanawia, mianowicie ta bonusowa karta Autor Gier. Odnieśliśmy (może niesłusznie) wrażenie, że jest znacznie silniejsza od pozostałych, być może taki był zamysł, natomiast my zrezygnowaliśmy z niej w rozgrywce. Dochodziło do sytuacji, że gdy pojawiała na stole to drugiej stronie praktycznie odechciewało się dalej walczyć. W pierwszej fali, gdy spadnie już trochę kart, sieje taki pogrom, że może zakończyć z miejsca grę, która do tej pory była wygrana.
W trzeciej fali natomiast dobrze obstawiona przez jednostki ze zdolnością przechwytywania również strasznie uwala przeciwnika, bo jest praktycznie nie do ruszenia, a pozbawia kart w takim tempie, że za chwile nie ma już czym grać, a dodatkowo tracimy w ciemno karty, więc zaplanowanie jakiś ruchów w kontekście tego jakie nam jeszcze jednostki zostały staje się całkowicie niemożliwe.
Jednym słowem przy sprytnym wystawieniu nie dawała nawet szans na obronę, wspomagana jeszcze przez dowódcę z odpowiednią umiejętnością siała straszny terror i zniszczenie
Karta zirytowała nas i psuła nam rozgrywkę do tego stopnia, że musieliśmy ją wykluczyć. Zastanawiam się czy to tylko nasze wrażenie? być może nie znaleźliśmy na nią po prostu właściwego sposobu :)
ODPOWIEDZ