Osadnicy: Narodziny Imperium (Ignacy Trzewiczek)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
pezetto
Posty: 298
Rejestracja: 11 kwie 2014, 09:24
Lokalizacja: Kraina Szczęśliwości
Been thanked: 1 time

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: pezetto »

Nataniel pisze:
Trolliszcze pisze:IMHO takie naiwne wypowiedzi podkopują wiarygodność Twojego serwisu.
Dopiero teraz? :-)
Nie śledzę tego bloga, ale kilka wypowiedzi Matio.K znam bo zainteresowałem się typem po jednym z odcinków http://rozmowy.znadplanszy.pl/. Wniosek? Demokracja ma też złe strony...
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: vojtas »

Matio.K pisze:No więc nie mogłem się powstrzymać od wypowiedzi :wink: http://www.plansza.com.pl/2014/08/imper ... 150-z.html
Myślę, że byłoby lepiej dla wszystkich, gdybyś wziął się do pisania postów tak jak każdy inny użytkownik, zamiast uprawiać tu ordynarną reklamę.
Ostatnio zmieniony 27 sie 2014, 21:35 przez vojtas, łącznie zmieniany 1 raz.
tejot
Posty: 354
Rejestracja: 25 lip 2012, 12:37
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: tejot »

Tak czy inaczej nie rozumiem braku instrukcji na kilka dni przed premierą. Ja w 51 stan nie grałem a na IS napaliłem się i dla takich jak ja bezkrytycznych klientów (na pewnym etapie nakręcenia ;) ) lektura i dywagacje na temat konkretnych zasad świetnie podpompowałyby i tak już rozdęty balonik.
Nie przekonuje mnie argument że brak instrukcji to obawa przed hejtem na forum, bo dobry towar sam się obroni, a wydawca jest (a przynajmniej powinien być) przekonany o tym, że oddaje produkt profesjonalny, dobrze przygotowany i kompletny.
Drakkainen
Posty: 136
Rejestracja: 02 lip 2013, 20:52

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: Drakkainen »

Matio.K pisze:Duża liczba elementów? Trochę drewna, parę plansz i niewiele ponad setkę kart. Można to porównać z 51 Stanem, który kosztował około trzykrotnie mniej.
51 Stan w detalu kosztuje 80 zł czyli to nawet nie jest dwukrotnie mniej, a jego zawartość wygląda następująco:
109 znaczników
110 kart
kolorowa instrukcja

Dla porównania zawartość Osadników (detal 145 zł):
220 kart
4 plansze frakcji i 1 plansza punktacji
62 żetony
136 drewnianych znaczników
1 kolorowa instrukcja

Czyli można porównać. Gdyby skalować równo z 51 Stanem to Osadnicy powinni kosztować w detalu jakieś 160-170 zł. Czy tak trudno jest sprawdzić zanim się napisze głupoty?
Awatar użytkownika
Rockas
Posty: 143
Rejestracja: 02 lip 2014, 12:38

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: Rockas »

Nataniel pisze:
Trolliszcze pisze:IMHO takie naiwne wypowiedzi podkopują wiarygodność Twojego serwisu.
Dopiero teraz? :-)
:lol:
Drakkainen pisze:
Matio.K pisze:Duża liczba elementów? Trochę drewna, parę plansz i niewiele ponad setkę kart. Można to porównać z 51 Stanem, który kosztował około trzykrotnie mniej.
51 Stan w detalu kosztuje 80 zł czyli to nawet nie jest dwukrotnie mniej, a jego zawartość wygląda następująco:
109 znaczników
110 kart
kolorowa instrukcja

Dla porównania zawartość Osadników (detal 145 zł):
220 kart
4 plansze frakcji i 1 plansza punktacji
62 żetony
136 drewnianych znaczników
1 kolorowa instrukcja

Czyli można porównać. Gdyby skalować równo z 51 Stanem to Osadnicy powinni kosztować w detalu jakieś 160-170 zł. Czy tak trudno jest sprawdzić zanim się napisze głupoty?
Dodać należy też, że drewno jest customowe co też swoje kosztuje.
TTR_1983
Posty: 3932
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: TTR_1983 »

Matio.K... Boże widzisz i nie grzmisz :mrgreen:
Awatar użytkownika
Cin
Posty: 822
Rejestracja: 17 wrz 2007, 01:19
Lokalizacja: Warszawa, czasem Kielce
Has thanked: 4 times
Been thanked: 31 times

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: Cin »

Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: Bea »

Matio.K pisze:No więc nie mogłem się powstrzymać od wypowiedzi :wink: http://www.plansza.com.pl/2014/08/imper ... 150-z.html
W wielu sklepach jest cena ok 115 zł, więc nie wiem w czym masz problem. Ale jak musisz to kup sobie za 150. :lol:
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4475
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1425 times
Been thanked: 1100 times

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: garg »

Nataniel pisze:
Trolliszcze pisze:IMHO takie naiwne wypowiedzi podkopują wiarygodność Twojego serwisu.
Dopiero teraz? :-)
Sam nie ująłbym tego lepiej :roll: .
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 78 times
Been thanked: 252 times

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: jax »

Wpis jest stekiem bredni. Zapewne celowych po to aby 'kontrowersyjnością' nabić czytalność bloga. Ale w moim przypadku (i jak widzę nie tylko w moim) odniesie to całkowicie przeciwny efekt.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2620
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 139 times

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: sqb1978 »

Ja myślę że Matio pracuje dla Portalu ;)
Awatar użytkownika
Blacksad
Posty: 284
Rejestracja: 14 lut 2014, 01:02
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 35 times
Been thanked: 9 times

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: Blacksad »

Matio.K pisze:No więc nie mogłem się powstrzymać od wypowiedzi :wink: http://www.plansza.com.pl/2014/08/imper ... 150-z.html
Ja również nie mogłem się powstrzymać od przypomnienia suchara z Radia Erewań:
- Czy to prawda, że w Moskwie na Placu Czerwonym rozdają za darmo samochody?
- Tak, to prawda z tym, że nie w Moskwie a w Leningradzie, nie na Placu Czerwonym, a na Placu Rewolucji, nie samochody a rowery, i nie rozdają, ale kradną.


To tyle jeśli chodzi o kwestię półprawd zamieszczonych na blogu.
rav
Posty: 60
Rejestracja: 14 sty 2014, 13:49

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: rav »

Trochę odbiegam od tematu, ale mam cichą nadzieję, że Matio.K napisze coś na temat EuroCash, jakby nie patrzeć też polskiego hitu. I o cenie gry można by dużo opowiadać. Matio, rozważ to. Niezłe kombo by wyszło z tego dla forumowiczów.
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: vojtas »

@Matio K.

Naprawdę nie przeszkadza Ci, że swoimi wpisami przyprawiasz sobie łatkę ignoranta, żeby nie powiedzieć bałwana?
projekt8
Posty: 90
Rejestracja: 17 wrz 2013, 09:33

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: projekt8 »

Nataniel pisze:
Trolliszcze pisze:IMHO takie naiwne wypowiedzi podkopują wiarygodność Twojego serwisu.
Dopiero teraz? :-)
Trudno spodziewać się czegoś wiarygodnego po człowieku, który chcąc podbić liczbę odsłon na własne życzenie pożegnał się z honorem publikujac niedawno wpis: http://www.plansza.com.pl/2014/07/chyba ... l.html?m=1
Awatar użytkownika
konev
Posty: 2094
Rejestracja: 22 gru 2006, 12:39
Lokalizacja: Tewkesbury (UK)

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: konev »

Matio K. wie co robi. Planuje rozpocząć nowe przedsięwzięcie, więc najpierw musi zdyskredytować aktualne. Ponownie...

Osadników można kupić w jednym z popularniejszych sklepów za 109zł, czyli prawie darmo jak już bawimy się w zaokrąglanie :twisted:
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych
Monsoon Group :: Aktualne Spotkania :: Facebook
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: Maxxx76 »

Podbijacie koledze słupki popularności :-)
Skupmy się na grze i braku instrukcji w necie :-):-):-)
Awatar użytkownika
razul
Posty: 162
Rejestracja: 05 kwie 2011, 16:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: razul »

Czy były gdzieś podane jakieś konkretniejsze informacje na temat trybu solo ?

<offtop>

Szkoda, że autor bloga nie odniósł się przy komentowaniu ceny i zawartości Osadników do swojego projektu... :wink:
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2620
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 139 times

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: sqb1978 »

A btw. dużo miejsca na stole gra zajmie? Liczę, że mniej niż Dziedzictwo, bo chciałbym zabrać ją na wakacje.
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2390
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1297 times
Been thanked: 789 times
Kontakt:

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: vinnichi »

razul pisze:Czy były gdzieś podane jakieś konkretniejsze informacje na temat trybu solo ?
Może coś takiego?

http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl/201 ... ecia-cz-1/

Rozmowa z Maciejem „Palmerem” Obszańskim na temat balansu w grze Osadnicy: Narodziny Imperium oraz o trybie dla jednego gracza, którego jest autorem

W ogóle świetny wywiad z Trzewikiem na temat projektowania Osadników, pewnie wszyscy już słuchali ale kto nie to naprawdę warto
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Odp: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: Rocy7 »

jax pisze:Wpis jest stekiem bredni. Zapewne celowych po to aby 'kontrowersyjnością' nabić czytalność bloga. Ale w moim przypadku (i jak widzę nie tylko w moim) odniesie to całkowicie przeciwny efekt.
To nie pierwszy tak kontrowersyjny wpis w ostatnim czasie na tym blogu. Widocznie ogladalnosc spada...

A tak bardziej w temacie z tego co widze to w Osadnikach ikonologii na poziomie RFTG nie ma sie co obawiac?
Awatar użytkownika
Furan
Posty: 1532
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Has thanked: 9 times
Been thanked: 201 times

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: Furan »

Jest na takie osobniki dobry sposób - wejść w profil, dodać do wrogów i już się posty delikwenta nie wyświetlają.
Swoją drogą, na BGG toczy się od kilku dni żywa (miejscami absurdalna) dyskusja odnośnie ,,bezpośredniej interakcji" w Osadnikach.
jakiCHś - w tym wyrazie jest CH! || lepiej nie używa'ć apostrof'ów w ogóle, niż używa'ć ich w nadmiar'ze!

(S) Temporum
Awatar użytkownika
asiok
Posty: 1423
Rejestracja: 09 paź 2008, 17:29
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 327 times
Been thanked: 76 times

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: asiok »

Matio.K pisze:No więc nie mogłem się powstrzymać od wypowiedzi :wink: http://www.plansza.com.pl/2014/08/imper ... 150-z.html
Zgodnie z potrzebą wzbudzenia zainteresowania swoją stroną piszesz artykuł pod hasłem "nie mam pojęcia o co chodzi ale chętnie się wypowiem" - byle o mnie gadali i podnosili statystyki oglądalności mojej strony - która jako jedyna pisze prawdę.

Napisałeś na naszym forum - "No więc nie mogłem się powstrzymać od wypowiedzi(...)"... No więc może jednak na przyszłość powstrzymaj się od wypowiedzi na obce Ci tematy - przynajmniej na 5 minut. To naprawdę nie jest dużo - poczekaj 5 minut, potem przeczytaj swój tekst i zastanów się, czy chcesz aby Ciebie postrzegano przez jego wydźwięk.

P.S. A żeby było konstruktywnie - Osadników Trzewika już zamówiłem. I nie uważam, żeby cena była wygórowana. Co więcej - miałem już sporą przyjemność zapoznać się z nimi na Portalkonie - i uważam to za świetną okazję cenową.
Awatar użytkownika
sorfal
Posty: 245
Rejestracja: 23 paź 2012, 15:39
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 15 times
Been thanked: 2 times

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: sorfal »

konev pisze:Osadników można kupić w jednym z popularniejszych sklepów za 109zł, czyli prawie darmo jak już bawimy się w zaokrąglanie :twisted:
Zauważyłem, że jest i sklep, w którym przedsprzedają za 99 zł :D
Łowca anegdot
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: Maxxx76 »

Też to zauważyłem :-) I tak oto cena spadła o 1/3 (w nawiązaniu do pewnych wyliczeń:-)
ODPOWIEDZ