Lewis & Clark (Cédrick Chaboussit)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4139
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 317 times
Been thanked: 347 times

Re: Lewis & Clark

Post autor: tomb »

@romeck - ja też nie pomyślałem o takim graniu. Ja cały czas kombinuję, czy ta gra jest super wypas, czy tylko ok. Jeśli jest tak, że do wygrania starczy kupić 2-3 karty, to dla mnie gra nie realizuje oczekiwanej różnorodności.
Ale cały czas wierzę, że powinno się wymieniać karty i kupować nowe, kontekstowo najwydajniejsze i tak dynamicznie zarządzaną ręką zmierzać ku wygranej. Czasami mam wrażenie, że mi wychodzi, a czasem nie. Trudno to stwierdzić w stałym gronie graczy.
Chyba zrobię "pomiary" w wyścigu solo.


PS Rozmowę o SA przenieśmy do właściwego wątku.
Awatar użytkownika
ghostdog
Posty: 645
Rejestracja: 20 sty 2006, 15:54
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Re: Lewis & Clark

Post autor: ghostdog »

Kurcze to ja zawsze chyba zle gram bo bym nie wpadł na taki pomysł. My gramy zawsze dla zabawy a wygrywanie traktujemy jako pewna konieczność :-)


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
"Obydwaj pochodzimy ze starożytnych plemion Obydwaj jesteśmy już na wymarciu Wszystko wokół nas zmienia się....."
moja lista
http://boardgamegeek.com/collection/use ... own=1&ff=1
alagor
Posty: 472
Rejestracja: 17 lis 2012, 11:25

Re: Lewis & Clark

Post autor: alagor »

Nowe karty promocyjne do L&C z... autorami gier planszowych :wink: Chyba na Essen. Przykład:

http://www.boardgamegeek.com/boardgamee ... chaboussit

Są jeszcze: Bauza i Cathala, Rosenberg i Wallace.
Awatar użytkownika
Epyon
Posty: 1164
Rejestracja: 30 mar 2012, 08:07
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 8 times

Re: Lewis & Clark

Post autor: Epyon »

Jak gra się trzyma z perspektywy czasu? Gracie jeszcze czasem, czy leży na półce?
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Lewis & Clark

Post autor: Maxxx76 »

W moim odczuciu dobrze, regularnie raz w miesiącu pojawia się na stole, czasami częściej gdy gram z nowymi osobami :-)
Mój entuzjazm w stosunku do L&C nie słabnie :-)
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Lewis & Clark

Post autor: mig »

Epyon pisze:Jak gra się trzyma z perspektywy czasu? Gracie jeszcze czasem, czy leży na półce?
Leży :)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Lewis & Clark

Post autor: Maxxx76 »

Wystarczy ją postawić :-)
Awatar użytkownika
romeck
Posty: 2875
Rejestracja: 20 sie 2009, 22:22
Lokalizacja: Warszawa / Łódź
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Lewis & Clark

Post autor: romeck »

Epyon pisze:Jak gra się trzyma z perspektywy czasu? Gracie jeszcze czasem, czy leży na półce?
Gramy od czasu do czasu.
Właśnie czytasz kompletnie bezużyteczne zdanie.
alagor
Posty: 472
Rejestracja: 17 lis 2012, 11:25

Re: Lewis & Clark

Post autor: alagor »

Epyon pisze:Jak gra się trzyma z perspektywy czasu? Gracie jeszcze czasem, czy leży na półce?
Nam L&C cały czas sprawia wiele frajdy. Gramy :wink:
Awatar użytkownika
Blacksad
Posty: 284
Rejestracja: 14 lut 2014, 01:02
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 35 times
Been thanked: 9 times

Re: Lewis & Clark

Post autor: Blacksad »

alagor pisze:Nowe karty promocyjne do L&C z... autorami gier planszowych :wink: Chyba na Essen. Przykład:

http://www.boardgamegeek.com/boardgamee ... chaboussit

Są jeszcze: Bauza i Cathala, Rosenberg i Wallace.
Z wątku na forum BGG wynika, że wszystkie karty będą do kupienia BGG store, ciekaw jestem jak cenowo będzie to wyglądać i oby karty były dokładnie docięte.
Po cichu liczyłem, że Francuzi wydadzą jakiś dodatek na Essen... :(
alagor
Posty: 472
Rejestracja: 17 lis 2012, 11:25

Re: Lewis & Clark

Post autor: alagor »

Blacksad pisze: Z wątku na forum BGG wynika, że wszystkie karty będą do kupienia BGG store, ciekaw jestem jak cenowo będzie to wyglądać i oby karty były dokładnie docięte.
Po cichu liczyłem, że Francuzi wydadzą jakiś dodatek na Essen... :(
Gdyby kilka osób było chętnych to w odpowiednim miejscu można umówić się na wspólny zakup kart z BGG :wink:
Awatar użytkownika
romeck
Posty: 2875
Rejestracja: 20 sie 2009, 22:22
Lokalizacja: Warszawa / Łódź
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Lewis & Clark

Post autor: romeck »

alagor pisze:
Blacksad pisze: Z wątku na forum BGG wynika, że wszystkie karty będą do kupienia BGG store, ciekaw jestem jak cenowo będzie to wyglądać i oby karty były dokładnie docięte.
Po cichu liczyłem, że Francuzi wydadzą jakiś dodatek na Essen... :(
Gdyby kilka osób było chętnych to w odpowiednim miejscu można umówić się na wspólny zakup kart z BGG :wink:
Nie warto.

Komplet czterech to będzie pewnie standardowe $5 + $1 za przesyłkę, czyli łącznie ok. 20 zł.
Właśnie czytasz kompletnie bezużyteczne zdanie.
alagor
Posty: 472
Rejestracja: 17 lis 2012, 11:25

Re: Lewis & Clark

Post autor: alagor »

romeck pisze: Nie warto.

Komplet czterech to będzie pewnie standardowe $5 + $1 za przesyłkę, czyli łącznie ok. 20 zł.
Jasne, że się nie opłaca, ale i tak chciałbym je mieć :wink:
Awatar użytkownika
romeck
Posty: 2875
Rejestracja: 20 sie 2009, 22:22
Lokalizacja: Warszawa / Łódź
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Lewis & Clark

Post autor: romeck »

alagor pisze:
romeck pisze: Nie warto.

Komplet czterech to będzie pewnie standardowe $5 + $1 za przesyłkę, czyli łącznie ok. 20 zł.
Jasne, że się nie opłaca, ale i tak chciałbym je mieć :wink:
Ech... pisząc "nie warto" miałem na myśli umawianie się na łączone przesyłki, kombinowanie, itp. Ale karty mieć jak najbardziej warto i na pewno je kupię. To i tak wyjdzie jakieś dziesięć razy taniej niż dałem za kartę Benjamina Borda. ;)

Ale przeszkadza mi jednak charakter tych kart. Do tej pory każda postać (tudzież pies) była historyczna i miała udział w którejś z wypraw.
Ostatnio zmieniony 30 sie 2014, 22:12 przez romeck, łącznie zmieniany 1 raz.
Właśnie czytasz kompletnie bezużyteczne zdanie.
alagor
Posty: 472
Rejestracja: 17 lis 2012, 11:25

Re: Lewis & Clark

Post autor: alagor »

romeck pisze:Ech... pisząc "nie warto" miałem na myśli umawianie się na łączone przesyłki, kombinowanie, itp. Ale karty mieć jak najbardziej warto i na pewno je kupię. To i tak wyjdzie jakieś dziesięć razy taniej za kartę niż dałem za Benjamina Borda. ;)

Ale przeszkadza mi jednak charakter tych kart. Do tej pory każda postać (tudzież pies) była historyczna i miała udział w którejś z wypraw.
No tak, przy wysyłce za 1$ to faktycznie chybiony pomysł.

Akcje na kartach są interesujące i fajnie nawiązują do gier tych autorów. No i grafika z Rosenbergiem szczerze mnie ubawiła :D Przeżyję jakoś ten brak autentyzmu :wink:
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4784
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1040 times

Re: Lewis & Clark

Post autor: Trolliszcze »

Weuche + Little Thief, jaka to piękna para... Cofnąłem się na początku gry na sam koniec toru, a później dzięki Little Thiefowi 24 ruchy na rzece (miałem 16 zasobów, czyli pozwalał mi się ruszyć 8 razy, użyłem z mocą 3). Góry poszły równie łatwo, sam zdobyłem dodatkową szarą kartę, a mój przeciwnik też miał dwie - wyczekałem, aż położy i w sumie na stole były 4 - Weuche z mocą 3 12 ruchów w górach... Chyba jeszcze nigdy tak szybko nie wygrałem, bardzo mocne kombo IMHO (tym bardziej, że Weuche wymaga szarych kart, a Little Thief to szara karta).
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Lewis & Clark

Post autor: Bea »

Trolliszcze, a zastosowałeś się do tego?
TomB pisze:
Autor przyznał, że to problem i wprowadził zmiany w zasadach:

Jeśli nasz zwiadowca po rozbiciu obozu znajduje się na ostatnim polu szlaku (5 miejsc poniżej St.Lewis) to:
- musimy odrzucić wszystkie pozyskane od początku gry karty (zostajemy z ręką startową, bo ewentualne odrzucone karty z ręki startowej z powrotem podnosimy na rękę);
- musimy odrzucić wszystkich posiadanych Indian i wszystkie zasoby.

Cóż, dobrze, że reagują na przeoczenia...
.
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Lewis & Clark

Post autor: Maxxx76 »

Nigdy mi się to nie zdarzyło, ani nie myślałem o takim sposobie grania, ale te poprawki mają sens :-)
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4784
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1040 times

Re: Lewis & Clark

Post autor: Trolliszcze »

Bea, nie wiedziałem, dzięki za cynk. Ale w moim przypadku ta zasada nie miała zastosowania, cofałem się dwa razy po dwa pola, czyli chyba jeszcze w granicy ruchów dozwolonych ;)
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Lewis & Clark

Post autor: Bea »

To chyba nie chodzi o to ile razy się cofasz ale o to gdzie jest twój zwiadowca po rozbiciu obozu.
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4784
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1040 times

Re: Lewis & Clark

Post autor: Trolliszcze »

Ale cofając się ze startu dwa razy po dwa pola, nie byłem na piątym, tylko na czwartym.
Awatar użytkownika
Blacksad
Posty: 284
Rejestracja: 14 lut 2014, 01:02
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 35 times
Been thanked: 9 times

Re: Lewis & Clark

Post autor: Blacksad »

Szykuje się nowa gra w klimacie L&C :) - Dzienniki Lewisa & Clarka. Na razie gra jest testowana, wiadomo, że będą kostki, będą karty.
Tutaj więcej dla zainteresowanych: http://boardgamegeek.com/thread/1282157 ... me-lewis-c

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4139
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 317 times
Been thanked: 347 times

Re: Lewis & Clark

Post autor: tomb »

Blacksad pisze:Szykuje się nowa gra w klimacie L&C :) - Dzienniki Lewisa & Clarka. Na razie gra jest testowana, wiadomo, że będą kostki, będą karty.
Ach, pięknie. Może teraz wyjdzie im gra idealna. Niestety L&C nieco do ideału zabrakło. A może nie nieco? Kwestii, czy gra jest udana, czy niedopracowana, nadal nie rozstrzygnąłem. I to jest fenomen tego tytułu.
Przyznam, że ostatnio nie mam okazji do gry - żona kompletnie nie ogarnia rozgrywki, za długo i za dużo chomikuje, czego efektem jest każdorazowy łomot. Co za tym idzie, zapału do kolejnych rozgrywek nie przejawia.

PS Chętnie przygarnę karty bonusowe, tylko skąd je wziąć? Gdzieś się pojawiły? Tych rozdawanych w Rebelu dla mnie nie starczyło.
Awatar użytkownika
Blacksad
Posty: 284
Rejestracja: 14 lut 2014, 01:02
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 35 times
Been thanked: 9 times

Re: Lewis & Clark

Post autor: Blacksad »

tomb pisze:
PS Chętnie przygarnę karty bonusowe, tylko skąd je wziąć? Gdzieś się pojawiły? Tych rozdawanych w Rebelu dla mnie nie starczyło.
Kart bonusowych niestety nie ma, niby miały być po Essen na BGG store, ale na razie cisza w eterze.

Ja raz na jakiś czas zagram ze znajomymi, oni wiedzą, że chomikowanie surowców nie ma sensu bo to wyścig więc, po górach, po rzece, po głowach :) kto pierwszy ten lepszy.
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Lewis & Clark

Post autor: Maxxx76 »

Czemu L&C nie jest grą udaną?
ODPOWIEDZ