Herosi / Heroes - nowa gra od Fabryki Gier Historycznych

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Leander
Posty: 43
Rejestracja: 02 gru 2012, 15:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1 time

Re: Herosi / Heroes - nowa gra od Fabryki Gier Historycznych

Post autor: Leander »

Muszę przyznać, że z ostatnich Waszych tytułów ilustracje mi średnio leżały (nie były złe, tylko mijały się z moją wrażliwością), a tu jest bardzo interesująco. Gra też może być kusząca, choć ciekawi mnie, na ile te jednoczesne rzuty kostkami będą szły w parze z radosnym młóceniem przeciwnika na czas, a na ile będzie można statecznie pogłówkować. Pewnie trochę tego, a trochę tamtego... Się zobaczy, ale już jestem w gronie potencjalnych właścicieli.
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3370
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 126 times
Been thanked: 131 times

Re: Herosi / Heroes - nowa gra od Fabryki Gier Historycznych

Post autor: maciejo »

+ Polska Gra :D
- na innowacyjność bym nie liczył :(
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: Herosi / Heroes - nowa gra od Fabryki Gier Historycznych

Post autor: KubaP »

maciejo pisze:+ Polska Gra :D
- na innowacyjność bym nie liczył :(
A grałeś? Bo ja w taki tytuł nie miałem okazji zagrać i myślę, że gra jest naprawdę ciekawa i właśnie innowacyjna, a w Herosów grałem kilka razy :)
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3370
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 126 times
Been thanked: 131 times

Re: Herosi / Heroes - nowa gra od Fabryki Gier Historycznych

Post autor: maciejo »

KubaP pisze:
maciejo pisze:+ Polska Gra :D
- na innowacyjność bym nie liczył :(
A grałeś? Bo ja w taki tytuł nie miałem okazji zagrać i myślę, że gra jest naprawdę ciekawa i właśnie innowacyjna, a w Herosów grałem kilka razy :)
„Herosi” są dynamiczną grą karciano-kościaną czasu rzeczywistego dla 2-4 osób. Gracze wcielają się w legendarnych Herosów, z których każdy związany jest z jednym z czterech żywiołów. Mają oni do dyspozycji potężne zaklęcia, które wykorzystują w starciach z wrogiem, oraz przerażające bestie, wysyłane do walki z kreaturami przeciwnika. Smoki, salamandry, golemy, trytony, gryfy oraz pioruny, błyskawice, ściany ognia, błogosławieństwa i magiczne strzały – to tylko wycinek tego, czego można użyć w bitwie. „Herosi” to połączenie gier stawiających na strategię i dynamikę rozgrywki. Jednym z kluczowych zadań gracza jest umiejętne wykorzystanie posiadanych kart zaklęć i potworów, a także szybka analiza wyniku rzutu na kościach – tylko konkretne zestawy symboli umożliwiają zagranie czarów i uruchomienie własnych bestii."

Mix Quarriors,Wiz War-Mage Wars
Napisałem,że bym nie liczył no ale kto wie.Jak się mylę to tym lepiej dla graczy :wink:
Mimo wszystko życzę autorom powodzenia.
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5246
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: Herosi / Heroes - nowa gra od Fabryki Gier Historycznych

Post autor: Gambit »

maciejo pisze:Mix Quarriors,Wiz War-Mage Wars
Napisałem,że bym nie liczył no ale kto wie.Jak się mylę to tym lepiej dla graczy :wink:
Mimo wszystko życzę autorom powodzenia.
Żadna z tych trzech gier nie jest grą w czasie rzeczywistym. Wszystkie są turowe. Ten "drobny" element może diametralnie zmienić rozgrywkę.
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3370
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 126 times
Been thanked: 131 times

Re: Herosi / Heroes - nowa gra od Fabryki Gier Historycznych

Post autor: maciejo »

Gambit pisze:
maciejo pisze:Mix Quarriors,Wiz War-Mage Wars
Napisałem,że bym nie liczył no ale kto wie.Jak się mylę to tym lepiej dla graczy :wink:
Mimo wszystko życzę autorom powodzenia.
Żadna z tych trzech gier nie jest grą w czasie rzeczywistym. Wszystkie są turowe. Ten "drobny" element może diametralnie zmienić rozgrywkę.
Oby :D
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4721
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 384 times
Been thanked: 886 times

Re: Herosi / Heroes - nowa gra od Fabryki Gier Historycznych

Post autor: BartP »

Jestem ciekaw, jak to wyjdzie. Nie ukrywam, że jestem sceptycznie nastawiony do konfliktowych gier w czasie rzeczywistym, bo nie ogarniam, co robi przeciwnik i czy robi to poprawnie (nie twierdzę, że celowo oszukuje, ale przecież nieraz człowiek się myli w planszówkach). Zobaczę, jak będzie więcej informacji nt. przebiegu rozgrywki.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Herosi / Heroes - nowa gra od Fabryki Gier Historycznych

Post autor: kwiatosz »

Nie wiem w na ile ostateczną wersję grałem, ale tutaj zasady wyturlania były proste, a w momencie gdy któryś przeciwnik robi "stop" to turlanie "pauzuje", po czym się sprawdza czy wszystko ok i co odpala. Także o ile przeciwnik nie będzie sobie układał kostek, o tyle zasady rozstrzygania rzutu przeprowadza się wspólnie, więc nie powinno być za dużo miejsca na pomyłkę jednej strony.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Rockas
Posty: 143
Rejestracja: 02 lip 2014, 12:38

Re: Herosi / Heroes - nowa gra od Fabryki Gier Historycznych

Post autor: Rockas »

Czy ktoś z forumowiczów grał już i mógłby się podzielić wrażeniami z rozgrywki? Uwielbiam kości w grach (dedykowane tym bardziej), więc ten tytuł mnie mocno zainteresował. No i okładka też piękna :D
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: Herosi / Heroes - nowa gra od Fabryki Gier Historycznych

Post autor: KubaP »

Ja grałem kilka razy i za każdym razem jestem tak samo urzeczony rozgrywką. Ta jest bardzo dynamiczna.

Najpierw draftujemy początkowe czary i jednego z czterech magów. Następnie wybieramy istoty przypisane do danego maga - mamy jednak ograniczoną liczbę punktów, więc musimy sie zastanowić, czy brać dwa-trzy wielgachne i ciężkie do opanowania stwory, czy też rój malutkich, ale szybkich i łatwych do ogarnięcia, czy może jeszcze jakoś inaczej.

Potem zaczyna sie festiwal turlania - turlamy w czasie rzeczywistym, mamy na kosciach cztery symbole żywiołów, symbol karty i symbol dowodzenia. Gdy wyturlamy odpowiednią kombinację, mówimy stop, gra sie na chwilę haltuje, wykonujemy żądaną akcję i my przerzucamy wszystkie kości, a przeciwnik może sobie zatrzymać te, które już mu pasują do kolejnego układu.

Korzystając z kosci dobieramy bądź rzucamy czary, poruszamy/atakujemy potworkami i czyhamy na życie wrogiego maga. Kto maga przeciwnika utłucze, wygrywa. Tylko tyle i aż tyle, bo dzięki grze w czasie rzeczywistym emocji jest naprawdę mnóstwo :)

Zdecydowanie polecam, choć nie jest to gra dla poważnych wielbicieli Brassa i TTA. "To gra dla tych, co się lubią grać" :D
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Herosi / Heroes - nowa gra od Fabryki Gier Historycznych

Post autor: ozy »

Ja grałem raz. Dla miłośników fantasy, czasu rzeczywistego i turlanek absolutny must have.
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Herosi / Heroes - nowa gra od Fabryki Gier Historycznych

Post autor: ozy »

Piękne. Tylko znów te czarne ramki. :(
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2337
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 579 times
Been thanked: 933 times

Re: Herosi / Heroes - nowa gra od Fabryki Gier Historycznych

Post autor: Galatolol »

Czarne są fajniejsze.
TTR_1983
Posty: 3950
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 89 times
Kontakt:

Re: Herosi / Heroes - nowa gra od Fabryki Gier Historycznych

Post autor: TTR_1983 »

będzie w Essen możliwość kupna polskiej edycji? Z tego co widać gra jest zależna językowo.
Dabi
Posty: 1256
Rejestracja: 24 wrz 2005, 01:08
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: Herosi / Heroes - nowa gra od Fabryki Gier Historycznych

Post autor: Dabi »

Gra śliczna. Jak dla mnie póki co to jest must have... czekam na zasady i dalsze informacje. Byś się Adamie podzielił wiedzą :P
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Herosi / Heroes - nowa gra od Fabryki Gier Historycznych

Post autor: Rune »

Panowie jeśli mechanika będzie tej samej klasy, co oprawa, to trzymacie hicior w łapach ;)
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
Awatar użytkownika
Sienio
Posty: 390
Rejestracja: 04 sty 2010, 21:44
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Herosi / Heroes - nowa gra od Fabryki Gier Historycznych

Post autor: Sienio »

mulek18 pisze:będzie w Essen możliwość kupna polskiej edycji? Z tego co widać gra jest zależna językowo.
Gra jest zależna językowo. Od razu przygotowujemy dwa nakłady: po angielsku i po polsku. Na targach w Essen "Herosów" jeszcze nie będzie. Premiera jest planowana na ten rok - ale bliższego terminu jeszcze nie możemy podać.
Rune pisze:Panowie jeśli mechanika będzie tej samej klasy, co oprawa, to trzymacie hicior w łapach ;)
Zachęcam do spróbowania!

A w międzyczasie możecie przeczytać opinię Powermilka o "Herosach" - http://www.powermilk.pl/2014/09/w-warsz ... erosi.html
TTR_1983
Posty: 3950
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 89 times
Kontakt:

Re: Herosi / Heroes - nowa gra od Fabryki Gier Historycznych

Post autor: TTR_1983 »

Sienio pisze:
mulek18 pisze:będzie w Essen możliwość kupna polskiej edycji? Z tego co widać gra jest zależna językowo.
Gra jest zależna językowo. Od razu przygotowujemy specjalny nakład po angielsku i nakład po polsku.
to nie jest odpowiedź na moje pytanie :)
Dabi
Posty: 1256
Rejestracja: 24 wrz 2005, 01:08
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: Herosi / Heroes - nowa gra od Fabryki Gier Historycznych

Post autor: Dabi »

Swoją drogą jest chyba błąd na karcie maga ognia - wzmocnione ma kości Powietrza a pewnie powinno być ognia skoro mag powietrza ma wzmocnione kości Powietrza.
Żucho
Posty: 156
Rejestracja: 24 sty 2012, 12:33
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: Herosi / Heroes - nowa gra od Fabryki Gier Historycznych

Post autor: Żucho »

mulek18 pisze:
Sienio pisze:
mulek18 pisze:będzie w Essen możliwość kupna polskiej edycji? Z tego co widać gra jest zależna językowo.
Gra jest zależna językowo. Od razu przygotowujemy specjalny nakład po angielsku i nakład po polsku.
to nie jest odpowiedź na moje pytanie :)
Odpowiedź na Twoje pytanie jest w poście Sienia, jedno zdanie dalej:
Na targach w Essen "Herosów" jeszcze nie będzie. Premiera jest planowana na ten rok - ale bliższego terminu jeszcze nie możemy podać.
Zatem - niestety nie.
Dabi pisze:Swoją drogą jest chyba błąd na karcie maga ognia - wzmocnione ma kości Powietrza a pewnie powinno być ognia skoro mag powietrza ma wzmocnione kości Powietrza.
Teksty na zaprezentowanych kartach są wciąż przed korektą, na pewno wszelkie niedoróbki zostaną wyłapane i poprawione :)
Awatar użytkownika
Wydawnictwo FGH
Posty: 95
Rejestracja: 29 sty 2014, 00:58

Re: Herosi / Heroes - nowa gra od Fabryki Gier Historycznych

Post autor: Wydawnictwo FGH »

A tak w międzyczasie mamy małą prośbę do osób, które już miały okazję poznać "Herosów" :)

Obrazek
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4721
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 384 times
Been thanked: 886 times

Re: Herosi / Heroes - nowa gra od Fabryki Gier Historycznych

Post autor: BartP »

Ale jak, skoro gry nie ma w sprzedaży?
Awatar użytkownika
Wydawnictwo FGH
Posty: 95
Rejestracja: 29 sty 2014, 00:58

Re: Herosi / Heroes - nowa gra od Fabryki Gier Historycznych

Post autor: Wydawnictwo FGH »

BartP pisze:Ale jak, skoro gry nie ma w sprzedaży?
Przede wszystkim można było zagrać w "Herosów" na konwentach.
W niedługim czasie zorganizujemy kolejne pokazy i testy, więc kolejne osoby będą miały okazję zobaczyć grę przed premierą.
Awatar użytkownika
Rockas
Posty: 143
Rejestracja: 02 lip 2014, 12:38

Re: Herosi / Heroes - nowa gra od Fabryki Gier Historycznych

Post autor: Rockas »

A kiedy można spodziewać się Herosów? Da radę jeszcze przed świętami czy raczej przyszły rok?
ODPOWIEDZ