Pan Lodowego Ogrodu (Krzysztof Wolicki)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: zakwas »

Udało się dostać paczkę dzisiaj. Pierwsze uwagi: lodowy ogród nie jest dobrze spasiwany niestety, spira szczelina zostaje po złożeniu.

Za to moja kobieta zauważyła, że figurka Ciernia jest stanowczo za mała w stosunku do reszty i w sumie ma rację, bo Czerwone Wieże nawet są większe. ;) Ale to akurat szczegół.

Zobaczymy jak z tą instrukcją teraz...
magnus
Posty: 18
Rejestracja: 05 kwie 2011, 19:56
Lokalizacja: okolice Rybnika

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: magnus »

A ja dalej nic nie mam :(
Indar
Posty: 1058
Rejestracja: 25 sty 2013, 22:17
Lokalizacja: Łomża
Has thanked: 11 times
Been thanked: 39 times
Kontakt:

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Indar »

Rozpakowałem :) Ale pachnie! (lubię ten zapach farby drukarskiej :) )
Ale mam pytanko, pomijając kwestię podziękowań i tapety - nie dostałem artbooka! Sprawdziłem dokładnie, mapy zostały dołożone na wierzch w teczce, ale artbooka nigdzie nie ma. Z pewnością brałem opcję zawierająca tenże - jeszcze przed chwilą się upewniłem.
Może mi coś umknęło, jakiś czas nie zaglądałem do tematu i być może była jakaś informacja o późniejszym dosłaniu? Proszę o informację.
Lecę wąchać, znaczy czytać instrukcję :)
Awatar użytkownika
Malash
Posty: 197
Rejestracja: 18 sty 2012, 22:49
Lokalizacja: Warszawa Praga Płd.
Has thanked: 14 times
Been thanked: 19 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Malash »

informacja o późniejszej dosyłce artbooków była tylko na ->Facebooku RedImpa<-

TREŚĆ:
"Wysyłka artbooków do gry planszowej Pan Lodowego Ogrodu będzie opóźniona.
Ze względu na powstały błąd w procesie introligatorskim nie mogliśmy przyjąć od drukarni artbooka, który nie spełnia naszych wymagań. Z tego względu podjęliśmy decyzję o kontynuowaniu wysyłek gier wraz z resztą dodatków. Artbook będzie ponownie drukowany i przesłany do Was oddzielna przesyłką bezpośrednio z drukarni.
Za utrudnienia przepraszamy"
Ostatnio zmieniony 05 wrz 2014, 22:54 przez Malash, łącznie zmieniany 1 raz.
WImięZasad.ZnadPlanszy.pl
także na: Facebooku , YouTube, Spotify i Apple Podcasts.
Analizujemy gry i ich mechaniki. Nie boimy się wytykać im błędów.
Często je naprawiamy, bądź przebudowujemy za pomocą prostych home rules.
Indar
Posty: 1058
Rejestracja: 25 sty 2013, 22:17
Lokalizacja: Łomża
Has thanked: 11 times
Been thanked: 39 times
Kontakt:

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Indar »

Nie posiadam tego narzędzia zła :) Mógłby ktoś przekopiować?
Dzięki!
K.

Nie ma pytania - widać bez rejestracji.
okon
Posty: 508
Rejestracja: 28 kwie 2013, 15:32
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: okon »

wkoncu dostałem swoj egzemplarz :) :D :D :D :D :D :D :D :D

odnośnie wykonania to musze powiedziec ze mi przypadło do gustu .
Wszystkie rysunki na planszy maja swoj mroczny klimat i mapa tez jest bardzo ładna ( zdecydowanie bardziej podoba mi sie strona ze stonowanymi kolorami )

Figurki to juz klasa sama w sobie piekne z idealnie odwzorowanymi najmniejszymi detalami .

Jedynie dwa słabsze moim zdaniem elementy to : figurka 3 poziomowego stworka pasionary
kafle Vuko
Awatar użytkownika
FortArt
Posty: 2334
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: FortArt »

Indar pisze:Nie posiadam tego narzędzia zła :) Mógłby ktoś przekopiować?
RedImp
1 września o 11:40 ·

Wysyłka artbooków do gry planszowej Pan Lodowego Ogrodu będzie opóźniona.
Ze względu na powstały błąd w procesie introligatorskim nie mogliśmy przyjąć od drukarni artbooka, który nie spełnia naszych wymagań. Z tego względu podjęliśmy decyzję o kontynuowaniu wysyłek gier wraz z resztą dodatków. Artbook będzie ponownie drukowany i przesłany do Was oddzielna przesyłką bezpośrednio z drukarni.
Za utrudnienia przepraszamy
Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.
Awatar użytkownika
grabol
Posty: 447
Rejestracja: 09 lut 2013, 21:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 30 times
Been thanked: 45 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: grabol »

Dobra, a zagrał już ktoś? Jak wrażenia?
Awatar użytkownika
farmer
Posty: 1768
Rejestracja: 08 gru 2007, 10:27
Lokalizacja: Oleśnica
Has thanked: 381 times
Been thanked: 94 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: farmer »

Ja jestem po pierwszej wprowadzającej partii, 3-osobowej.

Bardzo krótko mówiąc, Chaos na sterydach.
W bardzo pozytywnym sensie.

Wizualnie prezentuje się świetnie, wszystko czytelne, plansza duża, wygodna, figurki bardzo cieszą oko.

Vuko... myślałem, że w sumie niewiele znaczy, ale jednak BARDZO go trzeba pilnować. Drań, robi wielką różnicę :twisted:.

Dużo kombinowania, ciągłe zmagania o dominację regionów.

Walka się opłaca. Van Dyken natrzaskał (dzięki Krabom) sporo punktów na zabijaniu wrogów. Dodatkowy bonus - łatwość w dominowaniu.

Nikt nie wykonał specjalnego celu - trzeba się do jego wykonania zabrać od początku, a nie czekać do drugiej części gry.

Generalnie, nie mogę się doczekać powtórki! :)

pozdr,
farm
W czasie wojny, milczą prawa.
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda.


W to gram...
Awatar użytkownika
WRS
Administrator
Posty: 2179
Rejestracja: 09 sty 2009, 09:39
Lokalizacja: Ropczyce
Has thanked: 7 times
Been thanked: 96 times
Kontakt:

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: WRS »

RedImp pisze:Włącznie z dniem dzisiejszym wysłaliśmy 237 paczek a pozostało do wysłania 105.
Kolejne wysyłki ruszają od poniedziałku.
Dajcie znać, jak wyślecie wszystko, bo ja wciąż czekam...

Pewnie wg analfabetu słane ;(
Baruk Khazad!
Jak mawia Folko:
gry logiczne to kwintesencja rozrywki, to czysta postać gry: mechanika bez dodatkowej otoczki wnoszącej, lub starającej się coś wnieść do rozgrywki
i ja się (pod) tym podpisuję
Awatar użytkownika
trabiniu
Posty: 232
Rejestracja: 18 gru 2013, 15:39
Been thanked: 1 time

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: trabiniu »

właśnie skończyliśmy pierwszą partię 4 osobową. Z uwag na gorąco:

a) gra jest asymetryczna przez co wymaga wcześniejszego przygotowania każdego z graczy. Nie da się tego w 15 minut wytłumaczyć.
b) partia przypomina podrasowany chaos w starym świecie.
c) rozgrywka zajmuje znacznie więcej czasu niż przewiduje to instrukcja (możliwe że z czasem, po nabraniu wprawy będzie płynniej)
d) bez dwóch zdań wymaga główkowania i jest nieprzewidywalna co jest mega fajne.
e) instrukcja - nadaje się jedynie do kosza. I nie jest to jedynie moja opinia. Szukanie zasad, badanie niedomówień i błędów maksymalnie psuje zabawę.
f) słabe punkty mechaniki: ustalanie inicjatywy oraz znacznik śniegu - tym to można szybciutko popsuć grę.

Za kilka dni repeta, póki co mam bardzo mieszane odczucia. Tytuł z całą pewnością wymaga kilku solidnych podejść.
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 972
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 40 times
Been thanked: 188 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: krecilapka »

Opis działania czerwonej jednostki 3-ciego poziomu musiałem przeczytać z 8 razy, zanim zrozumiałem o co chodziło autorowi (kilka dodatkowych przecinków bardzo ułatwiłoby zrozumienie).
A jest gdzieś wydzielony opis działania jednostek? Czyżby mi coś umknęło...

Przyznaje, że instrukcja to faktycznie średnio przystępnie napisana.
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: zakwas »

Instrukcja jest po "chvjv" fest. ;) Rozmieszczenie przecinków przypomina ubogą grę w pchełki. Brnąłem przez całość jak inwalida na wózku przez bagna Luizjany.


Po rozgrywce odczucia w odniesieniu, bo mi tak łatwiej:
trabiniu pisze:właśnie skończyliśmy pierwszą partię 4 osobową. Z uwag na gorąco:

a) gra jest asymetryczna przez co wymaga wcześniejszego przygotowania każdego z graczy. Nie da się tego w 15 minut wytłumaczyć.
Tłumaczenie to mordęga, jeżeli przed chwilą dopiero zakończyłeś lekturę instrukcji, przygotuj się na myśli samobójcze. Nie mierzyłem czasu, ale wytłumaczenie mechaniki i celów zajęło mi minimum pół godziny.
trabiniu pisze: c) rozgrywka zajmuje znacznie więcej czasu niż przewiduje to instrukcja (możliwe że z czasem, po nabraniu wprawy będzie płynniej)
Pierwsze partie będą dłuuuugie...
trabiniu pisze: d) bez dwóch zdań wymaga główkowania i jest nieprzewidywalna co jest mega fajne.
Przewidywalna trochę jest, ale wterdy trzeba główkować na dużo w przód, bo jest multum czynników (ale dość przewidywalnych)
trabiniu pisze: e) instrukcja - nadaje się jedynie do kosza. I nie jest to jedynie moja opinia. Szukanie zasad, badanie niedomówień i błędów maksymalnie psuje zabawę.
Każda okazja jest dobra, by wylać wiadro pomyj na tę instrukcję, więc zaznaczam, że po tym jak minął mi atak padaczki wywołany zestawieniem kolorystycznym w niej zawartym, zadzwoniłem do profesora Miodka, czy nie ma zorganizowanych bojówek w okolicach Bielska-Białej...
trabiniu pisze: f) słabe punkty mechaniki: ustalanie inicjatywy oraz znacznik śniegu - tym to można szybciutko popsuć grę.
Też mnie te fragmenty nie przekonują do końca, ale daję im szansę na parę rozgrywek. ;)
trabiniu pisze: Za kilka dni repeta, póki co mam bardzo mieszane odczucia. Tytuł z całą pewnością wymaga kilku solidnych podejść.
Ja jutro zamierzam przysiąść na dwie partie, nie wiem czy mi ukochana nie wymięknie, dziś była lekko zakręcona ilością informacji, które jej przekazałem.

P.S.: znaczniki uroczysk ze względu na swoją budowę (obracanie ich przy przenoszeniu) są totalnie niepraktyczne w porównaniu do żetonów... :(
Awatar użytkownika
Cin
Posty: 822
Rejestracja: 17 wrz 2007, 01:19
Lokalizacja: Warszawa, czasem Kielce
Has thanked: 4 times
Been thanked: 31 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Cin »

Instrukcja to jest jakaś kpina. Naprawdę nie było w okolicy nikogo, kto potrafiłby poprawnie sklecić klika zdań po polsku? Po 2 stronach przerzuciłem się na angielską. Polecam, tłumacz w wielu miejscach ogarnął i poprawił ten bełkot z wersji "polskiej".
Awatar użytkownika
espresso
Posty: 1559
Rejestracja: 22 lut 2010, 12:00
Lokalizacja: poznań
Has thanked: 40 times
Been thanked: 103 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: espresso »

zakwas pisze:
trabiniu pisze: f) słabe punkty mechaniki: ustalanie inicjatywy oraz znacznik śniegu - tym to można szybciutko popsuć grę.
Też mnie te fragmenty nie przekonują do końca, ale daję im szansę na parę rozgrywek. ;)
Tor martwego śniegu to dla mnie bardzo mocny element. Zgodnie z fabułą książki, na Midgaardzie trzeba bardzo ostrożnie używać magii, ponieważ w momencie, gdy na planecie zajdą zbyt duże zmiany, następuje "reset" - spada martwy śnieg, wszyscy mieszkańcy tracą pamięć o dotychczasowym życiu i historia zaczyna się od początku. Gdyby nie tor martwego śniegu, to jedyną strategią w grze byłoby jak najszybsze przywoływanie jednostek specjalnych. W tej chwili trzeba się jednak pilnować i rozsądnie wykorzystywać akcje czynienia, aby z jednej strony jak najbardziej je wykorzystać, ale z drugiej - nie skończyć gry przedwcześnie.
Tor inicjatywy świetne działał w mojej pierwszej rozgrywce 4-osobowej, jeszcze w prototyp. Wtedy rzeczywiście kolejność graczy miała ogromne znaczenie i było o co walczyć. Wczoraj grałam na 2 osoby i robiliśmy zawsze takie same skoki znacznikami inicjatywy.

Partia 2-osobowa, van Dyken vs. Freihoff, zajęła nam ok 1,5h (graliśmy 7 rund). Zwycięstwo van Dykena na punkty (ale był o krok od wchłonięcia ostatniego uroczyska, zabrakło dominacji w regionie z Cierniem). Freihoff punktowa była tuż tuż, ale czerwone wieże postawiła tylko 3. Na dwie osoby gra bardzo "szachowa" - dużo rzeczy można zaplanować i przewidzieć, ale nawet jeden nieoczekiwany ruch przeciwnika potrafi zepsuć cały plan. Póki co, nie mogę się doczekać kolejnych rozgrywek.
Awatar użytkownika
hadrian
Posty: 543
Rejestracja: 18 sie 2012, 20:05
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 19 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: hadrian »

Instrukcja jest jaka jest. Myślę, że jak co któraś osoba pisze, że jest źle to na pewno to wzięli do siebie. W tym momencie warto zachęcić autora do nakręcenia filmiku (a niech trwa choćby godzinę!) rzeczowo objaśniającego zasady, a nie wylewać wiadro pomyj. FFG swego czasu też robiło koszmarne instrukcje (porównaj Arkham Horror do Eldritch Horror) i jakoś nie czytałem by ludzie masowo wyrzucali je do kosza lub palili nimi w piecu. Zresztą FFG ma w nosie wszelkie utyskiwania dochodzące z którejkolwiek części Europy. Oczywiście nie to co nasze rodzime wydawnictwo z aspiracjami, gdzie ludzie na pewno się przejmują odbiorem wśród graczy więc czemu ich nie dojechać? Pokażmy, że polski gracz to wysoko ustawiona poprzeczka. Nawet na blogu Trzewiczka była notka, że po wielkim sukcesie Imperial Settlers na GenConie czas na kubeł zimnej wody po premierze Osadników w Polsce. Wymagajmy, jak najbardziej, ale nie wyzewnętrzniajmy się niczym kiepski "team leader" na szeregowym pracowniku korporacji.

Gra mi się wizualnie bardzo podoba, z instrukcją się przemęczę sam i postaram się by przynajmniej 5-6 osób którym będę tłumaczył zasady nie odczuło tego przesadnie, aczkolwiek przydałby się filmik na gotowym egzemplarzu ;)

Zasmuciły mnie figurki uroczyska po tym jak zobaczyłem, że rewers odpowiadających im żetonów jest funkcyjny. Jak nie będzie się wygodnie nimi grać, to będą leżeć na biurku jako ozdoba.

Żałuję że nie będę mógł zagrać w ten weekend, odkładam premierę u siebie na za tydzień ;)
Large Hadrian Collider
Awatar użytkownika
Koshiash
Posty: 958
Rejestracja: 01 sty 2010, 17:45
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 43 times
Been thanked: 134 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Koshiash »

hadrian pisze:Pokażmy, że polski gracz to wysoko ustawiona poprzeczka. Nawet na blogu Trzewiczka była notka, że po wielkim sukcesie Imperial Settlers na GenConie czas na kubeł zimnej wody po premierze Osadników w Polsce. Wymagajmy, jak najbardziej, ale nie wyzewnętrzniajmy się niczym kiepski "team leader" na szeregowym pracowniku korporacji.
Nie sądzisz, że różnica wynika z liczby tytułów wydawanych w Polsce i np. w USA? W każdym kraju trafisz na lepsze i gorsze produkcje (gorszych jest zazwyczaj więcej). Jedne się chwali, a drugie krytykuje za niedoróbki lub odsuwa w niepamięć. Nie przypominam sobie większych narzekań na 1944: Wyścig do Renu, więc zarzut wobec polskich "zbyt wymagających" graczy jest nadmiernym uogólnieniem. RedImp postawił sobie wysoką poprzeczkę próbując przenieść na planszę treść popularnej książki. PLO to dla nich korzyść (bo zwiększa liczbę zainteresowanych grą), ale też wyzwanie (bo nie wystarczy tego odbębnić byle jakim wydaniem, by zadowolić czytelników).
Ostatnio zmieniony 06 wrz 2014, 09:57 przez Koshiash, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
trabiniu
Posty: 232
Rejestracja: 18 gru 2013, 15:39
Been thanked: 1 time

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: trabiniu »

Przespałem się z tematem i mogę na spokojnie podsumować:

a) czy mi się podobało ? tak, choć były chwile męczące.
b) czy gra wymaga zaangażowania ? tak, nie da się grać na autopilocie i to mi się bardzo podoba.
c) grafiki, klimat - spoko, mi pasuje i nie ma się co tu czepiać.
d) trzeba się do partii przygotować, każdy z graczy powinien wcześniej przeczytać zasady, by nie tracić czasu na dalsze tłumaczenia.
e) jedynym poważnym zgrzytem jest forma przedstawienia zasad. Da się to obejść robiąc erratę lub jakieś samouczki na youtube etc. Być może po lepszym opanowaniu niuansów i zawiłości będzie szło sprawniej. Jednak jest to element który moim zdaniem może utrudnić sukces gry na świecie. A szkoda by było, bo widać że się napracowali i gra ma spory potencjał.

Obawy co do toru śniegu i inicjatywy mam nadal ale zobaczymy jak będzie śmigać przy kolejnych partiach :)

Mimo mieszanych uczuć, mam ochotę na kolejne rozgrywki a to dobrze.
Ostatnio zmieniony 06 wrz 2014, 17:49 przez trabiniu, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
espresso
Posty: 1559
Rejestracja: 22 lut 2010, 12:00
Lokalizacja: poznań
Has thanked: 40 times
Been thanked: 103 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: espresso »

Zastanawia mnie jeszcze jedna sprawa: czy gra przypadła do gustu komuś, kto nie zna książki? Mnie trudno jest to ocenić, ale mam wrażenie, że wstęp fabularny w instrukcji prawie nic nie wyjaśnia. Wiele elementów mechaniki jest ściśle powiązanych z powieścią, np. taka żarłoczna góra czy cele poszczególnych postaci. Da się zagrać pomijając odniesienia fabularne?
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: mig »

espresso pisze:Zastanawia mnie jeszcze jedna sprawa: czy gra przypadła do gustu komuś, kto nie zna książki? Mnie trudno jest to ocenić, ale mam wrażenie, że wstęp fabularny w instrukcji prawie nic nie wyjaśnia. Wiele elementów mechaniki jest ściśle powiązanych z powieścią, np. taka żarłoczna góra czy cele poszczególnych postaci. Da się zagrać pomijając odniesienia fabularne?
Nie wiem czy da się zagrać, ale na pewno może się podobać i odpowiednio zaciekawić grą, książką czy światem PLO. Ja książkę czytałem na tyle dawno, że niewiele już pamiętam. Jakieś tam przebłyski mam, ale że specjalnie mnie na kolana nie rzuciła, to też szybko z głowy wyparowały nie tylko detale ale i wiele istotnych wątków. I według mnie ten wstęp fabularny jest bardzo zachęcający. Uważam go za bardzo dobry, a jeśli chodzi o objaśnienia kontekstu fabularnego i tła to jest to jeden z najlepszych jakie w planszówkach spotkałem (no, może poza historycznymi). Podobne wrażenia miały osoby, które książki nie czytały a które czytały instrukcję. Ostatecznie nie udało nam się zagrać, ale entuzjazm - związany właśnie ze zaciekawieniam światem PLO na podstawie tego wstępu był (i jest) w mojej grupie ogromny. Jedna z osób, która to przeczytała (czytała też pierwsze dwa tomy, oczarowana nie była;), że super, bo w końcu ktoś jej wyłożył precyzyjnie o co w tej książce chodziło ;)

Tak, że (z moich doświadczeń) to wprowadzenie calkowicie spełnia swoją funkcję i bardzo zachęca. Czy wpłynie również na samą przyjemność z gry to się okaże :)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
trabiniu
Posty: 232
Rejestracja: 18 gru 2013, 15:39
Been thanked: 1 time

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: trabiniu »

espresso pisze:Zastanawia mnie jeszcze jedna sprawa: czy gra przypadła do gustu komuś, kto nie zna książki? Mnie trudno jest to ocenić, ale mam wrażenie, że wstęp fabularny w instrukcji prawie nic nie wyjaśnia. Wiele elementów mechaniki jest ściśle powiązanych z powieścią, np. taka żarłoczna góra czy cele poszczególnych postaci. Da się zagrać pomijając odniesienia fabularne?

u nas przy wczorajszej partii były dwie osoby (doświadczeni wyjadacze), którzy nie znali fabuły knigi. Jak pytałem - mieli odczucia bardzo podobne do moich.
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: zakwas »

Nawet bez tła fabularnego u mnie gra zaskoczyła. ;)

A co do instrukcji jeszcze - RedImp wziął na klatę jej "kiepskość" i chwała mu za to! Poczytam teraz angielską, bo ponoć lepsza...
Ostatnio zmieniony 09 wrz 2014, 00:05 przez zakwas, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: janekbossko »

Obrazek

tak na szybko...jeszcze nie zdarzylem położyć bezbarwnego lakieru
metyu
Posty: 381
Rejestracja: 12 gru 2012, 11:08
Been thanked: 1 time

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: metyu »

+1 dla filmu tłumaczącego zasady.
Po pierwszej lekturze instrukcja nie wydaje się być arcydziełem, ale najgorsza też nie jest.
Awatar użytkownika
Ryu
Posty: 2750
Rejestracja: 28 gru 2009, 19:58
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 83 times
Been thanked: 161 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Ryu »

My w piątek w ramach GLP zagraliśmy w Pana Lodowego Ogrodu. Skrócony opis wraz z kilkoma fotkami w poniższym linku jakby kogoś interesowało :)

http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... 49&t=31123
ODPOWIEDZ