Summoner Wars (Colby Dauch)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Wassago
Posty: 918
Rejestracja: 09 sty 2012, 20:11
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Summoner Wars

Post autor: Wassago »

Kiedy będzie aktualizacja FAQu?
Przydałoby się też przetłumaczyć informacje z angielskiego FAQu, bo trochę rzeczy brakuje, np. w Plugastwie.
Awatar użytkownika
Orik
Posty: 97
Rejestracja: 19 lut 2013, 09:36
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 4 times

Re: Summoner Wars

Post autor: Orik »

Karh pisze:Kiedy rusza przedsprzedaż Master Seta? I czy 15 września jest nadal aktualną datą premiery?
Przedsprzedaż już była, na zasadzie pewnego rodzaju crownfoundingu (można było zapisać się na przedsprzedaż, a im więcej osób się zapisało tym szybciej miała być premiera wydania polskiego). Jeśli dobrze pamiętam to premiera ogólnodostępna jest 15 września.

@mckil: Tą wypraskę do Master Seta z czego zrobiłeś? Styropian (po zdjęciu nie mogę poznać)?
Mało pisząc Dużo czytam ;)
Awatar użytkownika
Karh
Posty: 166
Rejestracja: 13 lis 2011, 13:01
Lokalizacja: Elbląg
Has thanked: 14 times
Been thanked: 1 time

Re: Summoner Wars

Post autor: Karh »

Oczywiście chodziło o przedsprzedaż w sklepach branżowych : )
I was born too late
And I'll never be like you
Awatar użytkownika
Orik
Posty: 97
Rejestracja: 19 lut 2013, 09:36
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 4 times

Re: Summoner Wars

Post autor: Orik »

Karh pisze:Oczywiście chodziło o przedsprzedaż w sklepach branżowych : )
Hihi, to przepraszam Cię najmocniej :)

Myślisz, że będzie w ogóle takowa?
Mało pisząc Dużo czytam ;)
Awatar użytkownika
Karh
Posty: 166
Rejestracja: 13 lis 2011, 13:01
Lokalizacja: Elbląg
Has thanked: 14 times
Been thanked: 1 time

Re: Summoner Wars

Post autor: Karh »

Raczej będzie,praktycznie zawsze jest. Pytanie tylko czy data premiery jest aktualna...
I was born too late
And I'll never be like you
Awatar użytkownika
mckil
Posty: 598
Rejestracja: 13 cze 2008, 18:44
Lokalizacja: Ostrołęka
Has thanked: 49 times
Been thanked: 57 times

Re: Odp: Summoner Wars

Post autor: mckil »

Orik pisze:
Karh pisze:Kiedy rusza przedsprzedaż Master Seta? I czy 15 września jest nadal aktualną datą premiery?
Przedsprzedaż już była, na zasadzie pewnego rodzaju crownfoundingu (można było zapisać się na przedsprzedaż, a im więcej osób się zapisało tym szybciej miała być premiera wydania polskiego). Jeśli dobrze pamiętam to premiera ogólnodostępna jest 15 września.

@mckil: Tą wypraskę do Master Seta z czego zrobiłeś? Styropian (po zdjęciu nie mogę poznać)?
Płyta kartonowo-piankowa, tudzież piankowa. Do nabycie w sklepach dla plastyków. Bardzo przyjemny materiał. Pierwszy raz miałem styczność ale wyszło nawet nieźle. Projekt własny.
Awatar użytkownika
Ezekiel
Posty: 240
Rejestracja: 27 sty 2010, 23:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 35 times
Been thanked: 92 times

Re: Summoner Wars

Post autor: Ezekiel »

Ponieważ od jakiegoś czasu mam już Master Seta, to skrobnę kilka słów od siebie. Generalnie gra kupiona z myślą do grania z Małżonką. Choć nie przepada za takimi klimatami, to jak jej zasugerowałem, że delikatnie może się kojarzyć z bitwami z HoMM, to postanowiła dać grze szansę (moja Żona jest jedną z tych kobiet, które gier komputerowych nie cierpią, ale akurat HoMM katowała swego czasu, to jest jakiś fenomen ta seria :)) Nadmienię na wszelki wypadek, że Żona lubi gry konfrontacyjne i z negatywną interakcją :)

Pograliśmy... i gra okazał się strzałem w 10. Dla nas największe atuty to dynamiczna rozgrywka (jest rozkmina, ale sytuacja na planszy potrafi się zmieniać bardzo szybko), dużo zwrotów akcji, zróżnicowane talie (to chyba bardzo duży atut tej gry), proste zasady, a przy okazji ładne wykonanie. Gra nas urzekła i niestety przy mojej manii zbierania nie obejdzie się bez dalszych zakupów.

Wykonanie jest naprawdę dobre, aczkolwiek karty bardzo miękkie i moim zdaniem bez koszulek, to szkoda trochę grać (ale ja jestem z tych koszulująychc wszystko). Ja preferuję grube koszulki chroniące przez wyginaniem kart miętoszonych przez współgraczy w rękach, dlatego też mam FF american standard (wchodzą na styk, trochę trzeba się napracować przy wkładaniu kart), Maydayów do tego bym nie polecił, Ultra Pro już tak (stosuję wszystkie w różnych grach).
Awatar użytkownika
Flogiston
Posty: 236
Rejestracja: 11 lut 2014, 19:46
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Summoner Wars

Post autor: Flogiston »

Karty nie należące do Master Setu są nieco inaczej wykonane - sztywniejsze i grubsze. Ale też polecam zakoszulkować.
Dabi
Posty: 1256
Rejestracja: 24 wrz 2005, 01:08
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: Summoner Wars

Post autor: Dabi »

dlatego też mam FF american standard (wchodzą na styk, trochę trzeba się napracować przy wkładaniu kart)
Kurcze a ja wyczytałem informacje, że pasują FF European Standard (fioletowe) i kurcze troszkę jest sporo luzu. Muszę spróbować z zielonymi.
Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Posty: 1093
Rejestracja: 20 sie 2008, 11:48
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 86 times
Been thanked: 31 times

Re: Summoner Wars

Post autor: Rafal_Kruczek »

CZy któs wie lub próbówał: czy karty z polskiego wydania wejda to tych koszulek?
https://twitter.com/bbeyke/status/49991 ... 32/photo/1
Awatar użytkownika
Karh
Posty: 166
Rejestracja: 13 lis 2011, 13:01
Lokalizacja: Elbląg
Has thanked: 14 times
Been thanked: 1 time

Re: Summoner Wars

Post autor: Karh »

Chciałbym kupić tablet, który miałby mi generalnie służyć tylko do grania w Summoner Wars. Ma ktoś przetestowaną jakąś w miarę ekonomiczną zabawkę na której gra będzie dobrze działać?

EDIT: O Androida chodzi.
I was born too late
And I'll never be like you
adalbert
Posty: 942
Rejestracja: 02 lis 2009, 14:15
Has thanked: 12 times
Been thanked: 26 times

Re: Summoner Wars

Post autor: adalbert »

Rafal_Kruczek - już to było kilka stron temu. Z wymiarów wynika, że wejdą i to ze sporym luzem, więc być może pomyślane są jako, takie do których wkładasz już zakoszulkowane (np na turniej). Krwawisz może się chyba wypowiedzieć z pozycji empirii...
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Summoner Wars

Post autor: Pixa »

Dabi pisze:
dlatego też mam FF american standard (wchodzą na styk, trochę trzeba się napracować przy wkładaniu kart)
Kurcze a ja wyczytałem informacje, że pasują FF European Standard (fioletowe) i kurcze troszkę jest sporo luzu. Muszę spróbować z zielonymi.
Zielone pasuja idealnie - wchodza na wcisk, ale karta sie nie wygina. Od gory zostaje jeszcze z 2-3 mm luzu jak to w FFG
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
Awatar użytkownika
nolaan
Posty: 2
Rejestracja: 29 mar 2013, 20:04

Re: Summoner Wars

Post autor: nolaan »

Karh pisze:Chciałbym kupić tablet, który miałby mi generalnie służyć tylko do grania w Summoner Wars. Ma ktoś przetestowaną jakąś w miarę ekonomiczną zabawkę na której gra będzie dobrze działać?

EDIT: O Androida chodzi.
Compatibility note: Here's what Playdek has to say about device compatibility:

"We support all Android devices that have a GPU, with the exception of those with a Mali chip. All Mali chip devices will be supported in a future update. We also support all Kindle Fire devices, excluding the 1st Generation Kindle Fire and the Kindle Fire TV."

Czyli (stan na dzień obecny) odrzuć wszystko z GPU Mali.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Summoner Wars

Post autor: pan_satyros »

Ruszył preorder w sklepach ;)
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Summoner Wars

Post autor: Bea »

pan_satyros pisze:Ruszył preorder w sklepach ;)
No ładnie, cena prawie o 40 zł mniejsza niż w Cubowej przedsprzedaży. Nic dziwnego, że tamta stanęła po przekroczeniu setki. Tym którzy nie dostali przynajmniej dwóch gratisowych talii, nie bardzo się ona opłacała.
Punryk
Posty: 30
Rejestracja: 05 paź 2013, 23:25

Re: Summoner Wars

Post autor: Punryk »

cały CÓBE :D
adalbert
Posty: 942
Rejestracja: 02 lis 2009, 14:15
Has thanked: 12 times
Been thanked: 26 times

Re: Summoner Wars

Post autor: adalbert »

Tego, że pewien sklep będzie robił przedsprzedaż w bardzo atrakcyjnej cenie, można się chyba było bez problemu domyślić. Ja i tak jestem do przodu (załapałem się na dwie talie uzupełnień), ale wg mnie wielką korzyścią preorderu w Cube była możliwość wcześniejszego grania w Master Seta.
Awatar użytkownika
mckil
Posty: 598
Rejestracja: 13 cze 2008, 18:44
Lokalizacja: Ostrołęka
Has thanked: 49 times
Been thanked: 57 times

Re: Summoner Wars

Post autor: mckil »

Faktycznie aż 3 zł różnicy doliczając koszty wysyłki! Bardzo atrakcyjnie. ;)
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Summoner Wars

Post autor: Bea »

mckil pisze:Faktycznie aż 3 zł różnicy doliczając koszty wysyłki! Bardzo atrakcyjnie. ;)
Różnicy między czym?
Awatar użytkownika
mckil
Posty: 598
Rejestracja: 13 cze 2008, 18:44
Lokalizacja: Ostrołęka
Has thanked: 49 times
Been thanked: 57 times

Re: Summoner Wars

Post autor: mckil »

Miedzy tym co jest a tym co było, a mówiąc dosadnie miedzy przedsprzedażą w 3T a akcją CUBE.
uday
Posty: 726
Rejestracja: 11 wrz 2013, 23:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Summoner Wars

Post autor: uday »

No to chyba żyjemy w innych rzeczywistościach. 180 w akcji CUBE i 140 w 3Trollach obecnie. Przesyłka to koszt 10-20zł. Nijak mi to nie daje 3zł różnicy...
Awatar użytkownika
Bardias
Posty: 303
Rejestracja: 19 sty 2014, 04:07
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time

Re: Summoner Wars

Post autor: Bardias »

mckill liczy chyba master set + jeden dodatek za 30 zł, bo większość zamawiających u Cube taki zestaw dostała.
uday
Posty: 726
Rejestracja: 11 wrz 2013, 23:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Summoner Wars

Post autor: uday »

No to rzeczywiście zmienia sytuację.
Awatar użytkownika
Bardias
Posty: 303
Rejestracja: 19 sty 2014, 04:07
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time

Re: Summoner Wars

Post autor: Bardias »

Nie chce nikogo wprowadzać w błąd, więc niech ktoś mnie poprawi, ale bodajże wszyscy do 100 czy też 150 zamówienia dostawali do master seta gratisy w postaci jednej/dwóch dodatkowych talii. Reszta (nie było jej chyba zbyt dużo) dostała samego MS i rzeczywiście taki deal był średnio opłacalny.

Część wyszła na plus (ci co dostali 2 dodatkowe zestawy o wartości 65 zł), część na zero (1 dodatkowy zestaw), część trochę na minus (bez gratisów). W dalszym ciągu jednak ci, którzy zamówili w pre-orderze mogli się cieszyć grą miesiąc wcześniej.
ODPOWIEDZ