Star Wars: Gra karciana LCG (Eric M. Lang)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Star Wars LCG

Post autor: pattom »

zioombel pisze:Moim zdaniem pytanie zasadane. Mam swoje przypuszczenia co do gry, ale żadnych dobrych źródeł nie mam. Pattom jeśli mozesz (nikt np. z wydawnictwa Ci nie zabronił dzielić sie informacją) to chetnie dowiem się czy ta informacja jest pewna?
Informacja będzie pewne jak Galakta to ogłosi. Obecnie informacja jest nieoficjalna i ciężko na jej podstawie wyrokować. Wiem jedynie, że SW PL to jeszcze tylko chwilka. Oby to info bylo fałszywe czego życzę wszystkim fanom SW LCG w Polsce.
Teokrata
Posty: 130
Rejestracja: 21 lip 2014, 18:52
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Star Wars LCG

Post autor: Teokrata »

pattom pisze:
zioombel pisze:Moim zdaniem pytanie zasadane. Mam swoje przypuszczenia co do gry, ale żadnych dobrych źródeł nie mam. Pattom jeśli mozesz (nikt np. z wydawnictwa Ci nie zabronił dzielić sie informacją) to chetnie dowiem się czy ta informacja jest pewna?
Informacja będzie pewne jak Galakta to ogłosi. Obecnie informacja jest nieoficjalna i ciężko na jej podstawie wyrokować. Wiem jedynie, że SW PL to jeszcze tylko chwilka. Oby to info bylo fałszywe czego życzę wszystkim fanom SW LCG w Polsce.
jesli Galakta podejmie decyzje o zmaknieciu SW LCG PL na kilka miesiecy przed nowym filmem i zostawi sobie tylko Conqesta z LCG to moze pieknie strzelic sobie w stope :roll:
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Star Wars LCG

Post autor: Karit »

Z drugiej strony A:NR skasowali po tym jak caly cykl zaczal przynosic straty i nie chceli juz dokladac do tego interesu (zrozumiale). Do filmu jeszcze daleko, Ffg wyda pewnie z 2 cykle i 2 duze dodatki, jesli teraz Galakta ma juz straty to nie oplaca sie jej czekac na film. Poza tym pewnie do fimu powstana kolejne nowe gry w tematyce SW i bedzie co spolszczac.
Niestety taki mamy rynek w polsce, grupa odbiorcow nie jest zaduza i tasiemcowe LCGi maja za malo fanow.
Ciekawe jednak ze bedzie turniej Sw LCG, moze jest jednak nadzieja na kontynuacje wersji PL (?)
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
Teokrata
Posty: 130
Rejestracja: 21 lip 2014, 18:52
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Star Wars LCG

Post autor: Teokrata »

http://galakta.pl/sylwetki-w-mroku/

Galakta własnie zapowiedziała duży dodatek SW LCG w wersji PL :D
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Star Wars LCG

Post autor: Karit »

Teokrata pisze:http://galakta.pl/sylwetki-w-mroku/

Galakta własnie zapowiedziała duży dodatek SW LCG w wersji PL :D
juuuuupi :) Czyli nasze obawy o koniec SW LCG PL (na razie) się nie potwierdziły :)
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
Awatar użytkownika
zioombel
Posty: 1149
Rejestracja: 21 wrz 2010, 13:19
Lokalizacja: Wołomin
Has thanked: 202 times
Been thanked: 98 times

Re: Star Wars LCG

Post autor: zioombel »

Galakta mogłaby się wypowiedzieć. Do Władcy tez wyszedł Głos Isengardu po polsku a już małe dodatki z cyklu nie.
Awatar użytkownika
Usul
Posty: 308
Rejestracja: 29 sie 2006, 19:31
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times

Re: Star Wars LCG

Post autor: Usul »

Mam wrażenie, że jednak SW pl kupuje jednak znacznie więcej osób, nawet ze względu na świat. Mam również nadzieję, że seria dotrwa do końca w wersji polskiej (to do Ciebie apel Galakto), a ja ze swojej strony kładę cegiełkę i co miesiąc kupuję dodatek do SW i X-winga licząc na to :)
Teokrata
Posty: 130
Rejestracja: 21 lip 2014, 18:52
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Star Wars LCG

Post autor: Teokrata »

Panie i Panowie! czas na przedpłaty i rezerwowanie noclegów:
Otwarte Mistrzostwa Polski SW LCG i Ogólnopolski turniej X-Wing w Gdańsku

Obrazek
bamboklat
Posty: 89
Rejestracja: 11 paź 2012, 17:54

Re: Star Wars LCG

Post autor: bamboklat »

Teokrata pisze:http://galakta.pl/sylwetki-w-mroku/

Galakta własnie zapowiedziała duży dodatek SW LCG w wersji PL :D
Ja chyba zwariuję z tą Galaktą. Błąd jest w nazwie pierwszej karty z zapowiedzi dodatku ("Żadnych dezintegracji"). Dalej nie chce mi się czytać.
Teokrata
Posty: 130
Rejestracja: 21 lip 2014, 18:52
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Star Wars LCG

Post autor: Teokrata »

Ostatnio zmieniony 10 wrz 2014, 13:23 przez Teokrata, łącznie zmieniany 1 raz.
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Star Wars LCG

Post autor: pattom »

Karty brzydkie, nie popisali się tym razem.
Awatar użytkownika
Harth
Posty: 272
Rejestracja: 28 lis 2013, 12:38
Lokalizacja: Skierniewice
Has thanked: 9 times
Been thanked: 19 times

Re: Star Wars LCG

Post autor: Harth »

pattom pisze:Karty brzydkie, nie popisali się tym razem.
Może więcej wysiłku przeżucili na rysowanie kart do WH40K Conquest :(
Mam/Miałem
3Trolle 7%
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Star Wars LCG

Post autor: pattom »

No mam nadzieje :-)
Teokrata
Posty: 130
Rejestracja: 21 lip 2014, 18:52
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Star Wars LCG

Post autor: Teokrata »

pattom pisze:Karty brzydkie, nie popisali się tym razem.
pattom mam Ci zalinkowac 10 brzydszych ilustracji z podstawki Conquesta ??? :roll:

przykladowe karty z Conquesta:
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek



poza tym MECAHNIKA KART w tym secie jest rewelacyjna, grywalna, pelna trickow i fun'u :D
Ostatnio zmieniony 10 wrz 2014, 20:04 przez Teokrata, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Star Wars LCG

Post autor: mig »

Teokrata pisze:
pattom pisze:Karty brzydkie, nie popisali się tym razem.
pattom mam Ci zalinkowac 10 brzydszych ilustracji z podstawki Conquesta? :roll:
Być może takie są, co nie zmienia faktu, że te sa masakrycznie paskudne. :?
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Star Wars LCG

Post autor: Rune »

Fakt, ilustracje są paskudne :?
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
Teokrata
Posty: 130
Rejestracja: 21 lip 2014, 18:52
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Star Wars LCG

Post autor: Teokrata »

Obrazek

jeszcze na koniec tygodnia gorący apel do graczy z miast, które do Gdańska mają najbliżej, jak Toruń, Włocławek czy Poznań - Mistrzostwa Polski na północy kraju są specjalnie w tym roku dla Was abyście nie musieli jechać do Krakowa, gdzie pewnie będą wszystkie kolejne mistrzostwa... nie zmarnujcie swojej szansy !!! Mistrzostwa Polski są raz w roku, i tylko ten jeden raz są organizowane przez graczy dla graczy - drugich takich już pewnie nie będzie !!!

CZEKAJĄ NA WAS (dwustronne foliowane karty frakcji):

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Desaix1800
Posty: 284
Rejestracja: 01 mar 2011, 18:07
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Re: Star Wars LCG

Post autor: Desaix1800 »

Moje pytanie jest trudne bo kupowałem netrunnera lcg pl i sprzedałem lekko zdenerwowany :/ czy warto wchodzić w sw? Bo klimat lepszy niż podbój ale kto wie ile przetrwa w pl ? Za to "podbój" ma mieć zaplecze :)
Ostatnio zmieniony 28 wrz 2014, 09:55 przez Desaix1800, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Vilk
Posty: 223
Rejestracja: 10 cze 2007, 16:55
Lokalizacja: Kraków

Re: Star Wars LCG

Post autor: Vilk »

"Podbój" rokuje dużo bezpieczniej, jeśli chodzi o ciągłość wydawania wersji pl.
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2466
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 573 times
Been thanked: 279 times

Re: Star Wars LCG

Post autor: Markus »

Śmiało wchodź w "podbój".
Liczba osób grających na proxach przed premierą gry jest duża. Dobrze to rokuje na liczebność osób na turniejach.
Jeżeli prawdziwa jest liczba graczy na MP w Gdańsku to SW ma problem :-(
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Star Wars LCG

Post autor: pattom »

Desaix1800 pisze:Moje pytanie jest trudne bo kupowalem netrunnera lcg pl i sprzedałem lekko zdenerwowany :/ czy warro wchodzic w sw? Bo klinat lepszy niz podbój ale ktwo wie ile przetrwa w pl ? Za to podboj ma mieć zaplecze :)
Odradzam SW, to już agonia gry. Na MP było 20 osób. 10-12 osób to przychodzi we Wrocławiu na zwykłe granie w ANR w tygodniu, z Podbojem pewnie będzie jeszcze lepiej.
Klimat gry jest fajny, mechanika słaba, lepiej wydać pieniądze na coś z kim będziesz miał możliwość pograć.
Darboh
Posty: 861
Rejestracja: 18 wrz 2012, 09:15
Has thanked: 32 times
Been thanked: 19 times

Re: Star Wars LCG

Post autor: Darboh »

pattom pisze:
Desaix1800 pisze:Moje pytanie jest trudne bo kupowalem netrunnera lcg pl i sprzedałem lekko zdenerwowany :/ czy warro wchodzic w sw? Bo klinat lepszy niz podbój ale ktwo wie ile przetrwa w pl ? Za to podboj ma mieć zaplecze :)
Odradzam SW, to już agonia gry. Na MP było 20 osób. 10-12 osób to przychodzi we Wrocławiu na zwykłe granie w ANR w tygodniu, z Podbojem pewnie będzie jeszcze lepiej.
Klimat gry jest fajny, mechanika słaba, lepiej wydać pieniądze na coś z kim będziesz miał możliwość pograć.
Mentalność Kalego conqestowców. Idźże sobie fapać do swojego wątku...
Awatar użytkownika
Desaix1800
Posty: 284
Rejestracja: 01 mar 2011, 18:07
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Re: Star Wars LCG

Post autor: Desaix1800 »

Moje pytanie było raxzej skierowane do miłośników sw lcg ...mialem nadzieje ze mnie przekonają do tego tytułu :)
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: Star Wars LCG

Post autor: jax »

Desaix1800 pisze:Moje pytanie było raxzej skierowane do miłośników sw lcg ...mialem nadzieje ze mnie przekonają do tego tytułu :)
Ja cię przekonuję. SW to fajne LCG, dynamiczne, dające dużo funu. Ale jeśli dla Ciebie ważna jest scena turniejowa (osobiście kompletnie mnie ona nie obchodzi) to oczywiście nie jestem w stanie Cię przekonać :)
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
Desaix1800
Posty: 284
Rejestracja: 01 mar 2011, 18:07
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Re: Star Wars LCG

Post autor: Desaix1800 »

Scena turniejowa nie jest az tak ważna :) wazny jest klimat i mechanika. W przypadku podboju scena zaplecze i premiowanie wersji pl jest dodatkowym plusem :) a czy galakta nie moze wspierać tez podobnie sw ?
ODPOWIEDZ