Warhammer 40,000: Conquest / Podbój LCG (Brad Andres, Nate French, Eric M. Lang)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Borwol
Posty: 93
Rejestracja: 21 lut 2012, 18:07

Re: Warhammer 40k Conquest LCG

Post autor: Borwol »

Jarzynek pisze:Kurcze, się pośpieszyłem z kupowaniem. 6 złotych stracone bezpowrotnie :(.

A wpis jak zwykle przyjemny w czytaniu. Dzięki.
spokojnie. Mozesz dodatki taniej zamówic :)
Blog na temat gry `Warhammer 40000: Podbój`:
http://thronesandstars.blogspot.com/
Teokrata
Posty: 130
Rejestracja: 21 lip 2014, 18:52
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Warhammer 40k Conquest LCG

Post autor: Teokrata »

Brylantino pisze:I w żadnym stopniu nie są. Chyba ktoś nie wie, ile potrafią kosztować turniejowe talie do MTG... Zwykle za taką jedną, to się ma dodatków do LCG-a na najbliższe 2-3 lata.
jedna dobra karta do MTG - 50zł
jeden dodatek z kartami "w komplecie" do LCG - 50zł
cena talii turniejowej do MTG - 1500zł
cena wszystkich dodatków do wybranej gry LCG - 1500zł
:roll:
Awatar użytkownika
Bogenhafen
Posty: 113
Rejestracja: 02 lut 2013, 10:38
Lokalizacja: Katowice i okolice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Warhammer 40k Conquest LCG

Post autor: Bogenhafen »

1 talia vs ... ile talii?
:roll:
Darboh
Posty: 861
Rejestracja: 18 wrz 2012, 09:15
Has thanked: 32 times
Been thanked: 19 times

Re: Warhammer 40k Conquest LCG

Post autor: Darboh »

Teokrata pisze:
Brylantino pisze:I w żadnym stopniu nie są. Chyba ktoś nie wie, ile potrafią kosztować turniejowe talie do MTG... Zwykle za taką jedną, to się ma dodatków do LCG-a na najbliższe 2-3 lata.
jedna dobra karta do MTG - 50zł
jeden dodatek z kartami "w komplecie" do LCG - 50zł
cena talii turniejowej do MTG - 1500zł
cena wszystkich dodatków do wybranej gry LCG - 1500zł
:roll:
Pociągnę offtopa
Troszku z dupy Ci się to przeliczyło, albo MtG jest tak z dupy, albo tylko dupy kupują tak talie ;) Wiem za dużo dup - przepraszam :)
Ciężko mi powiedzieć ile osób w ten sposób funkcjonuje w MtG bo w ogóle tego środowiska nie znam, ale mogę się wypowiedzieć jak to wygląda w innym ccg'u czyli Legend of the Five Rings -która relatywnie do MtG wychodzi taniej :) Odnoszenie się do oszołomów w ten sposób kupujących decki jest zdeczka niewłaściwe. Porównać trzeba by było do decku grywalnego na turniejach np Netrunnera wliczając koszt dodatkowy pozyskania jedynek z core seta. Oczywiście nadal miażdżąca przewaga ceny jest po stronie ccg'a, ale uściślijmy o czym mówimy.
Kiedyś przeliczyłem jak to wygląda w L5R porównując do LCG. Liczyłem na moment kiedy w obecnej edycji były 3 dodatki i podstawka edycji - jakieś 7 miesięcy. Wyszło że pula edycji Ivory wynosi 850 wzorów co przy uwzględnieniu uniqów pełny play set powinien liczyć pi razy drzwi 2 225 kart. Taką pulę kart na dobrą sprawę LCG uzyskuje po około 2,5 roku działania (wzorowałem się na Netrunerze - czyli pełny core set + 4 cykle po 6 dodatków + 4 duże dodatki pomiędzy cyklami). Jak policzymy najprościej 50 zł za dodatek mały i 100 zł za duży to wychodzi koszt takiej puli kart około 1 800 zł - 1 900 zł. W L5R kupując normalnie boosterboxy i wymieniając się (co bywa uciążliwe) kartami mamy tą pulę za gdzieś około 2 500 zł. I nie jeden deck tylko 9 klanów w którym jest kilka buildów do składania na kilka sposobów, bla bla bla - to samo co LCG. W ten sposób można porównywać. Najbardziej czas: 7 miesięcy do 2,5 roku. To boli. No i przeterminowywyanie się kart. To jeszcze bardziej.
Awatar użytkownika
anorak
Posty: 158
Rejestracja: 18 paź 2010, 16:37
Lokalizacja: Zielona Góra
Been thanked: 15 times

Re: Warhammer 40k Conquest LCG

Post autor: anorak »

Teokrata pisze:
Brylantino pisze:I w żadnym stopniu nie są. Chyba ktoś nie wie, ile potrafią kosztować turniejowe talie do MTG... Zwykle za taką jedną, to się ma dodatków do LCG-a na najbliższe 2-3 lata.
jedna dobra karta do MTG - 50zł
jeden dodatek z kartami "w komplecie" do LCG - 50zł
cena talii turniejowej do MTG - 1500zł
cena wszystkich dodatków do wybranej gry LCG - 1500zł
:roll:
CCG to nie LCG. Te modele są na tyle różne, że nie ma sensu ich w ogóle porównywać. Cena przyzwoitej talii turniejowej do MTG (w najpopularniejszym na świecie formacie) to około 500 złotych. Pewnie, jak się uprzesz, to wywalisz 1500, ale na takiej za 200-300 zł też da się FNMa na 20 osób wygrać (wielokrotnie sprawdzone). Więc tak drogo nie jest. Ale to oczywiście pod warunkiem, że się kupuje tylko karty do jednej talii na rynku wtórnym i gra się tą talią przez 2 lata. Potem trzeba ją sprzedać za pół ceny i zainwestować w nową ;).

Przewagą CCG są te wszystkie zbędne commony, które leżą w pudle i aż się proszą, żeby wydać je zainteresowanemu 12latkowi. Dlatego Magic taki jest popularny. Absolutnie każdy może w niego grać nie płacąc za to złamanego grosza. Tego z LCG nie zrobisz, bo ma jeszcze bardziej kolekcjonerski charakter - kupujemy, żeby wkładać do albumu, a nie po to, żeby komuś oddać.
Darboh
Posty: 861
Rejestracja: 18 wrz 2012, 09:15
Has thanked: 32 times
Been thanked: 19 times

Re: Warhammer 40k Conquest LCG

Post autor: Darboh »

anorak pisze: Przewagą CCG są te wszystkie zbędne commony, które leżą w pudle i aż się proszą, żeby wydać je zainteresowanemu 12latkowi. Dlatego Magic taki jest popularny. Absolutnie każdy może w niego grać nie płacąc za to złamanego grosza. Tego z LCG nie zrobisz, bo ma jeszcze bardziej kolekcjonerski charakter - kupujemy, żeby wkładać do albumu, a nie po to, żeby komuś oddać.
Zgadza się. Obecnie set commonów i uncomonów w L5R do obecnej edycji to wydatek mniejszy jak cena jednego dodatku do LCG (nawet można dostać czasem za darmo jak ktoś się chce makulatury pozbyć z domu :) ) i spokojnie można tym pograć nie tylko w formacie bushi. Przy okazji nowej edycji AEG wypuściło startery bez erek (i bez puszek) z samym strongholdem, commonami i uncomonami za całe 15 zł :)
A zalegające personalki poskładałem na deck do grania z synem w wojnę :)
michaelius
Posty: 95
Rejestracja: 19 lip 2010, 17:00
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times

Re: Warhammer 40k Conquest LCG

Post autor: michaelius »

Co do dyskusji o CCG vs LCG to do Magicka zniechęciła mnie rotacja - co z tego, że miałem fajną talię jak po jakimś czasie przestawała być fajna bo przestawała być legalna w turniejach z ograniczoną pulą kart.

Wiadomo coś o dacie premiery Conquesta ?
Awatar użytkownika
Aduanath
Posty: 495
Rejestracja: 31 paź 2012, 18:55
Lokalizacja: Legnica
Been thanked: 1 time

Re: Warhammer 40k Conquest LCG

Post autor: Aduanath »

michaelius pisze:Wiadomo coś o dacie premiery Conquesta ?
Na forum Galakty D.W. pisał, że kontener ma być w Polsce koło 20 września. Jeśli w Stanach premiera będzie wcześniej (oni czekać na nas nie muszą :D ), to wysyłają od razu, jeśli u nich premiera będzie później (bo np. jeszcze kontener nie dopłynął), trzeba będzie czekać na termin premiery. Data 20 września jest orientacyjna i może się zmienić, jeśli celnicy kontener przetrzymają itp ;)
Nasza kolekcja - ciągle się rozwija :)
Awatar użytkownika
neutrino
Posty: 227
Rejestracja: 20 lis 2013, 08:13
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 10 times
Been thanked: 5 times

Re: Warhammer 40k Conquest LCG

Post autor: neutrino »

Na polskim forum Podboju pojawiła sie data 9 październik (premiera światowa jak i polska).
"Talent, ciężka praca, wytrwałość i poświęcenie. Nikt się nie rodzi leniwy. To umiejętność nabyta (...) forma sztuki, jeśli wolisz, podobna do poezji, tańca czy muzyki."
gervaz
Posty: 346
Rejestracja: 26 wrz 2009, 09:07
Has thanked: 8 times
Been thanked: 1 time

Re: Warhammer 40k Conquest LCG

Post autor: gervaz »

Późno, za późno!
http://bitewniakowepogranicza.blogspot.com/

Blog z pogranicza gier bitewnych i reszty rozrywki bez prądu (w tym picia).
michaelius
Posty: 95
Rejestracja: 19 lip 2010, 17:00
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times

Re: Warhammer 40k Conquest LCG

Post autor: michaelius »

Dzięki to jeszcze bez tragedii - bałem się większej obsuwy.
Awatar użytkownika
Looke83
Posty: 101
Rejestracja: 26 paź 2013, 11:32
Lokalizacja: Poznań

Re: Warhammer 40k Conquest LCG

Post autor: Looke83 »

Wcale nie powiedziane, że ta obsuwa z winy wersji PL. Podobno nasza już płynie. Równie dobrze możemy czekać za Amerykanami aż Oni dostaną swoją wersję.
pridebowl
Posty: 174
Rejestracja: 19 lip 2014, 22:24
Has thanked: 17 times
Been thanked: 21 times

Re: Warhammer 40k Conquest LCG

Post autor: pridebowl »

Obsuwa jest z amerykańską wersją ... płynie ponad 1,5 miesiąca. Z jednej strony trochę szkoda, z drugiej - październik sprzyja bardziej do tego, żeby spędzać czas w knajpach, sklepach i ogólnie graniu ;) Zawsze przez ten miesiąc można dozbierać kasę na kolejny cs lub odłożyć na pierwszy dodatek, który może okazać się - zostanie wydany zaraz po CS.

Póki co cieszy na pewno fakt, że osoby, które zagrały w conquesta i nie są uprzedzone do tej gry z zasady - bardzo pozytywnie są zaskoczone mechaniką oraz tym jak ta gra działa. Zabawa jest naprawdę przednia i już znam kilka osób, które kupią CS bo się przekonały do tej gry ... i nie trzeba nikogo było namawiać !!

W każdym razie czy wydadzą ją we wrześniu czy październiku nie ma znaczenia - ważne, że gra zbiera przedpremierowe żniwo w postaci pre-orderów i w niektórych sklepach już jest w topie sprzedażowym !!
Borwol
Posty: 93
Rejestracja: 21 lut 2012, 18:07

Re: Warhammer 40k Conquest LCG

Post autor: Borwol »

http://podboj.znadplanszy.pl/2014/09/09 ... y-konkurs/

Nowy wpis razem z konkursem :) zapraszam
Blog na temat gry `Warhammer 40000: Podbój`:
http://thronesandstars.blogspot.com/
Borwol
Posty: 93
Rejestracja: 21 lut 2012, 18:07

Re: Warhammer 40k Conquest LCG

Post autor: Borwol »

Blog na temat gry `Warhammer 40000: Podbój`:
http://thronesandstars.blogspot.com/
Borwol
Posty: 93
Rejestracja: 21 lut 2012, 18:07

Re: Warhammer 40k Conquest LCG

Post autor: Borwol »

Blog na temat gry `Warhammer 40000: Podbój`:
http://thronesandstars.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Shodo
Posty: 28
Rejestracja: 04 cze 2011, 11:49

Re: Warhammer 40k Conquest LCG

Post autor: Shodo »

Oprócz Elouith reszta planet przypomina ukochany Śląsk. Teraz mogę bez wyrzutów sumienia kupić gre :D
Awatar użytkownika
Harth
Posty: 272
Rejestracja: 28 lis 2013, 12:38
Lokalizacja: Skierniewice
Has thanked: 9 times
Been thanked: 19 times

Re: Warhammer 40k Conquest LCG

Post autor: Harth »

Shodo pisze:
Oprócz Elouith reszta planet przypomina ukochany Śląsk. Teraz mogę bez wyrzutów sumienia kupić gre :D
Lepszy taki powód niż żaden. Ale czy żona/dziewczyna da się nabrać? :wink:
Mam/Miałem
3Trolle 7%
Borwol
Posty: 93
Rejestracja: 21 lut 2012, 18:07

Re: Warhammer 40k Conquest LCG

Post autor: Borwol »

Shodo pisze:
Oprócz Elouith reszta planet przypomina ukochany Śląsk. Teraz mogę bez wyrzutów sumienia kupić gre :D
przypominam o rabacie na młotka na 3trolle.pl. wystarczy wpisać w odpowiednim polu: podboj.znadplanszy.pl :D
Blog na temat gry `Warhammer 40000: Podbój`:
http://thronesandstars.blogspot.com/
Borwol
Posty: 93
Rejestracja: 21 lut 2012, 18:07

Re: Warhammer 40k Conquest LCG

Post autor: Borwol »

Polskie karty:
Orki:
http://podboj.znadplanszy...orkowe-chopaki/
Tau:
http://podboj.znadplanszy...-podboj-tau-pl/
Blog na temat gry `Warhammer 40000: Podbój`:
http://thronesandstars.blogspot.com/
Awatar użytkownika
sewhoe
Posty: 343
Rejestracja: 20 lis 2012, 13:21
Lokalizacja: Sanok
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: Warhammer 40k Conquest LCG

Post autor: sewhoe »

Premiera światowej i polskiej wersji podboju zaplanowana na 2 października. Miejmy nadzieję że nic się ludziom w FFG nie odwidzi (tzn. że ich transport nie złapie jakiejś kolejnej obsuwy).
szymuss
Posty: 407
Rejestracja: 26 lut 2009, 11:48
Has thanked: 34 times
Been thanked: 25 times

Re: Warhammer 40k Conquest LCG

Post autor: szymuss »

Zapraszam ludzi z Krk i okolic do odpowiedniego dzialu:) ,bo w pazdzierniku ruszamy z I liga:)
Awatar użytkownika
hallas
Posty: 187
Rejestracja: 09 wrz 2009, 14:06
Lokalizacja: Brodnica, Toruń

Re: Warhammer 40k Conquest LCG

Post autor: hallas »

Jeśli już porównywać CCG do LCG to wszystko ma swoje zady i walety. W CCG łatwiej wejść (dzięki rotacji, tanich strategii itd.), ale pieniądze, które można wydać na grę sięgają astronomicznych kwot. W LCG jest górna granica - nie da się kupić więcej niż trzy core-sety i wszystkie dostępne dodatki. (Oj, ostatnio wprowadzono draft sety, kosmicznie drogie jak na mój gust, które łamią tą zasadę.)

Od strony producenta to zapewne i tak daje średnio tyle samo pieniędzy, które wędrują od jednego gracza do producenta gry.

Już spróbowałem Netrunnera, strasznie udany, ale by wejść w tą grę w tej chwili i mieć szansę grania na równym poziomie z kimś, kto gra od początku - jak na moje tysiąc trzeba wydać. Złośliwość LCG jest taka, że nie da się ograniczyć do jednego cyklu, jednego Deluxe i jednego core-setu. To ostatnie wkurza mnie najbardziej - koszt zakupienia braków z podstawki jest strasznie wysoki co do tego, co chce się kupić (najczęściej dwie, trzy karty na dany moment). Pewnie w dużych środowiskach da się pożyczyć, ale nie sądzę, by ktoś sprzedawał np. konsole bo "tym kolorem nie gram".

Mam zamiar zakupić Conquest, wygląda ciekawie, mam nadzieję, że będą chętni do grania w Toruniu.
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Warhammer 40k Conquest LCG

Post autor: pattom »

Jest kilka tekstów do poczytania i filmików do obejrzenia :-)

http://podboj.galakta.pl
Cube
Posty: 47
Rejestracja: 13 kwie 2006, 13:36
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Warhammer 40k Conquest LCG

Post autor: Cube »

Ponieważ chcielibyśmy, aby informacja dotarła to jak największej ilości osób z Poznania pozwolimy sobie wrzucić ogłoszenie i tutaj. W czwartek 2 października, w dniu premiery, będziemy organizowali event promujący Podbój w Poznaniu. Będzie można nauczyć się grać, kupić grę, zagrać w pierwszym (traktowanym zupełnie luźno) turnieju. Więcej informacji na stronie eventu na Facebooku, a dla osób nieposiadających konta opis przeklejony:

https://www.facebook.com/events/405680602914072/

Poczyniliśmy już ustalenia w kwestii tego jak dokładnie będzie wyglądał nasz dzień z Podbojem w Cube!
12.00- Otwarcie sklepu. Już od tej godziny możecie odbierać swoje zamówione przedpremierowo Zestawy Podstawowe. Z tą też godziną rozpoczynamy naukę grania dla wszystkich, którzy nie mieli jeszcze okazji poznać zasad, a także luźne granie dla osób, które już zasady znają, a mają po prostu wolny czas i chcą z nami posiedzieć
16.00- spotkanie właściwe- zbieramy się gromadnie omawiając pierwsze wrażenia i dyskutując nad przyszłością gry. Jednocześnie rozpoczynamy zapisy i przygotowania do turnieju!
17.00- Pierwszy turniej Warhammer 40000: Podbój! Regulamin poniżej:
1. Na turnieju nie obowiązuje żadne wpisowe, natomiast nagroda główna dla zwycięzcy to wyjątkowy Hot-dog i gra komputerowa w klimacie!
2. Gramy 3 rundy po 45 minut.
3. Gracz gra jedną, wybraną frakcją. Decki bierzemy prosto z podstawki, nie ma możliwości mieszania frakcji ani dokładania kart neutralnych. Chodzi tutaj o czyste "ogranie się" i dobrą zabawę
4. JEŻELI już się pojawią, to obowiązują zasady turniejowe Fantasy Flight Games. Jeżeli jednak zasad tych jeszcze nie będzie to stworzymy na potrzeby tego turnieju własny system punktacji bazując na doświadczeniu turniejowym z innych LCG.
Wszystkuch jeszcze raz serdecznie zapraszamy i zachęcamy do rozpowszechniania wydarzenia w środowisku tak aby było nas jak najwięcej
ODPOWIEDZ