Conquest of the Empire

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Rahit
Posty: 44
Rejestracja: 23 maja 2007, 11:03
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Conquest of the Empire

Post autor: Rahit »

Co o tej grze sadzicie, czy mozna w nia swobodnie pograc w dwie osoby i czy wymagana jest dobra znajomosc angielskiego?, a moze znajduje sie gdzies w sieci polska instrukcja?
Awatar użytkownika
blazej
Posty: 483
Rejestracja: 06 lut 2005, 20:19
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: blazej »

grucha
Posty: 362
Rejestracja: 08 paź 2006, 08:18
Lokalizacja: Szamotuły, k/Poznania
Has thanked: 14 times
Been thanked: 5 times

Post autor: grucha »

Moze zle szukalem ale nie znalazlem nic na temat tej gry na forum. Czy ktos moze cos wiecej napisac czy moze ta gre polecic i jak wyglada jej gra w przedziale 2-6 osob?
Pochodzenie człowieka od małpy jest prywatną sprawą każdego z nas.
Awatar użytkownika
ram
Posty: 201
Rejestracja: 29 lis 2005, 16:07
Has thanked: 103 times
Been thanked: 24 times

Post autor: ram »

Tutaj trochę - porównanie CotE i Struggle of Empires:
http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... sc&start=0
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
cubuz
Posty: 60
Rejestracja: 04 lut 2006, 09:23
Lokalizacja: Sopot

Post autor: cubuz »

gralem na 2 osoby w wariancie podstawowym i nie polecam.
nasz rozwój przebiegał dosyc podobnie (ale bez przesady) i calkowicie sie zablokowalismy - ustalona została równowaga i nie sposob bylo przez kilka(-nascie) tur jej przelamac, moglismy tak pewnie do dzisiaj grac ;)
co wiecej przy rozgrywce na 5-6 osob z relacji znajomych wiem, ze wygrywal gracz, ktory atakowal jako ostatni - pierwszy gracz atakuje, odslania sie, jest atakowany przez drugiego, ktory odslania sie... itd.

nie wiem jak to wyglada przy zasadach rozszerzonych, ale wersja podstawowa nie jest warta wg mnie swoich pieniedzy (o ile mozna to osadzic po tak pobieznym poznaniu gry)
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

Sa dwa zestawy zasad - nie pamietam w tej chwili jak sie nazywaja, ale jeden z nich to taki troche RISK (porazka), drugi wzorowany na Struggle of Empires -- i wylacznie ten drugi ma sens. Grajac na zasadach riskopodobnych mozna sie do gry zniechecic, wiec nie polecam.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Eye
Posty: 5
Rejestracja: 17 lis 2008, 18:33

Re: Conquest of the Empire

Post autor: Eye »

Generalnie grę można kupic za 150 zł i wydaje mi się, że tyle jest ona akurat warta.

Co do pierwszych zasad: Nataniel ma rację...gra jest trochę monotematyczna i z reguły startują z danj prowincji za każdym razem początek wygląda identycznie. My tutaj dodaliśmy system sojuszy i kolejność ruchów z drugich zasad, no i jeszcze wprowadziliśmy wojska neutralne. Działa to tak, że po deklaracji zajęcia neutralnej prowincji któryś z przeciwników rzuca 3 kostkami, co wypadnie z wojsk lądowych, to broni prowincji i potem normalna walka. Wydłuża to grę, ale też i urozmaica. Mam też opracowane małe urozmaicenie w postaci prowadzenia gospodarki (co ciekawe - gra się szybciej i jest mniej wojsk na planszy), handlu i surowców (na razie przetestowane to zborze/żywność i żelazo/broń).

Drugie zasady są trochę durne jeżeli chodzi o ruchy wojsk. Przemieszczanie legionu z Hiszpanii do Egiptu w jedne turze jest dla mnie nielogiczne.
Ogólnie jednak podoba mi się senat i kupowanie wpływów. Do drugich zasad też pewnie jakięs modyfikacje będą poczynione :wink:
Awatar użytkownika
Tommy
Posty: 1739
Rejestracja: 25 lut 2008, 15:18
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 108 times
Been thanked: 27 times

Re: Conquest of the Empire

Post autor: Tommy »

2 lata temu bodajże w grudniu jeden sklep sprzedawał za grosze gry eagle games - kupiliśmy wtedy bootleggers za 80pln i Conquesta za 119pln :D

Gra warta uwagi zawsze i wszędzie :D - imho świetna - problem tylko, że jak zaczynamy grać to do rana trudno skończyć, ale wiele radości daje każda partia. Gramy na te bardziej rozszerzone zasady i zajmuje to strasznie długo, ale gra na prawdę bardzo fajna, a jak czasem widuję za 130pln na forum, to gdyby nie była w zasięgu ręki to bym od razu chwycił. Co prawda pytanie sprzed roku, ale : nie wyobrażam sobie gry we dwójkę, w sumie nawet we 3 osoby nawet nie chcemy próbować, minimum 4-5! Stąd dwa minusy: trochę ludzi trzeba zebrać, trzeba mieć zarezerwowany bardzo długi wieczór/noc.
"I used to roll the dice
feel the fear in my enemy's eyes"
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Conquest of the Empire

Post autor: Rocy7 »

Wszystkie jednostki sa identyczne dla kazdego z graczy? Jak wygląda downtime?
Sir-Rafał
Posty: 147
Rejestracja: 14 sty 2011, 19:38
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Conquest of the Empire

Post autor: Sir-Rafał »

Z tego co pamiętam jednostki są takie same-taki sam zestaw z którego zakupujesz co chcesz: piechura, katapultę, kawalerię czy statek.
Downtime niewielki jest, ale z tego co pamiętam jak na tego typu grę nie jest to coś czym należy się przejmować i brać pod uwagę.
Moje planszówkowe nabytki: BGG

Polecam: Blog CIEKAWE GRY
ODPOWIEDZ