[Warszawa] OKO

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
bazik
Posty: 2407
Rejestracja: 16 mar 2006, 22:03
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Post autor: bazik »

ale jesli poprzednia byla taka jak ta w oku to smiem twierdzic ze nie zagrales jeszcze ani razu... choc nie wykluczam ze byc moze te kawalki gry zlymi regulami ktore grales wystarczaja zeby ocenic ze sie nie spodoba.
Awatar użytkownika
Lim-Dul
Administrator
Posty: 1711
Rejestracja: 11 gru 2006, 17:12
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Lim-Dul »

Nie.
I pozwolisz, ze powolam sie na twoja wlasna argumentacje z dyskusji wywolanej Polami Naftowymi (ze m.in. nie potrzebujesz nie wiadomo ilu rozgrywek aby stwierdzic czy gra ci sie podoba).
O! TO jest opinia, pod którą się podpisuję wszystkimi łapkami. Tzn. nie w odniesieniu do Colosseum, tylko w odniesieniu do gier ogólnie (planszowych lub nawet komputerowych).

Nie widzę opcji, żeby coś, co się komu nie podoba od początku, po iluś tam rozgrywkach, do których trzeba się zmuszać, nagle zaczęło się podobać. To tak jak argumenty fanboyów, że nie mogę oceniać jakiejś gry komputerowej, bo "grałem w nią tylko kilka godzin, a nie przeszedłem do końca"... Ocena może się zmienić tylko nieznacznie, a radykalne zmiany mogą zaistnieć dopiero po długim, długim okresie przerwy - np. powrocie do jakiejś gry po wielu latach, kiedy nagle zaczyna się podobać bardziej albo odwrotnie - o wiele mniej. =)
War does not determine who is right - only who is left. - Bertrand Russell
---
Moja (niekompletna) kolekcja gier
Moja lista życzeń
Awatar użytkownika
BiG
Posty: 31
Rejestracja: 15 cze 2007, 12:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: BiG »

Valmont pisze:
Don Simon pisze:Czy w piatek spotykamy sie normalnie w OKO, czy nienormalnie idziemy na Planszowkon do Paradoksu?
Mi się wydaje że w piątek OKO. W końcu ma się tam odbyć ostatni wyścig w II edycji Mistrzostw Pitchcara.. A do Paradoxu w sobotę.. jak zawsze
Ja też popieram pomysł z piątkowym okiem. Jacyś chętni na Stragla ? (tym razem zaczynamy o 17 :) . Czekam na zgłoszenia...
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Post autor: jax »

bazik pisze:ale jesli poprzednia byla taka jak ta w oku to smiem twierdzic ze nie zagrales jeszcze ani razu...
poprzednim razem ktos inny tlumaczyl zasady i chyba bylo dobrze (a z cala pewnoscia bylo dobrze co do zasad licytacji - w piatek gralismy zle pod tym wzgledem)

BiG - ja bardzo chetnie pisze sie na Struggle w piatek o 17:00 ale pod warunkiem ze znajdzie sie sklad znajacy gre (czy chocby majacy raz przeczytane przepisy) czy chocby wykazujacy niezlomna determinacje w ich przyswojeniu w kilkanascie minut i mobilizacje w grze. Zdecydowanie wolalbym dograc partie do KONCA.
Poswiece wyscig Pitchcara w takim przypadku.
Awatar użytkownika
mefiug
Posty: 398
Rejestracja: 02 mar 2007, 11:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mefiug »

Lim-Dul pisze:
Nie.
I pozwolisz, ze powolam sie na twoja wlasna argumentacje z dyskusji wywolanej Polami Naftowymi (ze m.in. nie potrzebujesz nie wiadomo ilu rozgrywek aby stwierdzic czy gra ci sie podoba).
O! TO jest opinia, pod którą się podpisuję wszystkimi łapkami. Tzn. nie w odniesieniu do Colosseum, tylko w odniesieniu do gier ogólnie (planszowych lub nawet komputerowych).

Nie widzę opcji, żeby coś, co się komu nie podoba od początku, po iluś tam rozgrywkach, do których trzeba się zmuszać, nagle zaczęło się podobać. To tak jak argumenty fanboyów, że nie mogę oceniać jakiejś gry komputerowej, bo "grałem w nią tylko kilka godzin, a nie przeszedłem do końca"... Ocena może się zmienić tylko nieznacznie, a radykalne zmiany mogą zaistnieć dopiero po długim, długim okresie przerwy - np. powrocie do jakiejś gry po wielu latach, kiedy nagle zaczyna się podobać bardziej albo odwrotnie - o wiele mniej. =)
generalnie moge sie troszke zgodzic bo tak mam zazwyczaj ale np z E&T mialem kompletnie inne doswiadczenia
po pierwszej partyjce myslalem ze juz do niego nie zasiade ale pozniej po jakims czasie obserwowalem jedna rozgrywke i wtedy dopiero zalapalem o co chodzi w grze i stwierdzielem ze jednak moze dam jej jeszcze jedna szanse zagralem jeszcze dwa razy i wtedy sie zakochalem. Beata miala tak samo. Wiec czasem warto dac grze druga lub nawet trzecia szanse
Awatar użytkownika
BiG
Posty: 31
Rejestracja: 15 cze 2007, 12:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: BiG »

BiG - ja bardzo chetnie pisze sie na Struggle w piatek o 17:00 ale pod warunkiem ze znajdzie sie sklad znajacy gre (czy chocby majacy raz przeczytane przepisy) czy chocby wykazujacy niezlomna determinacje w ich przyswojeniu w kilkanascie minut i mobilizacje w grze. Zdecydowanie wolał bym dograć partie do KONCA.
Poswiece wyscig Pitchcara w takim przypadku.
Popieram Cie w całej rozciągłość tematu, mogę tłumaczyć zasady do upadłego ale znacznie bardziej wole grać.
Mam pytanko czy ktoś może przynieść Perikles chętne bym zagrał. Oczywiście ile starczy czasu...
Awatar użytkownika
Valmont
Posty: 1461
Rejestracja: 04 cze 2004, 08:08
Lokalizacja: Warszawa -serce w Białymstoku ;)

Post autor: Valmont »

BiG pisze:
Popieram Cie w całej rozciągłość tematu, mogę tłumaczyć zasady do upadłego ale znacznie bardziej wole grać.
Mam pytanko czy ktoś może przynieść Perikles chętne bym zagrał. Oczywiście ile starczy czasu...
a) Periklesa posiada w Warszawie narazie chyba tylko jedna osoba, która nie zagląda na to forum akurat.
b) nie wiem jak chciałbyś zmieścić w jeden wieczór Struggle i Periklesa..
Wpieriod! - niekoniecznie efektywnie, ale efektownie.
Awatar użytkownika
Saise
Posty: 182
Rejestracja: 19 kwie 2006, 21:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Saise »

Ja bym się pisał na Struggla, o ile nikt nie ma nic przeciwko ;)
-- Hubert 'Saise' Spala --
http://grasuch.blogspot.com - reaktywowany blog o planszówkach!
Poziom -1 | Blue City Warszawa | Sklep z grami towarzyskimi Graal
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9479
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 511 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Post autor: MichalStajszczak »

Valmont napisał:
nie wiem jak chciałbyś zmieścić w jeden wieczór Struggle i Periklesa
w dodatku z przerwami na eliminacje i finał Pitchcara :lol:
Awatar użytkownika
melee
Posty: 4341
Rejestracja: 28 cze 2007, 20:20
Lokalizacja: Warszawa / CK
Been thanked: 3 times

Post autor: melee »

BiG akurat należy do zdecydowanych antagonistów tego rodzaju uciech jak pitchcar ;)
Awatar użytkownika
Pancho
Posty: 2687
Rejestracja: 18 cze 2004, 08:40
Lokalizacja: W-wa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Pancho »

Saise pisze:Ja bym się pisał na Struggla, o ile nikt nie ma nic przeciwko ;)
Saise invades Warsaw :)
Awatar użytkownika
draco
Posty: 2096
Rejestracja: 05 sty 2006, 23:15
Lokalizacja: Warszawa, żona też

Post autor: draco »

Oczywiście będę w OKO i zamiezam poznać Coloseum, Periklesa oraz Haste Bock. Poprosiłem kolegę, ktory ma Periklesa, aby go przyniósł i mam nadzieję, że sie tak stanie. Sam wezmę moje gry do testowania. Żyła złota ma już ostateczne reguły i chcę je przetestować z osobami, które grały ze mną kilka miesięcy temu.

Najwyższy czas decydować sie na Warsaw Open. Będe robil listę chętnych do obsługi Games Roomu. Sam gram w MP Osadników. Nad Games Roomem będzie czuwać stalker, o ile praca go nie pochłonie.
Awatar użytkownika
Valmont
Posty: 1461
Rejestracja: 04 cze 2004, 08:08
Lokalizacja: Warszawa -serce w Białymstoku ;)

Post autor: Valmont »

draco pisze:Oczywiście będę w OKO i zamiezam poznać Coloseum, Periklesa oraz Haste Bock. Poprosiłem kolegę, ktory ma Periklesa, aby go przyniósł i mam nadzieję, że sie tak stanie.
O w Periklesa to bym chętnie przyciął, jeśli byście rozgrywkę niekolidującą z Pitchcarem ustawiali.
Wpieriod! - niekoniecznie efektywnie, ale efektownie.
Awatar użytkownika
Browarion
Posty: 2374
Rejestracja: 12 kwie 2005, 14:52
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 19 times
Been thanked: 2 times

Post autor: Browarion »

Valmont pisze:
draco pisze:Oczywiście będę w OKO i zamiezam poznać Coloseum, Periklesa oraz Haste Bock. Poprosiłem kolegę, ktory ma Periklesa, aby go przyniósł i mam nadzieję, że sie tak stanie.
O w Periklesa to bym chętnie przyciął, jeśli byście rozgrywkę niekolidującą z Pitchcarem ustawiali.
Ja też, na podobnych zasadach :)
niby stary koń, a jednak z ogromnym sentymentem do zabaw i uciech wszelakich
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Post autor: jax »

konformisci - hahaha
Awatar użytkownika
Valmont
Posty: 1461
Rejestracja: 04 cze 2004, 08:08
Lokalizacja: Warszawa -serce w Białymstoku ;)

Post autor: Valmont »

jax pisze:konformisci - hahaha
Mówisz tak, bo ci wszystko jedno. Ja mam szanse na podium w Pitchcarze :P
Wpieriod! - niekoniecznie efektywnie, ale efektownie.
Awatar użytkownika
ja_n
Recenzent
Posty: 2303
Rejestracja: 28 lip 2004, 10:42
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: ja_n »

Valmont pisze:Mówisz tak, bo ci wszystko jedno. Ja mam szanse na podium w Pitchcarze :P
Tak, tak, walczcie, walczcie. Mówię Wam - stanąć na najwyższym stopniu podium na koniec sezonu - niezapomniane uczucie.... :lol:
Awatar użytkownika
Pancho
Posty: 2687
Rejestracja: 18 cze 2004, 08:40
Lokalizacja: W-wa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Pancho »

Browarion pisze:
Valmont pisze:O w Periklesa to bym chętnie przyciął, jeśli byście rozgrywkę niekolidującą z Pitchcarem ustawiali.
Ja też, na podobnych zasadach :)
I ja :D
Awatar użytkownika
BiG
Posty: 31
Rejestracja: 15 cze 2007, 12:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: BiG »

O w Periklesa to bym chętnie przyciął, jeśli byście rozgrywkę niekolidującą z Pitchcarem ustawiali.[/quote]

Ja to mogę w Periklesa nawet jak będzie Pitchcar... :P
Awatar użytkownika
Valmont
Posty: 1461
Rejestracja: 04 cze 2004, 08:08
Lokalizacja: Warszawa -serce w Białymstoku ;)

Post autor: Valmont »

BiG pisze: Ja to mogę w Periklesa nawet jak będzie Pitchcar... :P
Całe szczęście draco też raczej będzie próbował się zakwalifikować do Pitchcara.. :P
Wpieriod! - niekoniecznie efektywnie, ale efektownie.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Post autor: jax »

Valmont pisze:
jax pisze:konformisci - hahaha
Mówisz tak, bo ci wszystko jedno. Ja mam szanse na podium w Pitchcarze :P
Hahaha, jakbym ja nie mial. :)
Awatar użytkownika
Valmont
Posty: 1461
Rejestracja: 04 cze 2004, 08:08
Lokalizacja: Warszawa -serce w Białymstoku ;)

Post autor: Valmont »

jax pisze: Hahaha, jakbym ja nie mial. :)
Uwaga - trudne słowo! :P

ILUZORYCZNE
Wpieriod! - niekoniecznie efektywnie, ale efektownie.
Awatar użytkownika
Saise
Posty: 182
Rejestracja: 19 kwie 2006, 21:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Saise »

Pancho pisze:Saise invades Warsaw :)
:lol: Najwyższy czas! Na studia się dostałem, mieszkanie już wynajęte, do OKO mam 3 km, do Paradoksu i Artbema po 6 km - luksusowo na każdej linii. Nie ma to jak mieszkać w centrum.

Widzę, że Perikles wypiera Strugla, a przecież tak wielu graczy się do Periklesa nie zmieści - jakby co, na wszelki wypadek będę miał Strugla jak się znajdą chętni 8)

A właśnie...
W Periklesa też chętnie bym przyciął, nawet jak będzie Pitchcar.
-- Hubert 'Saise' Spala --
http://grasuch.blogspot.com - reaktywowany blog o planszówkach!
Poziom -1 | Blue City Warszawa | Sklep z grami towarzyskimi Graal
Awatar użytkownika
Wilk
Posty: 683
Rejestracja: 19 cze 2007, 15:21
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Wilk »

A ja, jak zwykle, po prosbie (moja "wishlist" troche tytulow liczy, i chce potestowac, zanim rozszerze swoja nikla jeszcze kolekcje). ;) Czy mianowicie ktos moglby przyniesc Twilight Struggle? (Chcialbym troche pograc w gry wojenne/historyczne jakies, bo mam wrazenie, ze moglby mi sie ten gatunek spodobac jako historykowi). Poza tym chetnie zagram w Blue Moon City - podczas ostatnich spotkan zerkalem na stol, gdzie bylo to grane i musze powiedziec, ze nader zaintrygowal mnie sam wyglad gry, a i nazwisko projektanta jest rekomendacja. 8)
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Post autor: Geko »

draco pisze:Najwyższy czas decydować sie na Warsaw Open. Będe robil listę chętnych do obsługi Games Roomu. Sam gram w MP Osadników. Nad Games Roomem będzie czuwać stalker, o ile praca go nie pochłonie.
Potwierdzam swoją chęć do obsługi games roomu. Nie będzie mnie na najbliższych trzech spotkaniach, bo jadę na urlop. Miłej zabawy! 8)
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
ODPOWIEDZ