Gra rodzinna od 2 osób

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Tomzaq
Posty: 1730
Rejestracja: 09 maja 2014, 18:27
Lokalizacja: Silesia Superior
Has thanked: 114 times
Been thanked: 86 times

Gra rodzinna od 2 osób

Post autor: Tomzaq »

Witam
Szukam gry, w którą mógłbym pograć z rodziną - dzieci od 8 lat. Byłoby fajnie, gdyby poziom trudności odpowiadał mniej więcej Epoce Kamienia czy Złotemu Miastu. Moja ośmioletnia córa nieźle w tę grę śmiga i coś o podobnej skali trudności chciałbym dokupić. Mechanika ani temat nie ma znaczenia. Dziecko bardzo dobrze sobie radzi w takie gry jak Rialto czy Książęta Florencji, nie wspominając o takich klasykach jak Osadnicy z Catanu, Carcassonne.

Dzięki za wszelkie propozycje.
Who is John Galt?
Posiadam
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Gra rodzinna od 2 osób

Post autor: mig »

Z doświedczań własnych, choć poziom nieco niższy niż SA: Splendor, Sułtan, Blockers, Qwirkle, Potwory w Tokio, Takenoko, Wsiąść do Pociągu: Europa
Z nieco trudniejszych: Dolina królów, 7 cudów, Saint Malo, Rialto, Fresco, Pokolenia, Niagara
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Gra rodzinna od 2 osób

Post autor: Bea »

Moje dzieci w tym wieku grywały w Evo, Podaj cegłę, Wsiąść do pociągu i Zooloretto.
Awatar użytkownika
AiS
Posty: 325
Rejestracja: 08 wrz 2014, 23:26
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time

Re: Gra rodzinna od 2 osób

Post autor: AiS »

Small World - kolorowa, z humorem, ma proste zasady, niezbyt długa rozgrywka i wysoka regrywalność. Podoba się nawet dorosłym.
ODPOWIEDZ