(Kraków) Spotkania planszówkowe

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
czulu
Posty: 7
Rejestracja: 22 sie 2014, 16:59

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: czulu »

Czy ktoś grywa w Twilight Imperium ?
Ostatnio zmieniony 06 wrz 2014, 20:11 przez czulu, łącznie zmieniany 1 raz.
Kharadan
Posty: 2
Rejestracja: 30 sie 2014, 15:50

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: Kharadan »

Hey fellow boargamers,

I have moved to Krakow recently and will be staying here for some time. Since I come from Czech republic I understand Polish in the basics (for example I managed to buy a tram ticket from polish-only speaking clerk and even got a discount :) ) but for anything more extensive I prefer English.

Is there any english-speaking group playing boardgames around here? If you are low on players I can definitely help with that :)
Łokietek
Posty: 28
Rejestracja: 14 lut 2014, 19:21

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: Łokietek »

Kharadan pisze:Hey fellow boargamers,

I have moved to Krakow recently and will be staying here for some time. Since I come from Czech republic I understand Polish in the basics (for example I managed to buy a tram ticket from polish-only speaking clerk and even got a discount :) ) but for anything more extensive I prefer English.

Is there any english-speaking group playing boardgames around here? If you are low on players I can definitely help with that :)
Ahoi Kharadane!
For starters you could come tomorrow to the club "Strych" on ul. Masarska 14 at around 16:45. "Strych" based boardgame meetings take place (nearly) every monday and thursday (and cost 2 złoty). Other than that there are various clubs (Artefakt, Hex, Dragonus) offering games, tables and the appropriate playing ambience as well as some private initiatives spread all over Kraków. That being said:
Witamy sąsiada! Zrozumiemy się po czesko-polsku, angielsku albo language independent... ;-)
Kharadan
Posty: 2
Rejestracja: 30 sie 2014, 15:50

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: Kharadan »

Łokietek pisze:
Kharadan pisze:Hey fellow boargamers,

I have moved to Krakow recently and will be staying here for some time. Since I come from Czech republic I understand Polish in the basics (for example I managed to buy a tram ticket from polish-only speaking clerk and even got a discount :) ) but for anything more extensive I prefer English.

Is there any english-speaking group playing boardgames around here? If you are low on players I can definitely help with that :)
Ahoi Kharadane!
For starters you could come tomorrow to the club "Strych" on ul. Masarska 14 at around 16:45. "Strych" based boardgame meetings take place (nearly) every monday and thursday (and cost 2 złoty). Other than that there are various clubs (Artefakt, Hex, Dragonus) offering games, tables and the appropriate playing ambience as well as some private initiatives spread all over Kraków. That being said:
Witamy sąsiada! Zrozumiemy się po czesko-polsku, angielsku albo language independent... ;-)
Nazdar Lokietku,
Ignipes already invited me to Strych tomorrow and I plan to come, however I won't probably be able to show up before 17:30. I already looked up Hex and R77 cafe. So I know there are places to play in Krakow. The problem is - as almost always - to find players. In my case players that are willing to play with non-polish speaker :)

Jutro w Strychu :)
Awatar użytkownika
FortArt
Posty: 2334
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: FortArt »

Gdyby ktoś się chciał umówić na Pana Lodowego Ogrodu we wtorek/środę w jakieś knajpie to ja bardzo chętnie bym się pisał.
Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2337
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 578 times
Been thanked: 933 times

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: Galatolol »

FortArt pisze:Gdyby ktoś się chciał umówić na Pana Lodowego Ogrodu we wtorek/środę w jakieś knajpie to ja bardzo chętnie bym się pisał.
Ja, w środę.
repek
Posty: 178
Rejestracja: 23 kwie 2005, 15:31
Lokalizacja: Kraków

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: repek »

@Kharadan
Please join this Hex Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/hex.krakow/

You can ask there if someone wants to play. On Tuesdays we even have a native speaker who teaches new games.

Regards,
"Jeśli Batman jest taki sprytny, to dlaczego nosi majtki na spodnie?"
Awatar użytkownika
ogi
Posty: 120
Rejestracja: 14 lis 2012, 09:36
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 3 times

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: ogi »

Na PLO w środę jak jest miejsce to ja również się piszę, ale teraz na pewno będę :) Wczoraj wracałem z Rzeszowa i po paru niefortunnych zdarzeniach przyjechałem dopiero po 20:00 zamiast przed 16 i nie miałem jak wam dać znać, że się jednak nie pojawię.
Łokietek
Posty: 28
Rejestracja: 14 lut 2014, 19:21

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: Łokietek »

FortArt pisze:Gdyby ktoś się chciał umówić na Pana Lodowego Ogrodu we wtorek/środę w jakieś knajpie to ja bardzo chętnie bym się pisał.
Jutro to i ja od 18:50. Tylko gdzie?
Namiestnik_SS
Posty: 5
Rejestracja: 20 sie 2014, 15:29

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: Namiestnik_SS »

Witam,

w piątek ma ktoś ochotę spotkać się w Hex na granie (może być również R77)? W godzinach od 16:30 do 22:20. Być może jest jakaś już umówiona grupa, która przygarnie jeszcze jednego samotnego gracza :). Grywam w wszystkie rodzaje gier planszowych. Nie znam zbyt wielu tytułów ale chętnie się nauczę. Jak będzie trzeba to zarezerwuje stolik ale trzeba by było się spieszyć bo miejsca topnieją a ja nie chcę w ciemno rezerwować, żeby nie blokować innym miejsce.
Awatar użytkownika
cyb3k
Posty: 102
Rejestracja: 03 wrz 2014, 20:16
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: cyb3k »

Namiestnik_SS pisze:Witam,

w piątek ma ktoś ochotę spotkać się w Hex na granie (może być również R77)? W godzinach od 16:30 do 22:20. Być może jest jakaś już umówiona grupa, która przygarnie jeszcze jednego samotnego gracza :). Grywam w wszystkie rodzaje gier planszowych. Nie znam zbyt wielu tytułów ale chętnie się nauczę. Jak będzie trzeba to zarezerwuje stolik ale trzeba by było się spieszyć bo miejsca topnieją a ja nie chcę w ciemno rezerwować, żeby nie blokować innym miejsce.
Do Hexa mogę dojachać w piątek tak na ok. 17:15 lub ew. w sobotę lub niedzielę o dowolnej porze. Jak masz jakąś dobrą planszówkę do gry w 2 osoby to możesz zabrać, daj znać co takiego to spróbuję instrukcję gdzieś wyszukać i przeczytać wcześniej - ze względu na dojazd też do ok. 22:00 najwyżej mogę zostać. Będę miał ze sobą Zimną Wojnę (nic innego do Krakowa póki co sobie nie przywiozłem), ale chętnie zagram też w cokolwiek innego jeśli masz jakieś propozycje - nie byłem jeszcze w Hexie, więc nie wiem co można tam wypożyczyć.

A przy okazji: grywa ktoś gdzieś w Krakowie regularnie w Zimną Wojnę? Jesli tak, to chętnie pograłbym w to przy stole od czasu do czasu, a nie tylko przez VASSALa :P . Szczególnie w weekendy by mi pasowało, ale pozostałe dni w godzinach 17:00-22:00 też mogą być.
Namiestnik_SS
Posty: 5
Rejestracja: 20 sie 2014, 15:29

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: Namiestnik_SS »

cyb3k pisze: Do Hexa mogę dojachać w piątek tak na ok. 17:15 lub ew. w sobotę lub niedzielę o dowolnej porze. Jak masz jakąś dobrą planszówkę do gry w 2 osoby to możesz zabrać, daj znać co takiego to spróbuję instrukcję gdzieś wyszukać i przeczytać wcześniej - ze względu na dojazd też do ok. 22:00 najwyżej mogę zostać. Będę miał ze sobą Zimną Wojnę (nic innego do Krakowa póki co sobie nie przywiozłem), ale chętnie zagram też w cokolwiek innego jeśli masz jakieś propozycje - nie byłem jeszcze w Hexie, więc nie wiem co można tam wypożyczyć.

A przy okazji: grywa ktoś gdzieś w Krakowie regularnie w Zimną Wojnę? Jesli tak, to chętnie pograłbym w to przy stole od czasu do czasu, a nie tylko przez VASSALa :P . Szczególnie w weekendy by mi pasowało, ale pozostałe dni w godzinach 17:00-22:00 też mogą być.
Super. Może się zatem umówić na 17:15 w Hex. Na dwóch może być Neuroshima, Summoner Wars, 7 Ronin. Ja mogę przynieść Metalum i Króla& Zabójców. Biblioteczkę maja dużą więc coś tam znajdziemy. Ewentualnie uda się może do kogoś dołączyć.
Awatar użytkownika
Peter
Posty: 46
Rejestracja: 26 sie 2014, 00:35
Lokalizacja: Kraków

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: Peter »

Jak planujecie wpadanie do Hexa to proponowałbym wcześniejsze godziny. Rezerwację po 18 to konieczność zaklepania stolika tydzień wcześniej, albo lepiej, ewentualnie modlenie się, że ktoś nie przyjdzie i da radę wskoczyć.

No ale jeśli dacie radę coś załatwić, to do jakiejś 21 mógłbym wpaść z dziewczyną. Choć idealny termin to byłaby jakaś sobota i granie od 13 do 18. Wtedy jeszcze nie ma takiego szumu przez tłum ludzi i można pograć nawet w jakieś "obszerniejsze" tytuły jak Eldritch Horror itp. Jak ktoś nie zna to przy okazji mogę wprowadzić, wszystko objaśnić itp. ;)
Namiestnik_SS
Posty: 5
Rejestracja: 20 sie 2014, 15:29

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: Namiestnik_SS »

Peter, udało mi się zarezerwować stolik do grania od 17:30 do 20:00. Potem liczę na zapominalskich, przetasowanie się ludzi itd. Zapraszam jutro, jakbyście mogli wpaść z dziewczyną było by super. Akurat w ten weekend nie dam rady podjechać do Hex ale w przyszłości chętnie zagrałbym w Eldritch Horror.
white_wolv
Posty: 17
Rejestracja: 30 lip 2014, 12:59

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: white_wolv »

Ja za to posiadam :
1. Mage Knight PL
2. Gra o Tron PL Wydanie Drugie + Uczta Dla Wron [dodatek 4 osobowy]
3. Pan Lodowego Ogrodu

Za to gorzej z chetnymi do grania.

Moze ktos z milosnikow powyszych gier tez poszukuje sparingpartnerów w Krakowie ?
Nelos
Posty: 2
Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:26

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: Nelos »

Uwaga uwaga!!

Jedna osoba poszukiwana do Gry o Tron dzisiaj o 18 w Domówka Cafe. Brakuje nam ostatniej, szóstej osoby! Proszę o wiadomość!!

Zapraszam!
hangar
Posty: 1
Rejestracja: 18 wrz 2014, 14:53

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: hangar »

Siemka!

Wczoraj na gazeta.pl czytałem artykuł o miejscówkach z planszówkami i zobaczyłem nieznane mi dotąd R77cafe. Ktoś był? Ma jakąś opinie na temat lokalu?
mortos
Posty: 30
Rejestracja: 08 maja 2009, 14:52
Has thanked: 1 time

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: mortos »

mało miejsca (bo tylko 4 stoły + 2 stoły w sali kinowej) ale dobre światło, cicho, masa gier i spoko ceny
Awatar użytkownika
Ignipes
Posty: 132
Rejestracja: 01 kwie 2011, 00:13
Lokalizacja: Kraków

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: Ignipes »

Znajdą się chętni do Francis Drake na jutro?
Awatar użytkownika
RobertO13
Posty: 120
Rejestracja: 01 mar 2013, 12:46

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: RobertO13 »

Znajda... ja chetnie zagram
Awatar użytkownika
Ignipes
Posty: 132
Rejestracja: 01 kwie 2011, 00:13
Lokalizacja: Kraków

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: Ignipes »

To jeszcze tylko 3 chętnych i zagramy :)
RobertO13 pisze:Znajda... ja chetnie zagram
Ignipes pisze:Znajdą się chętni do Francis Drake na jutro?
Awatar użytkownika
Fraoch
Posty: 13
Rejestracja: 15 maja 2009, 01:08
Lokalizacja: Kraków

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: Fraoch »

ja też chętnie dołączę
Awatar użytkownika
Ignipes
Posty: 132
Rejestracja: 01 kwie 2011, 00:13
Lokalizacja: Kraków

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: Ignipes »

No nic.
Wezmę Drejka a czy zagramy to się okaże na miejscu.
gborkow
Posty: 1
Rejestracja: 30 wrz 2014, 18:20

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: gborkow »

Jakby ktoś szukał chętnego do Gry o Tron to ja bardzo chętnie.
shuji
Posty: 1293
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 37 times
Been thanked: 220 times

Re: Odp: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: shuji »

gborkow pisze:Jakby ktoś szukał chętnego do Gry o Tron to ja bardzo chętnie.
Ja również:)
ODPOWIEDZ