Pan Lodowego Ogrodu (Krzysztof Wolicki)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Tycjan »

grabol pisze:Dołączam się do pytania.
A nie szybciej będzie skorzystać z kontaktu na stronie http://www.redimp.pl/wydawnictwo-gier-p ... ch/kontakt (biuro@redimp.pl)?

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Awatar użytkownika
RedImp
Posty: 603
Rejestracja: 03 maja 2012, 20:53
Been thanked: 8 times
Kontakt:

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: RedImp »

Sorrki za opóźnienie w odpowiedzi na Wasze pytania.
Szczerze to staraliśmy się wykręcić z odpowiedzi. Na dzień dzisiejszy nie ma możliwości dokupienia dodatkowych figurek. Mamy wyprodukowaną określona ilość kompletnych pakietów na Essen.
Zaraz po powrocie z Essen damy znać, jaką decyzję podejmiemy w tej sprawie. Jedno jest pewne – będą sprzedawane tylko komplety figurek(Lodowy Ogród, Czerwone Wieże, Uroczyska, żetony Vuko, Żetony Koszmaru) w przypadku dopuszczenia ich do sprzedaży.

Otrzymujemy kilka razy dziennie pytania odnośnie dodatkowych figurek włącznie z ofertami odkupienia uszkodzonych. Tutaj rodzi się pytanie czy zachowamy się w porządku wobec osób wspierających nasz projekt– to ma największy wpływ na naszą decyzję.

Prosimy Was o cierpliwość :twisted:
ernin
Posty: 555
Rejestracja: 20 lut 2012, 10:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 35 times
Been thanked: 27 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: ernin »

Figurki miały być jako exclusive dla osób wspierających. Sprzedawanie ich potem osobno trochę jest nie w porządku do osób które wsparły i dokupiły figurki wzorując się jedynie na modelu 3D. Przy kolejnym projekcie takie osoby a napewno ja wstrzymają się z zakupem dodatków zanim nie pojawią się ich zdjęcia po premierze i wtedy ewentualnie do kupią. No chyba że cena będzie 150%+ tego co na wspieram.to ale wtedy raczej nikt oddzielnie nie zakupi bo taki pakiet będzie wychodzić więcej niż gra.

Ewentualnie jako nagrody w jakichś konkursach.
Albo zakup pakietu figurek jako dodatek przy achaji na wspieram.to (brak możliwości kupna samych figurek)
salane
Posty: 278
Rejestracja: 05 lip 2012, 12:53
Lokalizacja: Wrocław

Re: Odp: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: salane »

ernin pisze:Figurki miały być jako exclusive dla osób wspierających. Sprzedawanie ich potem osobno trochę jest nie w porządku do osób które wsparły i dokupiły figurki wzorując się jedynie na modelu 3D. Przy kolejnym projekcie takie osoby a napewno ja wstrzymają się z zakupem dodatków zanim nie pojawią się ich zdjęcia po premierze i wtedy ewentualnie do kupią. No chyba że cena będzie 150%+ tego co na wspieram.to ale wtedy raczej nikt oddzielnie nie zakupi bo taki pakiet będzie wychodzić więcej niż gra.
Ja wsparłem, cieszę się z pięknych figurek i nie mam nic przeciwko aby inni mogli mieć możliwość zakupu i większej radości z grania.
Moje gry
10% zniżki planszomania.pl pw me
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5617
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 809 times
Been thanked: 1263 times
Kontakt:

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: mat_eyo »

RedImp pisze:Sorrki za opóźnienie w odpowiedzi na Wasze pytania. Szczerze to staraliśmy się wykręcić z odpowiedzi.
Hahaha szacunek za szczerość, bez żadnych wymówek! U mnie już macie kolejnego plusa ;)

RedImp pisze: Tutaj rodzi się pytanie czy zachowamy się w porządku wobec osób wspierających nasz projekt– to ma największy wpływ na naszą decyzję
Jak dla mnie nie ma problemu, ja swoją kopię mam już od dawne, zdążyłem kilka razy zagrać, miałem wpływ na wydanie gry i to, co finalnie znajdzie się w pudełku. Dla mnie to wszystko są nagrody za wsparcie projektu. Dlaczego miałbym komuś teraz odmawiać możliwości gry w niewątpliwie bardzo dobrą grę w takiej oprawie, na jaką gra zasługuje?


Pytanie do graczy - nie macie problemu z pamiętaniem, kto w danym etapie skoczył na polu inicjatywy o dwa pola, a kto jeszcze nie? U mnie zawsze podczas gry zdarzają się takie wątpliwości. W sumie można to szybko przeliczyć, ale zawsze odrywa to od właściwej rozgrywki. Zastanawiałem się co z tym zrobić i wpadłem na jeden pomysł - wybrać po jednym znaczniku-dysku każdego gracza i markerem (korektorem na czarnym?) napisać 2 albo S (jak skok). Po podwójnym skoku odwracamy znacznik na pole z dwójką, później po przejściu do kolejnego etapu odwracamy na pustą stronę. Co myślicie, sprawdzi się? Może ktoś wpadł już na lepsze rozwiązanie?
salane
Posty: 278
Rejestracja: 05 lip 2012, 12:53
Lokalizacja: Wrocław

Re: Odp: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: salane »

Sytuacja o której mówisz jest możliwa tylko w pierwszej turze. Jeśli ktoś wykona skok o dwa to potem rzeczywiście trzeba zapamiętać ze już w drugiej nie może bo jego znacznik nadal znajduje się w 1 etapie. Później już nie ma konieczności zapamiętywania ze względu na odległości, nie jesteś w stanie wykonać dwóch skoków po 2 pola z jednego etapu. Jest to dość przemyślana sprawa ze strony projektanta, samorozwiązująca się :-)

Wysyłane z mojego GT-I9001 za pomocą Tapatalk 2
Moje gry
10% zniżki planszomania.pl pw me
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: zakwas »

ernin pisze:zakup pakietu figurek jako dodatek przy achaji na wspieram.to (brak możliwości kupna samych figurek)
To by była rozsądna opcja nawet! :D

Ja, szczerze mówiąc, poczułbym się trochę oszukany - kupiłem wszystkie figurki na akcji, wydałem na wszystko dokładnie 309 złotych, odmówiłem sobie kilku innych rzeczy na przełomie maja i czerwca, żeby mieć unikalną grę, której potem już nie kupię. A teraz miałbym jednak móc kupić? ;)

Ponadto, jaka cena takich figurek? Lodowy Ogród kosztował w akcji 40 złotych, sprzedać taniej to już kompletnie nie wypada, bo wtedy obrażę się nie tylko ja ( ;) ) a drożej ktoś to w ogóle kupi? W zestawie, żeby nie krzywdzić wspierających trzeba by zapłacić za figurki musiały by kosztować ponad 120 złotych, ilu chętnych? ;)
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5617
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 809 times
Been thanked: 1263 times
Kontakt:

Re: Odp: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: mat_eyo »

salane pisze:Sytuacja o której mówisz jest możliwa tylko w pierwszej turze.
Nie masz racji niestety. W drugim etapie też jest taka możliwość. Znajdujesz się na polu 3 drugiego etapu. Mogłeś się tu znaleźć skacząc dwa razy po jeden albo raz o dwa. Musisz to pamiętać żeby wiedzieć, czy z pola 3 możesz teraz skoczyć o dwa na pole 2 w trzecim etapie. Jak wcześniej pisałem można to dosyć szybko policzyć, ale wolałbym rozwiązanie, które daje odpowiedź już po jednym rzucie okiem na tor inicjatywy.
salane
Posty: 278
Rejestracja: 05 lip 2012, 12:53
Lokalizacja: Wrocław

Re: Odp: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: salane »

No tak, racja. Pomysł z mazakiem lub naklejką na znacznik kolejności wydaje się więc zasadny.
Moje gry
10% zniżki planszomania.pl pw me
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3415
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Lothrain »

zakwas pisze: Ja, szczerze mówiąc, poczułbym się trochę oszukany - kupiłem wszystkie figurki na akcji, wydałem na wszystko dokładnie 309 złotych, odmówiłem sobie kilku innych rzeczy na przełomie maja i czerwca, żeby mieć unikalną grę, której potem już nie kupię. A teraz miałbym jednak móc kupić? ;)
A widzisz, ja też wspierałem, a nad wieżami głowiłem się najdłużej. Innych znaczników od początku nie chciałem, Ogród sobie odpuściłem, a wieże spędzały mi sen z powiek. Nie zdecydowałem się na nie tylko ze względu na projekt, który ewoluował w stronę jakiegoś nabrzmiałego bąbla o przedziwnym kształcie. Wszystkie inne znaczniki i Ogród przybrały swoją ostateczną formę jeszcze podczas trwania kampanii, wieże jako jedyne nie. I dlatego mi ich żal, bo gdyby w projekcie pojawiła się wersja ostateczna, którą możemy dziś podziwiać, to wyłożyłbym kasę natychmiast. Ale na te udziwnione, nabrzmiałe i spuchnięte baby z piasku, które były ostatnią propozycją w momencie zamykania akcji, nie chciałem łożyć ;) Właśnie dlatego zależy mi jedynie na nich.
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: schizofretka »

Jeśli o mnie o chodzi to:
1. Nie obrażę się jeśli da sie je kupić, zakładając że nawet w pakiecie nie wyszłoby mnie taniej poczekać,
2. Ale przy przyszłych projektach na pewno nie rzucę się na 'exclusives', bo tanio jako całość nie wyszło. Wiem, ile kosztuje figurka żywiczna dla modelarzy/wargamerów, ale to jednak trochę inne realia (no i jakby nie patrzeć, rzeźby mają standard planszówkowy, nie modelarski).
3. Nagrody w konkursach, bardzo ograniczone promosy czy add-ony przy przyszłych kampaniach (achaja) figurek, zakładając że nie wyszłoby mnie taniej gdybym rok poczekał, jest dla mnie całkowicie ok - w końcu to jednak kawał exclusive'a jest jak na crowdfunding, znacznie bardziej widoczny w projekcie niż w większości kickstarterów, więc trudno mi po włożeniu pracy i środków przez was, by miało to być ograniczone do kilkudziesięciu/kilkuset szczęśliwców.

Z tym że ja jestem trochę cynikiem, i pominąwszy firmy, które poprzednimi ksami udowodniły trzymanie się słowa/dbanie o to, by nikt ze wspierających nie mógł poczuć się 'oszukany', dopuszczam, że deal może z czasem się okazać nie taki dobry jak go malowano, bo tak często bywa. Podejrzewam jednak, że część osób, z mniej realistycznym podejściem do crowdfundingu, dla których dołożenie figurek było trudną decyzją lub kupili kilka egzemplarzy kolekcjonersko/spekulacyjnie, może nie być zachwycona, zwłaszcza że to Polska ;)

Z ostateczną opinią wstrzymam się, aż wreszcie samemu zagram, czas musi pokaać jak bardzo regrywalna jest gra, ale sądząc po dość wiarygodnych dla mnie opiniach graczy, jeśli okaże się do rzeczywiście wydanie całkowicie jednorazowe, to może się okaza, że mam w rękach eksponaty prawdziwie kolekcjonerskie które zyskają z czasem znacznie na wartości, aż zaczynam żałować, że nie kupiłem więcej kopi ;)

Tak więc jeśli ktoś tego jeszcze nie zrobił może rozważyć nie zdejmowanie folii ;)

Sent from my awesome mobile I want to brag about. May contain trace elements of tpos.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
farmer
Posty: 1768
Rejestracja: 08 gru 2007, 10:27
Lokalizacja: Oleśnica
Has thanked: 381 times
Been thanked: 94 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: farmer »

Z mojej strony sprawa wygląda podobnie, jak u przedmówców.

Kupiłem wszystko, wydając na to niemałą kwotę.

Nie będę pomstował, jeśli figurki byłyby dostępne dla tych, którzy jeszcze ich nie mają.
Niech się ludziska cieszą z gry w pełnej okazałości.


Jednakże, poczuje się trochę wyrolowany (trochę :)), jeśli figurki byłyby tańsze niż te, które kupili ludzie z "pierwszego rzutu".

Jeśli figurki będą w tej samej cenie (LO - 40 zł etc), nie będę miał z tym problemu.
Ale na pewno 5 razy zastanowię się nad zakupem dodatkowych elementów Achaji. Rozsądniej będzie bowiem poczekać i dokupić je potem. Tu redimp musi sam sobie odpowiedzieć na pytanie, czy ja jedyny (już w powyższych postach widać, że nie), jak duża może to być skala i czy zagrozi to sukcesom kolejnych kampanii...

Jeśli figurki będą droższe niż to było podczas akcji, nie będę miał z tym żadnego problemu.
Ale, jak już ktoś zapytał, kto je wtedy kupi?

pozdr,
farm
W czasie wojny, milczą prawa.
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda.


W to gram...
Awatar użytkownika
Samanar
Posty: 122
Rejestracja: 22 gru 2013, 20:02
Has thanked: 17 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Samanar »

RedImp pisze:Sorrki za opóźnienie w odpowiedzi na Wasze pytania.
Szczerze to staraliśmy się wykręcić z odpowiedzi. Prosimy Was o cierpliwość :twisted:
Coś tak czułem w kościach, że spiskujecie potajemnie :lol:. Moje uszanowanie za odpowiedź, zobaczymy jak wyjdzie, ale skoro jest zapotrzebowanie to wypadałoby zorganizować podaż, takie jest odwieczne prawo natury Panie Kierowniku.

PS. Przy okazji pozdrowienia dla wszystkich, którzy zaprezentowali podejście typu 'pies ogrodnika' 8) . Chciałeś to kupiłeś, masz i możesz pograć. Umknęła mojej uwadze informacja, że w opłatę za grę było wliczone sępienie wobec innych fanów... Omija mnie też jakoś olśnienie, które pozwoliłoby zrozumieć tę perwersyjną przyjemność :twisted: . Całe szczęście więcej było głosów normalnych, zobaczymy które argumenty przypadną do gustu Panu Kierownikowi :lol:. Przypominam tylko nieśmiało, że im więcej osób kupi grę (i wszystkie do niej dodatki) tym większą chatę (Lodowy Ogród) projektant sobie za to postawi, i większa szansa, że za jakiś czas przygotuje dla nas coś nowego.

Tymczasem, borem lasem...
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: schizofretka »

Szczerze mówiąc przegapiłem postawę psa ogrodnika (zakładając nawet że myślałeś co innego niż powiedziałeś, bo 'pies ogrodnika' byłby: ja nie wsparłem, ale nie chcę, by ktokolwiek dostał'. Natomiast jeśli ktoś dopłacił przeszło 100zł rok temu za całkowicie zbędne, ale w zamierzeniu 'ekskluzywne' elementy dodatkowe, to chyba ma prawo oczekiwać dotrzymania słowa? Fundament funodwania takich projektów stanowią entuzjaści, którzy po prostu chcą by ujrzał światło dzienne, ale gros wpłat to normalnie podchodzący ludzie, którzy muszą się zastanowić, czy warto wyłożyć pieniądze rok albo więcej wcześniej na kompletnego kota w worku, czy poczekać aż ukaże się na rynku, nieraz taniej. A jak się nie ukaże, to konkurencja jest spora.

Jak chcesz w takim razie przekonać tłumy, by wspierały? Możliwości są dwie: albo exclusive'y, czyli zadowolenie z posiadania dodatkowych, zwykle nie zmieniających specjalnie gry bajerów, albo wyraźnie niższa cena. Tego drugiego nikt ci nie zagwarantuje, a z czysto finansowego punktu widzenia, ryzyko związane z projektem i wyłożenie środków dużo wcześniej, okazuje się de facto niemożliwe.

No i dochodzi pytanie, czy chcesz jeszcze kiedyś robić kickstery. Nie jeden projekt olewał wspierających, produkty pokazywały się w sklepach wcześniej i taniej niż dla wspierających, ale w dobie olbrzymiej konkurencji na KS ma to krótkie nogi.

Gdyby nie było mowy o tym, że figurki są wyłącznie dla wspierających, i tak bym je kupił, bo byłem bardzo na grę napalony. Myślę jednak, że pewność/silne podejrzenie, że można je będzie spokojnie dokupić, spowodowałaby obcięcie ryzyka przez większość wspierających - takie bajery mają wartość tylko, jeśli gra okaże się dobra. Nikogo nie obchodzą dodatkowe karty do kiepskiej gry czy figurki, którcyh i tak nie wyjmisz z pudełka, a już na pewno nikt nie dopłaci do nich na wtórnym rynkku gdy recenzenci ją zjadą.

To jest biznes, ale biznes opierający się w dużej mierze na fanach ii nniewielkim procencie graczy (czyli pewnie w polsce około tuzina osób...). Pierwsza rzecz, którą się sprawdza przed wsparciem, to 1) czy ten wydawca wydał w przeszłości cokolwiek i jakiej było jakości, oraz 2) czy prowadził KS=y w przeszłości, jak się z tego wywiązał, i czy warto było wspierać zamiast czekać. Ja np. projekty Mantica, o ile w ogóle mnie interesują, mogę wspierać w ciemno, i olbrzymi sukces ich kampanii opiera się właśnie na tym, że ludzie mają do nich zaufanie i chcą im dać swoje pieniądze.

Jak pisałem, te figurki to naprawdę dużo większy bonus niż zdecydowana większość exclusive'ów, więc jak najbardziej dopuszczam jakąś dalszą jej formę dystrybucji. Jednak jeśli będą powszechnie dostępne i w podobnej cenie, to ta droga zdobycia dodatkowego fundowania będzie dla RedImp zamknięta przy następnych kampaniach, a potencjalnie stracą część przyszłych wspierających rozczarowanych ich działaniem. Nie da się ukryć, bardzo trudna biznesowa decyzja, zwłaszcza że duże bonusy dla wspierających zmniejszają częściowo sprzedaż po premierze, bo część osób nie kupi 'niepełnej' w ich mniemaniu wersji na chłodno. Tylko, gdyby nie wspierający, nie byłoby w ogóle czego sprzedawać.

Aby bylo jasne: pominąwszy słabe prowadzenie samej kampanii (brak instrukcji, neizbyt jasne informacje na stronie, brak odpowiedzi na maile), który na pewno ich kosztował trochę wpłat, to uważam, że sama realizacja przebiegła wzorowo jak i produkt jest wysokiej jakości (jeśli chodzi o wykonanie).

Jeśli ktoś, ktoś, pomimo dość głośnej, długiej i ważnej dla środowiska kampanii, uważa, za naturalne, że dostanie to samo przychodząc na gotowe, to sam prezentuje postawę egoistyczną.


Sent from my awesome mobile I want to brag about. May contain trace elements of tpos.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: zakwas »

Poproszę o przysłowiowe "+1" dla schizofretki! :)
CheshireCat
Posty: 58
Rejestracja: 29 lis 2012, 00:18
Been thanked: 2 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: CheshireCat »

schizofretka pisze:
Jeśli ktoś, ktoś, pomimo dość głośnej, długiej i ważnej dla środowiska kampanii, uważa, za naturalne, że dostanie to samo przychodząc na gotowe, to sam prezentuje postawę egoistyczną.
+1
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: schizofretka »

Aby było jasne: oczywiście, że można przegapić kampanię, albo akurat mieć napięty budżet, czy po prostu skreślić grę zbyt pochopnie. Przegapiłem kilkadziesiąt chyba zajebistych kickstarterów, ale nie oczekuję, że dostanę wszystkie ekstrasy.

Mantic np. ma sensowne wyjście: 'exclusives' można wygrać w konkursach, oraz dostać z punktów z programu lojalnościowego. Tyle, że trzeba by wydać u nich fortunę, by w ten sposób zdobyć _wszystkie_ figurki KS-only, ale jeśli zależy ci np. na jednej, a kupujesz ich produkty, to jest to jak najbardziej do zrobienia.


Sent from my awesome mobile I want to brag about. May contain trace elements of tpos.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
kuba-1990
Posty: 10
Rejestracja: 24 kwie 2014, 10:45
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: kuba-1990 »

Przesyłam plik docx z omówieniem zasad z recenzji Michała "Malash" Malaszewskiego oraz FAQiem z oficjalnej strony PLO, stan na dzień 01.10.14r.

http://www.mediafire.com/download/lva3o ... 10.14.docx

Sam, z powodu totalnego braku czasu, dopiero siadam do czytania reguł, więc może komuś też się przyda. ;) Z pierwszych recenzji wynika, że gra powinna spełnić wszystkie moje oczekiwania. Pozdrawiam. :)
Awatar użytkownika
trabiniu
Posty: 232
Rejestracja: 18 gru 2013, 15:39
Been thanked: 1 time

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: trabiniu »

My wsparliśmy projekt na kickstarterze ale teraz cholernie żałuję że nie szarpnąłem się wówczas na zakup czerwonych wież i zamku.... trudno... ale nie obraziłbym się gdyby obecnie/ za jakiś czas była możliwość naprawy tego "błędu" :). Tak czy siak gierka absolutnie wymiata, mam nadzieję tylko że uda mi się skombinować ciut czasu, cierpliwości i koncepcji by dokończyć malowanko schwarzcharaktera :twisted:


Malował ktoś może figurki od van Dykena ?
Indar
Posty: 1058
Rejestracja: 25 sty 2013, 22:17
Lokalizacja: Łomża
Has thanked: 11 times
Been thanked: 39 times
Kontakt:

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Indar »

J/w, a najbardziej żałuję że nie domówiłem koszulki :)
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: schizofretka »

pocieszę cię: zamek nie ma sensu ;) Tzn nie służy niczym w grze poza tym, że stoi, części nie pasują do siebie idealnie (norma w odlewanych figurkach), więc albo olewasz perfekcjonizm, albo bawisz się ze szpachlą, klejem i farbą. Gdy y nie był limitowany, widząc produkt, pewnie bym się nie zdecydował. Wieże już fajnie mieć, ale myślę że bardzo łatwo rozebrać jakieś szachy i posprejować, lub wyszukać w zabawkach/modelach. Witaj w świecie pimpów, to daje nieraz tyle radochy co sama gra, ultimate exclusive content for yourself only!


Sent from my awesome mobile I want to brag about. May contain trace elements of tpos.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
wis
Posty: 1231
Rejestracja: 20 sty 2009, 18:01
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 59 times
Been thanked: 24 times
Kontakt:

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: wis »

Ja bym to widział tak. Dodatkowe komponenty powinny kosztować przysłowiowe piwo (5zł?) więcej, niż podczas kampanii. Jeśli ktoś bardzo je chce, to 5zł nie robi różnicy, nawet jeśli weźmie dwa/trzy komponenty (wieże/zamek/znaczniki). Argument, że lepiej wesprzeć podczas kampanii pozostaje, co jest istotne dla przyszłych projektów. Wilk syty i owca cała :)

Argument o ekskluzywności gadżetów odrzucam - pies ogrodnika...
Glory: A Game of Knights - nasza pierwsza gra Kickstarter / FB / Gamefound
Indar
Posty: 1058
Rejestracja: 25 sty 2013, 22:17
Lokalizacja: Łomża
Has thanked: 11 times
Been thanked: 39 times
Kontakt:

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Indar »

Hej.
Trochę opuściłem śledzenie wątku, czym jest "dodatkowa zasada martwego śniegu" o której wspomina Michał "Malash" Malaszewski w "Znadplanszy"?
cytat:
"Nie zmienia to jednak faktu, że gra jako całość jest zdecydowanie jedną najlepszych planszówek, w jakie dane miło grać. Pretenduje u mnie nawet do oceny 10/10 (po uwzględnieniu dodatkowej zasady dla martwego śniegu)".

Ed. cześć Wis, pozdrów Malleanor ;)
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5617
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 809 times
Been thanked: 1263 times
Kontakt:

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: mat_eyo »

Indar pisze:Hej.
Trochę opuściłem śledzenie wątku, czym jest "dodatkowa zasada martwego śniegu" o której wspomina Michał "Malash" Malaszewski w "Znadplanszy"?
Przeczytałeś cały tekst? To jest homerule Malasha, pisał o tym w swojej recenzji. Proponuje on dodatkowy zapis, mówiący że "gracz nie może uruchomić końca gry z martwego śniegu jeśli da to zwycięstwo komuś innemu niż on sam".
Indar
Posty: 1058
Rejestracja: 25 sty 2013, 22:17
Lokalizacja: Łomża
Has thanked: 11 times
Been thanked: 39 times
Kontakt:

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Indar »

Już mam, dziękuję.
ODPOWIEDZ