Coś dla dziewczyny, dużo wymagań i mało sensu.

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Coś dla dziewczyny, dużo wymagań i mało sensu.

Post autor: mig »

Ode mnie też +1 dla Pokoleń
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
louiscyphre
Posty: 934
Rejestracja: 29 mar 2014, 18:21
Lokalizacja: okolice Jastrzębia-Zdroju
Has thanked: 97 times
Been thanked: 71 times

Re: Coś dla dziewczyny, dużo wymagań i mało sensu.

Post autor: louiscyphre »

Przetestowane małżeńsko: Pandemia + Na krawędzi, K2 + Lawina + Broad Peak, Epoka Kamienia, Mount Everest, Pośród Gwiazd.
Awatar użytkownika
ahrian
Posty: 311
Rejestracja: 26 cze 2013, 00:36

Re: Coś dla dziewczyny, dużo wymagań i mało sensu.

Post autor: ahrian »

jak Wyście to wyliczyli, że akurat 1240 filmów? chciało Wam sie? ;]

co do Pokoleń to słusznie - lepiej się wstrzymać. my lubimy euro, ale Pokolenia jakoś nie podeszły.
Fuser.exe
Posty: 741
Rejestracja: 11 lip 2014, 13:11
Lokalizacja: Chiang Mai
Has thanked: 28 times
Been thanked: 18 times

Re: Coś dla dziewczyny, dużo wymagań i mało sensu.

Post autor: Fuser.exe »

Filmweb ma opcję "Chcę obejrzeć" :-)

Ostatecznie zdecydowałem się na Pret-a-Porter i Splendor, na urodziny zażyczę sobie Five Tribes i Suburbię :-) e: i może jeszcze Targi i Taluvę ;p

Dzięki wszystkim za opinie i poświęcony czas.
Fuser.exe
Posty: 741
Rejestracja: 11 lip 2014, 13:11
Lokalizacja: Chiang Mai
Has thanked: 28 times
Been thanked: 18 times

Re: Coś dla dziewczyny, dużo wymagań i mało sensu.

Post autor: Fuser.exe »

Jednak nie dogadałem się w sprawie Pret-a-Porter i kupiłem Samuraja. Teraz kupuję Suburbię i takie gry z kuponem allegro mogę zgarnąć (wszystkie nowe i wliczona przesyłka), myślicie, że w takiej cenie warto coś dołożyć do paczki?

- Szczęść Boże 93pln (8 stron instrukcji)
- Tikal 116PLN (12 stron)
- Dolina Królów 88PLN (11 stron)
- Król i Zabójcy 67PLN (8 stron)
- Metallum 34PLN (12 stron)
- Rialto 44PLN (8 stron)
e: no i jeszcze Glory to Rome za 49,99 (24 strony instrukcji :/ no ale duzo osob pisze, ze gra często i gęsto)e: jednak za trudna

Priorytety pozostają te same: gra do pogrania z dziewczyną, proste zasady, możliwość gry bez mówienia, brak kostek (tak jak sprawdzilem na bgg to wszystkie spełniają), mała objętość (stół 75x75cm), no i już jako najmniej ważne: możliwie różne rozrywki od gier: Santiago de Cuba, Suburbia, Innowacje i Samuraj.
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Coś dla dziewczyny, dużo wymagań i mało sensu.

Post autor: mig »

Fuser.exe pisze:Jednak nie dogadałem się w sprawie Pret-a-Porter i kupiłem Samuraja. Teraz kupuję Suburbię i takie gry z kuponem allegro mogę zgarnąć (wszystkie nowe i wliczona przesyłka), myślicie, że w takiej cenie warto coś dołożyć do paczki?

- Szczęść Boże 93pln (8 stron instrukcji)
- Tikal 116PLN (12 stron)
- Dolina Królów 88PLN (11 stron)
- Król i Zabójcy 67PLN (8 stron)
- Metallum 34PLN (12 stron)
- Rialto 44PLN (8 stron)
e: no i jeszcze Glory to Rome za 49,99 (24 strony instrukcji :/ no ale duzo osob pisze, ze gra często i gęsto)e: jednak za trudna

Priorytety pozostają te same: gra do pogrania z dziewczyną, proste zasady, możliwość gry bez mówienia, brak kostek (tak jak sprawdzilem na bgg to wszystkie spełniają), mała objętość (stół 75x75cm), no i już jako najmniej ważne: możliwie różne rozrywki od gier: Santiago de Cuba, Suburbia, Innowacje i Samuraj.
Rialto i Metallum to świetne gry, a w tej cenie grzech nie brać ;)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
syfon
Posty: 209
Rejestracja: 30 wrz 2013, 20:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Coś dla dziewczyny, dużo wymagań i mało sensu.

Post autor: syfon »

Takenoko, light-medium, ładne i jest troche miejsca na strategię i taktykę.
Rialto, przygotujcie sie że pierwsze partie mogą być malo intuicyjne. Jest pewne ryzyko że się odbijecie, ale postarajcie sie wytrwać bo to dobry tytuł.
Król i Zabójcy, osobiście jestem wielkim fanem, spróbujcie, bo kozak.
Epoka Kamienia, relatywnie proste zasady, a kupa zabawy i móżdżenia. Mistrzowski tytuł.
Jaipur, genialny tytuł. Jak gdzieś znajdziecie to bierzcie w ciemno.
Awatar użytkownika
kudlacz135
Posty: 645
Rejestracja: 15 sie 2013, 21:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Coś dla dziewczyny, dużo wymagań i mało sensu.

Post autor: kudlacz135 »

Właśnie zobaczyłem ten wątek i moja dziewczyna gra ze mną w różne gry (z podanych wcześniej gier - listy bardzo lubimy, ale nie polecam tego do grania stricte w dwie osoby, sporo się traci z rozmów między graczami i burzy mózgów; Small też jest świetny, ale raczej nie w tej sytuacji :) ), przemyśl natomiast Takenoko, bo to naprawdę przyjemna, ładnie wydana i dość prosta gra, oraz Seasons - Pory Roku, które mimo rożnych mechanik działają płynnie. Z gier, które miałyby być krótsze (Seasons 45 minut do godziny piętnaśc na dwie osoby, takenoko jakieś pół godziny - 45 minut) to może rój? Przyjemna, strategiczna gra, dobrze wykonane, ciężkie kafle, proste zasady i przede wszystkim jest krótka, za to gra jest abstrakcyjna dość, w odróżnieniu od dwóch poprzednich propozycji.
Fuser.exe
Posty: 741
Rejestracja: 11 lip 2014, 13:11
Lokalizacja: Chiang Mai
Has thanked: 28 times
Been thanked: 18 times

Re: Coś dla dziewczyny, dużo wymagań i mało sensu.

Post autor: Fuser.exe »

Król i Zabójcy jednak Dorocie nie podejdzie tematem i mechaniką (chociaż lubi oglądać Wookiego, głównie jak tak macha ręką tłumacząc zasady) a w Season są kostki których nie znosi.

Jaipura też rozważałem ale już mam zamówionego Splendora, te gry chyba są bardzo podobne. (ale nie grałem w jaipura i wszyscy polecają)

W Rialto bym chciał bardzo zagrać ale teraz nastawiam się na proste gry, które mają największą szansę się przyjąć (chociaż kto zrozumie kobiety).

Epokę Kamienia też rozważam od długiego czasu ale mamy za sobą kilkadziesiąt partii w Le Havre i nie wiem czy nie będzie zbyt banalna. (rozważam też zamiennie Szczęść Boże/Magnum Sal no ale to już bardziej skomplikowane gry, ciągnie mnie ale muszę postawić na prostotę).

Co do Roju to jutro przychodzi Samuraj i będę wiedzieć czy gry abstrakcyjne mają jakiekolwiek szanse.

Rozważam też bardzo Schotten Totten po ostatnim podsumowaniu Wookiego i kogośtam.

W pliku mam też zapisane takie gry jak Ostatnia Wola, Zaginione Miasta, Cesarski kurier, Serce smoka, Budowniczowe:Średniowiecze (to tak na przyszłość gdyby ktoś miał podobną sytuację jak ja).
Awatar użytkownika
louiscyphre
Posty: 934
Rejestracja: 29 mar 2014, 18:21
Lokalizacja: okolice Jastrzębia-Zdroju
Has thanked: 97 times
Been thanked: 71 times

Re: Coś dla dziewczyny, dużo wymagań i mało sensu.

Post autor: louiscyphre »

Epokę Kamienia wypróbuj online na BGA, jest po polsku.
Fuser.exe
Posty: 741
Rejestracja: 11 lip 2014, 13:11
Lokalizacja: Chiang Mai
Has thanked: 28 times
Been thanked: 18 times

Re: Coś dla dziewczyny, dużo wymagań i mało sensu.

Post autor: Fuser.exe »

Puściłem jej recenzję Takenoko a tam kości. Dzięki :evil:
Awatar użytkownika
kudlacz135
Posty: 645
Rejestracja: 15 sie 2013, 21:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Coś dla dziewczyny, dużo wymagań i mało sensu.

Post autor: kudlacz135 »

Jest jedna kość, słownie jedna. Która daje bonus w zależności od tego co wypadnie. Jasne, że bonusy mają skalę przydatności, jedno są bardziej przydatne okazjonalnie innym trzeba pomóc, albo minimalnie zaplanować jego przydatność na przyszlość, jeden jest przysłowiową "6"... Ale to nadal nie jest efekt, który zabijałby grę :)
Fuser.exe
Posty: 741
Rejestracja: 11 lip 2014, 13:11
Lokalizacja: Chiang Mai
Has thanked: 28 times
Been thanked: 18 times

Re: Coś dla dziewczyny, dużo wymagań i mało sensu.

Post autor: Fuser.exe »

Kości działają na nią jak Tusk na Jarosława. A we dwie osoby gra zajmuje dużo miejsca? Te kafelki chyba mają potencjał a mam stół 75x75 (wchodzi plansza Summoner Wars, Netrunner albo rozłożone w kółko Innowacje)
Awatar użytkownika
Tyrek
Posty: 668
Rejestracja: 10 gru 2011, 13:47
Lokalizacja: Lubin
Has thanked: 72 times
Been thanked: 152 times

Re: Coś dla dziewczyny, dużo wymagań i mało sensu.

Post autor: Tyrek »

Kości działają na nią jak Tusk na Jarosława.
Ostatnio podali sobie ręce - więc może jest nadzieja ;)
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Coś dla dziewczyny, dużo wymagań i mało sensu.

Post autor: mig »

Fuser.exe pisze: Jaipura też rozważałem ale już mam zamówionego Splendora, te gry chyba są bardzo podobne. (ale nie grałem w jaipura i wszyscy polecają)
To zupełnie inne gry, w których występuje motyw "kamieni szlachetnych". Poza tym nic wspólnego. Obie są bardzo dobre: Splendor imho słabszy, ale super wykonany, z kolei Jaipur to karty i żetony (więc do tekturowych płytek i sztonów w Splendorze nie ma startu, choć ładna jest), ale według mnie sama rozgrywka sporo fajniejsza.
W kolekcji warto mieć obie - tym bardziej, że Jaipur ostatnio znów jest dostępny (a kto wie jak długo?) :)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Fuser.exe
Posty: 741
Rejestracja: 11 lip 2014, 13:11
Lokalizacja: Chiang Mai
Has thanked: 28 times
Been thanked: 18 times

Re: Coś dla dziewczyny, dużo wymagań i mało sensu.

Post autor: Fuser.exe »

No i kupon Allegro, ktory najbardziej sie opłaca na gry poniżej 100pln...
Awatar użytkownika
AiS
Posty: 325
Rejestracja: 08 wrz 2014, 23:26
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time

Re: Coś dla dziewczyny, dużo wymagań i mało sensu.

Post autor: AiS »

louiscyphre pisze:Epokę Kamienia wypróbuj online na BGA, jest po polsku.
Takenoko oraz Rój również są na BGA - można wypróbować na żywym przeciwniku.
ODPOWIEDZ