Kolejna gra w kolekcji (2+ graczy)

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Chaaber
Posty: 1054
Rejestracja: 29 sty 2014, 22:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

Kolejna gra w kolekcji (2+ graczy)

Post autor: Chaaber »

Cześć,

Z racji tego, że zbliża się wypłata to gry na półce już cieszą się na nowego kolegę.
W większości przypadków gram z dziewczyną, ale i zdarzają mi się spotkania ze znajomymi i posiadówki przy planszówkach. Szukam czegoś co fajnie uzupełni dalej moją kolekcję, w sumie nie mam jeszcze preferencji Euro vs. Ameri, raczej lubię oba rodzaje, bo podobają mi się zarówno Descent jak i Zamki Burgundii. Chociaż na Imperial Assault czekam jak dziecko na gwiazdkę :)
Obecnie posiadam:
Pandemia (Dobrze nam się gra, klimat jest super i czuje się ciągłe napięcie, co dla mnie działa genialnie.)
Osadnicy: Narodziny Imperium (Gra jest super, mnóstwo kombinowania, montowanie własnego silniczka sprawia niesamowitą radość)
Potwory w Tokio (Bezsprzecznie ulubiona gra zarówno moja jak i mojej lubej, uwielbiamy kostki i ten aspekt naparzania się nawzajem ze wszystkimi wkoło, rzadko ktoś wygrywa na punkty)
Kingdom Builder (Gra niedoceniana moim zdaniem, a w gronie moich znajomych działa super, bo nie jest mega ciężka a kombinować można mocno, chociaż ma się mały wpływ na innych graczy)
Steam Park (Gra jest niezła, ale mnie jakoś mocno nie porwała, może dlatego, że jakość wydania Trefla pozostawia wiele do życzenia i niestety uszkodziło mi się parę żetonów, gra ma ciekawe aspekty i uwielbiamy równoczesne rzucanie kostkami, jednak moim zdaniem nie jest to tytuł wybitny)
7 cudów świata (Gra jest super, draft uwielbiamy, różne zdolności kart są super, interakcja daje nam sporo wyborów w kwestii wyboru kart, w dodatku chodzi na 7os. sic!, bardzo mocno pozycja u nas)
Munchkin (Lubimy humorystyczny aspekt, ale tylko w gronie znajomych i przy piwku, bo inaczej gra ciągnie sie jak flaki z olejem, potrafi trwać zdecydowanie za długo, pomimo tego, że aspekt humorystyczny jest genialny)
Konwój (Zagraliśmy raz czy dwa, ale nie porwała na tyle, żeby stale lądowac na stole i nas zabawiać, klimat jest super, ale symbole na kartach mało intuicyjne niestety)
Waleczne Piksele (Dla mnie absolutny numer 2 w kolekcji po king of tokyo, dziewczyna chyba lubi to trochę mniej, ale 5 opcji zagrania karty jest świetne, klimat przemawia do mnie absolutnie, bo wychowałem się na Snesie i emulacji GBA, ta gra daje super odczucie potyczki między 2 oddziałami i ich generałami.

Ponadto ograne mam spore więcej, ale niestety jakbym chciał kupić coś trwającego 3h, to moja dziewczyna może nie dźwignąć tematu, dlatego muszę się dostosowac do jej upodobań, a jej ulubioną grą ever prawdopodobnie będzie Qwirkle.

Na następne pozycje rozważałem:
Neuroshima Hex
Zamki Burgundii albo jakiś inny Feld
Lords of Xidit
Lords of Waterdeep
Alhambra
Takenoko
Cosmic Encounter
Alien Frontiers
Pokolenia

Rozważałem też zakup jednej mniejszej żeby gdzieś dorwac darmową dostawę i tutaj pojawiły się takie pomysły:
Tiny Epic Kingdoms
Rój
RftG
Mały Książe
Santiago de Cuba jakby promocje gdzieś dorwać
Ostatnio zmieniony 10 paź 2014, 18:48 przez Chaaber, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Munchhausen
Posty: 729
Rejestracja: 01 sty 2013, 22:29
Lokalizacja: Poznań/ Wągrowiec
Has thanked: 148 times
Been thanked: 129 times
Kontakt:

Re: Kolejna gra w kolekcji (2+ graczy)

Post autor: Munchhausen »

Może "Seasons"? Jest element draftu talii rodem z "7 cudów świata" i interakcja na podobnym poziomie (niby skupiamy się na budowaniu swojej potęgi, ale czasami trzeba przeszkodzić przeciwnikowi poprzez zagranie jakiejś złośliwej karty lub podebranie kostki), a do tego wszystko zostało okraszone piękną, kolorową grafiką. Świetnie chodzi na dwóch graczy, w trójkę dalej jest bardzo dobrze, choć dłużej, zaś w czwórkę... Można, ale raczej nie polecam :)
Maceqq
Posty: 68
Rejestracja: 08 paź 2013, 19:43

Re: Kolejna gra w kolekcji (2+ graczy)

Post autor: Maceqq »

Mam praktycznie identyczne preferencje jak Ty i lubię takie same gry co Ty i ostatnio wybrałem:
-Lords of Waterdeep
-RFTG

wysyłka wyszła darmowa.

RFTG - zakochałem się totalnie w tej grze i mogę grać w nią cały czas ( jak nie na żywo to BGG ;) )
Lords of Waterdeep - jeszcze nie grałem, ale wygląda bardzo fajnie, jest prosta to wytłumaczenia - 5 minut max tak myślę i podobno dobrze się skaluje dlatego dobrze się sprawdzi i dla dwojga i jak przyjdzie więcej nie ogranych osób ( a i ogranym na pewno się spodoba ;) ). Poza tym jest to worker placdement, a nie widzę u Ciebie gry tego typu.
Fuser.exe
Posty: 741
Rejestracja: 11 lip 2014, 13:11
Lokalizacja: Chiang Mai
Has thanked: 28 times
Been thanked: 18 times

Re: Kolejna gra w kolekcji (2+ graczy)

Post autor: Fuser.exe »

Takenoko na 100% :-) Do tego Budowniczowie: Średniowiecze i mega zestaw. Jest kolejna edycja kuponow wiec jesli kupisz dwie gry u jednego sprzedawcy na allegro to wyjdzie Ci łącznie 140pln z przesyłką :]

e: polecam jeszcze karciankę 'Ostatnia Wola' - dostajesz spadek i musisz wydawać kasę :] Bardzo dobrze sie skaluje na dwie osoby dzieki mechanizmowi blokującemu, można ją trafić za 100 (z kuponem 80), ładnie wykonana a jak odpali to można potem dokupić dodatek.
Awatar użytkownika
Tomzaq
Posty: 1730
Rejestracja: 09 maja 2014, 18:27
Lokalizacja: Silesia Superior
Has thanked: 114 times
Been thanked: 86 times

Re: Kolejna gra w kolekcji (2+ graczy)

Post autor: Tomzaq »

Polecam Rialto, Notre Dame, Zamki Burgundii Felda - Wszystkie świetnie chodzą na dwóch graczy, a Rialto z graczem neutralnym to po prostu majstersztyk. Z tych trzech, Rialto to dla mnie najlepsza gra Felda, w inne niestety nie miałem przyjemności.
Who is John Galt?
Posiadam
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Kolejna gra w kolekcji (2+ graczy)

Post autor: Bea »

Chaaber pisze:
Na następne pozycje rozważałem:

Lords of Waterdeep
Alien Frontiers
To moje zdecydowane faworyty!
Awatar użytkownika
Chaaber
Posty: 1054
Rejestracja: 29 sty 2014, 22:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

Re: Kolejna gra w kolekcji (2+ graczy)

Post autor: Chaaber »

Udało nam się zrobić test play i dziewczyna jest zachwycona Lords of Waterdeep, także pewnie na to padnie wybór przy najbliższym święcie napełniania portfela :) Pozostaje jeszcze zastanowić się nad czymś mniejszym i ostatnio do puli dorzuciłem imperium w 8 minut poza wcześniej już wymienionymi tytułami.
Dzięki wszystkim za opinie i pomoc w wyborze :)
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Kolejna gra w kolekcji (2+ graczy)

Post autor: Pixa »

Z wymienionych przez ciebie mniejszych gier zdecydowanie RftG. Jak rozwazasz Nauroshime (swietna) to przypatrz sie tez Summoner Wars (szczegolnie Master Set - tez super giera)
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
Naitsabes
Posty: 4
Rejestracja: 12 wrz 2014, 08:20
Kontakt:

Re: Kolejna gra w kolekcji (2+ graczy)

Post autor: Naitsabes »

Nie mam porównania ale posiadam Rój z dwoma dodatkami i rozkmina jest przednia, zero losowości. Mogę polecić Shotten Totten, często z dziewczyną trzaskamy po kilka partyjek wieczorami :)
Awatar użytkownika
Chaaber
Posty: 1054
Rejestracja: 29 sty 2014, 22:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

Re: Kolejna gra w kolekcji (2+ graczy)

Post autor: Chaaber »

Cześć,

Wracam z kolejnym pytaniem. Poprzednio zdecydowałem się LoW, dodatkowo do kolekcji doszły Packet Row, Jaipur, Rój, Cytadela, Duel of Ages 2 i Coup. Narazie wszystko podpasowało.

Ale teraz wracam z pytaniem. Zastanawiam się nad kupnem kolejnej gry i myślałem o Marvel Dice Masters, tylko że obawiam się, że jakakolwiek scena leży we Wrocławiu niestety i że kolekcjonerskość mnie zabije. W zamian za to myślałem, że mogę zainwestowac w Quarriors i mieć ten sam poziom rozrywki i podobną rozgrywkę. Jakieś opinie o porównaniu tych tytułów.
A może wstrzymać się do D&D Dice Masters?
Jeśli tak to bazując na tym temacie, co byście polecili w kwocie ok. 110-120zł powiedzmy.

Dzięki :)
Fuser.exe
Posty: 741
Rejestracja: 11 lip 2014, 13:11
Lokalizacja: Chiang Mai
Has thanked: 28 times
Been thanked: 18 times

Re: Kolejna gra w kolekcji (2+ graczy)

Post autor: Fuser.exe »

Napiszesz cos wiecej o packet row?
Awatar użytkownika
Chaaber
Posty: 1054
Rejestracja: 29 sty 2014, 22:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

Re: Kolejna gra w kolekcji (2+ graczy)

Post autor: Chaaber »

Packet Row, gra o zbieraniu a raczej kupowaniu punktów zwycięstwa. Pieniądze dostajesz za zrealizowane kontrakty na dostarczenie towarów do konkretnych państw. Powiem tak, gra może nie porwała mnie, ale potrafi zaskoczyć rozwiązanie, bo myślisz sobie, że już Ci dobrze idzie i jesteś z przodu, a na koniec sie okazuje, że jednak ktoś inny lepiej przygarnął karty z punktami i zabezpieczył sobie złoto i Cie wykolegował jednak. Mechanizm burmistrza wybierającego miejsce handlu całkiem ciekawy. Grałem na 2 i na 5 osób. Lepiej bawiłem się na dwie osoby, większa kontrola. No i początkowe partie grałem z błędem czyszcząc po każdej kolejce wszystkie plansze zamiast tylko tych z których coś zniknęło. Za 40zł, które za to dałem i jestem zadowolony, ale nie odpadła mi czaszka z wrażenia.
ODPOWIEDZ