Essen 2014 - interesujące tytuły, czyli zhype'uj się sam :D

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
8janek8
Blokada konta
Posty: 900
Rejestracja: 08 mar 2010, 21:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 14 times
Been thanked: 28 times

Re: Essen 2014 - interesujące tytuły, czyli zhype'uj się sam

Post autor: 8janek8 »

Nie tworząc nowego tematu: jest jakaś stronka z zebranymi linkami do pre-orderów na Essen od różnych wydawców?
Collection
Sprzedam
Kupię dodatki do: Runewars (Banners of War), Warhammer: Inwazja (Ukryte Królestwa), Battle Star Galactica (Świt), Revolution! (The Palace), Fresco, Scoville
TTR_1983
Posty: 3939
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: Essen 2014 - interesujące tytuły, czyli zhype'uj się sam

Post autor: TTR_1983 »

Czy Queen Games ma taką taktykę, że w temacie dotyczącym premier na BGG nie podaje cen nowości na Essen? Większość wydawnictw podaje z tego co widzę.
Awatar użytkownika
yakos
Posty: 243
Rejestracja: 13 cze 2008, 15:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 8 times
Been thanked: 6 times

Re: Essen 2014 - interesujące tytuły, czyli zhype'uj się sam

Post autor: yakos »

8janek8 pisze:Nie tworząc nowego tematu: jest jakaś stronka z zebranymi linkami do pre-orderów na Essen od różnych wydawców?
http://www.boardgamegeek.com/geeklist/1 ... uppreorder
Awatar użytkownika
8janek8
Blokada konta
Posty: 900
Rejestracja: 08 mar 2010, 21:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 14 times
Been thanked: 28 times

Re: Essen 2014 - interesujące tytuły, czyli zhype'uj się sam

Post autor: 8janek8 »

Podziękował :)
Collection
Sprzedam
Kupię dodatki do: Runewars (Banners of War), Warhammer: Inwazja (Ukryte Królestwa), Battle Star Galactica (Świt), Revolution! (The Palace), Fresco, Scoville
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4778
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1037 times

Re: Essen 2014 - interesujące tytuły, czyli zhype'uj się sam

Post autor: Trolliszcze »

Ja się trochę napalam na "Mythotopię". Lubię bardzo mechanizmy "Akrów śniegu" i uwielbiam losowy setup "Kingdom Buildera", determinujący sposoby punktowania - a "Mythotopia" to takie połączenie, więc teoretycznie nie może być źle :D
No i tradycyjnie napalam się na Felda.
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3649
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 119 times

Re: Essen 2014 - interesujące tytuły, czyli zhype'uj się sam

Post autor: gafik »

Mytothopię miałem okazję testować prototyp. Całkiem fajna i szybka quazi-wojenna przepychanka.
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4778
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1037 times

Re: Essen 2014 - interesujące tytuły, czyli zhype'uj się sam

Post autor: Trolliszcze »

Dokładnie czegoś takiego oczekuję. Gramy partyjkę, nowy rozkład kart zwycięstwa, nowe sposoby kombinowania. A potem kolejna partyjka, i tak dalej :) A to wszystko z mechaniką deck-buildingu.
Awatar użytkownika
FortArt
Posty: 2334
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Essen 2014 - interesujące tytuły, czyli zhype'uj się sam

Post autor: FortArt »

Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4135
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 314 times
Been thanked: 344 times

Re: Essen 2014 - interesujące tytuły, czyli zhype'uj się sam

Post autor: tomb »

Valentina: The Game – Tutto Crepax Vol. 1 - kto komiksiarz i Crepaxa zna, ten może sobie wyobrazić, jak mi się zakotłowało pod czaszką, gdy przeczytałem ten tytuł. Niestety, gra memory i nic więcej nie trzeba pisać. Lipa.
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6358
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 193 times
Been thanked: 488 times
Kontakt:

Re: Essen 2014 - interesujące tytuły, czyli zhype'uj się sam

Post autor: yosz »

W Rozmowach z Kubą i Tycjanem rozmawiamy o Essen: czy opłaca się jechać? jak Polska będzie reprezentowana na targach? które gry zwróciły naszą uwagę (Kuby to już wiecie z pierwszego postu w tym temacie ;) )

http://rozmowy.znadplanszy.pl/2014/10/0 ... ssen-2014/
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
Ink
Administrator
Posty: 2818
Rejestracja: 17 gru 2007, 09:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 103 times
Been thanked: 159 times
Kontakt:

Re: Essen 2014 - interesujące tytuły, czyli zhype'uj się sam

Post autor: Ink »

Games Fanatic też próbuje Was (i siebie...) hypować:

http://www.gamesfanatic.pl/2014/10/09/e ... wiadomych/
Games Fanatic -/- Gradanie -/- Za dużo gier
O ile wyraźnie nie zaznaczono inaczej, powyższa wypowiedź nie jest stanowiskiem moderacji lub administracji forum.
Awatar użytkownika
FortArt
Posty: 2334
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Essen 2014 - interesujące tytuły, czyli zhype'uj się sam

Post autor: FortArt »

Zna ktoś jakąś listę zawierającą dodatki, promosy itp?

PS. Dziękuję ↓
Ostatnio zmieniony 11 paź 2014, 14:07 przez FortArt, łącznie zmieniany 1 raz.
Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5833
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 408 times

Re: Essen 2014 - interesujące tytuły, czyli zhype'uj się sam

Post autor: KubaP »

FortArt pisze:Zna ktoś jakąś listę zawierającą dodatki, promosy itp?
http://boardgamegeek.com/geeklist/17746 ... s-and-othe
Awatar użytkownika
tequira
Posty: 103
Rejestracja: 19 lis 2013, 11:25
Lokalizacja: Warszawa

Re: Essen 2014 - interesujące tytuły, czyli zhype'uj się sam

Post autor: tequira »

Moja pierwsza piątka zbliżającego się Essen, ciekaw jestem, jak bardzo zmieni się dwa miesiące po targach, ile innych gier oczaruje mnie bardziej, tymczasem na obecną chwilę, największy hype mam na:

1. Panamax - gra przygotowana przez twórców Madeiry co od razu umieszcza ją na mojej liście zainteresowania. Kostki jako kontenery i akcje wyglądają ślicznie, podobnie jak plansza, a mechanika przesuwania statków daje nadzieję na dużą interakcję.

2. Fields of Arle - w zeszłym roku oczarowała mnie Caverna dlatego z ciekawością zerkam co nowego wymyślił Uwe i jak bardzo jest to skomplikowane, że musiał ograniczyć grę do dwóch osób. Nie wiem jak to jest, że niezbyt ładna gra o prowadzeniu gospodarstwa powoduje u mnie taką ciekawość, być może jest to rezonans hype'u zaczerpnięty od znajomych, ale muszę w nią zagrać.
Szkoda, że tylko dla dwóch graczy, ściąga ją to z wielu stołów, wypływa z tego jakiś taki brak zaufania do graczy, że mogą się ogarnąć i zagrać płynnie w więcej osób.

3. Pay Dirt - mechanicznie chyba nic nowego, ot poszukujemy złota, przetwarzamy, dokupujemy sprzęt i w międzyczasie dowalamy konkurencji. Gra dosyć ładna, a śliczne grudki złota sprawiają, że nie mogę jej się oprzeć, gorączka po prostu.

4. The Ancient World - uwielbiam Ryana Laukata za jego doskonałe grafiki i jest to gra w którą muszę przynajmniej zagrać, choć na pierwszy rzut oka wygląda na prosty deckbuilding, w którym zbeieramy symbole celem dowalenia gigantom. Jednak jest tak cudownie ładna!

5. Versailles - który to już raz oczarowany zostaję recenzją Rhado, sam już nie wiem, czy to tylko on, czy jednak mechanika ma coś fajnego, a puzzlowy sposób budowania zamku może być naprawdę interesujący.

Bardzo się cieszę z dodatku do Terra Mystica i Keyflower, ale starałem się znaleźć jakieś fajne gry dla siebie, dodatki, to tylko dodatki.

ps. Nie bardzo mogę się doszukać, czy Wiedźmin będzie na Essen, pewnie wskoczyłby gdzieś na podium mojej listy ale nie jestem pewien.
Powiem szczerze, tak na marginesie Essen, że mając taki gorący tytuł producenci dokładają wszelkich starań, żeby jej nie sprzedać.
Wydaje mi się, że myślą, że każdy ją kupi bez promocji, w ciemno, kiedykolwiek go wydadzą i za każde pieniądze.
Awatar użytkownika
Board Game Girl
Posty: 384
Rejestracja: 28 cze 2013, 11:45

Re: Essen 2014 - interesujące tytuły, czyli zhype'uj się sam

Post autor: Board Game Girl »

Na BoardGameGirl.pl możecie przeczytać listę 83 gier, które interesują Kubę na tegorocznym Essen.
cezaras
Posty: 1925
Rejestracja: 08 maja 2008, 13:15
Lokalizacja: Reda
Has thanked: 15 times
Been thanked: 14 times

Re: Essen 2014 - interesujące tytuły, czyli zhype'uj się sam

Post autor: cezaras »

Board Game Girl pisze:Na BoardGameGirl.pl możecie przeczytać listę 83 gier, które interesują Kubę na tegorocznym Essen.
1. El Gaucho - z Agricolą nie ma nic wspólnego. Jeśli do czegoś to porównywać to do Troyes, tylko w wersji junior.... - ale widzę potencjał na lżejsze granie z mnóstwem funu
2. to już tak z próżności :) Wymieniłeś 83 gry, a ja czekam na jeszcze jedną euro. Grę Stedinga (od Hansa Teutonica) die Staufer. Z jednej strony nie ma na sieci instrukcji, co z założenia grę powinno co najmniej posadzić na ławkę kar, ale jak lubię Hansę i spojrzę na planszę nowej gry (taką bardzo eurogrową), to mnie kusi bardzo, bardzo...
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5833
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 408 times

Re: Essen 2014 - interesujące tytuły, czyli zhype'uj się sam

Post autor: KubaP »

cezaras pisze:
Board Game Girl pisze:Na BoardGameGirl.pl możecie przeczytać listę 83 gier, które interesują Kubę na tegorocznym Essen.
1. El Gaucho - z Agricolą nie ma nic wspólnego. Jeśli do czegoś to porównywać to do Troyes, tylko w wersji junior.... - ale widzę potencjał na lżejsze granie z mnóstwem funu
2. to już tak z próżności :) Wymieniłeś 83 gry, a ja czekam na jeszcze jedną euro. Grę Stedinga (od Hansa Teutonica) die Staufer. Z jednej strony nie ma na sieci instrukcji, co z założenia grę powinno co najmniej posadzić na ławkę kar, ale jak lubię Hansę i spojrzę na planszę nowej gry (taką bardzo eurogrową), to mnie kusi bardzo, bardzo...
To El Gaucho to w ogóle jakiś enigmatyczny tytuł, ale Twoja wskazówka odsuwająca je od Agricoli i przesuwająca do Troyes powoduje, że gra zdecydowanie zyskuje w moich oczach :)

O die Staufer nic nie wiem, już biegnę czytać!
Awatar użytkownika
yakos
Posty: 243
Rejestracja: 13 cze 2008, 15:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 8 times
Been thanked: 6 times

Re: Essen 2014 - interesujące tytuły, czyli zhype'uj się sam

Post autor: yakos »

Z Hans im Glück to i tak jest postęp. Zwykle ich flagowa gra na Essen była ujawniana dopiero na targach.
Ja Die Staufer z wielką chęcią sprawdzę.
Cieszę się też niezmiernie na pakiet dodatkowych inżynierów do Russian Railroads
Awatar użytkownika
Furan
Posty: 1540
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Has thanked: 9 times
Been thanked: 204 times

Re: Essen 2014 - interesujące tytuły, czyli zhype'uj się sam

Post autor: Furan »

El gaucho ma opis reguł widło od E. Martina. Bardzo kniziowo wygląda... może trochę bardziej kramerowo.
jakiCHś - w tym wyrazie jest CH! || lepiej nie używa'ć apostrof'ów w ogóle, niż używa'ć ich w nadmiar'ze!

(S) Die Burgen von Burgund
Awatar użytkownika
FortArt
Posty: 2334
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Essen 2014 - interesujące tytuły, czyli zhype'uj się sam

Post autor: FortArt »

W zasadzie teraz do mnie dotarło, że nie ma choć ostatnio zawsze była.
Nie ma nowego Ticket to Ride.

PS. To już w tym tygodniu, wow.
Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.
Awatar użytkownika
oopsiak
Posty: 832
Rejestracja: 04 lip 2009, 00:48
Lokalizacja: Warszawa / gdzieś na morzu

Re: Essen 2014 - interesujące tytuły, czyli zhype'uj się sam

Post autor: oopsiak »

FortArt pisze:PS. To już w tym tygodniu, wow.
Jakaś taka cisza przed burzą... Amerykanie lecą, więc lista na BGG nie jest uaktualniana, polskie strony też jakoś tak po cichu generalnie, sklepy (całe 3) ukradkiem wprowadzają nowości do oferty... Strach się bać co to będzie, jak wybuchnie ;)
LICZBA graczy/punktów/żetonów

MAM / ODDAM / CHCĘ
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2071
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 139 times
Been thanked: 366 times

Re: Essen 2014 - interesujące tytuły, czyli zhype'uj się sam

Post autor: walkingdead »

Z jednego z wyżej wymienionych sklepów zamówiłam już sobie jedną z " Essenowych gier". Ciekawe czy istnieje duże prawdopodobieństwo, że gra nie będzie już dostępna na stoisku,a tym samym jej nie dostanę?
Mam nadzieję, że nie. :wink:
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Essen 2014 - interesujące tytuły, czyli zhype'uj się sam

Post autor: mig »

KubaP pisze:
cezaras pisze:
Board Game Girl pisze:Na BoardGameGirl.pl możecie przeczytać listę 83 gier, które interesują Kubę na tegorocznym Essen.
1. El Gaucho - z Agricolą nie ma nic wspólnego. Jeśli do czegoś to porównywać to do Troyes, tylko w wersji junior.... - ale widzę potencjał na lżejsze granie z mnóstwem funu
2. to już tak z próżności :) Wymieniłeś 83 gry, a ja czekam na jeszcze jedną euro. Grę Stedinga (od Hansa Teutonica) die Staufer. Z jednej strony nie ma na sieci instrukcji, co z założenia grę powinno co najmniej posadzić na ławkę kar, ale jak lubię Hansę i spojrzę na planszę nowej gry (taką bardzo eurogrową), to mnie kusi bardzo, bardzo...
To El Gaucho to w ogóle jakiś enigmatyczny tytuł, ale Twoja wskazówka odsuwająca je od Agricoli i przesuwająca do Troyes powoduje, że gra zdecydowanie zyskuje w moich oczach :)
El Gaucho to nieźle się zapowiadająca gra o zbieraniu setów. Mamy 5 ras bydła pasących się swobodnie na pastwiskach. Rzuca się kośćmi, a potem kazdy z graczy wybiera dwie z nich i wykonuje akcje. Akcjami natychmiastowymi moze być postawienie (lub położenie) naszego Gaucho na kaflu bydła, co oznacza zarezerwowanie kafla. Kafel (i sposób postawienia Gaucho) jest określany na podstawie wybranych kości. Poza tym możemy rezerwowac na przyszłe rundy akcje specjalne (natychmiastowa sprzedaż, kradzież bydła innemu graczowi, wyrzucanie Gaucho innego gracza i zastąpienie swoim, podglądanie kafli bydła z rezerwy, wstawianie bydła poza kolejnością, dodatkowa wirtualna kostka itd). Jeśli na koniec rundy wszystkie zwierzaki na pastwisku są obstawione Gauchos, to każdy stojący Gaucho zabiera swoje bydło do hacjendy. Bajer polega na tym, że nasze stado (bydło tej samej rasy), które przejmujemy musi być uszeregowane tylko w porzadku rosnącym lub malejącym. Kiedy zbieramy kafel nie pasujący, to musimy natychmiast sprzedać poprzednie stado a nowym kaflem zapoczątkować nowe stado. Tyle w skrócie - zapowiada się dość ciekawie. Ja w każdym razie nie mogłem się powstrzymać 8)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Essen 2014 - interesujące tytuły, czyli zhype'uj się sam

Post autor: mig »

A może byłby ktoś tak miły i wrzucił jakiś zestawik linków dotyczacych Spiel? Jakiś program prezentacji, linki do rankingów czy do transmisji wideo by się bardzo przydał. Jakoś na nic tego typu na BGG nie natrafiłem...
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
ODPOWIEDZ