Dice Brewing

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: Dice Brewing

Post autor: Tycjan »

Dla wszystkich zaskoczonych lub niewiedzących warto podkreślić, że Dice Brewing, to nie jest "party games do piwka". Tutaj trzeba podejmować decyzje, kombinować i jeszcze starać się jeżeli można popsuć szyki przeciwnikowi. Czyli jest wszystko co powinno być w poważnej grze :)

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Dice Brewing

Post autor: Karit »

Alman pisze:
Karit pisze:Dlaczego postacie na pudełku i w grze maja taki szary kolor skóry?
Może za dużo piwa wypili?
Ja po piwie to raczej czerwony jestem a nie szary ;)
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
Awatar użytkownika
Board&Dice
Posty: 996
Rejestracja: 10 mar 2014, 15:55
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Dice Brewing

Post autor: Board&Dice »

Witajcie!

Jesteśmy po pierwszym, bardzo pracowitym dniu na targach Spiel2014.
Jednocześnie chcemy poinformować, że zakańcza się przedsprzedaż Dice Brewing i wszystkie produkty dostępne w naszym sklepie zostały zablokowane.
Nowe aktualizacje, ceny i dostępność gry Dice Brewing zaktualizujemy już po powrocie do Polski.

Jednocześnie dziękujemy wszystkim, którzy zdecydowali się na zakup gry w trybie przedsprzedaży! Zaraz po powrocie z targów wysyłamy do Was paczki.
Awatar użytkownika
Board&Dice
Posty: 996
Rejestracja: 10 mar 2014, 15:55
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Dice Brewing

Post autor: Board&Dice »

Tycjan pisze:Dla wszystkich zaskoczonych lub niewiedzących warto podkreślić, że Dice Brewing, to nie jest "party games do piwka". Tutaj trzeba podejmować decyzje, kombinować i jeszcze starać się jeżeli można popsuć szyki przeciwnikowi. Czyli jest wszystko co powinno być w poważnej grze :)
Dzięki Tycjan. To zdecydowanie warto podkreślić. Dice Brewing nie jest grą, która ma być jedynie "tłem do piwa". Gra jest łatwa do przyswojenia, natomiast ma kilka mechanizmów, które umożliwiają mocne kombinowanie i interakcję z innymi graczami.
Awatar użytkownika
Hiu
Posty: 1147
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Dice Brewing

Post autor: Hiu »

Board&Dice pisze:
Tycjan pisze:Dla wszystkich zaskoczonych lub niewiedzących warto podkreślić, że Dice Brewing, to nie jest "party games do piwka". Tutaj trzeba podejmować decyzje, kombinować i jeszcze starać się jeżeli można popsuć szyki przeciwnikowi. Czyli jest wszystko co powinno być w poważnej grze :)
Dzięki Tycjan. To zdecydowanie warto podkreślić. Dice Brewing nie jest grą, która ma być jedynie "tłem do piwa". Gra jest łatwa do przyswojenia, natomiast ma kilka mechanizmów, które umożliwiają mocne kombinowanie i interakcję z innymi graczami.
zdecydowanie tak jest.
poczatkowo myslalem, ze bedzie to turlanie do kufla - a tu sie okazuje - ze turlanie raczej przy kuflu - i chlopie wiedz co robisz, bo mozesz skonczyc na dnie ;)
Lubie gry kosciane. Zdecydowanie nie jest to gra trywialna.
Przez cale 3 dni wszystkie stoliki w B&D chodzily. Filip i Irek czasami mowili po wegiersku, ale dalo sie zrozumiec, co mieli na mysli ;) ciezko pracowali na kieliszek chleba ;)
Awatar użytkownika
Board&Dice
Posty: 996
Rejestracja: 10 mar 2014, 15:55
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Dice Brewing

Post autor: Board&Dice »

Hiu pisze:Filip i Irek czasami mowili po wegiersku, ale dalo sie zrozumiec, co mieli na mysli ;)
A później mieliśmy nie zły ubaw sami z siebie, jak to potrafiliśmy nowe słowa tworzyć :P
Awatar użytkownika
bigben
Posty: 175
Rejestracja: 12 paź 2012, 11:13
Lokalizacja: Katopato

Re: Dice Brewing

Post autor: bigben »

kiedy wysyłka i czemu tak późno? :]
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Dice Brewing

Post autor: schizofretka »

I czy dodajecie drugą grę w komplecie jak phalanx, jeśli się spóźnicie ? ;)


Sent from my awesome mobile I want to brag about. May contain trace elements of tpos.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
Board&Dice
Posty: 996
Rejestracja: 10 mar 2014, 15:55
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Dice Brewing

Post autor: Board&Dice »

Witajcie :)

Wracamy do żywych - wczoraj wieczorem wróciliśmy z Essen i dzisiaj zaczynamy pakowanie pre-orderów. Pierwsze wysyłki wychodzą już jutro, kolejne w czwartek i tak systematycznie kolejne partie.
Mamy nadzieję, że niektórzy z Was już w ten weekend staną się "kościanymi" piwowarami :)
Awatar użytkownika
ahrian
Posty: 311
Rejestracja: 26 cze 2013, 00:36

Re: Dice Brewing

Post autor: ahrian »

aj, nie mogę się doczekać ;)
Maddas
Posty: 178
Rejestracja: 21 lis 2008, 15:17
Lokalizacja: Elbląg
Has thanked: 3 times

Re: Dice Brewing

Post autor: Maddas »

Board&Dice pisze:Witajcie :)

Wracamy do żywych - wczoraj wieczorem wróciliśmy z Essen i dzisiaj zaczynamy pakowanie pre-orderów. Pierwsze wysyłki wychodzą już jutro, kolejne w czwartek i tak systematycznie kolejne partie.
Mamy nadzieję, że niektórzy z Was już w ten weekend staną się "kościanymi" piwowarami :)

Wybierzcie mnie! Mnie wybierzcie! ;)
Awatar użytkownika
Board&Dice
Posty: 996
Rejestracja: 10 mar 2014, 15:55
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Dice Brewing

Post autor: Board&Dice »

Maddas pisze:
Board&Dice pisze:Witajcie :)

Wracamy do żywych - wczoraj wieczorem wróciliśmy z Essen i dzisiaj zaczynamy pakowanie pre-orderów. Pierwsze wysyłki wychodzą już jutro, kolejne w czwartek i tak systematycznie kolejne partie.
Mamy nadzieję, że niektórzy z Was już w ten weekend staną się "kościanymi" piwowarami :)

Wybierzcie mnie! Mnie wybierzcie! ;)
Pierwsza tura spakowana :)
A dla umilenia czasu - kolejny odcinek naszego vloga, wprost z Essen, przy współpracy z Board Times
Awatar użytkownika
Board&Dice
Posty: 996
Rejestracja: 10 mar 2014, 15:55
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Dice Brewing

Post autor: Board&Dice »

Gram na Planszy postanowiło swój pierwszy unboxing zrobić z naszą grą (takie kościane rozdziewiczenie :) )
https://www.youtube.com/watch?v=FTgAQalvP5A
Awatar użytkownika
Board&Dice
Posty: 996
Rejestracja: 10 mar 2014, 15:55
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Dice Brewing

Post autor: Board&Dice »

Na Board Times następny unboxing Dice Brewing.

A my w tym czasie pracujemy nad polskim i angielskim FAQ do gry.
Na razie mamy zebranych kilka pytań z BoardGameGeek, ale jeśli podczas Waszych rozgrywek pojawią się jakiekolwiek pytania, piszcie śmiało, zasilimy nimi również FAQ na naszej stronie http://boardanddice.com

edit: link do unboxingu na BoardTimes
Ostatnio zmieniony 26 paź 2014, 12:19 przez Board&Dice, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Qlaqs
Posty: 493
Rejestracja: 17 lut 2008, 18:38
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 7 times
Been thanked: 14 times

Re: Dice Brewing

Post autor: Qlaqs »

Otrzymałem ;) Maty graczy cudowne. Można było plansze graczy zrobić trochę większe... Tzn. by elementy takie jak kostki i tokeny ziaren mieściły się w całości ~ byłoby lepiej. Maty mieszczą całe elementy i to jest dobre ~ tokeny.
Moja skromna kolekcja to co mam, czego chce sie pozbyc i to co w drodze!
Awatar użytkownika
Board&Dice
Posty: 996
Rejestracja: 10 mar 2014, 15:55
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Dice Brewing

Post autor: Board&Dice »

Qlaqs pisze:Otrzymałem ;) Maty graczy cudowne. Można było plansze graczy zrobić trochę większe... Tzn. by elementy takie jak kostki i tokeny ziaren mieściły się w całości ~ byłoby lepiej. Maty mieszczą całe elementy i to jest dobre ~ tokeny.
Byłby natomiast jeden minus - planszki nie do końca mieściłyby się na matach graczy ;)
Natomiast mamy nadzieję, że wszystkie pozostałe elementy przypadną do gustu, a rozgrywka będzie czystą przyjemnością :)
Awatar użytkownika
Qlaqs
Posty: 493
Rejestracja: 17 lut 2008, 18:38
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 7 times
Been thanked: 14 times

Re: Dice Brewing

Post autor: Qlaqs »

Takie pytanie:
Kości do magazynu można przenosić dowolnie? 2 W swojej turze jako ruch?
Moja skromna kolekcja to co mam, czego chce sie pozbyc i to co w drodze!
Awatar użytkownika
Board&Dice
Posty: 996
Rejestracja: 10 mar 2014, 15:55
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Dice Brewing

Post autor: Board&Dice »

Qlaqs pisze:Takie pytanie:
Kości do magazynu można przenosić dowolnie? 2 W swojej turze jako ruch?
Kości z magazynu można wykorzystać jedynie do warzenia piwa lub manipulacji na planszy gracza (np. zwiększenie wyniku, czy zmiana z żółtej na czarną, ale również wszystkie efekty ze szkoły mistrzostwa). Nie można przełożyć kości z magazynu do aktywnej puli, żeby je przerzucić w kolejnej rundzie :)
Awatar użytkownika
Qlaqs
Posty: 493
Rejestracja: 17 lut 2008, 18:38
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 7 times
Been thanked: 14 times

Re: Dice Brewing

Post autor: Qlaqs »

To inaczej... czy kość żółtą z aktywnej puli mogę włożyć do slodowni aby otrzymać na koniec rundy kość czarną?
Moja skromna kolekcja to co mam, czego chce sie pozbyc i to co w drodze!
Awatar użytkownika
Board&Dice
Posty: 996
Rejestracja: 10 mar 2014, 15:55
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Dice Brewing

Post autor: Board&Dice »

Qlaqs pisze:To inaczej... czy kość żółtą z aktywnej puli mogę włożyć do slodowni aby otrzymać na koniec rundy kość czarną?
Tak. Do słodowni możesz włożyć zarówno kość żółtą z aktywnej puli, jak i kość z magazynu jeśli uważasz, że nie będzie Ci już potrzebna i w aktywnej puli masz lepszy wynik.
Awatar użytkownika
Qlaqs
Posty: 493
Rejestracja: 17 lut 2008, 18:38
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 7 times
Been thanked: 14 times

Re: Dice Brewing

Post autor: Qlaqs »

Tylko brakuje mi informacji kiedy i ile kości można włożyć do magazynu.Czy wkładanie kości do magazynu jest akcją czy nie jest?
Moja skromna kolekcja to co mam, czego chce sie pozbyc i to co w drodze!
Awatar użytkownika
Board&Dice
Posty: 996
Rejestracja: 10 mar 2014, 15:55
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Dice Brewing

Post autor: Board&Dice »

W instrukcji jest zapis że przeniesienie kości z aktywnej puli do magazynu nie jet akcją - w trakcie pierwszej i drugiej fazy można przenosić dowolną liczbę kości z aktywnej puli do magazynu. Tylko działania na planszy gracza są akcją
Awatar użytkownika
Qlaqs
Posty: 493
Rejestracja: 17 lut 2008, 18:38
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 7 times
Been thanked: 14 times

Re: Dice Brewing

Post autor: Qlaqs »

Najwidoczniej zbytni pośpiech na nocce planszowej dał swe znaki ;)) Teraz już wszystko jasne jak browar :D
Moja skromna kolekcja to co mam, czego chce sie pozbyc i to co w drodze!
ODPOWIEDZ