Black&White

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
bombagames
Posty: 56
Rejestracja: 30 cze 2014, 22:10
Kontakt:

Re: Black&White

Post autor: bombagames »

Rune pisze:No bo od jakiegoś czasu przeżywam zauroczenie grami wojennymi i na sam widok bloczków mam ochotę zagrać. A ponadto po pierwszej Waszej zapowiedzi, czyli Amber Route, w życiu bym się nie spodziewał, że wypiekacie taki tytuł ;)
Jeszcze nie powiedzieliśmy ostatniego słowa na ten rok :)
http://www.bombagames.pl
polub na fb
Gry które Cię rozerwą!
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Black&White

Post autor: Rune »

Dobra, dobra już się tak nie przechwalajcie :P Na początek dajcie chociaż instrukcję do AR. Poczekamy, sprawdzimy, ocenimy ;)
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Black&White

Post autor: Rune »

Kilka pytań do wydawnictwa Bomba Games na Przystanku Planszówka. Zapraszam.
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1106
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 50 times
Been thanked: 66 times

Re: Black&White

Post autor: kamron6 »

Takie pytanie: gra jest już gdzieś dostępna? A jak nie to kiedy i gdzie będzie?
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4139
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 318 times
Been thanked: 347 times

Re: Black&White

Post autor: tomb »

Szukałem informacji o cenie, choćby i tej z Essen. Nie znalazłem. Ktoś coś wie?

Bomba Games na start dwa olbrzymie plusy (dla obu gier: B&W i Amber Route): szata graficzna i relacja wielkość pudełka-zawartość. Brawo.
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3370
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 126 times
Been thanked: 131 times

Re: Black&White

Post autor: maciejo »

TomB pisze:Szukałem informacji o cenie, choćby i tej z Essen. Nie znalazłem. Ktoś coś wie?

Bomba Games na start dwa olbrzymie plusy (dla obu gier: B&W i Amber Route): szata graficzna i relacja wielkość pudełka-zawartość. Brawo.
Gra BOMBA :!: Dziś rozegrałem trzy partie na świerzo po zakupie - MIODZIO.Grafika i wykonanie niesamowite :!: Cena na targach 35 eurasi ale gra jest warta każdego centa.Polecam :!: No jestem naprawde pod wrażeniem :wink:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Black&White

Post autor: Rune »

maciejo pisze:
TomB pisze:Szukałem informacji o cenie, choćby i tej z Essen. Nie znalazłem. Ktoś coś wie?

Bomba Games na start dwa olbrzymie plusy (dla obu gier: B&W i Amber Route): szata graficzna i relacja wielkość pudełka-zawartość. Brawo.
Gra BOMBA :!: Dziś rozegrałem trzy partie na świerzo po zakupie - MIODZIO.Grafika i wykonanie niesamowite :!: Cena na targach 35 eurasi ale gra jest warta każdego centa.Polecam :!: No jestem naprawde pod wrażeniem :wink:
Maciejo napisz coś więcej niż BOMBA i MIODZIO, bo ja też jestem bardzo zainteresowany tym tytułem :P
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3370
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 126 times
Been thanked: 131 times

Re: Black&White

Post autor: maciejo »

Rune pisze:
maciejo pisze:
TomB pisze:Szukałem informacji o cenie, choćby i tej z Essen. Nie znalazłem. Ktoś coś wie?

Bomba Games na start dwa olbrzymie plusy (dla obu gier: B&W i Amber Route): szata graficzna i relacja wielkość pudełka-zawartość. Brawo.
Gra BOMBA :!: Dziś rozegrałem trzy partie na świerzo po zakupie - MIODZIO.Grafika i wykonanie niesamowite :!: Cena na targach 35 eurasi ale gra jest warta każdego centa.Polecam :!: No jestem naprawde pod wrażeniem :wink:
Maciejo napisz coś więcej niż BOMBA i MIODZIO, bo ja też jestem bardzo zainteresowany tym tytułem :P
Po co :D Gra jest świetna.Mix Battlelore i Stratego do tego świetnie rozwiązany sytem walki (jeszcze z takim się nie spotkałem),mnogość scenariuszy,świetne wykonanie i piękne grafiki,uff - to powinno chyba wystarczyć :wink:
Link do instrukcji.
http://boardgamegeek.com/filepage/10807 ... hite-rules
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1106
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 50 times
Been thanked: 66 times

Re: Black&White

Post autor: kamron6 »

Ale gdzie tą grę można dostać? ;) (poza Essen)
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Black&White

Post autor: Rune »

maciejo pisze: Po co :D Gra jest świetna.Mix Battlelore i Stratego do tego świetnie rozwiązany sytem walki (jeszcze z takim się nie spotkałem),mnogość scenariuszy,świetne wykonanie i piękne grafiki,uff - to powinno chyba wystarczyć :wink:
Link do instrukcji.
http://boardgamegeek.com/filepage/10807 ... hite-rules
Instrukcję to ja już znam ;) Z tego co wiem to i tak wydawca musiał tonę scenariuszy odrzucić, a więc możesz być pewien, że będzie w co grać :) Zacieram łapy na swój egzemplarz.
kamron6 pisze:Ale gdzie tą grę można dostać? ;) (poza Essen)
Myślę, że po Essen, to już kwestia dni i gra będzie dostępna u nas. A przynajmniej mam taką nadzieję.
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
Jarzynek
Posty: 179
Rejestracja: 26 lip 2005, 00:41
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Black&White

Post autor: Jarzynek »

Czy mgła wojny jest bardzo istotna? Po pierwszym starciu już wiemy jaki to typ jednostki, znamy liczebność, nie da się efektywnie "wymieszać" jednostek na polu, jeżeli mają różną liczebność. Jaki jest czas rozgrywki z setupem i czy losowość doskwiera?

Co do systemu walki, to podobne rozwiązanie jest w Nuklear Winter, czy Conflict of Heroes, tylko że tam kostki się sumuje. Jak jest różnica w tabeli prawdopodobieństwa, to trzebaby policzyć.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3370
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 126 times
Been thanked: 131 times

Re: Black&White

Post autor: maciejo »

Znalazłem dwa baboki w instrukcji
str.17
"Obrona jednostki broniącej się
wynosi 3. Obrońca redukuje
liczebność swojej jednostki."

Powinno być -wynosi 2

str.16
Ilustracja obrazująca pole widzenia piechoty.Obrazek pierwszy z lewej.
Trzecia jednostka piechoty od lewej widzi jednostkę kawalerii w lesie (zielona strzałka).Powinna być czerwona.
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4722
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 384 times
Been thanked: 886 times

Re: Black&White

Post autor: BartP »

Przeczytałem instrukcję. Rozumiem ogólny koncept gry, bo grałem w wiele podobnych, ale muszę niestety powiedzieć, że instrukcja jest nie najlepsza. Przede wszystkim irytuje mnie dziwna kolejność działów. Tereny, specjalne zdolności liderów i tego typu dodatki powinny być gdzieś na końcu, coby nie zaciemniały ogólnego obrazu. Najpierw czytam, że saper może to i tamto, a snajper coś takiego, kiedy ja w ogóle jeszcze nie wiem, na czym polega aktywacja jednostki, więc wszelkie dodatkowe informacje są mi na ten moment absolutnie zbędne. W związku z tym całość trzeba czytać co najmniej 2 razy, bo już nie pamiętasz, gdzie były fragmenty, których nie dało się ówcześnie zrozumieć.

Nadal jednakże nie kumam jednej rzeczy:
Oddział może się tylko przemieszczać po planszy,
po ruchu jedna z jednostek wchodzących w skład oddziału może wykonać atak
pod warunkiem, że oddział nie wykorzystał wszystkich dostępnych punktów
ruchu.

Jakiś przykład poproszę. Jak się definiuje punkty ruchu oddziału? Jako sumę punktów ruchu wszystkich jednostek piechoty albo wszystkich jednostek kawalerii go tworzących? Czy w powyższym chodzi tylko o kawalerię...?

Ogólnie gra wygląda na ciekawą, wszytko wskazuje na to, że się w nią zaopatrzę, lubię tego typu dwuosobówki.
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3370
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 126 times
Been thanked: 131 times

Re: Black&White

Post autor: maciejo »

BartP pisze:1.
Przeczytałem instrukcję. Rozumiem ogólny koncept gry, bo grałem w wiele podobnych, ale muszę niestety powiedzieć, że instrukcja jest nie najlepsza. Przede wszystkim irytuje mnie dziwna kolejność działów. Tereny, specjalne zdolności liderów i tego typu dodatki powinny być gdzieś na końcu, coby nie zaciemniały ogólnego obrazu. Najpierw czytam, że saper może to i tamto, a snajper coś takiego, kiedy ja w ogóle jeszcze nie wiem, na czym polega aktywacja jednostki, więc wszelkie dodatkowe informacje są mi na ten moment absolutnie zbędne. W związku z tym całość trzeba czytać co najmniej 2 razy, bo już nie pamiętasz, gdzie były fragmenty, których nie dało się ówcześnie zrozumieć.

2.
Nadal jednakże nie kumam jednej rzeczy:
Oddział może się tylko przemieszczać po planszy,
po ruchu jedna z jednostek wchodzących w skład oddziału może wykonać atak
pod warunkiem, że oddział nie wykorzystał wszystkich dostępnych punktów
ruchu.

Jakiś przykład poproszę. Jak się definiuje punkty ruchu oddziału? Jako sumę punktów ruchu wszystkich jednostek piechoty albo wszystkich jednostek kawalerii go tworzących? Czy w powyższym chodzi tylko o kawalerię...?
1.
Tu zdecydowanie masz racje,instrukcja powinna być inaczej poskładana.Ja musiałem kilka razy przeczytać aby wszystko skapować :|
ale uwież mi że jak zaczniesz grać wszystko ułoży się w logiczną całość.Całą ikonografie masz czytelnie przedstawioną na kartach pomocy.
2.
To jest akurat bardzo proste :D
np: jednostka lub oddział piechoty (oddział to kilka jednostek tego samego typu stojących na jednym polu) porusza się o max o 2 pola.
Jeśli poruszysz piechotę o dwa pola to nie możesz już nikogo atakować :!: natomiast jeżeli nie ruszasz się wogóle lub tylko o jedno pole wtedy możesz zaatakować wrogą jednostkę (podobnie jest np:w Batellore w wypadku niebieskich oddziałów)

:wink:
Ostatnio zmieniony 18 paź 2014, 13:12 przez maciejo, łącznie zmieniany 1 raz.
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4722
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 384 times
Been thanked: 886 times

Re: Black&White

Post autor: BartP »

Ok, dzięx. Czyli nie ma jakichś specjalnych zasad dla oddziałów, działają one pod względem aktywacji (ruch + atak) tak samo jak pojedyncza jednostka. Z tym że oddział daje mi możliwość poruszenia np. 3 jednostek piechoty w cenie jednej aktywacji.
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3370
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 126 times
Been thanked: 131 times

Re: Black&White

Post autor: maciejo »

BartP pisze:Ok, dzięx. Czyli nie ma jakichś specjalnych zasad dla oddziałów, działają one pod względem aktywacji (ruch + atak) tak samo jak pojedyncza jednostka. Z tym że oddział daje mi możliwość poruszenia np. 3 jednostek piechoty w cenie jednej aktywacji.
Tak,tak :D
Ale jedna zasadnicza różnica:
po poruszeniu oddziału zaatakować może tylko jedna jednostka wchodząca w jego skład :!:

Kapitalą sprawą są Dowódcy i ich rozkazy specjalne,naprawde fajnie to funkcjonuje i dodaje smaczku grze :wink:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Raltay
Posty: 26
Rejestracja: 19 lis 2013, 20:25
Lokalizacja: Wrocław

Re: Black&White

Post autor: Raltay »

Małe pytanie - uważacie, że jest sens posiadania tej gry, jeśli ma się już Battlelore 2nd?

Z Góry Dziękuję
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Re: Black&White

Post autor: adikom5777 »

Gra jest już dostępna w sklepach
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1106
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 50 times
Been thanked: 66 times

Re: Black&White

Post autor: kamron6 »

Gdzie ;) ?
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Black&White

Post autor: Rune »

Na pewno dzisiaj widziałem w Planszostrefie ;)
Sent from my RM-914_eu_poland_348 using Tapatalk
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1106
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 50 times
Been thanked: 66 times

Re: Black&White

Post autor: kamron6 »

Ok, przejrzałem z 15 sklepów i akurat musiało być w tym którego nie sprawdziłem ;)
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4722
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 384 times
Been thanked: 886 times

Re: Black&White

Post autor: BartP »

Masakra, jak mogłeś planszostrefy nie sprawdzić :shock: .
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Black&White

Post autor: mig »

hmmm... Kurcze, liczyłem, że będzie jakoś o połowę tańsze...
Ech, do ponownego przemyślenia.
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1106
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 50 times
Been thanked: 66 times

Re: Black&White

Post autor: kamron6 »

Że będzie tańsza od małych epickich królestw? Ja jakoś na to nie liczyłem ;)
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Re: Black&White

Post autor: adikom5777 »

Widziałem zawartość. Tona drewna, kafle, karty. Ma tam co kosztować.
ODPOWIEDZ