[POZNAŃ] Spotkania Planszówkowe w Bardzie

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
rokter
Posty: 858
Rejestracja: 02 mar 2005, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Post autor: rokter »

No! Nareszcie coś się rusza z tymi naszymi spotkaniami, bo bywały chwile, kiedy czwartkwe życie jakby zamierało. Strasznie żałuję, że mnie nie będzie, ale mam nadzieję, że w przyszły czwartek frekwencja również dopisze.

p.s.

Z wtorku na środę grałem w Pillars of the Earth (i kilka innych rzeczy) u znajomego. W PotE zagraliśmy 2 razy (w 3 osoby), po czym poszliśmy spać o 2.30.
A o 7.30 rano kumpel obudził mnie z pytaniem, czy przed pracą moglibyśmy zagrać jeszcze raz. To chyba najlepsza recenzja.

(oczywiście zagraliśmy ;-) )
zagraj w najlepsze planszówki w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.00 do 24.00; klub Alibi - Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora): http://www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
Pjaj
Posty: 689
Rejestracja: 01 sie 2006, 23:54
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Pjaj »

Harun pisze: Ponawiam moje życzenia z poprzedniego posta.
Wezmę w takim razie Ys i Twilight Struggle. Na Die Machera trzeba się raczej umówić na kiedy indziej i zebrać graczy, bo trwa cztery godziny a z tłumaczeniem zasad nawet pięć.

Jeżeli ktoś chce się jednak zapoznać z zasadami w przystępnej formie polecam video bloga:

http://www.boardgameswithscott.com/?p=40

Pzdr

Pjaj
Awatar użytkownika
Pjaj
Posty: 689
Rejestracja: 01 sie 2006, 23:54
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Pjaj »

No cóż, nie można powiedzieć, by w czwartek w bardzie przewaliły się tłumy miłośników planszówek :wink:

Ale wieczór uważam za udany - partyjka w Mare Nostrum (niestety przedwcześnie zakończona miażdzącym zwycięstwem jednego gracza) sprawiła, że z chęcią zagrałbym jeszcze pare rozgrywek w MN.

Leonardo da Vinci - też ciekawa rzecz, tylko wymagająca dużo więcej liczenia i dopiero po paru partiach pewnie będzie można pokusić się o jakąś strategię.

Uwaga do Haruna - sądząc po mechanice Vinci, Ys powinno Ci się bardzo spodobać. Dużo kombinowania, ciągłe liczenie a w dodatku licytowanie w ciemno :D

Co do Twilight Struggle myślę, że uda się zagrać w kolejnych tygodniach.

Pzdr

Pjaj
edrache
Posty: 587
Rejestracja: 14 gru 2005, 14:48
Lokalizacja: Poznań

Post autor: edrache »

Też uważam spotkanie za udane. MN? Hmmm... no w sumie fajna. Chętnie zagram w większym składzie z dala od "słabej" Grecji ;)

Pitchar - dopisany do listy zakupów :D

Leonardo - nie dla mnie i nie o tej godzinie. Za to spodobały mi się rysunki wynalazków.

Bardzo chętnie zagram w Twilight Struggle... bardzo. No i oczywiście w Pillars of the Earth - rokter, czekamy za tydzień. Pamiętaj, że klient może przyjść w każdy dzień tygodnia a spotkania w Bardzie są tylko w czwartek ;) Możesz też przyprowadzić klienta do Barda - nie będziemy Wam przeszkadzać ;)
Awatar użytkownika
hamanu
Posty: 856
Rejestracja: 16 lis 2006, 14:19
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time

Post autor: hamanu »

Przede wszystkim dzieki za przybycie. Bylo nas az pieciu :)

Zaczelo sie od Mare Nostrum, po jednej rozgrywce stwierzam, ze ta gra ma potencjal. Niestety sprawdzaja sie wszystkie opinie, ze do tej gry musi by komplet graczy. Niezrownowazenie sil spowodowalo wrecz miazdzace zwyciestwo podstepnej Grecji, ktora nie muszac obawiac sie ataku ze wschodu najechala pokojowo nastawiony Rzym. W tym czasie Kartagina prowadzila wojne graniczna z Egiptem, co odbilo sie bardzo niekorzystnie na gospodarce obu imperiow i pozwolilo Grecji na spokojny rozwoj.
Nastepnym razem gramy w 6 albo wcale :)

Poczatkowo bylem nastawiony sceptycznie do Pitchcara, ale wystarczyla jedna rozgrywka, zebym glosowal za rozpoczeciem kolejnej. Ta gra jest zupelnie inna niz inne. Chetnie popstrykam jeszcze, mimo ze jak udowodnil nam mlodszy kolega to nie gra dla starych koni :D

Na koniec Leonardo da Vinci. Gra ciekawa, z interesujaca mechanika, ale jak dla mnie za duzo liczenia i brak losowosci to jej glowne wady. Na pewno nie bedzie to moja ulubiona gra, ale chetnie zagram w nia jeszcze. I mialem rację co do ludzi-robotów - pracują za dwóch (własnie przeczytałem na BGG)

Licze na to, ze za tydzien bedziemy grac w wiekszym skladzie.
"Jutro to dziś, tyle że jutro."
S. Mrożek
Awatar użytkownika
Pjaj
Posty: 689
Rejestracja: 01 sie 2006, 23:54
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Pjaj »

hamanu pisze: I mialem rację co do ludzi-robotów - pracują za dwóch (własnie przeczytałem na BGG)
No, to wszystko wyjaśnia. Ponieważ stosunkowo wcześnie miałem wszystkie trzy roboty, moje prace szłyby dużo szybciej. Czuje się więc moralnym zwycięzcą :wink:

Pzdr

Pjaj
Awatar użytkownika
hamanu
Posty: 856
Rejestracja: 16 lis 2006, 14:19
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time

Post autor: hamanu »

I tak najlepsza byla koncowka:

"To ja skonczylem ten za 11, a teraz rozmienie 20 i zamienie drobne na cala 10, i skoncze ten drugi wynalazek..w sumie mam 15 plus 10, 14 w pamieci...plus premia"

:lol:
"Jutro to dziś, tyle że jutro."
S. Mrożek
Awatar użytkownika
Pjaj
Posty: 689
Rejestracja: 01 sie 2006, 23:54
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Pjaj »

Jak na razie - odpukać - podczas grania w planszówki jeszcze nie spotkałem nikogo, kto oszukuje (jak kiedyś grałem w magica zdarzało się bardzo często), więc rzeczywiście końcówka Leonarda opierała się wyłącznie na zaufaniu.
Awatar użytkownika
Harun
Posty: 1103
Rejestracja: 21 sie 2006, 16:48
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 652 times
Been thanked: 528 times

Post autor: Harun »

Było miło!
Dzięki za zwrócenie uwagi co do zasad Leonarda. Przeoczyłem tę podwójną wartość mechanicznych ludzi :( Natomiast cieszę się, ze gra się Wam choć trochę spodobała, bo ja akurat bardzo lubię taką mechanikę. Jestem też zwolennikiem znikomej losowości.

Bardzo też lubię strategie innego typu więc die macher, czy twilight struggle zapewne sprawią mi frajdę. Mam ogromną nadzieję, że uda się je kiedyś przetestować. Nadzieja ta obejmuje oczywiście także Ys.

Co do Pitchcara - to akurat tego typu gry mnie nie bawią, podobnie jest z jungle speed, santy anno i innymi "wesołymi" grami. Ale warto było spróbować.

Jeśli zaś dyskutujemy o uczciwości to uważam, że tylko takie granie ma sens. Oszukiwanie nie dałoby mi żadnej satysfakcji. Zakładam, że inne osoby, z którymi gram myślą tak samo.
Awatar użytkownika
hamanu
Posty: 856
Rejestracja: 16 lis 2006, 14:19
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time

Post autor: hamanu »

Czy w czwartek jest spotkanie? (Sroda to dzien wolny). Jesli tak, to kto sie wybiera? Ja zdecydowanie tak.
"Jutro to dziś, tyle że jutro."
S. Mrożek
Awatar użytkownika
rokter
Posty: 858
Rejestracja: 02 mar 2005, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Post autor: rokter »

ja.

kto chętny na 17.30 (lub 18.00) na Pillars of the Earth? (tym razem będę na 100%; zwolnię się z roboty, a będę)
zagraj w najlepsze planszówki w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.00 do 24.00; klub Alibi - Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora): http://www.gramajda.pl
edrache
Posty: 587
Rejestracja: 14 gru 2005, 14:48
Lokalizacja: Poznań

Post autor: edrache »

będę raczej na pewno, ale nie wiem czy uda mi się dotrzeć na 18:00. Chętnie zagram w filary, ale jak bym miał okazję w twilight struggle to nie miałbym nic przeciwko :)
Awatar użytkownika
hamanu
Posty: 856
Rejestracja: 16 lis 2006, 14:19
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time

Post autor: hamanu »

Bede okolo 18.00 Gramy w Pillars.
"Jutro to dziś, tyle że jutro."
S. Mrożek
Awatar użytkownika
Pjaj
Posty: 689
Rejestracja: 01 sie 2006, 23:54
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Pjaj »

Jeszcze nie wiem, czy dam radę się zjawić w czwartek. Jeżeli tak, z chęcią zagrałbym w Filary.

Zainteresowanych śpieszę uspokoić, że nawet jeśli nie przyjdę, podrzucę wcześniej do Barda Twilight Struggle :wink:

Pzdr

Pjaj
Awatar użytkownika
hamanu
Posty: 856
Rejestracja: 16 lis 2006, 14:19
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time

Post autor: hamanu »

Pjaj pisze: Zainteresowanych śpieszę uspokoić, że nawet jeśli nie przyjdę, podrzucę wcześniej do Barda Twilight Struggle :wink:

Pjaj
Oto postawa godna prawdziwego planszówkowca Thumbs up! :D
"Jutro to dziś, tyle że jutro."
S. Mrożek
edrache
Posty: 587
Rejestracja: 14 gru 2005, 14:48
Lokalizacja: Poznań

Post autor: edrache »

W takim razie mam dylemat - Filary albo Twilight... hmmm... Skoro nie wiem czy uda mi się dojść do 18:00 to może Bartku (Harunie) umówimy sie na Twilight'a? Instrukcję już mam i powinienem ją przeczytać do czwartku :) Jeśli się zgadzasz, to napisz, o której będziesz, żebym, nie patrzył z zazdrością na grających w Filary ;)
Awatar użytkownika
Longinus
Posty: 26
Rejestracja: 28 sie 2005, 23:10
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Longinus »

edrache pisze:W takim razie mam dylemat - Filary albo Twilight... hmmm... Skoro nie wiem czy uda mi się dojść do 18:00 to może Bartku (Harunie) umówimy sie na Twilight'a? Instrukcję już mam i powinienem ją przeczytać do czwartku :) Jeśli się zgadzasz, to napisz, o której będziesz, żebym, nie patrzył z zazdrością na grających w Filary ;)
Jeśli chłopaki bedą grały w Filary ja chętnie zagram w Twillighta, ile razy można w Filary wygrywać nie Bartek? :P ;)
Awatar użytkownika
Harun
Posty: 1103
Rejestracja: 21 sie 2006, 16:48
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 652 times
Been thanked: 528 times

Post autor: Harun »

Planuję przyjść i to w miarę wcześnie. Tak więc Marku TS, które nas ominęło tydzień temu - musimy rozegrać. Jeśli coś by się wydarzyło w zw. z moim przyjściem, to dam znać. Myślę, że się Zbyszek nie obrazi, jeśli ustąpi nam pierwszeństwa do TS.
edrache
Posty: 587
Rejestracja: 14 gru 2005, 14:48
Lokalizacja: Poznań

Post autor: edrache »

Też mam nadzieję, że Zbyszek się nie obrazi :) Postaram się być ok. 18:00
Awatar użytkownika
Longinus
Posty: 26
Rejestracja: 28 sie 2005, 23:10
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Longinus »

no nic, postaram się wpaść wcześniej tak czy siak, może coś tam się zwolni, mam ochotę na jakiś cięższy tytuł
Awatar użytkownika
Pjaj
Posty: 689
Rejestracja: 01 sie 2006, 23:54
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Pjaj »

Okazuje się, że w czwartek będę, choć nie wiem, czy dam radę już na 18.00 - bardziej prawdopodobna jest 18.30. Dajcie znać, czy w Twilighta chcecie zagrać wcześniej - wtedy postaram się podrzucić go do Barda.

Ja również z chęcią pograłbym w coś mózgożernego. Filary wydają się interesujące - nie wiem tylko ile będzie osób do grania. Czytałem, że w 4 osoby staje się dość mocno losowy, a najlepiej się gra w 2-3 graczy. Chociaż chętnie zapoznałbym się z Filarami nawet w 4.

Z własnych zasobów proponuję Goa, Traders of Genoa, Princes of Florence, Caylusa, Puerto Rico z dodatkiem czy Ys.

Nie udało mi się jeszcze zagrać w Periklesa - gra wojenna w starożytnej Grecji na 3-5 osób na 2 h. Wygląda interesująco, więc jeżeli ktoś jest zainteresowany... :D

Z gier o ciekawej mechanice mogę wziąć Space Dealera.

Wszystkich zabrać nie dam rady. Jakieś sugestie?

P.S. Brać Pitchcara? :D
Awatar użytkownika
Pjaj
Posty: 689
Rejestracja: 01 sie 2006, 23:54
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Pjaj »

Zapomniałbym o Die Macher, ale nie wiem czy wszyscy są gotowi, żeby nie grać już w nic innego poza nim :D
Awatar użytkownika
demnogonis
Posty: 241
Rejestracja: 19 paź 2006, 13:28
Lokalizacja: Piekło
Has thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: demnogonis »

Ja bede na 99% (w koncu bo ominelo mnie ze 3 miesiace grania)

Drogi Pjaj'u jesli moge prosic to Space Dealer, troche o tym czytalem a pozatym ta gra bedzie trwala 30min wiec mi sie podoba:D
edrache
Posty: 587
Rejestracja: 14 gru 2005, 14:48
Lokalizacja: Poznań

Post autor: edrache »

jeśli o mnie chodzi to w Twilighta mogę zagrać o 18:30 - aż tak bardzo mi się nie spieszy :)

Jeśli by mi się udało to w Space Dealera też chętnie zagram, ale chyba nie będzie gdzie puścić muzyki w Bardzie :(
Awatar użytkownika
maluman
Posty: 445
Rejestracja: 20 gru 2005, 10:25
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: maluman »

Niech mi ktoś podpowie... Warto przyjść ok. 21.00 ?
Mam chrapkę na Filary i Space Dealera.

m.
Jesteś z Poznania? Wstąp do NAS.
Gildia Poznańskich Graczy spotykających się w Alibi: www.gramajda.pl
Zablokowany