(Warszawa) Agresor - Piątek WIBHiIŚ PW

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Odp: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: Geko »

Jak dziecko nie spi po nocy to terminy dzis i jutro staja sie nieostre :roll:
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: staszek »

To ja do tego Wysokiego też może, zasady znam
Awatar użytkownika
jingowawa
Posty: 888
Rejestracja: 12 kwie 2010, 22:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: jingowawa »

GrzeL pisze:Kilka osób zapowiadało, że coś napiszą o wczorajszym spotkaniu, a tu cisza.
W każdym razie stolik, przy którym siedziałem, dobrze się bawił przez większość spotkania. Wzbudzając zainteresowanie postronnych osób naszym zachowaniem, ale czemu się dziwić, kiedy przy stoliku zasiadał Staszek.
czuję się trochę wywoałby do tablicy. Jako, że wczoraj nie mogłem być, chętnie podziele się swoją opinią po rozgrywce 10.10., przestrzegając wszystkich: NIGDY NIE GRAJCIE W ROKOKO w 5 OSÓB!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Dawno nie widziałem, tak złej, strasznej i zepsutej, zupełnie nie działającej gry. Mówię oczywiście o wariancie 5 osób, być może w innych działa. Choć podejrzewam, że np.w 3 nie, bo będzie sytuacja, że dwóch się będzie biło o przewagi a wygra trzeci. Ale dość teoretyzowania, fakt, że graczy jest 5, a kluczowe dla rozgrywki karty postaci wychodzą tylko 4 na rundę, (słyszał pan o konieczności testowania prototypów we wszystkich wariantach osobowych panie Cramer? Chyba nie za bardzo) ostatni gracz część gry musi grać Rokoko rundy, czyli takie z d... w których praktycznie nic nie zrobi oprócz zapewnienia sobie karty pierwszego gracza (gdy bierze się tą kartę, w międzyczasie inni rozkradają najsensowniejsze materiały do szycia).

Końcowe zliczanie punktów jest słabe, na kolorowej planszy leży mnóstwo ciuszków w wielu kolorach, na których leżą jeszcze kolorowe znaczniki graczy - można dostać oczopląsu. Podobnie zresztą jak także w nominowanej do Kennerspiele Concordii. Plansza faktycznie ładna, ale boleśnie brak na niej listwy punktowej, bo żetonów do punktowania jest na 5 graczy za mało (smutne, że już nawet znane zagraniczne wydawnictwa <nie graliśmy w wersje PL> zaczynają się portalować i oszczędzać na komponentach). Krótko reasumująć, nawet jeśli gra działa na 4 graczy, Concordia i tak jest o wiele lepsza, zaś z piątkowej partii najmilej wspominam atmosferę gry no i smaczną bajaderkę (ale że ta nie jest dorzucana do gry, więc każdy w tym wariancie musi sam pomyśleć, jak sobie zabawę umilić).

O wiele lepsze od Concordii było Vanutatu, przyzwoite euro z nietypową licytacją i odrobiną negatywnej interakcji, w pięknej, oryginalnej oprawie graficznej, ale też nie tytuł z cyklu "must have".
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9479
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 511 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: MichalStajszczak »

jingowawa pisze:Vanutatu
Chyba Vanuatu?
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: KubaP »

jingowawa pisze: (...) (smutne, że już nawet znane zagraniczne wydawnictwa <nie graliśmy w wersje PL> zaczynają się portalować i oszczędzać na komponentach) (...)
Nie znałem tego czasownika, ale właśnie wjechał do mojej listy ulubionych :D
Awatar użytkownika
jingowawa
Posty: 888
Rejestracja: 12 kwie 2010, 22:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: jingowawa »

MichalStajszczak pisze:
jingowawa pisze:Vanutatu
Chyba Vanuatu?
Michale, to niejedyna literówka w moim wpisie, który pisałem spiesząc się. Ale ufam, że inni się zorientowali o co chodziło;)
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: jax »

W piątek dwie smakowite partyjki. Obie 2-osobówki z weteranami, trudne i szarpiące nerwy – czyli takie jak trzeba :)

Najpierw Star Wars LCG z Mustafą. Z mojej strony sprawdzony deck Rebeliantów ze sporą dawką kart z mroźnej planety Hoth. Mustafie dałem (turniejową, ale zeszłoroczną) kontrolkę Sith/Imperial Navy. Początkowy dociąg miałem tradycyjnie dobry (ta talia tak ma :) ) – dobre tanie jednostki (czołgi repulsorowe i partyzanci z Hoth). Przejąłem inicjatywę i zacząłem niszczyć cele. Mój pochód ku zwycięstwu zatrzymał Imperator Palpatine. Samodzielnie zatrzymał połowę mojej armii, druga połowa była dziesiątkowana przez ciemną moc (Duszenie, Błyskawice Mocy), inne jednostki spod ciemnej gwiazdy udzielały wsparcia. Nadal dominowałem liczebnie, ale mój progres prawie się zatrzymał. Jednak powoli, powoli zadawałem kolejne obrażenia celom i w pewnym momencie stanąłem na krawędzi zwycięstwa – wystarczyło przypuścić jeden mądry zdecydowany szturm. Przy miażdżącej przewadze przypuściłem ów zdecydowany szturm – jednak nie był mądry, w jego trakcie popełniłem kilka porażajacych, wręcz żenujących błędów (brak ogrania kłania się) i jakimś cudem cele Mustafy przetrwały (chyba 1 obrażenia zabrakło do ostatecznego triumfu).
W następnej turze wyskoczył Darth Vader i zaczęło być słabo – na szczęście kontratak sił ciemności nie wystarczył im do zwycięstwa (wg Mustafy b. niewiele zabrakło). W kolejnej turze miałem kilka atutów do skończenia gry na swoją korzyść co skrupulatnie wykorzystałem. Moi generałowie dostali solidny ochrzan za prawie wypuszczenie z rąk pewnego zwycięstwa.

Druga partia to Tezeusz z doświadczonym GrzeLem. GrzeL zagrał Szarakami (‘którymi dobrze mu idzie’), mi wylosowali się Alieni. Uch, coż to za nerwowy był bój. GrzeL cały czas miał przewagę, zbierał dane w szybkim tempie. Ja przygotowywałem ‘sektor śmierci’ do którego GrzeL miał wpadać za pomocą moich zupgradowanych macek. Karta neutralna Zniszczony Korytarz (za 2 rany zainstaluj kartę ze stosu) przyspieszyła instalację kart z obu stron. W pewnym momencie GrzeL osiągnął taką przewagę (życie+dane), że mogłem iść tylko na ‘automata’. Sektor śmierci przez całą grę nie działał do końca dobrze, tym niemniej, gdy GrzeL miał już 17 punktów danych (20 wymaganych jest do wygranej) odpaliłem go (4 Ukrytych :) ) zadając 6 obrażeń i zakończyłem grę automatycznym zwycięstem na styk. Ufff :)
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9479
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 511 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: MichalStajszczak »

jingowawa pisze:to niejedyna literówka w moim wpisie
Nie chodziło mi o wyłapywanie literówek, które są dla wszystkich oczywiste. Chodziło mi o to, że ktoś mniej zorientowany mógłby bezskutecznie szukać w internecie informacji o grze Vanutatu, nie wiedząc, jaka jest jej prawidłowa nazwa.
Jirian
Posty: 677
Rejestracja: 29 mar 2012, 13:00

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: Jirian »

Ja chyba się w tym tygodniu przed 18 pojawię z Alchemistami ;)
Awatar użytkownika
jingowawa
Posty: 888
Rejestracja: 12 kwie 2010, 22:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: jingowawa »

Jirian pisze:Ja chyba się w tym tygodniu przed 18 pojawię z Alchemistami ;)
To już masz jednego współgracza;)
Awatar użytkownika
Andreus
Posty: 1568
Rejestracja: 01 mar 2009, 19:55
Has thanked: 6 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: Andreus »

Będę około 17:30 z Kanbanem
Awatar użytkownika
jingowawa
Posty: 888
Rejestracja: 12 kwie 2010, 22:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: jingowawa »

Andreus pisze:Będę około 17:30 z Kanbanem
I Rokoko weź, jeszcze z 3 osoby znajdziemy i będzie idealnie;)
Awatar użytkownika
pingus
Posty: 755
Rejestracja: 25 lut 2008, 18:50
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: pingus »

jingowawa pisze:
Jirian pisze:Ja chyba się w tym tygodniu przed 18 pojawię z Alchemistami ;)
To już masz jednego współgracza;)
Planuje się pojawić i się chętnie dosiądę jeśli jeszcze jest miejsce.
Awatar użytkownika
Micelius
Posty: 758
Rejestracja: 19 lut 2009, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: Micelius »

W tym tygodniu będę na prawie absolutne pewno. Nie na bieżąco z nowościami, ale mam cichą nadzieję, że ktoś sympatyczny da się namówić na coś pod mój gust... albo przynajmniej przyniesie czajnik :P sorki za hermetyczność wpisu
Niech garby waszych wielbłądów będą zawsze tłuste!
Awatar użytkownika
Paskudnik
Posty: 1431
Rejestracja: 06 cze 2014, 16:49
Lokalizacja: Ergsun-Tuek
Has thanked: 11 times
Been thanked: 3 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: Paskudnik »

Micelius: zabrzmiałeś bardziej tajemniczo, niż Brunet wieczorową porą - ten Twój gust to mam nadzieję jeszcze jakieś inne pozycje oprócz Pędzących wielbłądów? ;)

P.S. Oby Twój słoń kąpał się w mleku :mrgreen:


Panie GrzeL, damy radę dzisiaj tego Brassa uskutecznić? :) Przyniosę też Rój - już bardzo dawno nie grałem, a tresowane prosionki poruszyły moją wyobraźnię...
Nie gram w gry, których nie lubię a lubię tylko te gry, w które już grałem :P
Awatar użytkownika
GrzeL
Administrator
Posty: 1140
Rejestracja: 24 paź 2011, 15:13
Lokalizacja: okolica Warszawy
Has thanked: 9 times
Been thanked: 57 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: GrzeL »

Paskudnik pisze:Micelius: zabrzmiałeś bardziej tajemniczo, niż Brunet wieczorową porą - ten Twój gust to mam nadzieję jeszcze jakieś inne pozycje oprócz Pędzących wielbłądów? ;)

P.S. Oby Twój słoń kąpał się w mleku :mrgreen:


Panie GrzeL, damy radę dzisiaj tego Brassa uskutecznić? :) Przyniosę też Rój - już bardzo dawno nie grałem, a tresowane prosionki poruszyły moją wyobraźnię...
Przyniosę oba tytuły ustalone w zeszłym tygodniu i zależnie od ilości graczy (3 czy 4) będę chciał zagrać przynajmniej w jeden z nich.
Awatar użytkownika
sillue
Posty: 468
Rejestracja: 18 kwie 2012, 14:23
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: sillue »

Micelius pisze:W tym tygodniu będę na prawie absolutne pewno. Nie na bieżąco z nowościami, ale mam cichą nadzieję, że ktoś sympatyczny da się namówić na coś pod mój gust... albo przynajmniej przyniesie czajnik :P sorki za hermetyczność wpisu
nie mogę się oprzeć wrażeniu, że czuję woń spalenizny... :mrgreen:
Awatar użytkownika
Paskudnik
Posty: 1431
Rejestracja: 06 cze 2014, 16:49
Lokalizacja: Ergsun-Tuek
Has thanked: 11 times
Been thanked: 3 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: Paskudnik »

Jasne 8) Zagram z przyjemnością w którykolwiek z tych dwóch :)
Nie gram w gry, których nie lubię a lubię tylko te gry, w które już grałem :P
Awatar użytkownika
GrzeL
Administrator
Posty: 1140
Rejestracja: 24 paź 2011, 15:13
Lokalizacja: okolica Warszawy
Has thanked: 9 times
Been thanked: 57 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: GrzeL »

sillue pisze:
Micelius pisze:W tym tygodniu będę na prawie absolutne pewno. Nie na bieżąco z nowościami, ale mam cichą nadzieję, że ktoś sympatyczny da się namówić na coś pod mój gust... albo przynajmniej przyniesie czajnik :P sorki za hermetyczność wpisu
nie mogę się oprzeć wrażeniu, że czuję woń spalenizny... :mrgreen:
PAL CZAJNK!!!
Awatar użytkownika
Micelius
Posty: 758
Rejestracja: 19 lut 2009, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: Micelius »

Np. w Brassa chętnie dam niezły przypał :P

Paskudnik: dziękuję! Oby rzęsy Twojej surikatki były zawsze tak puszyste, jak po najbardziej niezwykłym z szamponów :)
Niech garby waszych wielbłądów będą zawsze tłuste!
Awatar użytkownika
siepu
Posty: 1198
Rejestracja: 14 gru 2007, 22:10
Lokalizacja: Olecko / Warszawa
Has thanked: 270 times
Been thanked: 296 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: siepu »

Panowie, tydzień po Essen a we w Brassa chcecie grać? Wstyd :( Będę po 17.
Awatar użytkownika
jingowawa
Posty: 888
Rejestracja: 12 kwie 2010, 22:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: jingowawa »

siepu pisze:Panowie, tydzień po Essen a we w Brassa chcecie grać? Wstyd :(
Prawdziwi trendsetterzy nie poddają się chwilowym modom;)
Awatar użytkownika
pingus
Posty: 755
Rejestracja: 25 lut 2008, 18:50
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: pingus »

Będę po 16, wezmę też nowość z Essen Aquabrunch. :mrgreen:
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: jax »

Chyba też jestem 'prawdziwym trendsetterem', bo przewiduję dziś olanie Essen i granie w grę z 2010r :)
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
jingowawa
Posty: 888
Rejestracja: 12 kwie 2010, 22:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: jingowawa »

pingus pisze:Będę po 16, wezmę też nowość z Essen Aquabrunch. :mrgreen:
Patrząc na tytuły, które ostatnio przynosisz w piątki, zaczynam się obawiać tej Andromedy :twisted:
jax pisze:Chyba też jestem 'prawdziwym trendsetterem', bo przewiduję dziś olanie Essen i granie w grę z 2010r :)
Ze swoim uwielbieniem niektórych gier to dla mnie jesteś nawet übertrendsetterem :D
ODPOWIEDZ