The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
sorfal
Posty: 245
Rejestracja: 23 paź 2012, 15:39
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 15 times
Been thanked: 2 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: sorfal »

Kiedyś już wrzucałem, ale jeszcze raz niech będzie. Przykładowa cena 189,00 zł.
http://cgfeniks.pl/pl/p/Wiedzmin-Gra-Przygodowa/2529
Łowca anegdot
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: vojtas »

@sorfal

To czysta spekulacja. Nie mają jeszcze nic klepnięte.
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: zakwas »

vojtas pisze:@sorfal

To czysta spekulacja. Nie mają jeszcze nic klepnięte.
Ale zamawiając prawnie wiążesz.
Awatar użytkownika
skolo
Posty: 1074
Rejestracja: 02 lis 2011, 19:52
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: skolo »

slabo mi ten wiedzmin jednak wyglada. slina mi pociekla, ale juz wytarlem buzie i zapomnialem o tytule.
raczej pass
Awatar użytkownika
Hiu
Posty: 1147
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Hiu »

Gralem i macalem na Essen. Poczatkowy entuzjazm opadl do zera. Nie zblizam sie do tego (mimo, iz wiedzmina uwielbiam).

Wykonanie - rewelacja! ale to bylo wiadomo od poczatku. Kosci - cos pieknego, grafiki - bardzo ladne... a plansza jest sliczna. To wszystko prezentuje sie poprostu na mega-macho ameri trash.
Mechanicznie - no wlasnie :) mechanicznie bede milczal - bo nie ma o czym mowic :)
Jest to przygodowka dla poczatkujacych w klimacie wiedzmina. Lubisz Eldritch horror - to wiedzmina pewnie pokochasz - bo to takie uproszczone EH (i to w swiecie wiedzmina a nie tam jakiegos obslizglego amerykanskiego potwora) :)

Piekna i prosta.
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2337
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 579 times
Been thanked: 933 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Galatolol »

Myślę, że powszechny wniosek będzie taki: "fajnie, że powstała prosta gra w popularnym uniwersum, bo pomoże rozpropagować planszówki, ale branie Trzewika i związanie mu rąk nie ma sensu, bo do takiej gry można by wziąć kogokolwiek. Jednak mam nadzieję, że się dobrze sprzeda, bo może to otworzy drogę do kolejnej pozycji z tego świata, ciężarowo zbliżonej do Robinsona".
Awatar użytkownika
Hiu
Posty: 1147
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Hiu »

Jezeli przygodowke w swiecie wiedzmina mamy juz z glowy (w sensie ukazala sie ) - to moze teraz jakas strategia ciezaru pana lodowego ogrodu sie ukaze :)

Szczerze licze na to, ze ta gra (wiedzmin planszowy) to zwiastun tego - co moze byc. To piekna demonstracja, ze giganci ze swiata planszowkowego (FFG) moga przyczynic sie do naszego pomyslu (swiat/koncept to made in poland); ze ten swiat jest piekny i tak duzy, ze gry moga spokojnie powstawac w roznych kategoriach wagowych (niekoniecznie z rak trzewika). CDP RED moze sobie poeksperymentowac. W koncu wielu graczy (planszowkowych) zna wiedzmina tak jak i zagraniczni boardgamerzy znaja witchera.
Moze niekoniecznie chcialbym zobaczyc Aquashpere w swiecie witchera :) ale kto wie...
FFG mogloby zrobic karcianke ;) typu bloodbowl team manager - tylko pt: Witcher - team manager ;) o LCG nie mysle - bo jednak ani SW ani GoT to to jeszcze nie jest.
Ale na wiecej planszowek w swiecie wiedzmina licze i mysle, ze jest to bardzo realne.
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2365
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 98 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: karawanken »

Jak sie nie sprzeda to raczej mało realne że wyjdzie coś innego Na dodatki myślę też nie mamy co liczyć Gra miała byc wagowo ligą Talizmana bo dal tej samej grupy docelowej jest adresowana - przypadkowych niedzielnych graczy skuszonych tematem wiedźmina
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2623
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 142 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: sqb1978 »

Dlatego właśnie się sprzeda. Geek'i to jest nisza a nie mainstream.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8801
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2711 times
Been thanked: 2396 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Curiosity »

No jasne, że się sprzeda. Wielokrotnie widziałem w sklepie jak "zielony" klient kupuje grę.
Poza tym, nie oszukujmy się - sprzedawcy mają do wyrobienia plany sprzedażowe i opchną wszystko dla premii.

Aha, nie chciałbym, żeby powyższe zabrzmiało jak szajs, którego normalnie nikt nie kupi - ja w grę nie grałem i nie chcę się bawić w jej ocenianie.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: KubaP »

Galatolol pisze:"fajnie, że powstała prosta gra w popularnym uniwersum, bo pomoże rozpropagować planszówki, ale branie Trzewika i związanie mu rąk nie ma sensu, bo do takiej gry można by wziąć kogokolwiek."
To Trzewik do nich przyszedł, a nie na odwrót. Pewnie uznał po prostu, że czas już na odpoczynek, zarabianie i odcinanie kuponów (czego przykładem jest retheme 51. Stanu, czyli Osadnicy). Tylko niech mi nikt tu z hejterstwem nie wyjeżdża, chyba nie napisałem niczego nieprawdziwego.
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2337
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 579 times
Been thanked: 933 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Galatolol »

KubaP pisze:To Trzewik do nich przyszedł, a nie na odwrót. Pewnie uznał po prostu, że czas już na odpoczynek, zarabianie i odcinanie kuponów (czego przykładem jest retheme 51. Stanu, czyli Osadnicy). Tylko niech mi nikt tu z hejterstwem nie wyjeżdża, chyba nie napisałem niczego nieprawdziwego.
Wiem, ale to oni go zaakceptowali, a potem kazali okroić grę (bo nie sądzę, żeby przyszedł z czymś tak mało emocjonującym).
Awatar użytkownika
zawias
Posty: 228
Rejestracja: 08 gru 2013, 00:45
Has thanked: 4 times
Been thanked: 27 times
Kontakt:

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: zawias »

Z tego, co Trzewik mówił na Portalkonie, to gra faktycznie została okrojona z wielu rzeczy które pierwotnie wymyślił. Pewnie FFG liczy na dodatki jak zawsze :P
Awatar użytkownika
Alman
Posty: 185
Rejestracja: 06 maja 2012, 21:51
Lokalizacja: Wrocław

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Alman »

KubaP pisze:
Galatolol pisze:"fajnie, że powstała prosta gra w popularnym uniwersum, bo pomoże rozpropagować planszówki, ale branie Trzewika i związanie mu rąk nie ma sensu, bo do takiej gry można by wziąć kogokolwiek."
To Trzewik do nich przyszedł, a nie na odwrót. Pewnie uznał po prostu, że czas już na odpoczynek, zarabianie i odcinanie kuponów (czego przykładem jest retheme 51. Stanu, czyli Osadnicy). Tylko niech mi nikt tu z hejterstwem nie wyjeżdża, chyba nie napisałem niczego nieprawdziwego.
Kuba jeśli chodzi o Twoje przypuszczenia to pewnie są prawdziwe (chyba, że pisałeś w odmiennych stanach świadomości). Jednak jeśli chodzi o motywację Trzewika to wie to on sam.
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: KubaP »

Alman pisze:
KubaP pisze:
Galatolol pisze:"fajnie, że powstała prosta gra w popularnym uniwersum, bo pomoże rozpropagować planszówki, ale branie Trzewika i związanie mu rąk nie ma sensu, bo do takiej gry można by wziąć kogokolwiek."
To Trzewik do nich przyszedł, a nie na odwrót. Pewnie uznał po prostu, że czas już na odpoczynek, zarabianie i odcinanie kuponów (czego przykładem jest retheme 51. Stanu, czyli Osadnicy). Tylko niech mi nikt tu z hejterstwem nie wyjeżdża, chyba nie napisałem niczego nieprawdziwego.
Kuba jeśli chodzi o Twoje przypuszczenia to pewnie są prawdziwe (chyba, że pisałeś w odmiennych stanach świadomości). Jednak jeśli chodzi o motywację Trzewika to wie to on sam.
Celna uwaga.
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: vojtas »

zawias pisze:Z tego, co Trzewik mówił na Portalkonie, to gra faktycznie została okrojona z wielu rzeczy które pierwotnie wymyślił. Pewnie FFG liczy na dodatki jak zawsze :P
Zastanawia mnie, ile wycięto z myślą o dodatkach, a ile bo "za trudne dla klientów". Część mechanizmów mogło być też zbyt czasochłonnych dla deweloperów - to również mogła być przyczyna wycięcia jakichś elementów, bo daty premiery wersji analogowej i cyfrowej są zbieżne.
dragosani
Posty: 29
Rejestracja: 24 kwie 2012, 19:39

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: dragosani »

Gdzieś mi się obiło o uszy, że Trzewiczek mówił coś o dwóch dodatkach z czego jeden nosi tytuł "wyspa druidów". Bodajże na Pionku?
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8801
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2711 times
Been thanked: 2396 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Curiosity »

A tak w ogóle, to czy Trzewiczek zrobił w swojej karierze JAKIEGOKOLWIEK ameritrasha? On raczej jest początkującym na tym poletku.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Hiu
Posty: 1147
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Hiu »

Curiosity pisze:A tak w ogóle, to czy Trzewiczek zrobił w swojej karierze JAKIEGOKOLWIEK ameritrasha? On raczej jest początkującym na tym poletku.
Robil RPG'i... tam sie nie sprawdza balansu... lanie wody ma opanowane :)
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: ChlastBatem »

Curiosity pisze:Poza tym, nie oszukujmy się - sprzedawcy mają do wyrobienia plany sprzedażowe i opchną wszystko dla premii.
Nie wiem gdzie sobie wyrobiłeś takie zdanie ale jest kompletnie błędne (oczywiście bazuje na swoich doświadczeniach). Pracuje w takim sklepie z planszówkami oraz powoli rozkręcam swój (tak da się to pogodzić) i nigdy nie słyszałem o "wyrabianiu norm sprzedażowych" i opychaniu gówna dla premii. Takie sklepy to nie te co sprzedają ciuchy i są sieciówkami, gdzie liczy się ilość, a nie jakość. Kto sprzeda więcej par butów i bardziej się podliże ten dostanie premię.

W sklepach z grami warto sprzedać dobrą grę i solidną po to aby klient wrócił z zadowoleniem i docenił naszą staranność, że pomogliśmy mu wybrać dobry tytuł. Dzięki temu zapewniamy sobie stałych klientów, a ludzie nas cenią i wolą kupić w sklepie drożej (pod fachowym okiem z poradami), niż w ciemno w necie (nie każdy ma czas na recenzje).

Dlatego w naszym sklepie wiedźmina nikt nie poleci, ani nie wspomni chyba, że klient będzie mega fanem Witchera albo sam sięgnie ręką po pudło. Kasując spytamy "Czy jest Pan pewien zakupu?" hah :D
Awatar użytkownika
pingus
Posty: 755
Rejestracja: 25 lut 2008, 18:50
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: pingus »

Curiosity pisze:A tak w ogóle, to czy Trzewiczek zrobił w swojej karierze JAKIEGOKOLWIEK ameritrasha? On raczej jest początkującym na tym poletku.
Robinson, Zombiaki można moim zdaniem zaliczyć jako Ameri.

Co do samego Witchera mnie te wszystkie zapowiedzi o tym, że będzie to prosta amerykańska gra, się podobają. Z kilku powodów:
- to może być bardzo fajny gateway dla osób lubiących świat wiedźmina
- brakuje moim zdaniem dobrych, prostych, szybkich przygodówek, bo wszystkie, które są na rynku trwają multum czasu
- gra jest przeznaczona raczej dla masowego klienta, a nie dla wyjadaczy planszówkowych, prostsza gra więcej zadowolonych klientów może doczekam się serialu wiedźmin w wykonaniu HBO :)
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8801
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2711 times
Been thanked: 2396 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Curiosity »

ChlastBatem pisze:
Curiosity pisze:Poza tym, nie oszukujmy się - sprzedawcy mają do wyrobienia plany sprzedażowe i opchną wszystko dla premii.
Nie wiem gdzie sobie wyrobiłeś takie zdanie ale jest kompletnie błędne (oczywiście bazuje na swoich doświadczeniach).
Nie tylko nie jest błędne, ale jest na wskroś prawdziwe. Być może w małym osiedlowym sklepie jest inaczej, ale w sieciówkach sprawa jest prosta - nie sprzedajesz, nie masz premii.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: rastula »

ChlastBatem pisze:
Curiosity pisze:Poza tym, nie oszukujmy się - sprzedawcy mają do wyrobienia plany sprzedażowe i opchną wszystko dla premii.
Nie wiem gdzie sobie wyrobiłeś takie zdanie ale jest kompletnie błędne (oczywiście bazuje na swoich doświadczeniach). Pracuje w takim sklepie z planszówkami oraz powoli rozkręcam swój (tak da się to pogodzić) i nigdy nie słyszałem o "wyrabianiu norm sprzedażowych" i opychaniu gówna dla premii. Takie sklepy to nie te co sprzedają ciuchy i są sieciówkami, gdzie liczy się ilość, a nie jakość. Kto sprzeda więcej par butów i bardziej się podliże ten dostanie premię.

W sklepach z grami warto sprzedać dobrą grę i solidną po to aby klient wrócił z zadowoleniem i docenił naszą staranność, że pomogliśmy mu wybrać dobry tytuł. Dzięki temu zapewniamy sobie stałych klientów, a ludzie nas cenią i wolą kupić w sklepie drożej (pod fachowym okiem z poradami), niż w ciemno w necie (nie każdy ma czas na recenzje).

Dlatego w naszym sklepie wiedźmina nikt nie poleci, ani nie wspomni chyba, że klient będzie mega fanem Witchera albo sam sięgnie ręką po pudło. Kasując spytamy "Czy jest Pan pewien zakupu?" hah :D


bardzo idealistyczne podejście - aż się wzruszyłem


niestety niejednokrotnie byłem świadkiem wciskanie przez sprzedawców klientom gier absolutnie dla nich nieodpowiednich.

a już przy produktach games workshop jestem przekonany że sprzedawcy odbyli jakieś szkolenie - jak wcisnąć komuś towar do gardła...

mistrzostwem była próba sprzedaży rodzicom 7 latka Dreadfleet - aż musiałem zainterweniować ( gdyby wzrok sprzedawcy mógł zabijać)...

tak jak wspmniałem widziałem takie sytuacje niejednokrotnie i to w różnych miejscach ( choć ze względu na trasy zakupowe głównie w punktach jednego poznańskiego wydawcy / dystrybutora) - na szczęście sprzedaje on swoje gry w takich cenach , że z czystym sumieniem przestałem w jego sklepach bywać ( czarę goryczy przelał jakiś "prokliencki" moderator na forum , który po zwróceniu uwagi na jakąś horendalną cenę w sklepie powiedział , że "dobrzy klienci mają u nas zniżki" - nie wiem ile musiałbym wydawać, żeby stac się lepszym klientem)... no ale to ostatnie to już mój ból dupy - natomiast wciskanie gier klientowi ( bo jest premia wynikowa) jest "faktem obiektywnym"...
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: rastula »

bardzo rozbawiła mnie też sytuacja w GW w Złotych Tarasach gdzie pan ( po chwili rozmowy , z której raczej mógł się domyśleć, że wiem o czym rozmawiamy) przekonywał mnie usilnie, że plastikowe figurki GW są lepsze niż metalowe :) ( metalowych akurat nie mieli ;)... ale ponieważ wiem ile tam kosztuje najem za m2 to mu wybaczam ;)
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1752
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1438 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Leser »

Curiosity pisze:nie sprzedajesz, nie masz premii.
Potwierdzam z jednym "ale". Fakt, że musisz sprzedawać, żeby zarobić, nie oznacza z automatu, że masz wciskać byle co, byle komu. Gier jest na tyle dużo, że (prawie) zawsze można znaleźć coś odpowiedniego dla danego klienta, czy sprzedawcy się chce, czy woli pójść na łatwiznę i wcisnąć Descenta matce sześciolatka, to już inna kwestia.
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
ODPOWIEDZ