Gra miesiąca - październik 2014

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3241
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 72 times
Kontakt:

Gra miesiąca - październik 2014

Post autor: Veridiana »

U mnie całkiem nieźle. I sporo nowych pudełek w domu. Dużo odgrzewanych kotletów, nadrobienia i nowości.

Powrót miesiąca: The Boss i Tzolkin - wygrywa Tzolkin
Nadrobienie miesiąca: bezkonkurencyjnie Seasons
Nowość miesiąca: Nauticus, Pandemia: Na Krawędzi, Badacze głębin - wygrywają Badacze Głębin
Pozytywne zaskoczenie miesiąca: Pan Lodowego Ogrodu (bo generalnie nie lubię gier z mapą i jednostkami)
Gra miesiąca: oczywiście Badacze Głębin, ale tuż za nimi Seasons
Awatar użytkownika
Firenski
Posty: 1300
Rejestracja: 26 sty 2007, 20:36
Lokalizacja: Żory
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Gra miesiąca - październik 2014

Post autor: Firenski »

47 partii w 13 tytułów.

Najwięcej partii online: Dragonheart – uwielbiam te szybkie partie online
Najwięcej partii przy stole: The Boss – staruszek Boss znów na stole
Nowość miesiąca: Osadnicy: Narodziny Imperium – świetna robota panie Ignacy :)
Powrót miesiąca: Seasons – urocze to i cholernie wciągające
Dodatek miesiąca: Pokolenia: Port – zdecydowanie wolę ten dodatek od pola akcji „podróże”
Rozczarowanie miesiąca: Szogun: Dwór Tenno – co prawda po jednej partii, ale jakieś to nijakie

Gra miesiąca: Aquasphere – nie mogło być inaczej… ale wolę oryginalny tytuł ;)
Black is the sanctuary of light.

Mój TOP :)
Awatar użytkownika
pezetto
Posty: 298
Rejestracja: 11 kwie 2014, 09:24
Lokalizacja: Kraina Szczęśliwości
Been thanked: 1 time

Re: Gra miesiąca - październik 2014

Post autor: pezetto »

Słaby miesiąc...

Ilość partii: 18
Najwięcej partii: Osadnicy: Narodziny Imperium
Nowość miesiąca: Nowa Era :!:
Gra miesiąca: Nowa Era :!:
Zabrakło czasu w miesiącu: Wojna Narodów (pół zapoznawczej partii), Zamki Burgundii, Badacze Głębin, Strife + 51.Stan & Zima & Ruiny.

Nowa Era podbiła moje serce :mrgreen:
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3241
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 72 times
Kontakt:

Re: Gra miesiąca - październik 2014

Post autor: Veridiana »

I słusznie, baaaaaardzo słusznie :!: :mrgreen:
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: Gra miesiąca - październik 2014

Post autor: KubaP »

80 partii, w tym Essen, więc sporo nowości.
Na wyróżnienie zasługują niewątpliwie: Pan Lodowego Ogrodu, Badacze Głębin/Aquasphere, Six Making, Patchwork, Nanahoshi, Onitama, The Golden Ages, Zhanguo, Rifugio, UfoFarmer, Murano, Pomysłówka i BraveRats, a ze starszych tytułów: China i Santiago de Cuba.

Zdecydowanie odradzam: Lost Legacy: The Flying Garden, Wakanda, Tenzi, La Isla, Hoyuk, Gold Ahoy, Aqua Branch, Orongo.
Awatar użytkownika
Hiu
Posty: 1147
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Gra miesiąca - październik 2014

Post autor: Hiu »

Nowosci: Five tribes, El gaucho, Deus, Continental Express, Heroes of Normandie, Alhambra, gry figurkowe, Bang the dice game, Hanabi, Magnaci
Powroty:Pixel tactics, Quantum, Cytadela

Zaskoczenie miesiaca: Alhambra - w to sie jednak da grac.

Najwiecej partii: Five tribes, Pixel tactics

Gra miesiaca: Magnaci

W tym miesiacu kryzys urodzaju (a doba w dalszym ciagu ma tylko 24h): Przyszlo kilka kickstarterow oraz przyszlo Essen.
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2391
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1304 times
Been thanked: 790 times
Kontakt:

Re: Gra miesiąca - październik 2014

Post autor: vinnichi »

Powrót Zombicide w wielkim stylu, dzieciaki, nowi gracze, starzy wyjadacze ze wszystkimi się sprawdza. Zupełna nowość miesiąca: Fields of Arle i Pan Lodowego ogrodu - dwa tytuły z polecenia Planszostrefy i dwa trafienia w dychę. Dodatek miesiąca Port Village i tak oto świetna gra stała się jeszcze ciekawsza.
Palmę najciekawszej partii miesiąca przyznaje Akrom Śniegu
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Gra miesiąca - październik 2014

Post autor: mig »

64 partie w 25 tytułów w tym 10 nowości.

Najwięcej partii: Splendor
Powrót miesiąca: po dwóch latach na stół wróciło Age of Empires :)
Wydarzenie miesiąca: moja żona po 3 latach przekonywania zgodziła się zagrać we Wsiąść do Pociągu. Efektem tego było 14 kolejnych partyjek w Europę, Indie, Szwajcarię i ZSRR :D
Średniak/słabeusz miesiąca: Mumia. Wyścig w bandażach (ale jeszcze będę próbował), Wilkołaki ze Srebrnej Góry (nie dam szansy - przypomniały mi dlaczego przestałem grać w zwykłą mafię), Forbidden Desert (ta z kolei przypomniała mi dlaczego nie lubię kooperacji;)
Filler miesiąca: Gra o Tron: Intrygi Westeros
Nowość i gra miesiąca: Colt Express oraz Ticket to Ride - ZSRR i Szwajcaria
Zagwozdka miesiąca: jak dwulatka i czterolatkę zniechęcić od Lotti Karotti, Kiki Ricky i Dzieci z Carcassonne i przekonać do Ticket to ride ;)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2083
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 147 times
Been thanked: 393 times

Re: Gra miesiąca - październik 2014

Post autor: walkingdead »

Niestety, zmiana pracy spowodowała, że mam ogromne ograniczenia czasowe. Niewiele rozgrywek, ale za to mam za sobą kilka wartościowych gier :mrgreen:

Grałam: 1989 Jesień Narodów, Axis & Allies, Posiadłość Szaleństwa, Last Night on Earth.

Grą miesiąca, a jednocześnie moją nową największa miłością jest seria A&A.
Awatar użytkownika
_juri
Posty: 115
Rejestracja: 16 paź 2014, 20:56
Lokalizacja: Kielce

Re: Gra miesiąca - październik 2014

Post autor: _juri »

Nowość miesiąca: Cyklady!
Najwięcej rozgrywek: Cyklady!
Gra miesiąca: Cyklady!
Cyklady Cyklady Cyklady
Generalnie nie mogę się oderwać, przez co zakupieni w tym samym czasie Kupcy i korsarze nie doczekali się nawet zajrzenia do instrukcji.
:mrgreen:
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2506
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Gra miesiąca - październik 2014

Post autor: Pan_K »

Ja z racji specyficznej sytuacji mam za sobą miesiąc rozgrywek solo.
W tym czasie spokojnie ponad 30 razy Robinson Crusoe (bo wziąłem ze sobą na wygnanie).
Do tego Essen i później: Magnaci, Greenland (kilka partii od czasu jak w końcu ogarnąłem zasady), Aquasphere (w wersji solo ;) tzn. sam przeciwko sobie... trzy partie i na tym pewnie nie koniec..., ale i tak czekam na kogoś do wspólnej rozgrywki), Boże Igrzysko (jedna runda zapoznawcza w podobnej wersji jak Aquasphere, więc nie wiem czy można powiedzieć, że grałem ;) ). Progress: Evolution of Thechnology.

Ranking:
1. Robinson
2. Magnaci
3. Aquasphere (ale z pewnością po rozgrywkach grupowych polepszy się jej pozycja)
4. Greenland

Rozczarowanie: Progress.

Boże Igrzysko nie wchodzi do rankingu, bo trudno powiedzieć, że grałem. Choć zapowiada się świetnie.
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Awatar użytkownika
cboot
Posty: 325
Rejestracja: 17 lut 2007, 14:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 4 times
Been thanked: 19 times

Re: Gra miesiąca - październik 2014

Post autor: cboot »

Nowości: Through the Ages: A Story of Civilization
Nowe warianty: Galaxy Trucker: Another Big Expansion (dołożenie do gry Support Team), Pandemic: On the Brink (dołożenie nowych ról i nowych wydarzeń specjalnych)

Najczęściej grane: Pandemic: On the Brink (4x)
Nowość miesiąca: Through the Ages: A Story of Civilization
Gra miesiąca: Galaxy Trucker: Another Big Expansion
Mikele
Posty: 98
Rejestracja: 28 maja 2013, 15:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gra miesiąca - październik 2014

Post autor: Mikele »

Najwięcej partii: Summoner Wars
Nowość miesiąca: Znak Starszych Bogów + Nieznane siły
Powrót miesiąca: Summoner Wars
Skywarden
Posty: 204
Rejestracja: 10 wrz 2013, 11:15
Been thanked: 7 times

Re: Gra miesiąca - październik 2014

Post autor: Skywarden »

Nowości: Królestwo w budowie,Cyklady, Galaxy of Trian

Gra miesiąca:
I miejsce - Cyklady - genialna rozgrywka w każdym układzie (testowałem 2 i 4 graczy)
II miejsce - Galaxy of Trian - nie spodziewałem się, że będzie aż tak dobra - ale taniec zwycięstwa w Cykladach do czegoś zobowiązuje
III miejsce Królestwo w budowie - dobra, ale bez szału
Awatar użytkownika
Dellas
Posty: 626
Rejestracja: 28 kwie 2014, 13:50
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 64 times
Been thanked: 14 times

Re: Gra miesiąca - październik 2014

Post autor: Dellas »

13 rozgrywek w 10 tytułów.
- Gra miesiąca: Eclipse (standardowo) i Starcraft
- Nowość miesiąca: Tezeusz
- Porażka miesiąca: Tezeusz
Awatar użytkownika
pingus
Posty: 755
Rejestracja: 25 lut 2008, 18:50
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: Gra miesiąca - październik 2014

Post autor: pingus »

Essenowe szaleństwo: 93 gry w 37 tytułów.

Wyróżnienia: Podbój/Conquest LCG, The Golden Ages, Santiago de Cuba, Koryo.

Rozczarowania: Sushi Dice, Choson, Castles of Mad King Ludwig, La Isla.
Awatar użytkownika
dewodaa
Posty: 356
Rejestracja: 12 lis 2006, 10:30
Lokalizacja: Piotrków Tryb.
Has thanked: 1 time

Re: Gra miesiąca - październik 2014

Post autor: dewodaa »

Nowości: VivaJava: The Coffee Game: The Dice Game, Fungi (Na grzyby!), Linie Lotnicze Europa, Bang! Gra Kościana, Budowniczowie: Średniowiecze

ciężko wybrać, ale gra miesiąca to: VivaJava: The Coffee Game: The Dice Game

Wyróżnienie: Linie Lotnicze Europa, Bang! Gra Kościana
Moja kolekcja. Sprzedałem/wymieniłem/sprezentowałem
"To będzie jedna z tych okoliczności, którą ludzie bez znajomości prawa wielkich liczb nazwaliby przypadkiem."
Tomson
Posty: 172
Rejestracja: 04 maja 2014, 18:19
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Gra miesiąca - październik 2014

Post autor: Tomson »

59 partii w 30 tytułów

Nowości: Cyklady, Badacze Głębin, Article 27, Bora Bora, Zamki Burgundii, Castles of Mad King Ludwig, Świat Dysku: Ankh-Morpork, Ewolucja, Five Tribes, Guildhall, Królestwo w budowie, Lewis & Clark, Summoner Wars
Nowość miesiąca: w tym miesiącu zagrałem w tyle świetnych tytułów, że nie jestem w stanie wskazać tej jednej gry, która zrobiła na mnie największe wrażenie. Na wyróżnienie z pewnością zasługują: Cyklady, Five Tribes, Castles of Mad King Ludwig oraz wszystkie poznane Feldy (Badacze Głębin, Bora Bora, Zamki Burgundii - w tej kolejności).
Nowości w kolekcji: Cyklady, Race for the Galaxy
Najwięcej partii: Race for the Galaxy (13)
Największe rozczarowanie: Lewis & Clark
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3370
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 126 times
Been thanked: 131 times

Re: Gra miesiąca - październik 2014

Post autor: maciejo »

Dziesiątki partii - super miesiąc :D

Gra miesiąca - rodzinna: zdecydowanie King of Tokyo z dodatkami ,nawet moja wścieknięta i obrażona na cały świat 15-letnia córka z nami gra 8)
Gra miesiąca - Ojciec vs Syn: Black & White :!:
Na wyróżnienie zasługuje też karcianka Strife.
Rozczarowanie miesiąca: nie ma,od czasu wpadki ze Small World nie gram w beznadziejne gry :wink:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
omam
Posty: 287
Rejestracja: 08 wrz 2005, 10:34
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times

Re: Gra miesiąca - październik 2014

Post autor: omam »

udało się zagrać: Libertalia, Counquest of the Empire, Evo, Railways of the World, Starship Merchants, Cave Troll, Władca Pierścieni Konfrontacja, Clash of Cultures

zaskoczenie miesiąca: Libertalia - przyjemna, klimatyczna gra wywołująca mnóstwo emocji !!! już nie mogę się doczekać kolejnych partii

gra miesiąca - Clash of Cultures - za każdym razem odnajduje w tej grze nowe rozwiązania, nowe sposoby dojścia do zwycięstwa, nowe możliwości efektywnego wykorzystywania drzewka technologii i tym samym utwierdzam się w przekonaniu, że to najlepsza gra cywilizacyjna, szkoda, że nie mam okazji grać w nią zbyt często

rozczarowanie miesiąca - Counquest of the Empire - zagraliśmy w pełnym sześcioosobowym składzie, wrażenia - hmmm... kompletnie nieprzemyślana plansza (dużo pozostawionego i niewykorzystanego wolnego obszaru, wiele bardzo małych prowincji) w konsekwencji czego panował tłok wojska na planszy, brak czytelnego obrazu kto, gdzie ulokował swoje armie, odniosłem wrażenie, że zasady polegające na łączeniu w sojusze kompletnie się nie sprawdziły, a licytacje (trochę w ciemno) i brak ogrania spowodował, że skupiliśmy się właściwie bez ładu i składu na chaotycznej wyrzynce. Nie wiem może to tylko takie moje odczucie ale gra mi totalnie nie podeszła
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Gra miesiąca - październik 2014

Post autor: Bea »

Nowości: Progress: Evolution of Technology, Nations, Carson City, Hej to moja Ryba, Koryo, Port Royal, Roll Through the Ages, Carcassonne H&G.

Gra miesiąca: zdecydowanie Nations. Świetne mechanizmy i emocje, emocje...
Rozczarowanie miesiąca: Carson City

Zajawka na następny miesiąc: Castles of Mad King Ludwig - czyli budować, budować, budować...
Ostatnio zmieniony 08 lis 2014, 18:10 przez Bea, łącznie zmieniany 1 raz.
Muttah
Posty: 1197
Rejestracja: 11 wrz 2005, 15:36
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 2 times

Re: Gra miesiąca - październik 2014

Post autor: Muttah »

Gra miesiąca: Rex. Wreszcie zagrałem w pełnym, sześcioosobowym składzie i... Zrozumiałem dlaczego wszyscy piszą, że dopiero przy 5 i 6 osobach ta gra pokazuje pazur. A pokazuje po całości - sojusze, zdrady, epickie bitwy i zwroty akcji o 180 stopni - to wszystko tu jest, a w dodatku mimo sześciu graczy tytuł trzyma tempo i ani przez chwilę nie pozwala się nudzić. A już wisienką na czubku tortu jest wygrana w sojuszu przy wykonaniu tajnej misji, a potem wbicie noża w plecy "przyjaciołom" na sam koniec gry - po prostu bezcenne :twisted: Zdecydowanie najlepsza strategia na 6 osób, bez dwóch zdań.

Powrót miesiąca: Dracula. Wampirka co prawda nie odpalam często, ale nigdy tego nie żałuję. Robienie łowców w ch... jest po prostu przednie, a miny jakie strzelają, gdy wchodzą do lokalizacji gdzie "przecież musi być" (a oczywiście okazuje się że go nie ma), zwyczajnie robrajają. Z drugiej strony trochę mniej wesoło jest kiedy już na poważnie zwęszą trop i siedzą Drakiemu na ogonie, choć to w sumie jeszcze bardziej podkręca emocje...

Zaskoczenie miesiąca: Starcraft+mój starszy
:mrgreen: Już od jakiegoś czasu myślałem żeby wkręcić ojca w jakąś grę, bo to weteran komputerowego X-coma, Heroes of M&M i innych takich. Oczywiście żona naciskała na Starcrafta (bo to jej ulubiona gra), choć ja trochę się obawiałem czy poziom złożoności i bariera językowa lekko go nie zniechęcą. Na szczęście jednak moje obawy okazały się bezpodstawne - starszy ogarnął system bez problemu i do tego stopnia wkręcił się w technologie, że pod koniec gry prawie spuścił mi łomot :D Aż się boję co będzie następnym razem...
Awatar użytkownika
Tehanu
Posty: 128
Rejestracja: 15 cze 2005, 03:06
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 3 times

Re: Gra miesiąca - październik 2014

Post autor: Tehanu »

Nowości: Masques, The Card Game of Oz, Escape from aliens in outer space, Invaders, Mascarade

Gra miesiąca: Invaders- z dobrym przeciwnikiem to intensywna i mega satysfakcjonująca rozgrywka
"You have to learn the rules of the game.
And then you have to play better than anyone else."
Albert Einstein
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Gra miesiąca - październik 2014

Post autor: zakwas »

Osadnicy, Osadnicy, Osadnicy...
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1933
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 154 times
Been thanked: 176 times

Re: Gra miesiąca - październik 2014

Post autor: tomuch »

Partii w październiku nie było tak wiele, za to tytułów mnogo (jak na moje warunki, to rekordowo):
23 partie w 20 tytułów

nowości: Roll Through the Ages: The Bronze Age, Splendor, TtR: Holandia, Zombiaki
nowości na plus: TtR: Holandia - ciekawa rozgrywka, trochę inaczej trzeba ustalić taktykę niż w innych tytułach z serii; Splendor - grałem w 2 osoby, rozgrywka ciekawa, aczkolwiek wydawało mi się, że gra gra sobie sama; RttA - zarządzanie kośćmi całkiem w porządku, jednak trochę zbyt mało interakcji
nowości na minus: Zombiaki - to całkowicie nie dla mnie

powrót miesiąca: Basilica (prawie dwa lata) - jest ciut lepiej niż za ostatnim razem, jednak wciąż widać kilka mankamentów
rozgrywka miesiąca: Innowacje - totalne zaskoczenie, najkrótsza partia w historii (przeskok z 3 ery prosto do 7/8) i wygrana dzięki Pele - ręka Boga :)
najwięcej partii: [m.in.] Robinson (2) - pierwsze podejście do King Konga, za drugim razem się udało

gra miesiąca: wyjątkowo tytułu nie otrzyma jedna pozycja, ale: seria Ticket to Ride, za to, że fajne to, żona lubi grać, a każda mapa wprowadza jakieś nowe zasady

i jeszcze wydarzenie miesiąca: moja 14-miesięczna córka zaczyna łapać, ocb w memo 8) jeszcze trochę i będziemy łoić w Agricolę ;)
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
ODPOWIEDZ