pomoc w kupnie 2 gier

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
arfa2
Posty: 18
Rejestracja: 09 sie 2013, 22:22

pomoc w kupnie 2 gier

Post autor: arfa2 »

Witam otóż poszukuje pomocy w kupnie dwóch różnych gier. Z planszówek posiadam : agricola , le havre , osadnicy z catanu + żeglarze , ticket to ride , carcassonne , kolejka , stone age.

1) pierwszą grą którą szukam to gra dla 2 osób -rodziców ( około 56 lat) - którzy chcieli by sobie czasem pograć jak są tylko w 2.
- gra może być losowa aczkolwiek nie musi
- odpadają gry typu fantasy lub wojenne
- czas gry - generalnie obojętnie
- setup obojętny
- w miarę proste zasady
- może być tryb co-operacji
wpierw myślałem że dokupię dodatek do ich ulubionych osadników z catanu , który pozwala grać we 2 czyli kupcy i barbarzyńcy ale może nasunie mi ktoś zupełnie nowy tytuł

2) drugą grą byłaby gra na 4 osoby.
-im mniej losowości tym lepiej
-odpada klimat fantasy i wojenny
-setup obojętny
- jakaś gra , która nieco odbiega typem rozgrywki od tych , które wymieniłem które posiadam.
- wymyśliłem że ciekawe byłyby pandemia, mount everest ( lub k2) , listy z whitehapel , robinson cruzoe, wysokie napięcie , cyklady,lewis & clark może ktoś się wypowie czy lub poleci jakiśkonkretną gre z tego spisu bądź inna

pozdrawiam
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: pomoc w kupnie 2 gier

Post autor: rastula »

rodzicom kup Zamki Burgundi, Osadników narodziny imperium, Dziedzictwo albo Seasons ( jeśli nie odrzuci ich baśniowa grafika) - ewentualnie z innej beczki może im przypasować Rój (Hive), Taluva lub świeżutki Patchowrk


a na większe granie może Nations, Age of Industry, Fresco lub Troyes


nie będę się rozpisywał - o grach poczytasz na forum - wszystkie są świetne :)
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: pomoc w kupnie 2 gier

Post autor: Pixa »

Dla rodzicow z prostszych, ale calkiem fajnych tytulow np. Jaipur. Ze sredniej polki np. Suburbia. Dla ciebie odradzalbym Listy (sa super, ale 1vs1). W Cykladach jest troche losowosci przy rozstrzyganiu wojen (rzuty koscia), Robinson jest na maxa losowy (losowe wydarzenia, sporo rzucania kosciami), Wysokie Napiecie powinno sie sprawdzic.
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
Awatar użytkownika
dicer
Posty: 755
Rejestracja: 11 sty 2014, 00:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: pomoc w kupnie 2 gier

Post autor: dicer »

W mojej grupie rodzinno-niegeekowej na 4 osoby dużą popularnością cieszą się Puerto Rico, Tzolkin, Sylla i Magnum Sal.
Awatar użytkownika
LordDisneyland
Posty: 438
Rejestracja: 20 cze 2010, 01:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: pomoc w kupnie 2 gier

Post autor: LordDisneyland »

Co do pkt1- czyli w Carcassonne rodzicom się znudziło? 8) Może w takim razie Geniusz w wersji karcianej, Abalone, Siam? Hive także wydaje się niezłym pomysłem... Zastanowiłbym się również nad Seeland.

Co macie przeciw fantasy? SF także odpada? :)
Awatar użytkownika
sirwei
Posty: 1655
Rejestracja: 26 gru 2012, 18:29
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: pomoc w kupnie 2 gier

Post autor: sirwei »

Moi rodzice wkręcili się jak na wakacjach zaczęli grać z wnukiem w gobblet. Miła gra logiczna. Lubią też atari go.
Nobody`s perfect, everybody frytki.

Moja kolekcja
Fuser.exe
Posty: 741
Rejestracja: 11 lip 2014, 13:11
Lokalizacja: Chiang Mai
Has thanked: 28 times
Been thanked: 18 times

Re: pomoc w kupnie 2 gier

Post autor: Fuser.exe »

Nie kombinuj i kup puerto rico, ewentualnie tzolkina jeslinchcesz czegos dluzszego.
Ostatnio zmieniony 03 lis 2014, 00:18 przez Fuser.exe, łącznie zmieniany 1 raz.
alukard88
Posty: 92
Rejestracja: 17 paź 2014, 14:04
Lokalizacja: Sochaczew

Re: pomoc w kupnie 2 gier

Post autor: alukard88 »

Możesz zobaczyć suburbia, w dwie osoby dobrze się gra a zasady są proste i jasne po pierwszej rozgrywce
ODPOWIEDZ