Pentos.

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
alagor
Posty: 472
Rejestracja: 17 lis 2012, 11:25

Pentos.

Post autor: alagor »

Niby taka mała i prosta gra, a jednak mam kilka wątpliwości :wink:

1. W kotle znajduje się jeden składnik - mogę go wziąć za pomocą akcji "skosztowanie mikstury"?

2. W instrukcji jest napisane, że po rzuceniu mikrosa gracz MOŻE wziąć jedną z dwóch widocznych kart specjalnych. W tym wątku na BGG

http://boardgamegeek.com/thread/1216677 ... -questions

padła odpowiedź, że trzeba wziąć i wykonać możliwą akcję specjalną. Ktoś czytał oryginalną, francuską instrukcję?
Awatar użytkownika
Trefl Kraków
Posty: 6
Rejestracja: 11 maja 2014, 16:25
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Pentos.

Post autor: Trefl Kraków »

Dzień dobry,
alagor pisze:1. W kotle znajduje się jeden składnik - mogę go wziąć za pomocą akcji "skosztowanie mikstury"?
Niestety nie, zgodnie z podanym w instrukcji przykładem. Jeżeli w kociołku jest tylko jeden składnik danego typu (wartości lub koloru) to nie można go zabrać kosztując miksturę.
alagor pisze:2. W instrukcji jest napisane, że po rzuceniu mikrosa gracz MOŻE wziąć jedną z dwóch widocznych kart specjalnych. W tym wątku na BGG

http://boardgamegeek.com/thread/1216677 ... -questions

padła odpowiedź, że trzeba wziąć i wykonać możliwą akcję specjalną. Ktoś czytał oryginalną, francuską instrukcję?
Akcje należy wykorzystać.

Ponadto w przypadku, w którym jedno z działań karty jest możliwe i ma wpływ na grę, a inne nie - to można wybrać tylko to działające.

Dopiero w przypadku, w którym wybrana karta nie ma żadnych możliwości działania to jest ona po prostu odrzucana a Mikros nie ma żadnego efektu.

Pozdrawiamy i życzymy miłej gry!
alagor
Posty: 472
Rejestracja: 17 lis 2012, 11:25

Re: Pentos.

Post autor: alagor »

Dziękuję za odpowiedzi. Pytania pojawiły się bo:

1. Jedna karta w kotle to też "wszystkie" tego samego koloru bądź tej samej wartości a przykład dotyczył trzech kart w kotle :wink:

2. W instrukcji jest słowo "może" a nie "musi" czy zwrot "należy wybrać".
ODPOWIEDZ