Star Wars: Gra karciana LCG (Eric M. Lang)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Star Wars LCG

Post autor: pattom »

jax pisze:
Desaix1800 pisze:Moje pytanie było raxzej skierowane do miłośników sw lcg ...mialem nadzieje ze mnie przekonają do tego tytułu :)
Ja cię przekonuję. SW to fajne LCG, dynamiczne, dające dużo funu. Ale jeśli dla Ciebie ważna jest scena turniejowa (osobiście kompletnie mnie ona nie obchodzi) to oczywiście nie jestem w stanie Cię przekonać :)
Mnie również scena turniejowa w ogóle nie interesuje, po prostu wyrażam swoje zdanie :-)

Grałem w SW LCG i o ile klimat jest naprawdę fajny i o ile mechanika jest słaba ale do przełknięcia, to trzeba się liczyć z tym, że graczy jest mało albo w ogóle w danym mieście. Ja we Wrocławiu przez 7 miesięcy nie miałem z kim grać. Słownie "ZERO" graczy, później coś się poprawiło i jest może 3-4 osoby.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: Star Wars LCG

Post autor: jax »

Desaix1800 pisze:Scena turniejowa nie jest az tak ważna :) wazny jest klimat i mechanika. W przypadku podboju scena zaplecze i premiowanie wersji pl jest dodatkowym plusem :) a czy galakta nie moze wspierać tez podobnie sw ?
Wszystko zależy od sprzedaży - na razie Galakta nie zadeklarowała że wycofuje się z polskiego SW, ale to się może zdarzyć w każdej chwili. Żadnej gwarancji nie ma.
Conquest, wiadomo, na razie będzie się świetnie sprzedawał - to i mogą padać deklaracje o polonizowaniu (przynajmniej w najbliższym czasie).
Taka już kolej rzeczy: dodatki - szczególnie te bardzo odległe czasowo od podstawki - sprzedają się słabo i tyle.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
gocho
Posty: 173
Rejestracja: 10 wrz 2009, 14:19
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 3 times

Re: Star Wars LCG

Post autor: gocho »

Moje pytanie było raxzej skierowane do miłośników sw lcg ...mialem nadzieje ze mnie przekonają do tego tytułu :)
pattom
STAR WARS LCG ! - gra z doskonałym klimatem i niebanalnym budowaniem talii. Gra gdzie nie ma "hurraaaaa...." trzeba pomyśleć, pokombinować. Gra moim zdaniem idealnie zbalansowana, każda frakcja ma szanse na wygraną. W grach, które ja grałem przeważnie było, że o włos, przeciwnik lub ja, wygrywamy. Balans idealny ! No i ja już swoje lata mam :-) więc sentyment do świata Gwiezdnych Wojen też miał znaczenie. Jedna jeszcze ważna sprawa - GRAFIKI na kartach to prawdziwe małe "dzieła sztuki" :-)
Ostatnio zmieniony 30 wrz 2014, 10:00 przez gocho, łącznie zmieniany 2 razy.
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Star Wars LCG

Post autor: pattom »

gocho pisze:
pattom
STAR WARS LCG ! - gra z doskonałym klimatem i niebanalnym budowaniem talii. Gra gdzie nie ma "hurraaaaa...." trzeba pomyśleć, pokombinować. Gra moim zdaniem idealnie zbalansowana, każda frakcja ma szanse na wygraną. W grach, które ja grałem przeważnie było, że o włos, przeciwnik lub ja, wygrywamy. Balans idealny ! No i ja już swoje lata mam :-) więc sentyment do świata Gwiezdnych Wojen też miał znaczenie. Jedna jeszcze ważna sprawa - GRAFIKI na kartach to prawdziwe małe "dzieła sztuki" :-)
Tak było dawno i przed kupieniem Netrunnera :-) zmieniło się tylko moje zdanie co do mechaniki SW LCG :-)
Awatar użytkownika
gocho
Posty: 173
Rejestracja: 10 wrz 2009, 14:19
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 3 times

Re: Star Wars LCG

Post autor: gocho »

Rozumiem. Ja też tak trochę mam. Entuzjazm opadł, ale nie ze względu na mechanikę, tylko raczej balans między frakcyjny, przegięcie niektórych kart/strategii.

Moim skromnym zdaniem, uderzenia ogłuszające i pewne aspekty działania talii Hana Solo, wookich i Lando po prostu psują wrażenia i balans.

Teraz trudno będzie odwrócić takie combosy. Z tego co widzę w nowym secie Jedi ma być speeder bike, który będzie miał dwa ogłuszania - czyli zamiast naprawiać, raczej idą w złym kierunku. Jeśli to będzie gra w ogłuszanie, to będzie coraz gorzej.

Nadal gra się fajnie, ale czasem pewne talie po prostu roznoszą inne talie. Równowagi jakby mniej.
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Star Wars LCG

Post autor: pattom »

Jeśli chodzi o równowagę to ja nigdy nie narzekałem ale ja gram i grałem tylko w gronie znajomych. Zero turniejowych gier.
Jak zobaczyliśmy co robi połączenie Against All Odds z The False Report to sami wprowadziliśmy ograniczenie.

Dokładnie o te kart chodzi:

Obrazek

+

Obrazek

Jednej i drugiej można mieć w talii 4 sztuki :D W szczytowym kombieniu kart można wystawić 4 karty o koszcie 8 za free i gra się kończy.
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2465
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 572 times
Been thanked: 279 times

Star Wars LCG

Post autor: Markus »

Ale to combo zostało rozmontowane przez FFG za pomocą FAQ. Nie możesz posiadać obu setów w 1 talii
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Star Wars LCG

Post autor: pattom »

Tak, wiem. Ale o takich banialukach właśnie mówię.
Zanim FFG zrobiło ban to ze znajomymi sami wprowadziliśmy to ograniczenie.
Teokrata
Posty: 130
Rejestracja: 21 lip 2014, 18:52
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Star Wars LCG

Post autor: Teokrata »

Desaix1800 pisze:Scena turniejowa nie jest az tak ważna :) wazny jest klimat i mechanika. W przypadku podboju scena zaplecze i premiowanie wersji pl jest dodatkowym plusem :) a czy galakta nie moze wspierać tez podobnie sw ?
sama gra jest bardzo dobra, choc w porownaniu do innych gier ma mala scene turniejowa, ale jesli to nie jest dla Ciebie najwazniejsze tylko mechanika i klimat to SW LCG spelni Twoje oczekiwania :wink: gram w karcianki ponad 20 lat, jesli to dla Ciebie argument. jesli szukasz gry turniejowej to X-Wing lub Podboj beda lepszym wyborem
Awatar użytkownika
Desaix1800
Posty: 284
Rejestracja: 01 mar 2011, 18:07
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Re: Star Wars LCG

Post autor: Desaix1800 »

A czy ktos z Was umie porównać mechaniki podboju i star wars ? Wiem ze w podboj niektórzy na proxach grali :))
Wosho
Posty: 1443
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Star Wars LCG

Post autor: Wosho »

A co tzn porównac?
Zagraj sam w obie gry zobaczysz co Ci bardziej podejdzie.
Awatar użytkownika
Desaix1800
Posty: 284
Rejestracja: 01 mar 2011, 18:07
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Re: Star Wars LCG

Post autor: Desaix1800 »

Cenna sugestia :)
Ostatnio zmieniony 03 paź 2014, 07:55 przez Desaix1800, łącznie zmieniany 1 raz.
Teokrata
Posty: 130
Rejestracja: 21 lip 2014, 18:52
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Star Wars LCG

Post autor: Teokrata »

Wosho pisze:A co tzn porównac?
Zagraj sam w obie gry zobaczysz co Ci bardziej podejdzie.
dokładnie ;-) dla mnie Podboj jest OK, ale wole SW
Teokrata
Posty: 130
Rejestracja: 21 lip 2014, 18:52
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Star Wars LCG

Post autor: Teokrata »

ATTACK RUN - zapowiedź czwartego dodatku z Rogue Squadron Cycle
http://www.fantasyflightgames.com/edge_ ... ?eidn=5111

Obrazek

Obrazek
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
Obrazek
Teokrata
Posty: 130
Rejestracja: 21 lip 2014, 18:52
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Star Wars LCG

Post autor: Teokrata »

Awatar użytkownika
farmer
Posty: 1768
Rejestracja: 08 gru 2007, 10:27
Lokalizacja: Oleśnica
Has thanked: 381 times
Been thanked: 94 times

Re: Star Wars LCG

Post autor: farmer »

Czy, wg standardów SW LCG, Tharwn jest dobrą postacią?
Czy gra oddaje jego zdolności?
W czasie wojny, milczą prawa.
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda.


W to gram...
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Star Wars LCG

Post autor: pan_satyros »

farmer pisze:Czy, wg standardów SW LCG, Tharwn jest dobrą postacią?
Czy gra oddaje jego zdolności?
Dobry raczej nie jest - przestawione karty należą do frakcji marynarki imperialnej.
Awatar użytkownika
Vilk
Posty: 223
Rejestracja: 10 cze 2007, 16:55
Lokalizacja: Kraków

Re: Star Wars LCG

Post autor: Vilk »

farmer pisze:Czy, wg standardów SW LCG, Tharwn jest dobrą postacią?
Czy gra oddaje jego zdolności?
Bardzo dobrą. Dwie ikonki Taktyki oraz Akcja, pozwalająca mu przystopować w walce niemal dowolną jednostkę przeciwnika (wprawdzie kosztem swojej gotowości, ale jednak), czynią z niego groźnego zawodnika. Do tego Elita, trzy ikonki do ewentualnego trzymania Mocy i porządna wytrzymałość za rozsądny koszt. Myślę, że odpowiednio oddano jego talenty planistyczne i strategiczne.

I nie należy rozpatrywać go pod kątem przynależności do Imperium. Frakcje można mieszać, a nadchodzący cykl sporo zmieni w mecie.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Star Wars LCG

Post autor: pan_satyros »

Źle zrozumiałem pytanie ;)
Awatar użytkownika
Vilk
Posty: 223
Rejestracja: 10 cze 2007, 16:55
Lokalizacja: Kraków

Re: Star Wars LCG

Post autor: Vilk »

A ja nie załapałem moralnego kontekstu twojej odpowiedzi :wink:
Teokrata
Posty: 130
Rejestracja: 21 lip 2014, 18:52
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Star Wars LCG

Post autor: Teokrata »

farmer pisze:Czy, wg standardów SW LCG, Tharwn jest dobrą postacią?
Czy gra oddaje jego zdolności?
jest koksem porównywalnym do Imperatora ;-)
Awatar użytkownika
gocho
Posty: 173
Rejestracja: 10 wrz 2009, 14:19
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 3 times

Re: Star Wars LCG

Post autor: gocho »

farmer

Czy, wg standardów SW LCG, Thrawn jest dobrą postacią?
Czy gra oddaje jego zdolności?
Z tego co pamiętam z trylogii Thrawna (czytanej kilkanaście lat temu), to on posłużył się jakimiś "stworkami z planety X", które negowały moc w jakimś obszarze wokół siebie.
Teokrata
Posty: 130
Rejestracja: 21 lip 2014, 18:52
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Star Wars LCG

Post autor: Teokrata »

Obrazek
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
Obrazek
Teokrata
Posty: 130
Rejestracja: 21 lip 2014, 18:52
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Star Wars LCG

Post autor: Teokrata »

Jump to Lightspeed
Announcing the Sixth Force Pack in the Rogue Squadron Cycle
http://www.fantasyflightgames.com/edge_ ... ?eidn=5239

Obrazek

Obrazek
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
Teokrata
Posty: 130
Rejestracja: 21 lip 2014, 18:52
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Star Wars LCG

Post autor: Teokrata »

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ